Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 9237 times)
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
brisanje postov
21.09.2005 at 22:23:45
 
Sem si zadnjič vzela malo časa pa sem prebirala še ful stare topike in sem vidla, da nekateri brišete svoje poste...pa so me začel zanimat motivi za to...Ker mi ni nč pametnega padlo na pamet oziroma, ker so vse samo moje špekulacije, sem se odločla, da vas osebno vprašam. Eto.
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: brisanje postov
Reply #1 - 22.09.2005 at 08:01:17
 
picola wrote on 21.09.2005 at 22:23:45:
Sem si zadnjič vzela malo časa pa sem prebirala še ful stare topike in sem vidla, da nekateri brišete svoje poste...pa so me začel zanimat motivi za to...Ker mi ni nč pametnega padlo na pamet oziroma, ker so vse samo moje špekulacije, sem se odločla, da vas osebno vprašam. Eto.



Tud me ne sede to, ni pol prave odgovornsti za to, kar napišeš, tud če ti je kdaj žal žžal zato, kar  si napsiov in bi dons drgač napisal al pa sploh ne. Čeprav po drugi strani pa mora ostat možnost, da brišeš soje poste, odprta, ker le pol maš res lahko aktivno odgovornost za tisto, kar si napisal. Ker svobodna  odgovornost je možna le, če maš možnost bit neodogovren. Če si v odogornost prisiljen, se je braniš in ogibaš. Jest se tko  ne bi marsičesa lotu niti napisat, če ne bi imel možnosti, da bi  lahko to  kadarkali zbrisov.  Se dostkrat znjadem v skušnjavi, da bi zbrisol par tisoč postov v  celot, še posebej, ker vem, da gape backupe in da bi nekje vendar nekje še obstajal, a to ni isto. Javna dostopnost  je tisto, kar da napisnemu moč in težo, pa hkrat  tud tisto, kar te  osvobaja moči in teže,  tko da tko spucan lažje greš naprej. Tko da zame je brisat za sabo isto kot ponovno se obtežit, si ponovno naložit tisto, česar si s šeranjem z drugimi losal... ampak je dejansko treba pustit tud to možnost odprto, ker kako bi pša drgač spoloh zvedu, če je temu res tko...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: brisanje postov
Reply #2 - 22.09.2005 at 08:25:34
 
titud wrote on 22.09.2005 at 08:01:17:
Ker svobodna  odgovornost je možna le, če maš možnost bit neodogovren. Če si v odogornost prisiljen, se je braniš in ogibaš.


Jaz brisanja svojih postov ne vidim kot neodgovornost. Kvečjemu kot večjo odgovornost (najvišja je itak bit popolnoma svoboden) kot sledit nečemu pač uveljavljenemu al pa večinskemu ravnanju kot hudo pravilo. Tud v naravi se vse spreminja, umira, spreminja obliko, na novo rojeva. In če sem nekaj napisala, in malo kasneje dobim občutek, da je namen posta izpolnjen, in menim, da so ga tisti, katerim je bil namenjen, prebrali, ga lahko tudi zbrišem, če menim, da ni več v kontekstu. Daleč od neodgovornosti po moje, ker lih tko potem na drugi al pa tretji strani sprejemam, da uvodoma prosim za mnenje navzočih o neki stvari, in se od vseh, ki obiskujejo forum oglasita le dva. Če to ni pol sprejemanje odgovornosti, kaj pol je?



Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: brisanje postov
Reply #3 - 22.09.2005 at 08:37:05
 
Quote:
Če to ni pol sprejemanje odgovornosti, kaj pol je?

da ne krivis drugih za lastno trpljenje.
da se opravicis.
da odpustis.
da si hvalezen.
da sprejmes resnico tako kakrsna je.
da delujes v harmoniji z resnico.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: brisanje postov
Reply #4 - 22.09.2005 at 08:39:40
 
Madan Gopal Das wrote on 22.09.2005 at 08:37:05:
da ne krivis drugih za lastno trpljenje.
da se opravicis.
da odpustis.
da si hvalezen.



Čist v redu je blo prej brez opravičiš  Tongue.

Če se že pogovarjamo o brisanju, je zame naknadno modificiranje ista stvar.


Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: brisanje postov
Reply #5 - 22.09.2005 at 08:44:10
 
Quote:
Če se že pogovarjamo o brisanju, je zame naknadno modificiranje ista stvar.

se strinjam. jz nimam nc proti brisanju niti proti modificiranju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: brisanje postov
Reply #6 - 22.09.2005 at 08:48:02
 
Quote:
Pol pa še povej, kaj je resnica oz. kje je ni?

resnica je tisti/tisto ki vedno obstaja. tud neresnica vedno obstaja, kot senca resnice... in je zato resnicna, ker je odvisna od resnice za svoj obstoj. ma pa mal drgacno naravo kot resnica. ce hoces bit pomirjen moras poznat resnico kot tudi senco resnice. od tuki naprej gres pol sele lohk v delovanje v harmoniji z resnico.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: brisanje postov
Reply #7 - 22.09.2005 at 09:18:27
 
Quote:
To love is a choice!

pr pravi ljubezni je tko, da si kot prisiljen ljubit, a se hkrati prostovoljno strinjas s to prisilo. nepojmljivo, a resnicno.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: brisanje postov
Reply #8 - 22.09.2005 at 09:31:02
 
Madan Gopal Das wrote on 22.09.2005 at 09:18:27:
pr pravi ljubezni je tko, da si kot prisiljen ljubit, a se hkrati prostovoljno strinjas s to prisilo. nepojmljivo, a resnicno.


To je bolj karma.

Če že bluzimo o ljubezni, je prej prava tista, ki ji ni treba biti prisiljena ali prisiljevat nobenena in nikogar. Svobodna.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: brisanje postov
Reply #9 - 22.09.2005 at 09:38:18
 
Quote:
To je bolj karma.

karma pomen aktivnost, akcija, delovanje. ljubezen je seveda aktivnost.

ljubljeni je prakticno naklonjen ljubljenemu, s telesom, umom itd.

Quote:
Če že bluzimo o ljubezni, je prej prava tista, ki ji ni treba biti prisiljena ali prisiljevat nobenena in nikogar. Svobodna.

ja, prava ljubezen je bazirana na prostovoljnosti. svoboda sama po seb se ni ljubezen, je pa temelj za njo. ampak ob obcutenju prave ljubezni se zdi, kot da si "prisiljen" a hkrati se ciz strinjas s to "prisilo". ta "prisila" je navezanost na ljubljenega. brez navezanosti (vezanosti) ne more bit prave ljubezni, brez dveh svobodnih posameznikov pa tud ne.  
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: brisanje postov
Reply #10 - 22.09.2005 at 09:40:34
 
Quote:
Jaz brisanja svojih postov ne vidim kot neodgovornost. Kvečjemu kot večjo odgovornost (najvišja je itak bit popolnoma svoboden) kot sledit nečemu pač uveljavljenemu al pa večinskemu ravnanju kot hudo pravilo. Tud v naravi se vse spreminja, umira, spreminja obliko, na novo rojeva. In če sem nekaj napisala, in malo kasneje dobim občutek, da je namen posta izpolnjen, in menim, da so ga tisti, katerim je bil namenjen, prebrali, ga lahko tudi zbrišem, če menim, da ni več v kontekstu. Daleč od neodgovornosti po moje, ker lih tko potem na drugi al pa tretji strani sprejemam, da uvodoma prosim za mnenje navzočih o neki stvari, in se od vseh, ki obiskujejo forum oglasita le dva. Če to ni pol sprejemanje odgovornosti, kaj pol je?



Govorim o odgovornosti do sebe, ki nujno vključuje tud odovornost do drugih.  Lahko da je bil namen posta izpolnjen pri meni in to vem, za druge pa ne morem vedet. Ga bodo brali za mano v drugih kontekstih, jih  bo izpolnjeval drgač, ko jih sploh ne bi, če bi ga zbrisov.  Ampak tud jest sem če par trenutkov, kaj šele let , drugačn, gledam nazaj na stvari, ki so me nekoč izpolnile, iz drugega vidika, kod ad bi bil samemu seb drugi.  Res da so pustile sled v men in sem tud zarad njih drugačn, ampak take kot so ble takrat name zdej učinkujejo drgač, če so ohranjene v času in prostoru take  kot so takrat ble, mi dajejo možnost, da jih podoživim še enkrat (kot stare vinilke). Jest verjamem, da kljub spreminjanju nč ne zgine, vse ostane, vse je možno kadarkoli vpoklicat, je magari kot informacija v  paralenih svetovih, ampak zakaj bi si te vpoklice oteževal al pa clo onemogočal,  ker  (še) nimam take zavesti,  da bi mi blo   brez medija, na katerga je ohranjen/zapisan vse za nazaj, dostopno vsak hip.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: brisanje postov
Reply #11 - 22.09.2005 at 09:49:49
 
titud wrote on 22.09.2005 at 09:40:34:
Jest verjamem, da kljub spreminjanju nč ne zgine, vse ostane, vse je možno kadarkoli vpoklicat, je magari kot informacija v  paralenih svetovih, ampak zakaj bi si te vpoklice oteževal al pa clo onemogočal,  ker  (še) nimam take zavesti,  da bi mi blo   brez medija, na katerga je ohranjen/zapisan vse za nazaj, dostopno vsak hip.

sej ti ni treba brisat postov, ce noces. lohk pa jih, ce hoces. ampak, le ce ti je dana moc od Boga, jih lahko brises al pa ne brises, al pa do info dostopas pa naj bojo na takem al drugacnem mediju.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: brisanje postov
Reply #12 - 22.09.2005 at 09:54:19
 
titud wrote on 22.09.2005 at 09:40:34:
Govorim o odgovornosti do sebe, ki nujno vključuje tud odovornost do drugih.  Lahko da je bil namen posta izpolnjen pri meni in to vem, za druge pa ne morem vedet. Ga bodo brali za mano v drugih kontekstih, jih  bo izpolnjeval drgač, ko jih sploh ne bi, če bi ga zbrisov.  Ampak tud jest sem če par trenutkov, kaj šele let , drugačn, gledam nazaj na stvari, ki so me nekoč izpolnile, iz drugega vidika, kod ad bi bil samemu seb drugi.  Res da so pustile sled v men in sem tud zarad njih drugačn, ampak take kot so ble takrat name zdej učinkujejo drgač, če so ohranjene v času in prostoru take  kot so takrat ble, mi dajejo možnost, da jih podoživim še enkrat (kot stare vinilke). Jest verjamem, da kljub spreminjanju nč ne zgine, vse ostane, vse je možno kadarkoli vpoklicat, je magari kot informacija v  paralenih svetovih, ampak zakaj bi si te vpoklice oteževal al pa clo onemogočal,  ker  (še) nimam take zavesti,  da bi mi blo   brez medija, na katerga je ohranjen/zapisan vse za nazaj, dostopno vsak hip.    


Odgovornost do sebe vključuje odgovornost do sebe Tongue. Nič nujno in nič drugih. Težko me boš prepričal, da tukaj pišeš zato, da bi drugi meli kaj od tega, in ne v resnici zaradi sebe. Ne gre se igrati nesebičneža, če prvotno nisi sprejel sebičnosti v sebi in to popolnoma. Zakaj bi moralo biti dostopno? Zarad občutka varnosti? In zakaj gledanje v preteklost in podoživljanje? A si v penziji?

Obstaja veliko ljudi, ki recimo napiše knjigo v nekem življenjskem obdobju, ko tako čutijo, da morajo predati nekaj zelo pomembnega drugim.

Obstajajo pa tud ljudje, ki so sami knjige za čas svojega življenja, voljni, da so brani, ali da jih sploh noben ne prebere.    


Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: brisanje postov
Reply #13 - 22.09.2005 at 10:13:41
 
Quote:
Odgovornost do sebe vključuje odgovornost do sebe Tongue. Nič nujno in nič drugih. Težko me boš prepričal, da tukaj pišeš zato, da bi drugi meli kaj od tega, in ne v resnici zaradi sebe. Ne gre se igrati nesebičneža, če prvotno nisi sprejel sebičnosti v sebi in to popolnoma. Zakaj bi moralo biti dostopno? Zarad občutka varnosti? In zakaj gledanje v preteklost in podoživljanje? A si v penziji?


Jest gledam na svet interaktivno. Tak, kakršen sem, sem tud zato, ker puščm sledove na drugih in jih soostvrajam takšne kot so, da potem oni taki kot so puščaju sledove na men. Tej interkativni zanki ni mogoče pobegnt, zato pomen bit odgovroren za druge hkrat tud  bit odgovoren zase. Jest mam kaj od tega le, če majo od tega  kaj lahko tud drugi, ker pa mi medij omogoča,  pa ne samo tisti drugi tu,  ampak tud  tisti, ki jih še ni, ki bododo prišli za mano tko kot jest hodim za drugimi. Internetni forum  to omogoča in se mi zdi greh tega ne izkoristit, zato tud ne četam v klepetalnicah, ker tam  je interakcija hipna, ki mi očitno ne zadošča. Sem pač star, puščat želim take sledove, da bi mi preh drugih (in sebe kot drugega) prihajal nasprot, tko kot drugim prihajojo nasprot prek mene sledovi, ki so jih sami zapustili.
Back to top
« Last Edit: 22.09.2005 at 17:07:51 by titud »  
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: brisanje postov
Reply #14 - 22.09.2005 at 10:24:53
 
Quote:
Obstaja veliko ljudi, ki recimo napiše knjigo v nekem življenjskem obdobju, ko tako čutijo, da morajo predati nekaj zelo pomembnega drugim.

Jest se knjige (še) ne morem lotit pisat, ker me k pisanju stimulira samo sprotna interakcija. Moram čuitit, da mi prek vas  lastna misel pride nasprot, tko kot vam prek mene prihajao nasprot vaše lastne misli.

Quote:
Obstajajo pa tud ljudje, ki so sami knjige za čas svojega življenja, voljni, da so brani, ali da jih sploh noben ne prebere.    


Možno, vsak si izbere medij, skoz katerega se najboljš realizira. Realliziran človk z njimi pač nima problema, nekateri so odprta knjiga, nekateri zaprta, drugi smo pa večinom nekje vmes.





Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2