Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 4883 times)
Bog(Guest)
Guest




krscanstvo
17.05.2006 at 00:10:16
 
Pozdravljeni
Sam krscanstva ne poznam in ga nikdar nisem studiral ker izhajam iz ateisticne druzine.
Prosim povejte mi (samo naj mi pove kasna nevtralna oseba ne nek zagrizen katolican)ali je v tej religiji oziroma v katerokoli religiji sploh kaj poucnega ,kar ti koristi v zivljenju ne da te omejuje in zapira v neprebojen oklep vere iz katre nemores za vse zivljenje. in lepo vas prosim -(vse vas sprejmem take kot ste verjamite kar hocete in kar mislite da je res) samo naj mi en obrazlozi kaj je to bog ker, na tem forumu kljub temu da so zelo pametni posti  se vedno velikokrat zasledim besedo BOG,, bog gor bog dol a mi lohk en pove kdo, kaj je bog, ker jaz ki nepoznam krscanstva se mi ta vas BOG ki ga omenjate zdi kot neka oseba, nek vsemogocni stric ki bdi nad nami in nam sodi al kva ze...wtf

BOG SEM JAZ , BOG SI TI , BOGOVI SMO MI VSI !BOG JE NARAVA , ZEMLJA, KOZMOS.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan_Gopal_Das
Ex Member




Re: krscanstvo
Reply #1 - 17.05.2006 at 08:38:35
 
Quote:
Pozdravljeni
Sam krscanstva ne poznam in ga nikdar nisem studiral ker izhajam iz ateisticne druzine.
Prosim povejte mi (samo naj mi pove kasna nevtralna oseba ne nek zagrizen katolican)ali je v tej religiji oziroma v katerokoli religiji sploh kaj poucnega ,kar ti koristi v zivljenju ne da te omejuje in zapira v neprebojen oklep vere iz katre nemores za vse zivljenje. in lepo vas prosim -(vse vas sprejmem take kot ste verjamite kar hocete in kar mislite da je res) samo naj mi en obrazlozi kaj je to bog ker, na tem forumu kljub temu da so zelo pametni posti  se vedno velikokrat zasledim besedo BOG,, bog gor bog dol a mi lohk en pove kdo, kaj je bog, ker jaz ki nepoznam krscanstva se mi ta vas BOG ki ga omenjate zdi kot neka oseba, nek vsemogocni stric ki bdi nad nami in nam sodi al kva ze...wtf

BOG SEM JAZ , BOG SI TI , BOGOVI SMO MI VSI !BOG JE NARAVA , ZEMLJA, KOZMOS.

Bog je Vsemogočna oseba, Vrhovni kontrolor in vzrok vsega in vsakogar. Je Najprivlačnejši. Če si Mu naklonjen si osvobojen vsega trpljenja in stalno okušaš polno zadovoljstvo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: krscanstvo
Reply #2 - 17.05.2006 at 10:29:59
 
ja ... bog
obširna tema
Smiley

probi mal prečitat najprej, pa boš pol boljš znal vprašat mogoče ...

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1140550166/21#21
posebi tale
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1030540304/15#21

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1137491435/53#53

gape wrote on 22.12.2005 at 11:28:29:
dobr bi blo počas razumet, da svet se bo globaliziru naprej, trg več dolg reči ne bo smel upravljat ker je preslab bog, tko kot je biblijski bog preslab in tud krišna - če ga fanta prov interpretirata.
to ni ta bog katerga iščemo.


http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1134718825/49#49

madan pove s svojim besediščem ... ampak to je kr to ...
religije pa so zame gut samo zato da skoz njih vidmo da vse isto govorijo ... in če se ne pustiš izkoriščat instituciji ampak samo slediš navodila, ki nimajo svojega nasprotja v drugi religiji, nima panike
npr, tud če slediš krščansko vero, nočeš jest mesa, ker to veliko verstev - religij - ne odobrava; če prideš v goste k mesojedcu, in ti ponudi predvsem meso, ješ tud meso, za to da mu izkažeš spoštovanje ... ipd
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: krscanstvo
Reply #3 - 17.05.2006 at 19:51:05
 
gape wrote on 17.05.2006 at 10:29:59:
npr, tud če slediš krščansko vero, nočeš jest mesa, ker to veliko verstev - religij - ne odobrava; če prideš v goste k mesojedcu, in ti ponudi predvsem meso, ješ tud meso, za to da mu izkažeš spoštovanje ... ipd


Gape a sem jst tebe prav razumela, ko praviš, da kristjani počnejo to, kar sem zgoraj quotala? (prvič slišim)
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: krscanstvo
Reply #4 - 17.05.2006 at 20:43:26
 
picola wrote on 17.05.2006 at 19:51:05:
gape wrote on 17.05.2006 at 10:29:59:
npr, tud če slediš krščansko vero, nočeš jest mesa, ker to veliko verstev - religij - ne odobrava; če prideš v goste k mesojedcu, in ti ponudi predvsem meso, ješ tud meso, za to da mu izkažeš spoštovanje ... ipd


Gape a sem jst tebe prav razumela, ko praviš, da kristjani počnejo to, kar sem zgoraj quotala? (prvič slišim)

morm račt da ne razumem kaj mislš ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
bog(Guest)
Guest




Re: krscanstvo
Reply #5 - 18.05.2006 at 01:06:49
 
Najlepsa hvala za linke bom precekiru, na hitr sm ceknu prvi link.
Gape iz kere religije so pa zdej ti nivoji, naloge,orli,..  o katerih si pisu ,(sej na nek nacin je kr wow Huh) al je kr skupek vseh in od kje pol informacije(podatki) cloveku(materiji) o visjih nivojih ce so nam nezavedni in kako je clovk prsu do takih spoznanj  ce ni spet neka    
cloveska izmisljutina zaradi straha pred smrtjo?
niso mi cist jasni teli nivoji in jazi.- sicer nisem se dovolj precekiru! morem rect da me kr zanima cloveska psiha, sploh kako jo kontolirat,energija,  ter njeno delovanje,ego-a se da ego kontrolirat?...

Al si to vrgu Gape nekemu "revezu" ateistu ki neverjame v nicesar, da mogoce bi pa to verjel.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bog(Guest)
Guest




Re: krscanstvo
Reply #6 - 18.05.2006 at 15:47:11
 
Aha ce prav razumem naj bi bil bog za tebi podobno mislece Gape nek NIVO.
Ljudje si sami reziramo resnico(to kar verjames da je res je zate resnica) na nas uplivajo razni ucitelji in vse vrste ustanov na svetu kot so mediji, cerkev,druzina, druzba,internet,okolica, alles..
kako ves da je ta resnica v katero verjames ti sploh resnica, na svetu mamo cez 6miljard resnic.katera je prava? ni jasno nobenmu, vsak fura neke svoje resnice ki so samo plod njegove iluzije o tem.za enga je bog vstal od mrvih, za enga je nivo,za druzga boga ni, kje je dejansko resnica pa nihce ne ve kar je itak logicno saj resnice itak ni smo samo mi ljudje tok inteligentna vrsta da se sprasujemo in obremenjujemo s takimi stvarmi zaradi vseh mogocih strahov.
me pa tut zanima do kerga nivoja si prlezu, in kdaj si to zacel verjet? Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: krscanstvo
Reply #7 - 18.05.2006 at 16:50:52
 
..6miljard resnic, 6miljard razlicnih si poti,  ..vse pa stremijo, peljejo, k istemu, tja, k "Njemu"

v ENO..

v eno z zelenjem, z vesoljem, z energijo,   ..z vsem,  
..k njemu,  

..z njim  

mislim da ja..  
:wink:


...edino kar vem 100%, je to,
..da mam letos spet usi & mravlje na vrtu


Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: krscanstvo
Reply #8 - 18.05.2006 at 18:31:16
 
kako nej rečem
to ni religija
še

Smiley



od kje informacije ... predvsem indijanci - šamani - so velik raziskoval te svetove in so jih zadost dobr raziskal ... to znanje obstaja;
informacije so; ti pa izbereš čemu boš dajal pozornost ...
glavna ugotovitev, ko sm do informacij pršu, je bla to, da tisti ki moč imajo oni informacije imajo, oni vedo kako svet dela, tudi na duhovnih nivojih ... zato lahko delajo kar delajo ... zato ... jasno ... prvi korak - znanje med ljudi ...

to zdej mamo ... znanje ... je na prostem ... pozornost je pa nekje drugje ... na nepravem znanju ... še mal dela mamo ...


ego je dost težko kontolirat
reče se da mora egu past kontrola
da ti več nisi kontroliran s strani ega - da ti ne zamegljuje pogleda ... za začetek



nivo ... ne glih no ...
to provzaprov izhaja iz dao scene (kitajci) ...
k se reče, da se je karkoli SPLOH začel je iz
tao-ta izšel de,
iz de-ja pa jin in jang
iz njiju pa vse ostalo

in pol se reče nekako tko
tao je vse-kar-je
de emanira se mi zdi iz taota (pa je še zmeri u taotu), na nek super čuden način se zave samega sebe; temu jest rečem BOG - prva zavest za katero vemo da je obstajala
pol pa se reče
da mu je ratalo dolgčas
in da je nameraval ljubezni
zato se je mogu 'razdelit na pol'
ustvart jin in jang
to je naredu z velikim pokom
to je naše vesolje
ki pa je še vedno v tau (ki je vse kar je)
in je še vedno del zavesti de (ki je prva zavest iz katere use izhaja)

se reče
ko je de izšel iz taa je še zmeri ostal znotri njega ... samo 'skup se je potegnu' ...

in pol se reče
po nivojih dol ... vedno bolj v grobo materijo
prideš do človeka
ki je narejen iz grobe materije; prežema ga pa vsa bolj fina substanca od prej ...

in kje si zdej ti
in kaj je tvoje bistvo
in kaj tvoj namen

to je pa od tebe odvisno ... se reče

se reče
lahko je to moja iluzija ko sm reči povezu nekoliko skupi
ampak te reči use obstajajo zapisane ... preštudirane od prej ... obstajajo sveti spisi in manj sveti spisi ... obstajajo mojstri modrosti, obstaja doživetje ... in obstaja tud pogled v svet ... ki se gre ene resnice že velik časa in za katere vsi vidmo da so laž ... z dnarjem na prvem mestu!!!




začel sm verjet to ... leta 2000 sm se začel ubadat s tem, ker sm spoznal da za preživetje mi ni treba več nč narest ... in pol sm si reku ... kaj naj pa počnem pol?

here i am

pa na budo in srednjo pot ne smem pozabt


niti tega k sm ga pred tem pisu
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?num=1147814396/0#14
Back to top
« Last Edit: 18.05.2006 at 21:14:38 by gape »  

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1