Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 13349 times)
oposum
1
*
Offline

Well trained serial killer.

Posts: 12
Grosuplje
Gender: male
Potovanje duš
04.04.2007 at 23:26:56
 
Pozdravljeni!

A je mogoče kdo prebral knjigo Potovanje duš, pa če je, kakšna se mu je zdela?

Če je pa že bla tema na to, bi pa prosu kakšen link... hvala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Potovanje duš
Reply #1 - 05.04.2007 at 08:54:19
 
Ojla. Kr nekaj jih je blo. So že v tem.

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1042887672
Back to top
 
 
IP Logged
 
oposum
1
*
Offline

Well trained serial killer.

Posts: 12
Grosuplje
Gender: male
Re: Potovanje duš
Reply #2 - 05.04.2007 at 10:21:50
 
Sem vec al manj predelal, pa nisem nasel neke specificne debate o (vseh) podrobnostih v knjigi  Huh Mogoce pa prevec pricakujem...

Pa hvala za link!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Potovanje duš
Reply #3 - 05.04.2007 at 10:22:53
 
Ja, pa jo ti načni.

Back to top
 
 
IP Logged
 
oposum
1
*
Offline

Well trained serial killer.

Posts: 12
Grosuplje
Gender: male
Re: Potovanje duš
Reply #4 - 05.04.2007 at 13:54:57
 
Lani na zacetku novembra sem sel v Indijo in sem knjigo vzel sabo. Prebral sem jo razmeroma hitro, kar pa pri meni ni obicajno. Pol sem jo pa poslal domov prek morske poste in zdej cakam, da prispe, da jo lahko spet mal preletim, ker sem ze velik pozabu.

Ena od stvari, ki se jih spomnim je, da se lahko dusa utelesi v vec teles naenkrat... to mi je namrec tezko predstavljivo.
Ok je ena glavna zadeva - Bog, ena velka gmota nekaksne neskoncne energije, karkoli ze pac je, in iz tam se "odtrgajo" delci energije, ki so duse (?), katere se potem utelesijo npr. na zemlji in se se enkrat "pretrgajo" na dva ali vec delov in se utelesijo v vec telesih.
1. Kako?
 -  je itak vse mogoce, se posebej, ker si to tezko predstavljamo z naso omejeno predstavo.
2. Cemu?
 - recimo, da se - kot je blo ze v enem clanku napisano - dusa utelesi v 2 otroka brata, ki se potem povezujeta al karkoli se ze pac odvija in se dusa vec nauci, ker je "na dveh mestih" naenkrat. A ma to kej smisla...?

Do tle nekje seze moja (omejena) predstava tega.
Bi pa prosu... someone, shed some light on the situation! Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Potovanje duš
Reply #5 - 06.04.2007 at 10:03:42
 
oposum wrote on 05.04.2007 at 10:21:50:
Sem vec al manj predelal, pa nisem nasel neke specificne debate o (vseh) podrobnostih v knjigi  Huh Mogoce pa prevec pricakujem...

Pa hvala za link!

izvoli tega še ...
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1140550166/15#28

kako
rečmo na kratko
kolkr si energije nabral - kolkr si se ozavestu u zadnjem življenju, tolk maš pač energije
kot lahko u igrci igraš 2 človečka na hmal, če maš 2 mašine zadost dobre na mizi, ker maš tolk energije nabrane ... podobno lahko upravljaš več teles hkrati

in čemu
ker je tolk mal duš nabral zadost energije za svojo nalogo izvest in ker je tolk nalog za porihtat, da se bo use sestavl v kar hočmo ... kle dol se pa nč ne da premaknt če nimaš telesa ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Potovanje duš
Reply #6 - 13.04.2007 at 21:30:47
 
Oposum, mislim da si naletel na neke "dezinformacije "  Exclaim. Začel si sicer pravilno + dobro , pri Prazačetku - Bogu . Kasneje je On "iztrgal" iz samega sebe delce energije - nas , po sistemu števil 3 + 7 .
Vendar pa , ... kar dobro razmišljaš ; namreč ; ČEMU  Exclaim Questioning Exclaim
Torej, čemu se utelešati na 2 koncih, ko smo pa že itak "razdvojena" bitja; med materialnim + duhovnim svetom  Exclaim.
In sploh , če se vračamo v Eno, moramo biti čim prej "poenoteni" , torej združeni , ( ... Lips Sealed
No, razen če je bilo ono mišljeno na način, ki sem ga zgoraj predstavil , torej kot ; "bitje na 2 "koncih" "  ( materialni + duhovni del )  Undecided.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Potovanje duš
Reply #7 - 14.04.2007 at 17:29:28
 
Meni je bilo zanimivo (mislim, da je to tudi v tej knjigi blo rečeno) povedano tisto o odstotkih. Da nikoli nismo utelešeni 100%. Da vedno nek procent ostane zunaj fizičnega življenja, ki ga živimo. In če se prav spomnim, je bil primer, kjer je bila neka ženska udeležena v tem življenju z okoli 75% duše in je bilo to že kao veliko, je imela precej težko življenje, a ga je asovsko obvladala in zmogla. potem je bil neki drugi primer, ko je nek tip vzel v to življenje samo nekih kaj vem 50% duše, si je izbral težje življenje in mu ni zneslo, ni ga zmogel, naloga je bila pretežka za količino zavesti, ki jo je vzel s sabo.
Ta podatek mi je bil zanimiv tud zato, ker sem pri sebi opazila, kakšna je razlika v mojem lastnem nastopu v svetu na različnih obsegih samo-zavesti, ki jo vnašam v določene življenjske situacije.
torej je en del naše zavesti vedno drugje, nikoli nismo prov 100% tukaj. oz tudi če smo, smo samo z delom sebe. tisti drugi del pa je potem kaj, naš višji jaz?
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Potovanje duš
Reply #8 - 15.04.2007 at 11:15:56
 
Hmm , težka bo tale teorija, ...  Huh Undecided , možno pa je marsikaj , ... Roll Eyes
+ lep, sončen pozdrav, čaw
by Boštjan
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Potovanje duš
Reply #9 - 15.04.2007 at 11:17:54
 
Devi wrote on 14.04.2007 at 17:29:28:
tisti drugi del pa je potem kaj, naš višji jaz?

pomoje
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
rozentalka
1
*
Offline

Magic is all around us!
Let`s be happy! :)
Posts: 3
s~LOVE~nija
Gender: female
Re: Potovanje duš
Reply #10 - 11.09.2007 at 08:47:58
 
oposum wrote on 04.04.2007 at 23:26:56:
Pozdravljeni!

A je mogoče kdo prebral knjigo Potovanje duš, pa če je, kakšna se mu je zdela?


Sem že prebrala. Začela sem ene 5×  Roll Eyes to pa zato, ker se nism dovolj skoncentrirala.

Ampak, ko si enkrat "noter" je pa fino.

Dobra bukva za širjenje obzorja o onkrajstvu Cool
Back to top
 

[b]Everything stays the same...[b] - just you are gone... Sad
 
IP Logged
 
catja
2
**
Offline

čista vest je največji
generator energije
Posts: 50

Gender: female
Re: Potovanje duš
Reply #11 - 05.10.2007 at 10:18:15
 
jest sem prebralal, v osnovi super, sam mal me je zmotlo, da so stvari tako točno določene
(to me itak zmeri zmoti  Huh ) in sicer vse to glede hierarhije duš, točno določenih statusov (vodniki,
pripadnost skupinam, prehod iz ene skupine v drugo....), tistih različnih "formaliziranih"
postopkov in podobno... mogoče tisto, ko vrtiš film življenja, katerega si izbiraš za naprej,
to se mi zdi npr. preveč točno določeno, čeprav to, da si življenje dejansko izbereš, čisto sprejemam.
Sprejemljivo se mi zdi še to glede napredovanja, izbire življenja na zemlji.... in podobno.

zdej sem vzela še ta drugo: usoda duš in se veselim branja.
Back to top
 

ljubi me, ko si to najmanj zaslužim,&&ker takrat to najbolj potrebujem
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Potovanje duš
Reply #12 - 06.10.2007 at 16:07:49
 
- ja, ampak skoraj nič , ni točno dokončno določenega , ...
vse dogajanje ima še del svobodne izbire , ( svoboda volje ), ...
+ lep dan, še naprej , ...
Boštyx
Back to top
 
 
IP Logged
 
catja
2
**
Offline

čista vest je največji
generator energije
Posts: 50

Gender: female
Re: Potovanje duš
Reply #13 - 12.10.2007 at 12:54:27
 
kaj pa tiste stvari, ko si npr. duša izbira življenje:

ogleduje si prihodnja življenja z nekakšnim kolesom, ki ga vrti naza in naprej
po času. potem npr. tiste spirale, po kateri potujejo v nadaljnje sfere.
oprosti, nisem si zapomnila natančnih izrazov.
vidim, da mi je knjga pustila vseeno močne pozitivne vtise in se mi kar
vrača in vrača v zavest, vendar si te stvari jaz vseeno razlagam malce drugače,
vseeno manj "oblično" oz. manj hierarhično (kdo natančno so vodniki, kdo so ljudje,
ki te le iz prejšnjega življenja spremljajo, dokler se ne znajdeš v tem prostoru...
jaz si mislim, da so vse duše lahko na nek način naši vodniki v nekem večjem ali manjšem delu
neke ideje, ki je del nas. sprejemam pa idejo o dušah, ki so bolj razvite in o tistih, ki so
manj in ujema se torej tudi to, da so vodniki po vsej verjetnosti tisti, ki so bolj razviti,
čeprav se mi istočasno poraja tudi misel, da se tudi marsikdaj od ljudi (tem svetu), ki
vedo veliko manj od nas, lahko ogromno naučimo (vsaj jaz sem imela nekaj takšnih
"učiteljev"). Logično se mi zdi, da je tako tudi z dušami.


lep dan vsem Smiley
Back to top
 

ljubi me, ko si to najmanj zaslužim,&&ker takrat to najbolj potrebujem
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1