Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3145 times)
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
trg nepremičnin v Sloveniji
17.06.2006 at 10:42:12
 

Tule v Angliji skoraj vsak teden srečam koga, ki pozna Slovenijo zaradi tega, ker je postala za Angleže zelo zanimiva za nakup nepremičnin - za nekatere za počitniške hiške, za druge kot dobra naložba.

Kako pa kaj vi gledate na to? Kake občutke in misli imate ob tem?
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: trg nepremičnin v Sloveniji
Reply #1 - 19.06.2006 at 10:06:50
 
m wrote on 17.06.2006 at 10:42:12:
Tule v Angliji skoraj vsak teden srečam koga, ki pozna Slovenijo zaradi tega, ker je postala za Angleže zelo zanimiva za nakup nepremičnin - za nekatere za počitniške hiške, za druge kot dobra naložba.

Kako pa kaj vi gledate na to? Kake občutke in misli imate ob tem?

Kaj zdaj namesto denarja študiraš že lastništvo zemlje in odnose, ki izhajajo iz tega?

(če boš šla po tej poti naprej, boš pojutrišnjem skupaj z morda še kakšnim preostalim komunistom (če je ša kakšen kje) zagovarjala odpravo vse lastnine)  Tongue  Cheesy

Kar se mene tiče, trenutno v tem ne vidim problema, bolje da Angleži pokupijo hiše na Goričkem in jih vzdržujejo (saj ne bi pustili propadat svoje lastnine), kot da jih prerase grmovje. "Škoda" pri tem pojavu je dvig cen za potencialne slovenske vikendaše. Vsi ostali pa tako bežijo od tam s trebuhom za kruhom.

Glede na cene nepremičnin v okolici Ljubljana naprimer, pa ne vidim nevarnosti, da bi tujci tukaj navalili kot muhe na med.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: trg nepremičnin v Sloveniji
Reply #2 - 20.06.2006 at 21:45:12
 
Baje da imet angleža za soseda še zmer zgleda dost podobno njihovemu nekdanjemu kolonializmu. In ko sem v enem prispevku vidla kak so prijazni angleži neki stari ženici, sosedi, podarili angleški slovar, da se bo lažje z njimi sporazumela, mi to ni blo čist nič všeč.

Sicer pa jest nobenega vikendaša ne bi imela preveč rada za soseda, če ne govori slovensko in se obnaša kot vikendaš pa toliko manj  Smiley
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
quadesh
1
*
Offline

In love with live
Posts: 37

Gender: female
Re: trg nepremičnin v Sloveniji
Reply #3 - 23.06.2006 at 11:18:07
 
Spoznala "angleške vikendaše", zelo prijazni, smo se zelo ujeli, bila vabljena v Anglijo, šla, neverjetno gostoljubni...kej takega v Sloveniji ne vidiš vsak dan.... Domov sem prišla s totalno spremenjenimi pogledi na življenje (veliko bolj pozitivnimi).
Itak smo pa slovenci en totalno "zaplankan" narod... tko, da marsikateri "sosed" ne bo imel dobrih odnosov zaradi lastnih predsodkov.
Glede prispevka s slovarjem bi pa samo poudarila to, da je slovenščina dejansko težek jezik in da je bila ta manira s slovarjem verjetno čisto dobronamerna- slovenci se pa ob tem takoj počutimo ogrožene.

Pozdravček

We're only human afterall...
Back to top
 

Več svetlobe, ko spustiš vase, svetlejši postane svet v katerem živiš.
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: trg nepremičnin v Sloveniji
Reply #4 - 25.06.2006 at 11:12:13
 
Quote:
Kaj zdaj namesto denarja študiraš že lastništvo zemlje in odnose, ki izhajajo iz tega?

(če boš šla po tej poti naprej, boš pojutrišnjem skupaj z morda še kakšnim preostalim komunistom (če je ša kakšen kje) zagovarjala odpravo vse lastnine)  Tongue  Cheesy

Kar se mene tiče, trenutno v tem ne vidim problema, bolje da Angleži pokupijo hiše na Goričkem in jih vzdržujejo (saj ne bi pustili propadat svoje lastnine), kot da jih prerase grmovje. "Škoda" pri tem pojavu je dvig cen za potencialne slovenske vikendaše. Vsi ostali pa tako bežijo od tam s trebuhom za kruhom.

Glede na cene nepremičnin v okolici Ljubljana naprimer, pa ne vidim nevarnosti, da bi tujci tukaj navalili kot muhe na med.

lp bp



A mi nisi ravno ti začel prvi razlagat o problemu lastništva zemlje, ko sem začenjala svoje raziskovanje denarja? Wink
Z lastnino pa itak že od nekdaj imam težave....  Smiley


No sem pa ravnokar naletela na tezo, da se je cel problem začel ko je človek 'udomačil' konja  Huh

Quote:
Walter Wink suggests this culture of greed, in which a few powerful individuals oppress everyone else, began about three thousand years ago, when people first domesticated the horse. "Prior to the domestication of the horse," he writes, "plunder had been unrewarding, since one was forced to carry the loot one one’s own back. The horse and the wheel suddenly made conquest fantastically lucrative."2  He goes on to say that because looting by horseback allowed conquerors to seize desirable females, the value of women depreciated, they became a commodity, and the patriarchy was born. In addition, warfare became the preoccupation of most states since they were now about the business of conquering others, or defending themselves against those who would conquer them, which meant they had to begin taxing people in order to pay for their armies. "After 3000 B.C.E," Wink continues, "we encounter evidence of warfare on a grand scale. Social systems became rigidly hierarchical, authoritarian, and patriarchal."3  Today we have planes, trains, tractor trailers, tankers and pipelines for transporting our spoils of victory, which, as many suspect, may be the only reason for the current war in Iraq.


http://www.cliftonunitarian.com/toddstalks/queenofdeathvalley.htm


Glede cen nepremičnin pa - po moje so tud v Ljubljani še vedno precej nižje kot v Angliji. In ne glede na to, kako prijazni so Angleži, ostaja eno dejstvo: manj premožni Angleži si lahko privoščijo kupiti nadpovprečno drage nepremičnine v Sloveniji. Proces v obratni smeri je po moje kar nekajkrat bolj težaven. To je tisto kar mene 'boli' in kar se mi zdi problem.  Undecided Tudi številni Angleži se zavedajo, da gre pač za novo obliko kolonizacije.


Aja, še to: Slovenija na angleškem trgu nepremičnin čedalje bolj postaja 'dobra naložba'.
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: trg nepremičnin v Sloveniji
Reply #5 - 25.06.2006 at 11:24:44
 
m wrote on 25.06.2006 at 11:12:13:
gre pač za novo obliko kolonizacije.

jest sicer mislm da ne
ampak ... tole
http://video.google.com/videosearch?q=david+icke+matrix+secrets
si vidla?

če še nisi vidla ... poglej ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: trg nepremičnin v Sloveniji
Reply #6 - 25.06.2006 at 12:47:57
 
m wrote on 25.06.2006 at 11:12:13:
http://www.cliftonunitarian.com/toddstalks/queenofdeathvalley.htm


Glede cen nepremičnin pa - po moje so tud v Ljubljani še vedno precej nižje kot v Angliji. In ne glede na to, kako prijazni so Angleži, ostaja eno dejstvo: manj premožni Angleži si lahko privoščijo kupiti nadpovprečno drage nepremičnine v Sloveniji. Proces v obratni smeri je po moje kar nekajkrat bolj težaven. To je tisto kar mene 'boli' in kar se mi zdi problem.  Undecided Tudi številni Angleži se zavedajo, da gre pač za novo obliko kolonizacije.

Aja, še to: Slovenija na angleškem trgu nepremičnin čedalje bolj postaja 'dobra naložba'.

Zadnjič sem sem na sl. poti v Nemčiji v manjšem mestu mimogrede poškili, kakšne so kaj cene nepremičnin v tistem kraju. Ugotovil sem, da so precej nižje kot recimo v Lj. in okolici. Angležev pa kljub temu tam ni prav dosti. Je pa tudi res, da se ne bi želel preselit tja.

"Dobra naložba" pomeni, da bodo cene rasle. Cene pa lahko rastejo, če je povpraševanje večje od ponudbe. Povpraševanje pa, sploh ob nezanimanju Slovencev za obrobja, lahko raste, če le uspejo pritegnit zadostno število tujcev. Za pritegnit več tujcev pa mora biti le tem tukaj zadosti všeč, da se jim bo splačalo vzdrževat in skrbet za lastnino tukaj in hodit sem, ali pa morajo verjet da je to "dobra naložba". Glede na to, kako majhni smo (nepremičnine ne voljo), v primerjavi z Angleži (sredstva za investiranje), je to celo izvedljiva manipulacija, ob kateri bodo različni posredniki nekaj časa služili. Kolonizacija pa lahko po mojem nastopi, ko bodo začeli Angleži kupovat še kaj drugega kot pa vikende.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: trg nepremičnin v Sloveniji
Reply #7 - 30.06.2006 at 09:47:49
 
Quote:
Povpraševanje pa, sploh ob nezanimanju Slovencev za obrobja, lahko raste, če le uspejo pritegnit zadostno število tujcev. Za pritegnit več tujcev pa mora biti le tem tukaj zadosti všeč, da se jim bo splačalo vzdrževat in skrbet za lastnino tukaj in hodit sem, ali pa morajo verjet da je to "dobra naložba". Kolonizacija pa lahko po mojem nastopi, ko bodo začeli Angleži kupovat še kaj drugega kot pa vikende.

Ne bi lih rekla, da Slovence obrobja ne zanimajo. Mislim, da gre bolj za to, da so kmetije na obrobjih micene, premale za preživet se z zemljo, obenem pa ravno tolk oddaljene od večjih krajev, da je težko vsak dan hodit v civilizacijo služit.

Zapuščenih nepremičnin pa je pri nas dosti tud zato, ker so marsikatero obdelovalno zemljo kupili skladi in z njo razpolagajo ločeno od stavbišč, na katere so vezana in ki še dalje ostajajo v lasti občin al pa zasebnikov. Taka stavbišča propadajo zarad res mal hecne državne politike, ki kmete spodbuja k obdelovanju zemlje s subvencijami, dolgoročno pa se sploh ne briga za ohranitev kulturne dediščine. Taka zapuščena nepremičnina, brez pripadajoče zemlje, nima nobene cene in je zanimiva zgolj za vikendaše in tujce, ki pa bodo imeli takrat, ko se kmetijska politika spremeni in okoliški kmetje opustijo zakup tolikšne količine zemlje, imeli kot sosedje do nje predkupno pravico in verjetno za mali denar pokupli še vse ostalo. In potem bomo spet v fevdalizmu in bomo za par jurjev hodili kosit tujcem posestva, ki ne bodo več naša.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: trg nepremičnin v Sloveniji
Reply #8 - 30.06.2006 at 09:55:16
 
Devi wrote on 30.06.2006 at 09:47:49:
... predkupno pravico in verjetno za mali denar pokupli še vse ostalo. In potem bomo spet v fevdalizmu in bomo za par jurjev hodili kosit tujcem posestva, ki ne bodo več naša.


gape wrote on 27.06.2006 at 12:41:23:
čist slučajno je učeri drnovšek na tv slo govoru o tem kako je res treba reči na novo zastavit
v kmetijski politike evrope (s tem jasno tud slovenije)
je prjavu da gre skor polovico proračuna za subvencije pa zdej ne vem točno al samo v kmetijstvo al tud v kmetijstvo ... sejstvo pa je da velik del tega denarja dobijo tisti ki so največji lastniki zemlje ... veleposestniki ... aristokracija provzaprov ... modrokrvneži ... angleška kraljica jih dobi še tanajveč ...  

Oglejte si video posnetek z Dr. Drnovškom

Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1