Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 1611 times)
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Umik iz iraka
09.10.2005 at 18:03:18
 
Zanima me, kaj mislite, da bi se zgodilo, ce bi amerika koncala vojno in umaknila svoje enote iz iraka? Kako bi se odzval irak in sosednje drzave oziroma vsi, ki so vpleteni v vse to?
Nekateri pravijo, da bi se sele takrat zacela frkarija, nekateri pravijo, da bi bilo bolje...
Vase mnenje?
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Umik iz iraka
Reply #1 - 09.10.2005 at 18:34:09
 
picola wrote on 09.10.2005 at 18:03:18:
Zanima me, kaj mislite, da bi se zgodilo, ce bi amerika koncala vojno in umaknila svoje enote iz iraka?


Končala bi se okupacija - najbrž se vsaj kar se Iraka tiče bi bilo vse bolj ali manj isto. Iračani bi se morali zmeniti med seboj kot se bodo morali zmeniti tudi sedaj.

Kar pa se ostalih tiče, bi odpadlo kar nekaj izgovorov za razne napade...

Z američani bo tam štala dokler se ne bodo umaknili ali pa iztrebili vse tiste, ki niso na njihovi strani, brez američanov pa bi se nekako morali pomeniti Iračani med seboj.

Kar se mene tiče Američani nimajo nobene pravice, da so tam in okupirajo neko državo medtem ko imajo Iračani vso pravico, da jih pobijajo, dokler ne pospravijo svojih kufrov in gredo tako kot imajo pravico, da se tam pobijajo med seboj dokler se jim ljubi, samo da ne pridejo sem in se lotijo mene.

(čeprav je res, da smo po zaslugi naših vrlih politikantov in NATA že kakšen teden tudi mi uradni okupatorji Iraka - torej se niti ne bom čudil, če bo začelo pokati tudi pri nas saj smo smo v vojni z Irakom - vsaj tistim delom, ki se še ni vdal)



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Umik iz iraka
Reply #2 - 09.10.2005 at 18:46:51
 
Jaz mislim, da naj zginejo iz Iraka in svoje sile namestijo v Kuvajtu in tistih državah, ki jih je Irak ogrožal. Torej branijo le druge države pred napadi Iračanov.

Iračani pa naj se med seboj pojedo in delajo kar hočejo. In dokler ne uredijo med sabo, tudi nobene pomoči razen hrane in zdravil.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: Umik iz iraka
Reply #3 - 11.10.2005 at 02:48:56
 
O`reilly pise v nekem casopisu, da bi: (bom napisala kar v Anglescini, da ne bi prevedla cesa napacno)

a)Iran would step into the security breach and back the Shi`a in the fight against the Sunni insurgents.Thus, Iran would exert control in the southern half of Iraq and increase its power in the Gulf

b)Sensing weakness in America, Iran would harden its nuke position and accelerate developing nuclear weapons(Iran is already harboring and funding al-Qaeda)

c)The al-Qaeda terrorists curently inside Iraq would transit trouhg Iran into Afghnistan and begin to destabilize the new democratic goverment in that country

c)Syria would step up its support of Hamas and Heybollah, wich would lead to more violence inside lebanon and Israel

d) and finaly, the jihadists worldwide would proclaim a great victory over great Satan

All of that is likely to come true if the far left has its way on Iraq.

Na zalost ne poznam tolk politike, da bi vedla ali imajo te izjave kaksen smisel in jih ne znam cist dobr ovrednotit...in me zanima, ce mate vi kaj vec pojma o tem...
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Umik iz iraka
Reply #4 - 11.10.2005 at 12:39:33
 
picola wrote on 11.10.2005 at 02:48:56:
O`reilly pise v nekem casopisu, da bi: (bom napisala kar v Anglescini, da ne bi prevedla cesa napacno)

a)Iran would step into the security breach and back the Shi`a in the fight against the Sunni insurgents.Thus, Iran would exert control in the southern half of Iraq and increase its power in the Gulf

b)Sensing weakness in America, Iran would harden its nuke position and accelerate developing nuclear weapons(Iran is already harboring and funding al-Qaeda)

c)The al-Qaeda terrorists curently inside Iraq would transit trouhg Iran into Afghnistan and begin to destabilize the new democratic goverment in that country

c)Syria would step up its support of Hamas and Heybollah, wich would lead to more violence inside lebanon and Israel

d) and finaly, the jihadists worldwide would proclaim a great victory over great Satan

All of that is likely to come true if the far left has its way on Iraq.

Na zalost ne poznam tolk politike, da bi vedla ali imajo te izjave kaksen smisel in jih ne znam cist dobr ovrednotit...in me zanima, ce mate vi kaj vec pojma o tem...



Izjave majo toliko smisla kot ta:
"če čebula če ne bi imela, ne bi bila čebula ampak bula"


U bistvu vse te izjave ostajjajo znotraj tega, da morajo ZDA ohraniti svoj vpliv na bližnjem vzhodu in da morajo za to uporabiti vsa sredstva.

Dejstvo pa ostaja, da so na tujem terenu, in da lahko te svoje cilje dosežejo samo z iztrebljanjem celotnih narodov - torej da tisto ozemlje okupirajo vsaj še tri ali štiri generacije in nadaljujejo svoje pokole ter ideološko indoktrinacijo. Pri čemer je jasno da tega tudi v tem obdobju ne morejo storiti, ker so z nekaterimi državami (npr Sadska Arabija) v dokaj prijateljskih odnosih in jih zaenkrat še ne morejo začeti pobijati.

Kar se tiče (a) se to zagotovo že dogaja, kar se tiče (b) tudi in Iran bi moral imeti svojo atomko, da se vzpostavi jedrsko ravnotežje (poleg tega lahko iran danes naredi svojo umazano bombo ali več njih, s katerimi lahko uniči Izrael) - tisto o podpiranju al kaide je neumnost, ker je tudi al kaida samo konstrukt, ki ga ne podpira Iran kot država, temveč Iranci kot ljudje katerim gre na jetra, da jim težijo jenkiji (edina dokončna rešitev bi bilo iztrebljenje vseh Irancev - precej problematična rešitev, saj bi se lahko v smrtnih krčih tudi Iranci odločili kaj podobnega za jenkije in nas kot njihove hlapce)

(c1) tudi v Afganistanu je jenkijevska vojna in okupacija že vnaprej zgubljena, ker pač okupacija ne rešuje ničesar (to kar je v Afgfanistanu je navadna mafijada, ki bi se brez podpore okupacijskih sil že zdavnaj sesula sama vase - tam in v Iraku smo okupatorji tudi mi; po zaslugi naših vrlih nevretenčarskih politikantov)

(c2) Sirija že od nekdaj podpira akcije proti jenkijem in izraelcem, ker jo oboji dejansko ogrožajo - ta točka je popoln nesmisel

(d) ta točka govori o veliki zmagi jihadistov, ki je že v tem, da jim je uspelo vzpostavitri vojno, v kateri ekonomsko pušijo jenkiji in vsi, ki jih podpiramo


Sam se nimam za preroka temveč za analitika, če bi bilo po moje, bi ustavil vse okupacijske in vojaške dejavnosti proti muslimanski ekipci, saj bi le tako lahko videl, kakšni so zares - če bi se potem izkazalo, da so zares kultura, ki ima namen osvojiti in si podrediti cel svet, pa bi jih kot golazen iztrebil do zadnjega (pristop, ki se ga gredo jenkiji je že v osnovi napačen, saj bi jih morali začeti pobijati od zgoraj - pri eliti), zaenkrat pa izgleda da so edina ekipca, ki to dejansko počne jenkiji in to mi niti malo ne paše.

(uspelo mi je prebrati Koran - zelo bedno dolgočasno knjigo, in moram priznati, da je z ljudmi, ki hvalijo to knjigo, ali pa jo celo poskušajo spravljati v neko prakso za vse, nekaj zelo narobe - z njimi dejansko lahko živimo samo v stalni vojni ali v pretnji te vojne, dokler smo mi močnejši)



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1