Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 1436 times)
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
radarska opozorila
21.08.2005 at 11:44:58
 
Že nekaj časa poslušam sporočila/opozorila po radiu o radarski kontroli...in moram rečt, da se mi zdijo čedalje bolj absurdna.
Sem namreč mnenja, da nam samo podpirajo lenobo in neodgovornost v prometu. Eni trdijo, da vsaj takrat voziš počasneje(in da bi lahko glih takrat zbil koga al pa kaj), jaz pa sem mnenja, da se tako ničesar ne naučimo (če ne plačamo kazni). Mislim,da bi blo takšna opozorila potrebno prepovedat.

Ali ima kdo kakšen dober argument za nasprotno stališče(ker jst ga ne najdem...)?
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: radarska opozorila
Reply #1 - 21.08.2005 at 13:54:11
 

Ta opozorila so popolnoma v redu, saj že zaradi zavesti voznikov o policijski pristnosti ti peljejo počasneje, poleg tega pa tudi nikjer ni nobenega zagotovila, da bi se kdorkoli kadarkoli iz plačevanja kazni karkoli naučil (razen tega, da je dobro poslušati opozorila na radiu, kupiti vse možne senzorje in po možnosti namontirati tudi radio za spremljanje policijskih frekvenc).



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: radarska opozorila
Reply #2 - 21.08.2005 at 14:59:43
 
Ok,sklepam po sebi...Ko slišim opozorilo za radar na cesti tej in tej (ki nima zveze z mojo smerjo vožnje), ne vozim čist nič počasneje, tut če je v moji smeri, ne vozim počasneje,če vem,da so še dva km pred mano(sicer naj pripomnim,da v bistvu vozim večinoma po omejitvah,tako da tut ponavadi nimam čemu zmanjševat hitrosti). In jst sem nehala vozit prehitro, ker sem v enem mesecu dobila tri kazni in sem rekla, da za policaje ne bom več delala (šele kasneje-na žalost- se je temu pridružilo še spoznanje in zavedanje, da sem s prehitro vožnjo nevarna sebi in ostalim v prometu).
Zanima me, kaj po tvojem mnenju bi blo učinkovito, da bi ljudje počasneje vozili?
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: radarska opozorila
Reply #3 - 21.08.2005 at 15:02:46
 
picola wrote on 21.08.2005 at 14:59:43:
Zanima me, kaj po tvojem mnenju bi blo učinkovito, da bi ljudje počasneje vozili?




Počasnejša prevozna sredstva - po možnosti na lasten pogon.



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
picola
5
*****
Offline

Življenje je lepo
Posts: 667
Novo mesto
Gender: female
Re: radarska opozorila
Reply #4 - 23.08.2005 at 17:38:26
 
A si lahko bolj specifičen (pazi, da boš tut realen... Wink)?
Back to top
 

Ljubezen vedno prevlada!
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: radarska opozorila
Reply #5 - 24.08.2005 at 01:01:41
 
picola wrote on 21.08.2005 at 14:59:43:
Ko slišim opozorilo za radar na cesti tej in tej (ki nima zveze z mojo smerjo vožnje), ne vozim čist nič počasneje,

jest sm pa, ker mi je vrnilo misli na cesto
če ljudje nimajo v vsakem trenutku samokontrole na cesti je včasih zadost tud sam spomnit jih nanjo, ni treba zdej kr na juriš po njih s kaznimi štartat
ki pa kolkor so visoke ene itak nikol ne bojo izučle, ker jim varnost in cestni predpisi niso ravno neka prioriteta v življenju
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: radarska opozorila
Reply #6 - 24.08.2005 at 18:36:27
 
picola wrote on 23.08.2005 at 17:38:26:
A si lahko bolj specifičen (pazi, da boš tut realen... Wink)?




Se mi zdi, da se počasnejšimi prevoznimi sredstvi ne bi vozili tako hitro - še posebej ne, če bi jih poganjali sami.



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1