Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7625 times)
Loops of Infinity
Ex Member




Why?
20.10.2006 at 10:06:01
 
Mi lahko kdo po simple pove, zakaj voliti? Pa prosim ne vem če se mi da še poslušat to, da kao, če ne, da daš s tem glas tistemu ki je oz. bo in bla bla, skratka, da je to najslabše če ne. Voliš namreč.
?
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Why?
Reply #1 - 20.10.2006 at 10:27:44
 
Če ljudje ne bi hodili volit, bi s tem politikom uresničili mokre sanje, saj bi lahko volitve sčasoma enostavno ukinili.

Jaz pa z neprikrito neandertalsko primitivno škodoželjnostjo priznam, da zelo uživam ob pogledu na politike na kolenih, ki se v predvolilnem času pred ljudstvom patetično valjajo kot presekani črvi na soncu in s tem zaradi svoje pohlepe po moči trpijo peklenske muke. Še premalo jih, if you ask me.

In to kar vsaki vsaki dve leti! Juh juhej!

Skratka, volitve roxxxx!  Cool

Volitve so torej za sadistično plat moje persone ene taka fina katarza in edini vzvod v obliki demokratične družbe, ki politike vsaj občasno malo strezne, resetira, da se zavedo, da ni vse večno, še najmanj politična pozicija. Omejitev na največ dva mandata je pa nasploh najboljši izum po pizzi - morala bi veljati tudi za županske, poslanske in mandatarske funkcije.

Neke velike koristi od samega akta voljenja pa res ni, se strinjam.
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Why?
Reply #2 - 20.10.2006 at 11:12:31
 


Glede na to, kako pridno se dela povsod okrog nas (asfaltiranje, pedenanje...), bi morale biti lokalne volitve vsaj enkrat letno - dokler se vse ne popedena.

Poleg tega pa je res zanimivo gledati, kako lepo na površje priplavajo vsi drekci, ki so se nasrali v bližnji in daljnji preteklosti (največje količine dreka varno ostajajo zalepljene na dnu greznice, ki se ji reče slovenski politični prostor) - vsekakor zanimivo. Da o opazovanju črvov ne govorim.




Grin
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Why?
Reply #3 - 20.10.2006 at 12:27:15
 

Wink

Zanimiva je izkussnja belgijskih volitev. So mi morali parkrat razlozit, da sem zasstekala in verjela, da je res.
Namrec, volitve so pravica, a hkrati tudi dolznost vsakega Belgijca (in tujcev, ki so lahko in zelijo biti vpisani v volilni imenik).
Kar v real lifu pomeni, da je vsak Belgijec dolzan priti na volitve oz. voliti, brez izjeme.
V nasprotnem primeru mu obcina uzge kazen, ki bojda ni majhna (a cifre ne vem).
A to sse ni vse. Bi kdo rekel, okej, pridess, pa zafurass volilni listek, kaj ti pa morejo.
V bistvu res nic, a kaj ko imajo vsi neveljavni volilni listici zanimivo zgodbo.
Namrec, vsi neveljavni volilni listici se avtomaticno pripissejo vecinskemu izidu volitev. Brez izjeme.
Zanimiva verzija demokracije.
In glede na pretekle slovenske sstale z referendumi in volitvami in neudelezbo na njih itd., mislim, da ne bi bla ssvoh tudi tu.

Lep predvolilni dan,
Wink
ARS

PS: Pa sse ena zanimiovst: Na slovenskih referendumih/volitvah, so "volilni pazniki" (tisti, ki nas pricakajo na volilnih mestih in skrbijo za red in procedure) izbranci, ki to zelijo biti, in so za to tudi placani. V Belgiji pa obcine vsakic same dolocijo "volilne paznike" - random iz volilnega imenika -, katerih drzavljanska dolznost je to brezplacno biti. Dobijo opravicilo za sluzbo, a tej dolznosti se, ce jih doleti, bojda zelo tezko izmaknejo.
Back to top
« Last Edit: 20.10.2006 at 16:05:39 by ARS »  

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Why?
Reply #4 - 20.10.2006 at 13:25:43
 
ARS wrote on 20.10.2006 at 12:27:15:
Wink

Zanimiva je izkussnja belgijskih volitev. So mi morali parkrat razlozit, da sem zasstekala in verjela, da je res.
Namrec, volitve so pravica, a hkrati tudi dolznost vsakega Belgijca (in tujcev, ki so lahko in zelijo biti vpisani v volilni imenik).
Kar v real lifu pomeni, da je vsak Belgijec dolzan priti na volitve oz. voliti, brez izjeme.
V nasprotnem primeru mu obcina uzge kazen, ki bojda ni majhna (a cifre ne vem).
A to sse ni vse. Bi kdo rekel, okej, pridess, pa zafurass volilni listek, kaj ti pa morejo.
V bistvu res nic, a kaj ko imajo vsi neveljavni volilni listici zanimivo zgodbo.
Namrec, vsi neveljavni volilni listici se avtomaticno pripissejo vecinskemu izidu volitev. Brez izjeme.
Zanimiva verzija demokracije.
In glede na pretekle slovenske sstale z referendumi in volitvami in neudelezbo na njih itd., mislim, da ne bi bla ssvoh tudi tu.

Lep predvolilni dan,
Wink
ARS

PS: Pa sse ena zanimiovst: Na slovenskih referendumih/volitvah, so "volilni pazniki" (tisti, ki nas pricakajo na volilnih mestih in skrbijo za red in procedure), izbranci, ki to zelijo biti, in so za to tudi placani. V Belgiji pa obcine vsakic same dolocijo "volilne paznike" - random iz volilnega imenika -, katerih drzavljanska dolznost je to brezplacno biti. Dobijo opravicilo za sluzbo, a tej dolznosti se, ce jih doleti, bojda zelo tezko izmaknejo.


Bi se blo tko tud v vsakdanjem  lajfu in ne samo na poltičnih volitvah za vprašat, ali ni ignoranca do česarkoli, ki te zadeva, v bistvu tiha podpora tistim, ki delajo tisto,  kar te zadeva, na njihov način, to delanje pa ravno  zarad tvoje ignorance postane večinski, t.j. demokratičen in s tem na legitimen način (kar oni pravzaprav ravno z volitvami hočjo dosečt)...

Tkorekoč obvezno udeležbo na volitvah smo tud mi že imel,  to pa zato, ker  je bila neudelžba tretirana kot provokacija/protest proti sistemu. Zanimivo pa je, pa oblast ravno zarad tega, da bi prikrila svoj nedomokratični izvor, ni upala obvezno udeležbo uzakonit. Tko da belgijci majo v tem smislu jaca in samozavest, da obeznost udelžebe  udelžebo uzakonijo - očitno nimajo česa skrivat in demokracijo kamuflirat za svobodo izbire.  Zarad tega države, ki svojim državljanom  in clo ostaim prebivalcem odkrito noče priznat statusa nepolitičnih bitij,  nima smisla razgašat za diktauro: ljudi jemlje za take kot so, homo pliticuse, pa če si to priznajo al pa ne.


 
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Why?
Reply #5 - 20.10.2006 at 14:54:53
 



Naj že crkne ta "demokracija", da bomo spet lahko živeli kot ljudje!





Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Why?
Reply #6 - 20.10.2006 at 15:29:21
 
t wrote on 20.10.2006 at 14:54:53:
Naj že crkne ta "demokracija", da bomo spet lahko živeli kot ljudje!





Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin


Po moje se mora demokracija najprej udejanit, da bi se pol lahko izničla. Dialektika pa to...  Undecided Sad Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Why?
Reply #7 - 20.10.2006 at 16:12:20
 

titud wrote on 20.10.2006 at 15:29:21:
t wrote on 20.10.2006 at 14:54:53:
Grin Naj že crkne ta "demokracija", da bomo spet lahko živeli kot ljudje!  Grin

Po moje se mora demokracija najprej udejanit, da bi se pol lahko izničla. Dialektika pa to...  Undecided Sad Smiley

Ma, konec koncev in enmal poenostavljeno,
a ne gre pri demokraciji v bistvu za to, da vecinsko mnenje oz. volja vecine (pre)vlada?
Kako pa to v odtenkih pol zgleda, je pa najbolj odvisno od sposobnosti te vecine, kako kaj dobro/slabo "zapakira" ...

Wink
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Why?
Reply #8 - 20.10.2006 at 16:19:38
 
titud wrote on 20.10.2006 at 15:29:21:
t wrote on 20.10.2006 at 14:54:53:
Naj že crkne ta "demokracija", da bomo spet lahko živeli kot ljudje!





Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin


Po moje se mora demokracija najprej udejanit, da bi se pol lahko izničla. Dialektika pa to...  Undecided Sad Smiley



Spregledal si "hudičkove krempeljce"  Grin

"demokracija" je vedno udejanjena...


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Why?
Reply #9 - 20.10.2006 at 16:20:36
 

titud wrote on 20.10.2006 at 13:25:43:
Bi se blo tko tud v vsakdanjem  lajfu in ne samo na poltičnih volitvah za vprašat, ali ni ignoranca do česarkoli, ki te zadeva, v bistvu tiha podpora tistim, ki delajo tisto,  kar te zadeva, na njihov način, to delanje pa ravno  zarad tvoje ignorance postane večinski, t.j. demokratičen in s tem na legitimen način (kar oni pravzaprav ravno z volitvami hočjo dosečt)...

Ma, ce mene vprasas,
itak velja, da je tudi nedelovanje samo le eno izmed moznih delovanj, zatorej hkrati tudi sprejeta odlocitev,
pa ce se pol kdorkol barocno spreneveda, da temu ni tko, pa ce se sse tko hoce/zzeli odgovornosti izmaknt ...
In to nedelovanje je, na primer, tudi ignoranca; do cesarkoli ali kogarkoli.

Wink
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Why?
Reply #10 - 20.10.2006 at 16:32:47
 
ARS wrote on 20.10.2006 at 16:20:36:
titud wrote on 20.10.2006 at 13:25:43:
Bi se blo tko tud v vsakdanjem  lajfu in ne samo na poltičnih volitvah za vprašat, ali ni ignoranca do česarkoli, ki te zadeva, v bistvu tiha podpora tistim, ki delajo tisto,  kar te zadeva, na njihov način, to delanje pa ravno  zarad tvoje ignorance postane večinski, t.j. demokratičen in s tem na legitimen način (kar oni pravzaprav ravno z volitvami hočjo dosečt)...

Ma, ce mene vprasas,
itak velja, da je tudi nedelovanje samo le eno izmed moznih delovanj, zatorej hkrati tudi sprejeta odlocitev,
pa ce se pol kdorkol barocno spreneveda, da temu ni tko, pa ce se sse tko hoce/zzeli odgovornosti izmaknt ...
In to nedelovanje je, na primer, tudi ignoranca; do cesarkoli ali kogarkoli.

Wink
ARS



"Demokracija" je dandanes samo način, kako odgovornost za odločitve nekaterih vsiliti vsem...



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Why?
Reply #11 - 21.10.2006 at 13:26:24
 
ARS wrote on 20.10.2006 at 12:27:15:
Namrec, vsi neveljavni volilni listici se avtomaticno pripissejo vecinskemu izidu volitev. Brez izjeme.

men je ušeč belgijski način
bi pa neveljavne glasovnice dal jest za neveljavne
namreč
1. kdo se pač zmoti po nesreči - ne moreš in ne smeš dat glasov unmu ki je zmagu - je prevelika skušnjava za tiste ki gledajo kaj je na lističu, da ga označijo za neveljavnega
2. MORA obstajat način da volitve propadejo - s tem ko MORAJO vsi pridet glasovat in če je večina listkov neveljavnih - pomeni da so vsi kandidati preslabi - nove kandidate - moraš tkoitak dovolt človeku da izda vsesplošno nezaupnico in pozicijo in opoziciji in še unim ki čakajo v vrsti ... preslabi - preveč njih preslabih

demokracija

čene pa ni

ampak je vladanje večine nad manjšino

to pa demokracija ni

demokracija je glih zato ker se v njej sliši tudi najmanjši glasek in ker tud uni ki imajo mal glasov imajo možnost soodločat

demokracija je kr ok sistem so pa volitve čist preslabe

in čist preveč se jim dopušča da lažejo!

NE SMEJO LAGAT!



ARS wrote on 20.10.2006 at 16:12:20:
a ne gre pri demokraciji v bistvu za to, da vecinsko mnenje oz. volja vecine (pre)vlada?
Kako pa to v odtenkih pol zgleda, je pa najbolj odvisno od sposobnosti te vecine, kako kaj dobro/slabo "zapakira" ...

prevlada ja
ni pa edino zveličavno
ampak je v današnjih razmerah čist neki druzga ... namen nekoga/nečesa
pakiranje ... dobro in slabo ... razdeljevanje ... in vladanje
gape wrote on 18.10.2006 at 10:01:02:
4.  Stične točke vseh učiteljev modrosti

1. NI ZLA: V absolutnem smislu ne more obstajati Zlo, ker je v vseh stvareh Bog in so Bog; vsi strašni obrazi vesolja so le Njegove maske. Zlo je samo navidezno, je proizvod nevednosti, nevednost je človeška bolezen, ko je ozdravljen, je razsvetljen.

...

že tadrugič dons ...

'pakirajo' oni ... tko da ljudi skušajo za nevedne narest





t wrote on 20.10.2006 at 16:32:47:
"Demokracija" je dandanes samo način, kako odgovornost za odločitve nekaterih vsiliti vsem...

tud jest tko mislm ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: Why?
Reply #12 - 10.12.2006 at 20:40:25
 
Quote:
Mi lahko kdo po simple pove, zakaj voliti? Pa prosim ne vem če se mi da še poslušat to, da kao, če ne, da daš s tem glas tistemu ki je oz. bo in bla bla, skratka, da je to najslabše če ne. Voliš namreč.
?

Voliti, pomeni dati sebi možnost za sanjanje.
Voliti pomeni dati sebi glas za svoje sanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Why?
Reply #13 - 11.12.2006 at 08:58:10
 
Robi wrote on 10.12.2006 at 20:40:25:
Quote:
Mi lahko kdo po simple pove, zakaj voliti? Pa prosim ne vem če se mi da še poslušat to, da kao, če ne, da daš s tem glas tistemu ki je oz. bo in bla bla, skratka, da je to najslabše če ne. Voliš namreč.
?

Voliti, pomeni dati sebi možnost za sanjanje.
Voliti pomeni dati sebi glas za svoje sanje.


O, comp. Long time no see Wink

Veš, moje sanje ne vključujejo sprejeti sistema ki ti narekuje kaj so tvoje pravice in dolžnosti in celo koga lahko voliš ter koga ne.
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Why?
Reply #14 - 11.12.2006 at 09:30:22
 
gape wrote on 21.10.2006 at 13:26:24:
demokracija je glih zato ker se v njej sliši tudi najmanjši glasek in ker tud uni ki imajo mal glasov imajo možnost soodločat





prav o tem so mnogi že razglabljali a žal ideje niso zaživele ...

http://www.trajnost.net/index.php?title=Odprta_dru%C5%BEba%2C_odprta_dr%C5%BEava...

Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2