Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 1496 times)
ixtlan
5
*****
Offline


Posts: 1130
Jesenice
Gender: male
Re: punca  ali prijateljica?
05.01.2006 at 11:23:41
 
eizo wrote on 05.01.2006 at 10:19:31:
da  vam nekaj napišem kaj mi ni jasno o tem? upam da bom dobil jasne  odgovore kajti jaz ne razumem več tega! ??? spoznal sem eno lušto osebo ki mi je všeč  sprva je bilo prijatelstvo  nato se pa je razvilo v  nekaj več  in  ostalo tudi pri tem . še vedno sva skupaj  samo ona mi ne zna pokazti te ljubezni ker pravi da ne more ,   jaz sem pa že dal skoraj vse   od sebe in nimam več dosti energije za to !  še nekaj  bila   je že pri meni doma tudi prespala je že nekaj krat  vendar  ni bilo dobenih  odnosov  to razumem pri ženskah niti ne hočem da bi bilo kaj takega hitro  potem pa konec ,jaz jo ljubim ona pa samo kima z  ja  če jo vprašam  če me rada . jaz pa rabim objem  ki ga   sploh ne dobim  ,kako ji naj odprem srce   ali naj pustim da sama spozna pravo ljubezen? jaz sem  že utrujen od vsega  tega !        


si njej povedal vse to?

največja napaka, ki jo lahko storiš je, da začneš zdaj z ostalimi debatirat o vajinem odnosu ker nimaš jajc, da bi se z njo soočil. sorry da ti moram to povedat, ampak kar pravkar naklepaš, je čustvena prevara. odnos je vajin, ne išči zaveznikov. povej njej vse kar čutiš. če jo ljubiš, se boš potrudil in povedal na najboljši način, ki ga zmoreš. tako bo imela možnost začutiti, razumeti in sprejeti, če je zmožna sprejeti. če pa ne bo, boš pa ti na koncu prazen, ko ji boš povedal vse in boš lahko odšel naprej. ne pričakuj, da ji boš povedal vse naenkrat in da bo takoj rešeno. je proces za oba, v katerem igra zelo pomembno vlogo poslušanje in je proces, v katerem vztrajaš toliko časa, dokler se ti da. dokler lahko črpaš energijo iz energije ljubezni
Back to top
 

Do what thou wilt shall be the whole of the Law. Love is the law, love under will.&&Acknowledging all truths, I express mine with healing intention.
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: punca  ali prijateljica?
Reply #1 - 05.01.2006 at 11:33:39
 
eizo wrote on 05.01.2006 at 10:19:31:
 samo ona mi ne zna pokazti te ljubezni ker pravi da ne more


Spoštuj to in je ne sili. Ne delaj projektov, kako jo odpreti ali kaj že. To je njeno, kako se bo odločila.

eizo wrote on 05.01.2006 at 10:19:31:
jaz pa rabim objem  ki ga   sploh ne dobim        


Ti se pa odloči, ali si boš dal možnost dobiti ta objem kje drugje ali boš ostal natanko tu, kjer si sedaj (po možnosti, brez siljenja nje -saj s tem oba delaš nesrečna).
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: punca  ali prijateljica?
Reply #2 - 05.01.2006 at 11:45:09
 
ixtlan wrote on 05.01.2006 at 11:23:41:
si njej povedal vse to?


Quote:
Ljubezen postane življenjska veščina  s pomočjo sistema pomenov, besednjaka diskurzivnih konvencij in norm, ki jih razvija kultura. Da ljubezni ni mogoče razumeti brez povezave zrazličnimi diskurzov o ljubezni je zelo dobro zaznal že La Rochefocault, pisec iz 17. stoletja, ki je zapisal:
So ljudje, ki se nikoli ne bi zaljubili, če ne bi slišali govoritio ljubezni.
 
Ljubezen je kulturni fenomen. V nekem smislu je vse tisto, kar ljudje verujejo, da je. Ob predpostavki, da ljubezen ni (v celoti) naravno čustvo, ampak v (v veliki meri) produkt kulture, postanejo nesmiselna vprašanja kot so: 'Kaj je ljubezen?', 'Kakšna je prava/resnična ljubezen?'. Z drugimi besedami, vprašanja o bistvu ljubezni je smiselno opustiti ob upoštevanju dejstva, da je ljubezen skoz stoletja podvžena različnim interpretacijam. Dsikurz zastopa čustvo prek drugih (predhodnih) reprezentacij,  njegovo razumevanje je vselej posredovano s predhodno reprezentacijo čustva. Nova palst razumevanja, ki o doda, širi, spreminja in zapleta razumevanje ljubezni. Nalaganje številnih plasti sedimentiranih  razumevanj (pomenov) ljubezni otežuje neposredno soočanje  s tem pojavom, kar bi v postmodernem jeziku pomenilo, da se realnost trasformira v hiperrelanost.  
 
Ljubezen je mogoče prepoznati, označiti in izraziti le s pomočjo standardov, ki jih oblikuje domena hiperrealnosti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1