Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 7659 times)
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Še eno aktualno vprašanje ...
12.01.2007 at 07:05:03
 
Kot marsikdo, se tudi jaz sprašujem, o smislu, namenu tega našega kratkega preizkusnega življenja na tej majhni Zemlji . Zato bi predvsem rad slišal vsa vaše razloge+ mnenja, ker me skrbi, + je pomembno da ne bi živel zaman. In tako je zato  to vedno aktualno vprašanje Cool.  Lep , sončen dan, še naprej ... Boštjan
Back to top
« Last Edit: 12.01.2007 at 14:56:37 by Boštyxz »  
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Še eno aktualno vprašanje ...
Reply #1 - 12.01.2007 at 07:36:20
 
kopron ja a nimata vidva s tvojim Najvišjim vseh odgovorov že "daaaaavno"?  Huh
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Še eno aktualno vprašanje ...
Reply #2 - 12.01.2007 at 08:28:36
 
Boštyxz wrote on 12.01.2007 at 07:05:03:
Kot marsikdo, se tudi jaz sprašujem, o smislu, namenu tega našega kratkega preizkusnega življenja na tej majhni Zemlji . Zato bi predvsem rad slišal vsa vaše razloge, ker me skrbi, + je pomembno da ne bi živel zaman . Lep dan, še naprej ... Boštjan

če boš živel tako, da bo Bog s tabo zadovoljen, pol tvoje kratko življenje na Zemlji ne bo zaman. s takim življenjem si boš zaslužil vstop v Božje kraljestvo, kjer si lahko večno popolnoma izpolnjen.

Bog sam se je v tej dobi pojavil kot Šri Krišna Čaitanja Mahaprabhu, da bi nam s svojim zgledom pokazal kako naj živimo, da bo Bog zadovoljen in ob tem okušal sladkost samega sebe, ker ga je zanimal kako to občutijo njegovi sluge.

Bistvo Njegovega nauka je izgovarjanje razodetih Svetih Imen Boga z ljubeznijo in pravo sočutje do vseh živih bitij.  

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Še eno aktualno vprašanje ...
Reply #3 - 12.01.2007 at 09:25:35
 
Boštyxz wrote on 12.01.2007 at 07:05:03:
Kot marsikdo, se tudi jaz sprašujem, o smislu, namenu tega našega kratkega preizkusnega življenja na tej majhni Zemlji . Zato bi predvsem rad slišal vsa vaše razloge, ker me skrbi, + je pomembno da ne bi živel zaman . Lep dan, še naprej ... Boštjan

imho je smisel, namen, ipd življenja  ... Ljubezen ... Brezpogojna ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Še eno aktualno vprašanje ...
Reply #4 - 12.01.2007 at 09:35:47
 
gape wrote on 12.01.2007 at 09:25:35:
Boštyxz wrote on 12.01.2007 at 07:05:03:
Kot marsikdo, se tudi jaz sprašujem, o smislu, namenu tega našega kratkega preizkusnega življenja na tej majhni Zemlji . Zato bi predvsem rad slišal vsa vaše razloge, ker me skrbi, + je pomembno da ne bi živel zaman . Lep dan, še naprej ... Boštjan

imho je smisel, namen, ipd življenja  ... Ljubezen ... Brezpogojna ...

se strinjam.

zdej kako Jo dosežt/furat je pa prikazal Šri Krišna Čaitanja Mahaprabhu in Njegovi učenci. brez pravilnega izgovarjanja svetih imen Boga, v tej dobi, se Je ne da.


Hari (ime Boga) bol (poj).

Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Še eno aktualno vprašanje ...
Reply #5 - 12.01.2007 at 13:39:17
 
Ixtlan, pravilno si sklepal, vendar gre tu za preverjanje vas + ...  Cool ... . Pa lep, sončen dan, še napreeej, ... v večnost .. Boštjan + Kopron team ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: Še eno aktualno vprašanje ...
Reply #6 - 12.01.2007 at 13:43:54
 
Vsa slava Bogu in Njegovemu najdrajžemu slugi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Še eno aktualno vprašanje ...
Reply #7 - 12.01.2007 at 14:34:41
 
Verjetno pa niste vedeli, da je bil Najvišji že tudi na Zemlji, kot  Salemski kralj Melkizedek  Shocked Exclaim. Vendar pa to ni več za vsako uho  Lips Sealed Lips Sealed Lips Sealed ... zato tudi pojdimo nazaj na glavno temo  Roll Eyes...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Donna
3
***
Offline

I love Angel
Posts: 219
slo
Re: Še eno aktualno vprašanje ...
Reply #8 - 12.01.2007 at 17:35:14
 
Ma, kaj bi se človek spraševal o smislu, ko pa je toliko nesmislov na tem lepem svetu. Grin
Mene žuli samo to, da bi ne živela v polnosti. Saj razumete, ljudje pojemo samo 10% vse dobre hrane na svetu, slišimo samo 10% prekrasne glasbe, občutimo samo desetino vseh ljubezni, vidimo samo desetino vseh lepih stvari, ljudi, pokrajin, krajev, čudeš...me skrbi, da ne bi ne JAZ ne TI zaživela v celoti celega življenja. Naj gre k vragu še ta prekleta desetina...izrablajamo baje samo desetino naše možganske kapacitete...
potem pa pametni, stari in izrabljeni do desetine umremo. A ni to žalostno?
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Še eno aktualno vprašanje ...
Reply #9 - 12.01.2007 at 18:35:19
 
To da uporabljamo samo 10% možganov je iz trte zvito (ampak ja, popularno prepričanje); uporabljamo vse dele možganov, ampak izmenično in namensko. Takoj, ko se en del možganov preneha uporabljati, npr. ob izgubi roke izgubi funkcijo del možganov, ki sprejema in procesira občutke iz roke, ta del kmalu prevzame funkcijo najbližje enote. To se potem v praksi kaže tako, da ljudje, ki so brez roke, takrat, ko se pobožajo po obrazu (obraz v možganih meji na roki), čutijo kot da bi se pobožali po roki.

Ok, danes pijemo na čimveč raznolikih nesmislov.  Cool Dol z rutino.
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Še eno aktualno vprašanje ...
Reply #10 - 12.01.2007 at 19:01:37
 
gape wrote on 12.01.2007 at 09:25:35:
imho je smisel, namen, ipd življenja  ... Ljubezen ... Brezpogojna ...


hmmmm....a to misliš do vseh?
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Še eno aktualno vprašanje ...
Reply #11 - 13.01.2007 at 10:11:28
 
Mislim, da je to aktualno vprašanje dovolj pomembno, ker, če ne vem smisla nekega početja ( življenja ), potem tudi nima smisla početi nekaj, neko dejanje, za kar ni pravega vzroka, namena, spodbude, itd.  ... a ne , Donna  Roll Eyes? No, pa lep, veder sončen dan, vam želim, še naprej,  Smiley... da nas malo razveseli, če smo ravno izgubili smisel življenja  Roll Eyes... + Ga pač bomo spet našli nekoč, zato se ne obremenjujte preveč, ampak "zmerno"  Grin ...Lp, B
Back to top
 
 
IP Logged
 
Demian
1
*
Offline


Posts: 7

Gender: male
Re: Še eno aktualno vprašanje ...
Reply #12 - 13.01.2007 at 13:25:21
 
hmmm... namen človeškega življenja je večplasten. Eden izmed namenov je služenje Bogu, saj kot posredniki med duhom in materijo pomagamo v materijo vtisniti božansko zavest. Hkrati razvijamo, kultiviramo lastno osebnost skozi mnoge življenjske pritiske in tudi s samiiniciativo, da postane kar najboljši nosilec božanske zavesti in s tem boljši posrednik/most med duhom in materijo. Vsak človek pa ima tudi bolj specifične razloge za sedanjo inkarnacijo, ki pa se tičejo njegove lastne karme in vizije lastnega razvoja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: Še eno aktualno vprašanje ...
Reply #13 - 13.01.2007 at 14:11:41
 
very good  Cheesy , keep on  Cheesy  Cool ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: Še eno aktualno vprašanje ...
Reply #14 - 14.01.2007 at 07:25:58
 
ixtlan wrote on 12.01.2007 at 19:01:37:
gape wrote on 12.01.2007 at 09:25:35:
imho je smisel, namen, ipd življenja  ... Ljubezen ... Brezpogojna ...


hmmmm....a to misliš do vseh?



* ixtlan plays LTJ Bukem - Unconditional Love (Remix).mp3  Wink
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3