Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 5963 times)
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Svoboda je onkraj znanega
05.04.2005 at 22:30:21
 
FREEDOM FROM THE KNOWN
Svoboda je onkraj znanega

http://www.geocities.com/no_copyright/k_svoboda.htm?20055
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Vikalpa
1
*
Offline


Posts: 5

Gender: male
Re: Svoboda je onkraj znanega
Reply #1 - 08.10.2006 at 14:58:34
 
Quote:
FREEDOM FROM THE KNOWN
Svoboda je onkraj znanega

http://www.geocities.com/no_copyright/k_svoboda.htm?20055


Stran je vsekakor vredna ogleda... Dela Mihe Jensterleta bi skromno lahko poimenovali, kar obvezno čtivo...  Pravtako dela Krishnamurtija, avtorja zgoraj omenjenega dela...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Svoboda je onkraj znanega
Reply #2 - 08.10.2006 at 21:49:30
 
Krišnamurti je zame edini relevantni new age (če to sploh je) "pridigar".
Mi bo pa tole prav prišlo, saj je taista knjigica končala nekje na meni neznani lokaciji.
Če kdo potrebuje prirejeno za tisk na 30 straneh v dveh stolpcih naj me kontaktira na ZS.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Svoboda je onkraj znanega
Reply #3 - 23.10.2006 at 10:23:11
 
Zame je edini relevantni pridigar Šrila Prabhupada. Njegove knjige so genialne. Glede Krišnamurtija, mislim, da je bilo ravno enkrat govora o kontradikciji njegovih besed. Rekel je:" Da bi razumeli Boga, ne rabite učitelja!" Zakaj je potem prišel učit Questioning Nadalje:"Da bi spoznali Boga, ne rabite knjig!" Zakaj jih potem piše Questioning Razumeš poanto? Njegove besede se ne ujemajo z njegovimi dejanji, zato je vprašljiva tudi nadaljna verodostojnost njegovih učenj.  Smiley
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Svoboda je onkraj znanega
Reply #4 - 23.10.2006 at 10:27:29
 
satis wrote on 23.10.2006 at 10:23:11:
Njegove besede se ne ujemajo z njegovimi dejanji, zato je vprašljiva tudi nadaljna verodostojnost njegovih učenj.  Smiley


Saj ne poznaš njegovih dejanj, bemu.

Kontradiktornost je potrebna za razumevanje, za uvid, torej je "bila" potrebna, pa vendar ne. Kot ego.
Back to top
 
 
IP Logged
 
satis
5
*****
Offline


Posts: 1073

Gender: female
Re: Svoboda je onkraj znanega
Reply #5 - 23.10.2006 at 10:35:51
 
Takoj, ko eden nekaj govori in drugo počne, že s tem dejanjem postavlja pod vprašaj nadaljna učenja. Mene zanima resnica, ki je jasna, intelektualna, logična, znanstvena, relevantna za vse čase, ki se ne spreminja in vse to sem dobila v knjigah Prabhupade.Ostala učenja pa nedvomno vsebujejo delčke resnice, ampak jaz hočem celoto. In ko imaš celoto, te delčki ne pritegnejo več, četudi so zapakirani v lep celofan. Exclaim
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Svoboda je onkraj znanega
Reply #6 - 23.10.2006 at 16:29:01
 
Svoboda, kot jo pojmujemo je čista iluzija. Svobodna volja človeka pa popolna zmota s katero se slepimo in s tem krepimo svojo pomembnost. Ko spoznamo resnico, prestopimo mejo znanega in najdemo smisel. Resnica je onkraj intelekta in inteligence, zato je tistemu ki jo spozna, vseeno ali jo napiše ali ne in ali jo oznanja ali ne, vendar ima kljub vsemu vse svoj smisel.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Svoboda je onkraj znanega
Reply #7 - 23.10.2006 at 16:49:39
 
...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Svoboda je onkraj znanega
Reply #8 - 25.10.2006 at 10:02:03
 
Vsi iskalci resnice, ki so doživeli določeno stopnjo razsvetljenja, se mi zdi, da so bili deležni približno podobne barve uvida: da je namreč vse zelo preprosto, tako zelo, da ponavadi ne vidimo in da nam pravzaprav tista dolga pot domov ne bi bila potrebna, da bi prispeli tja ali sem, kjer smo. To, mislim, da je Krishnamurti hotel reči, ko je rekel, da ne potrebujemo učiteljev in ne knjig. Čeprav je to mistika in zato tega vsaj jaz ne želim trditi, ker smo dejansko tu prav zaradi vsega, kar je bilo.

Svoboda pa zame ni in ne more biti iluzija.
Back to top
 
 
IP Logged
 
ajgor
Ex Member




Re: Svoboda je onkraj znanega
Reply #9 - 28.10.2006 at 04:07:42
 
Motimo se, ko rečemo, da je nekdo izbral neke življenske okoliščine in je zato svoboden. Izbira predpostavlja zavestnost, brez nje pa tudi izbire nimamo. Dokler se istovetimo z lastnim umom in njegovimi pogojenimi vzorci, pa smo nezavedni, prisiljeni razmišljati, čutiti in ravnati v skladu s pogojenostjo svojega uma. Dokler nam um s svojimi vzorci upravlja življenje, dokler smo naš um, nimamo prav nobene izbire. Poistovetenje z umom je ene vrste suženjstvo. Visoka stopnja ozaveščenosti nam omogoča izbiro, kar pa je na svetu uspelo zelo malo ljudem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1