Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 1045 times)
bp
Ex Member




Načrti TE-TO Ljubljana
27.09.2005 at 16:12:13
 
V sobotnem Delu sem slučajno prebral članek, ki je govoril o investicijah Te-TO Ljubljana, kjer nameravajo investirati tam 20 MRD SIT v izgradnjo plinske elektrarne sredi mesta in dodatno ogrevanje z lesno biomaso in sekanci.

Zadnji del članka pa govori o tem, da TE-TO Lj. ne želi kuriti odpadnega blata, ki ga proizvaja nova ljubljanska centralna čistilna naprava. Razlogi, ki jih povzema članek so: spremeniti bi bilo potrebno prostorski plan, nihče jim ni naročil študije sežiganja tega blata. Glede na to, da članek ne omenja niti ekonomskih niti ekoloških razlogov za ta poseg, se mi je zdelo zanimivo in vredno pogledat v dodatne materiale za tiskovno konferenco: http://www.te-tol.si/UserFiles/File/NK_23.9.05.ppt  http://www.te-tol.si/javnost6.php

Po pregledu mi še vedno, kot totalnemu abervezniku na tem področju, ni jasno, ali gre za tako očitno ekološko nesprejemljivost in nezdružljivost s predpisi, ali pa za tako slabo naložbo, da se jim tega niti ni zdelo vredno ocenjevat in eksplicirat.

Glede na ocenjeno količino 11.000 M3 blata v primerjavi z 150.000 M3 lesnih sekancev, se mi zdi, da se jim s takimi malenkostmi niti ni dalo ukvarjati, plus da najverjetneje velja oboje, sežig bi bil ekološko problematičen, čistilne naprave pa tako drage, da je ekonomska upravičenost investicije najmanj vprašljiva.
(Kar navajajo je, da bi bila potrebna investicija recimo 1,5 MRD SIT za mokre filtre za dušikove okside, ki so že zdaj problematični)

Lahko kdo o tem kaj več pove?

bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Načrti TE-TO Ljubljana
Reply #1 - 27.09.2005 at 16:20:07
 


Po moje grre za stari dobri pristop, naj ne ve desnica, kaj dela levica - sicer pa kolikor sem seznanjen blato niti ni ekološko problematično, kar se kurjenja tiče (drug način je samo še skladiščenje) in pravzaprav ne obstaja nobene druge pametne alternative kurjenju.

Je pa res, da je potrebna posebna vrsta sežigalnice.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1