Se strinjam s t-jem; se pa kaj hitro najde kakšen jerk, in začne začne težiti s tem kako je neodgovorno ne imeti stališča, kakšna dvoličnost al pa najmanj brezhrbteničnost je neopredeljenost in bla bla bla.
Sicer pri teh političnih zadevah intuicijsko verjamem bolj tistemu, ki ne izsiljuje svojega prav, nima svoje resnice za absolutno in edino, temveč upošteva druge. Dobro je pa vedeti in prepoznati ter delati svoj del. Vsi si v resnici želijo dobro, le premnogokrat zaslepljeni kaj to dobro je, prepričujejo druge o tem, kaj naj bi bilo.
Znanje, t.i. stroka je velikokrat preozko usmerjena; dober pristop je navsezadnje pozabiti naučeno ali vsaj to biti pripravljen.
Če so luknje v znanju, ki bi ga naj pridobili iz šole, ali ki nam ga vsiljuje družba, bi jaz izpostavila pomembnost samozaupanja, da je vse znanje pravzaprav v nas, le dostop imamo ljudje različno prehoden.
Ko človek najde svojo pot, ko je na pravem mestu, najde odgovor na karkoli v sebi.
Če določeno znanje zares osvojiš, ga lahko uporabiš za karkoli.
Pred kratkim me je prešinilo, kako fino je reči pravzaprav: ne vem. Ne v smislu brezbrižnosti, temveč iskrenega sprejetja, da je res tako. Morda lahko to izrečemo z lahkim srcem šele tedaj, ko izvemo, da tudi drugi ne vedo nič kaj več kot smo jim pripisovali

. Opustiti pričakovanja do drugih = osvoboditev sebe.
Je morda oguljena fraza, vendar še kako drži: glej s srcem... Vse drugo je mentalno preigravanje in ni bistvenega pomena.