Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 1666 times)
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
ekonomsko propagandni program
16.05.2005 at 19:39:26
 
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...

Alex Parks Slovenija
=
forum, nova, testna spletna stran  Smiley
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: ekonomsko propagandni program
Reply #1 - 16.05.2005 at 19:56:21
 
most med motivacijo in manipulacijo je Lobiranje Smiley




...


Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: ekonomsko propagandni program
Reply #2 - 18.05.2005 at 11:21:05
 
Razvozlavanje šifer v naši glavi ponoči

Barvne erotične sanje

V sanjah doživljamo marsikaj nenavadnega in fantastičnega. Strokovnjaki pravijo: "Kdor se sooči s svojimi sanjami, se lažje prebija skozi življenje." Sanje so že zdavnaj postale predmet raziskovanja psihologov in strokovnjakov za spanje.

Če je Sigmund Freud pred več kot sto leti trdil, da se v sanjah izražajo neizživete infantilne spolne želje, današnji strokovnjaki ne podpirajo tega. Sanje ocenjujejo predvsem kot odraz ustvarjalnih zmogljivosti naših možganov. Britanski nevropsiholog dr. Mark Solms je celo odkril, da pri sanjah sodeluje predvsem tisti del možganov, ki je odgovoren za želje in potrebe (lakoto, žejo, spolnost).

Kot barvni film

Vsak človek sanja, vendar se mnogi ne spominjajo sanj. Med spanjem v resnici gledamo barvne filme, ki trajajo petino časa. Delež spolnih sanj je sorazmerno majhen: devetodstoten pri moških in dvoodstoten pri ženskah. Moški tudi podnevi več razmišljajo o spolnosti kot ženske. Z drugimi besedami: kdor se predaja slikovitim spolnim fantazijam, bo ponoči erotično sanjal.

Strokovnjaki si prizadevajo razvozlati šifre v naši glavi ponoči. Priporočajo tri korake do ugotavljanja pomena sanj.

� Opazovanje ravni čustev - Kaj čutimo do oseb v sanjah? Kakšna čustva prikličejo sanje?

� Primerjava z resničnostjo - Kaj budni čutimo do oseb in stvari v sanjah?

� Prepoznavanje vzorca - Katere oblike vedenja se ponavljajo? Kakšen je njihov izid?

Spolnost, ki je sicer tabu

Če se pojavlja vzorec: čim se me hoče kdo dotakniti, zbežim. Po navadi tudi buden ravnam enako. Šele splet sanj in resničnosti da smisel, ker sanje odražajo resničnost v budnem stanju. Za razlago je pomembno, da raven čustev obravnavamo ločeno od sanjskih podob, na primer: zelo erotična sanjska pustolovščina z osebo, ki je v resnici spolno povsem tabu (na primer svak, sodelavec, najboljša prijateljica), ima lahko različne razlage. Možno je, da so v našem partnerstvu neizpolnjene želje, ki jih lahko v sanjah izživimo z drugo osebo, lahko pa so take sanje samo odraz privlačnosti te osebe. Strokovnjaki opozarjajo, da nimajo vsake erotične sanje tudi spolnega pomena. Kdor v sanjah brez slabe vesti doživlja spolne pustolovščine, še zdaleč ni morebiten zasvojen skakalec čez plot .

Vsak četrti človek lahko vpliva na dogajanja v sanjah. Pri tako imenovanih lucidnih sanjah se zavedamo, da sanjamo, in smo režiser in igralec v eni osebi. Sami torej določamo potek sanj.

Pasivno uživanje

Sanja se vam, da ste zvezani in poniževani. V ječo pride čudovita ženska in vas odpelje v razkošne prostore, polne skopo oblečenih ali golih žensk, ki naj bi jih vse zadovoljili. To storite, kolikor zmorete, vendar se bojite, kaj se bo potem zgodilo z vami.

Razlaga: tak moški je zelo pasiven, ženske določajo, kdaj sme seksati in kdaj ne. Vprašati se je treba, ali je tako tudi v budnem stanju. To naj skuša razčistiti s svojo partnerico. Druga raven pa je čustvena. Ta moški čuti pasivnost kot nekaj prijetnega, zato se mora vprašati, ali naj v budnem stanju upošteva svojo potrebo po pasivnem uživanju. Seks v pisarni

Sanje: pisarna je prazna, ona pa še sortira mape. Nenadoma pride v sobo sodelavec in jo prisili v seks. Ženska na zunaj noče seksa, v sebi pa si ga želi. Po teh sanjah je postala bolj pozorna na tega sodelavca in začela sta se zbliževati. Ta ženska in njene sanje predstavljajo shemo, ki se pogosto odigrava v naših glavah, zgodbah in filmih. Lahko se vpraša, ali je tudi v budnem stanju takšna, da se preprosto vda. Če je tako, so sanje lahko spodbuda, da se bo moškim, ki so ji všeč, približevala bolj dejavno. Te sanje lahko skrivajo tudi trenutno stanje v službi.

Vara me pred mojimi očmi

Ženske sanje: odkar sem izvedela, da me prijatelj vara, se mi sanja, da se sprehajava po parku. Nenadoma izgine. Iščem ga in naletim na veliko pritlično hišo. Grem skozi sobe in v zadnji ga najdem, ko seksa z žensko, s katero me tudi v resnici vara. Bila sem okamnela in sem ju kar gledala. Bilo je mučno, vendar me je mučila tudi radovednost, kako seksata.

Razlaga: tem sanjam ni mogoče veliko dodati, saj odražajo osebni položaj, kakršen je v resnici. Iskanje v gozdu je hrepenenje po partnerju, vendar sta tudi v resnici pogosto daleč narazen. Želja po spolnosti s partnerjem je živa tako v sanjah kot v resničnosti. Med opazovanjem njunega seksa si partnerica želi, da bi bila enako erotično spretna kot ona druga. To lahko jemlje kot spodbudo v spolnosti.


http://www.dnevnik.si/clanek.asp?id=124838

http://www.onlinenewspapers.com/slovenia.htm
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: ekonomsko propagandni program
Reply #3 - 19.05.2005 at 19:14:43
 
Danes ob 20h na TVS EVROVIZIJA!!!

Če koga zanima... Danes nastopa Omar Naber!

Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1