Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 13147 times)
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
kako preživeti novo leto, če si sam?
22.12.2006 at 02:52:36
 
Za vse ljudi, ki bomo letos za novo leto sami, mogoče kakšen namig, mnenje, kako naj to "preživimo" Smiley
sliši se povsem  normalno (ali pa tudi ne), ampak ko vsi nazdravljajo, ko gledaš ognjemet ipd. verjetno ni preveč zabaven občutek, da si v bistvu sam. in bi raje bil z nekom. pa čeprav mogoče le za tist minljiv trenutek. človeška potreba po tem, da ima "nekoga" verjetno.

Letos sem se odločila, da enkrat za spremembo ne bom več preživela novega leta tako kot vedno - v družbi, s kozarcem vina v roki in veselim razpotegnjenim nasmeškom na ustih. predvsem zato, ker sem se začasno popolnoma odrekla alkoholu... in mi potem ni ostalo veliko izbire:) plus, letos sem resnično preutrujena za vse človeške odnose, še posebej v takem momentu, kot je novo leto.

novo leto zame deluje na isti princip kot rojstni dan... in vedno sem sovražila svoje rojstne dneve.. no, vsaj marala jih nisem preveč. zato ker nikoli nisem marala trenutkov, ko se mi je zdelo, da sem nekako prisiljena v to, da sem srečna. da ljudje nekako to pričakujejo od mene. in vedno, ko "moram" biti srečna, šele resnično občutim, kako zelo osamljena v resnici sem. letos presenetljivo to ni tako intenzivno, pa vendar...

no, in sem se odločila - ne, letos pa ne. če sem lahko tako zelo pametna o vsem tem, kako mora biti človek v prvi vrsti zadovoljen sam s sabo in zagovornica tega, da samota ne pomeni nujno osamljenosti, potem si lahko tudi upam sama preživeti novo leto...

in čez nekaj trenutkov se v meni že zasidra vprašanje - hmmmm... kaj pa zdaj?
kaj potem človek sploh počne za novo leto?
odšteva sam s sabo... 5...4...3...2....1... in si reče srečno novo leto? in premaga ta občutek osamljenosti?

Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: kako preživeti novo leto, če si sam?
Reply #1 - 22.12.2006 at 07:38:47
 
Precej podobno mojim mislim, samo da jaz nisem utrujen od medčloveških odnosov, razen seveda teh bebastih čestitanj. Včasih sem v službi zadnji dan vzel dopust.

Sem bil pa enkrat z eno dek'lco za novo leto, doma, čist normalno, kot da nič ni in naenkrat začne zunaj vse pokati, midva pa "ja qva pa je, a je že noulet". Ena posebna izkušnja, ona je rekla, da je blo super, samo še danes nisem povsem prepričan, če je mislila resno. Kasneje je namreč sporočila, da sem bil samo izhod v sili, da ni bila sama.
Da se torej preživeti tudi brez obremenjujočih odnosov.


Back to top
« Last Edit: 22.12.2006 at 09:33:12 by Oldio »  

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: kako preživeti novo leto, če si sam?
Reply #2 - 22.12.2006 at 13:31:30
 
Tai
Poskusi it spat. To sem jaz lani počela, prespala silvestrovo, pa niti sama nisem bla.. Reši vse dileme o tem kaj naj bi počel takrat. Pač zbudiš se zjutraj kot se vsak dan zbudiš.

Odli- kaj se midva poznama?  Shocked
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: kako preživeti novo leto, če si sam?
Reply #3 - 22.12.2006 at 16:23:20
 
Terrania wrote on 22.12.2006 at 13:31:30:
Tai
Poskusi it spat. To sem jaz lani počela, prespala silvestrovo, pa niti sama nisem bla.. Reši vse dileme o tem kaj naj bi počel takrat. Pač zbudiš se zjutraj kot se vsak dan zbudiš.


ni slaba ideja. mogoče jo pa res sprakticiram Cheesy
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: kako preživeti novo leto, če si sam?
Reply #4 - 22.12.2006 at 17:53:53
 
naredila bi si čez cel dan dobro pojedino, pol zvečer pa bi gledala filme po mojem okusu al pa bi mela maraton priljubljene nadaljevanke. ne vem pa kaj je tebi všeč, da bi ti lahko točno svetovala. saj občutki osamljenosti so verjetno isti, ko se tako počutiš, pa naj bo novo leto, rojstni dan ali katerkoli dan. mogoče pa bi celo se vrgla v svetovni splet in chatala, saj verjetno je kar nekaj takih ljudi, ki so za novo leto sami
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: kako preživeti novo leto, če si sam?
Reply #5 - 22.12.2006 at 20:46:19
 
Terrania wrote on 22.12.2006 at 13:31:30:
Odli- kaj se midva poznama?  Shocked

Pojma nimam, če so podatki o tebi pravi, potem gotovo ne.

Sicer pa obstaja več tipov samote. Enega zlahka odženeš z odhodom v kako mesto, kjer je silvestrovanje na prostem. Drug tip pa zlo težko s čemerkoli kar ne vključuje medosebno intimo. Bilo bi toraj fino vedeti o čem od tega se pogovarjamo.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Mony
1
*
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 2

Re: kako preživeti novo leto, če si sam?
Reply #6 - 22.12.2006 at 20:52:38
 
CrySe strinjam. Pri meni je glavni problem, ker gre za osamljenost v družbi. Iz tega pa sledi, da se potem tudi od družbe raje distanciram.
Back to top
 
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: kako preživeti novo leto, če si sam?
Reply #7 - 23.12.2006 at 22:17:01
 
Oldio wrote on 22.12.2006 at 20:46:19:
Sicer pa obstaja več tipov samote. Enega zlahka odženeš z odhodom v kako mesto, kjer je silvestrovanje na prostem. Drug tip pa zlo težko s čemerkoli kar ne vključuje medosebno intimo. Bilo bi toraj fino vedeti o čem od tega se pogovarjamo.


aha, tole je pa zlo dobr!

zase pa nevem točno, kaj hočem. priznam, da nikol nisem znala bit sama. nekak sem vedno enačila samost z osamljenostjo, zato sem to lepo kompenzirala s tem, da sem bila raje v družbi. seveda se ni preveč obrestovalo  Cheesy
zdj vem že vse to, da je blo to delat brezveze in da je človek tako lahko še bolj sam itd.
ne vem, mogoče je point v tem, da sem si letos res zaželela bit mal sama. čist tko, ne kot eno zamero do ljudi, al pa, ker bi se počutla slabo v družbi itd. ampak sem se po dolgem času naučila mal poslušat samo sebe  Cheesy

se pa bojim, priznam, da bom v svoji glavi za novo leto odigrala celo dramo, kolk zlo sem jaz osamljena in se hočm temu izognit  Wink in je mogoče moje vprašanje mišljeno v smislu - kako si lahko sam za novo leto, pa da ne padeš v ta fleš, da si osamljen? je res, da je to itak stvar posamzenika in da si more to človek razdelat v glavi. ampak nevem, mal sem hotla slišat izkušnje drugih, kaj kej počnejo za novo leto, da se mal odvrnejo od tega občutka osamljenosti.

Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: kako preživeti novo leto, če si sam?
Reply #8 - 23.12.2006 at 23:16:47
 
Osamljenost je občutek. Ne dovoli temu občutku, da se prikrade v tvoje misli. Ko začutiš, da prihaja v tvoje misli, ga opazuj. Opazuj, kakšno dramo ubogega jaz-a bo začel napredati in v trenutku bo izginil. Pazi pa, da se ti ne prikrade skozi stranska vrata, kot iskrica razuma, zato ga ne ocenjuj, pač sprejmi dejstvo, da si sama. Osamljena pa nisi nikdar, zazri se skozi okno v naravo in videla boš, da osamljenost ne obstaja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: kako preživeti novo leto, če si sam?
Reply #9 - 24.12.2006 at 13:16:48
 
Tai, to sem si jaz rekel 2 leti nazaj, da bom za vsako ceno za Novo leto sam, v tišini in z Bogom + molitvijo  Angry. In, glej ga zlomka, ni mi uspelo, ker so se nakopičile grmade črnih oblakov bližajočih zamer sorodnikov Shocked. Tudi jaz sem se-že prej zavedal odmaknjanosti, osamljenosti , čeprav sem imel burna Novoletna doživetja  Tongue. In, potem, ko sem še nehal z alkoholom, sem začel "pasti zijala" z raznimi potovanji po morjih, za Novo leto , pozneje z avtom . Sedaj se z tem ne obremenjujem več toliko, ker, vem, da je ob meni vseskozi ljubeči Bog - Oče Kiss, ki me varuje , tako, da se raje prepuščam Njegovemu vodenju  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes. čaw B +K
Back to top
 
 
IP Logged
 
spark
3
***
Offline


Posts: 184

Gender: female
Re: kako preživeti novo leto, če si sam?
Reply #10 - 25.12.2006 at 15:09:46
 
wow full dobra ideja. super

moj nasvet bi bil podobn kot pa petrin. čeprov, če se tok intenzivno unaprej pripravlaš, bi si prpravla še venčk najljubših komadov..mal bi zapela in zaplesala-sama seveda Grin. dala bi vse 4 od sebe- gledala tv, igrala igrco, mogoče bi mi celo ratal kak trač umes kje prebrat Grin končn bi se spočila. pa naspala. mogoče bi končn uspela prebrat knjigo do konca. sproščala bi se Roll Eyes

Quote:
se pa bojim, priznam, da bom v svoji glavi za novo leto odigrala celo dramo, kolk zlo sem jaz osamljena in se hočm temu izognit   in je mogoče moje vprašanje mišljeno v smislu - kako si lahko sam za novo leto, pa da ne padeš v ta fleš, da si osamljen? je res, da je to itak stvar posamzenika in da si more to človek razdelat v glavi. ampak nevem, mal sem hotla slišat izkušnje drugih, kaj kej počnejo za novo leto, da se mal odvrnejo od tega občutka osamljenosti.  


te drame se pomoje bl intenzivno in pogosteje dogajajo u gužvi, med ljudmi...

ej, če kaj podobnega izvedem ti javim po novem letu sevda Wink
sam se mi res dopade ideja

lp Kiss
Back to top
 

There is nothing special about me&&I am just a little star&&If it seems like I’m shining it’s probably &&a reflection of something you already are&&I forget about my self sometimes when there’s so many others around&&When deep inside it feels the darkest&&That is where I can always be found
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: kako preživeti novo leto, če si sam?
Reply #11 - 25.12.2006 at 22:13:35
 
spark wrote on 25.12.2006 at 15:09:46:
te drame se pomoje bl intenzivno in pogosteje dogajajo u gužvi, med ljudmi...

ej, če kaj podobnega izvedem ti javim po novem letu sevda Wink
sam se mi res dopade ideja

lp Kiss


hehe  Cheesy cute, hvala ti  Wink
ful sm vesela za tak pozitiven odziv, sm presenečena nad zanimivimi idejami.
se tud men tole od petre zlo dopade, še posebi tole z muvijem, tko da bom šla mal počeqirat kaj bi blo fajn gledat...
nja, se bom pa mogoče že skor začela veselit novega leta  Cheesy
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
Boštyxz
5
*****
Offline

I Love YaBB 2!
Posts: 5859
Slovenija
Gender: male
Re: kako preživeti novo leto, če si sam?
Reply #12 - 26.12.2006 at 10:46:03
 
Nekaj podobnega, bi bilo tudi za izvajat skozi dolge novoletne temne noči, kot del poslanstva, za katerega smo pravzaprav prišli semkaj, na to majhno Zemljico :http://www.slo.j-lorber.com/Prerojenje.htm , čeprav, seveda ni vse tako temačno, kot se zdi, ker, so potem tu zraven, še vpeljave v druge dimenzije duhovnih stanj , kjer se nam odpirajo veliko večje možnosti napredovanja ... Cool
Back to top
 
 
IP Logged
 
tai
3
***
Offline

I am grateful to be ME

Posts: 233

Gender: female
Re: kako preživeti novo leto, če si sam?
Reply #13 - 27.12.2006 at 00:07:18
 
Boštyxz wrote on 26.12.2006 at 10:46:03:
Nekaj podobnega, bi bilo tudi za izvajat skozi dolge novoletne temne noči, kot del poslanstva, za katerega smo pravzaprav prišli semkaj, na to majhno Zemljico :http://www.slo.j-lorber.com/Prerojenje.htm , čeprav, seveda ni vse tako temačno, kot se zdi, ker, so potem tu zraven, še vpeljave v druge dimenzije duhovnih stanj , kjer se nam odpirajo veliko večje možnosti napredovanja ... Cool


oh, no, kopronček, tale je pa mal preveč extremna  Tongue
sm pa že večkrat slišala, da je hm - mislm da 5 minut pred in 5 minut po novem letu najboljši čas za naše želje, da je takrat najboljše, da zaprosimo za nekaj, kar si želimo... in da če si človek kaj res močno želi, bi moral jasno izrazit to željo v tem času in zaprosit zanjo... ampak more bit nekaj bolj konkretnega.
če je temu za verjet al ne pa prepuščam vsakemu posamezniku  Wink
Back to top
 

Be the change you wish to see in the world.
 
IP Logged
 
quadesh
1
*
Offline

In love with live
Posts: 37

Gender: female
Re: kako preživeti novo leto, če si sam?
Reply #14 - 27.12.2006 at 09:57:26
 
Živ!

Kako lepo je brati vaše poste in ugotoviti, da nisi edini "čudak" , ki hoče Novo Leto preživeti drugače kot čreda...  Smiley
Amm... jaz sem tudi malo razmišljala o tem in letos se bo prvič zgodilo, da Novega Leta ne bom praznovala v družbi prijateljev, znancev... neznancev...
Odločila sem se pa za neko delavnico, ki traja 3 dni... in namen le te je nabrati si novih moči in energije za leto, ki je pred nami... to se mi zdi tudi kar dobra opcija, kako preživeti Novo Leto Wink
Konec koncev potrebujemo zagon, s katerim bomo pogumno stopili v neko novo obdobje, leto 2007... ne pa, da se zjutraj zbudiš in ne veš ne kje imaš glavo, roke, noge... kaj šele pamet...

Pa lepo praznujte... na kakršenkoli način že Wink

Objemček, Q
Back to top
 

Več svetlobe, ko spustiš vase, svetlejši postane svet v katerem živiš.
 
IP Logged
 
Pages: 1 2