Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 8998 times)
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Srce v hlačah
15.02.2005 at 13:53:54
 
Kakšen je vaš pogled na letošnji italijanski praznik "Dan spomina" + film "Srce v breznu oz., vodnjaku" in na ne/reakcije naših vodilnih?

rep_med_noge



Treba je samo jasno in glasno povedat
- kdo je koga napadel, kdo je bil okupator, kdo je sodeloval z nemškimi nacisti, kdo je bil na strani zmagovalcev in kdo na strani poražencev.  

Lahko pa tiho prikimavamo in se strinjamo..

spet z -
eno in edino resnico
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Srce v hlačah
Reply #1 - 15.02.2005 at 19:00:48
 

Eh klasična fašistična provokacija (še posebej tole s praznikom) - če bi bili naši politiki kaj vredni, bi morali obmejne fašiste iztrebiti že komunisti.

Je pa tudi res, da njihova (od sedanjih politikov) nesposobnost pametno odreagirati na take zadeve boli.

Včeraj sem si ogledal dokumentarec Fašistična dediščina, ki lepo prikaže, kako je fašizem uvrščen v samem jedru kapitalističnega tržno-demokratičnega sistema in kako tisti, ki imajo vedno polna usta pravice in visokih idealov, mirno žrtvujejo svoje svete ideale, ki jih izvažajo po vsem svetu, če jim tako ustreza.

Za to italjansko sranje od fašistične propogande pa ne mislim časa zapravljat.

In moram se strinjati z Jelinčičem: od Italjanov bi ponovno morali zahtevati njihove fašistične svete krave in jim soditi - pa čeprav so z eno nogo že v grobu.


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Srce v hlačah
Reply #2 - 15.02.2005 at 23:29:43
 
Janši je itak všeč to. Ni treba njemu samemu kritizirati komunistov. V bistvu pa se ne zaveda, da makaronarji blatijo ves slovenski narod. Sicer so jim pa itak angleži povedal, da naj pod svojim pragom pometajo.

Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Srce v hlačah
Reply #3 - 16.02.2005 at 08:54:50
 
Quote:
Janši je itak všeč to. Ni treba njemu samemu kritizirati komunistov. V bistvu pa se ne zaveda, da makaronarji blatijo ves slovenski narod. Sicer so jim pa itak angleži povedal, da naj pod svojim pragom pometajo.




Janša se že zaveda, kaj počnejo makaronarski posranci, vendar pa je ubral taktiko nereagiranja, saj misli, da jo bo tako najlažje odnesel, kar pa gre na škodo nas vseh. Še slabši pa je Rupel, ki v celotnem svojem obdobju ni naredil absolutno ničesar - je klasični marostar, ki ga niti malo ne zanima, kaj se dogaja na obrobju, pomembno mu je, da je on v središču.

Naši politiki pač niso možni videti dlje od konice svojega nosu in svoje štiriletke.



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Srce v hlačah
Reply #4 - 16.02.2005 at 09:56:14
 
Od vsega skupaj, kar se dogaja v zadnjem času,  sem jest dobu enih par novigh sporočil:

- italijansak država je  legitimno dobila od ranjke avstogrske ozemlje po rapalski meji (slo primorsko + istro in reko)
- do prihoda fašizma je blo sobivanje italijanov in slovencev in hrvatov v italijanski državi znosno
- fašisti so začel izvajat nasilno raznorodovanje
-  okupacija 41 je blo nadaljevanje iste fašistične politike na šršem okupiranem ozemlju
-   kapitalucaije italije 43 ni za enačit s izničinjem fašizma tako kot je blo to opravljeno  s kapitualcijo  nacizma 45 in kasnej v nurenbergu
- komunisti so fašizem 45 leta  iztreblajli na lastno roko
- iztrebljanje fažisma  so lotili po nacionalnio osnovi kontra italijanom kot narodu  tko kot se je fašizem tud razračal po nacionalni osnovi kontra slovanom
- jebena  je v bistvu v vsaka ideologiji, ki se prilasti naroda kot celote
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Srce v hlačah
Reply #5 - 16.02.2005 at 10:31:27
 
za razliko od Nemcev, Avstrijci in Italijani niso IIWW in fašizma doživeli kot nacionalno sramoto in lekcijo, ki je narod ne sme ponoviti.

Meni se je nekaj let nazaj zdelo kar smešno kolikokrat so nemci poudarjali, da fašizem je lekcija, ki so se jo dobro naučili in nikakor ne dovolijo, da bi jo mladi pozabili ...

danes mi je jasno, zakaj to non stop ponavljajo ...

naši politiki pač nimajo nobene vizije - ker njihova vizija sega dejansko le do konca četrtletke ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
romario
2
**
Offline

We do the surfing, so
you don't have to.
Posts: 60

Re: Srce v hlačah
Reply #6 - 16.02.2005 at 10:43:25
 
Naša politika ima srce v hlačah, ne pa italjani. Zdaj se poskušajo predstavit kot eni modni svetovalci za nemško vojsko, ki niso skrivili lasu...  Zdaj nam bodo še ribolovno cono uvedli naši politiki pa po starem.....
Film je pa itak skrpucalo od skrpucala, režiserja je lahko sram, da si je upal podpisat pod to...
Dragane..neznam šta da kažem...
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Srce v hlačah
Reply #7 - 16.02.2005 at 10:49:08
 
Naši politiki bi v vlogi državnikov  moral znat ločit idelogijo od patriotizma oz. nacionalne pripadnosti  in obsojat vsake poskse uturavnaje neke idelogije celotnemu narodu,  tako v tujini kot doma. Tko da  če bi imel eno resno  državljansko odgovornost, bi moral ostro reagirat in  medarodno protestirat   na vsako znamenje,  da fašizem v italiji dobiva nacionalno krediblost in da se zrašča z italijansko  nacionalno državo, ker če fažisem spet zliže z italijansko državo bo to za nas usodno kot nacijio (manjšina pa je itak prva žrtev).
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Srce v hlačah
Reply #8 - 16.02.2005 at 13:20:36
 
titud wrote on 16.02.2005 at 09:56:14:
(1)- komunisti so fašizem 45 leta  iztreblajli na lastno roko
(2)- iztrebljanje fažisma  so lotili po nacionalnio osnovi kontra italijanom kot narodu  tko kot se je fašizem tud razračal po nacionalni osnovi kontra slovanom
(3) - jebena  je v bistvu v vsaka ideologiji, ki se prilasti naroda kot celote  



ad (1) fašizma niso iztrebljali samo komunisti, so pa ga podprli kapitalisti

ad (2) če smo pri (naših) komunistih, so ti itrebljali na osnovi "kdor ni z nam, je proti nam": so iztrebili premalo Italjanov, da bi bila ta hipoteza verjetna

ad (3) obstaja ena lepa razlika med fašizmom in komunizmom: za komunizem so pomembni razredi in (ideološka) pripadnost, ne pa narodnost, fašizem pa dela osnovne razrede glede na narodnost, oziroma sta mu narodnost in rasa glavna kriterija za ravnanje z ljudmi.



uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Srce v hlačah
Reply #9 - 16.02.2005 at 13:47:35
 
Glede na to, da je bil komunizem do 45 leta izključno v nacionalni ideloški  domeni slovanov(španski/italijanski/nemški  komunizem se je skuru  državljanskih vojnah  in prevratih, po katerih so prišli na oblast fašisti/nacisti). Tko da slavi=komunisti, pa tud komunistični internacionalizem je imel eno panslovansko nacionalno noto, saj je stalin sanjal o sovjetskem sojuzu do jadrana. Jebeno je za nazaj ločevat fašizem od italijanskega nacionalnega patriotizma in  slovensko narodno zavednost od revolucionarnega titizma,  po katerem so bli italijani po defoltu razredni nasprotniki.  

Ko gledam, kako dobesedno po otročje nespretno in naivno  gredo italijani čez to mam sicer občutek, da smo mi mal na boljšem, v vsakem primeru bi blo pa boljš, da drug drugmu pomagamo zlest ven iz tega brezna  kot pa da drug druge tlačmo  nazaj not.    
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Srce v hlačah
Reply #10 - 16.02.2005 at 14:27:53
 
titud wrote on 16.02.2005 at 13:47:35:
Glede na to, da je bil komunizem do 45 leta izključno v nacionalni ideloški  domeni slovanov(španski/italijanski/nemški  komunizem se je skuru  državljanskih vojnah  in prevratih, po katerih so prišli na oblast fašisti/nacisti). Tko da slavi=komunisti, pa tud komunistični internacionalizem je imel eno panslovansko nacionalno noto, saj je stalin sanjal o sovjetskem sojuzu do jadrana. Jebeno je za nazaj ločevat fašizem od italijanskega nacionalnega patriotizma in  slovensko narodno zavednost od revolucionarnega titizma,  po katerem so bli italijani po defoltu razredni nasprotniki.  


Kaj pa Kitajci pa Vietnamci pa Korejci Nemci, upam, da jih ne šteješ med slovane. Poleg tega pa je bil ideološko močan tudi v Italiji in Franciji (maš recimo Frankfurtsko šolo, pa tudi druge ideologe, ki niso slovani: oče kumunizma je pa itaq Žid).

Poleg tega pa Italjani niso bili toliko razredni sovražniki, kot fašisti. U bistvu me moti tole jamranje nad kumunizmom: večina Italjanov je bila fašistov, saj je ravno z njihovimi glasovi prišel fašizem na oblast. Po moje tudi,  če bi sodili vsem tem fašistom, ne bi bilo nič drugače: Italjani bi rekli, da so jih krivično obsodili kumunisti. Tudi zato sem prepričan, da so si vsi fašisti po vrsti zaslužili šus in jamo - me sploh ne bi motilo, če bi pri njih šparali na metkih.

Poleg tega pe se fašistični makaronarji dobro zavedajo, da so ravno zaradi kumunizma ostali na oblasti in nedotaknjeni, zato se zdaj tako usajajo. Če bo šlo tako naprej jim jih bo treba spet po pički naložit pa kašno novo jamo nafilat.




uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Srce v hlačah
Reply #11 - 16.02.2005 at 15:05:20
 
t wrote on 16.02.2005 at 14:27:53:
Kaj pa Kitajci pa Vietnamci pa Korejci Nemci, upam, da jih ne šteješ med slovane. Poleg tega pa je bil ideološko močan tudi v Italiji in Franciji (maš recimo Frankfurtsko šolo, pa tudi druge ideologe, ki niso slovani: oče kumunizma je pa itaq Žid).


Do leta 45 je bla edina država, ki v katerem je bil komunizem v celoti pokrit z nacijo, rusija. Pa še ta je naredila celo štalo s preselitvami ideloško nepokornih narodov, da se je kot nacija uspelo homogenizirat okrog idelogije komunizma. V tem smislu je bla rusija enako homogenizirana na ideologiji komunizma kot je bla italija in šapnija na idelogiji fašizma ter nemčija in avstrija na ideji nacizma.  Nacizem ma že v imenu nacionalizem, fašizem pa svoje idelogije v nazivu formalno ne enači z nacijo, zato se ga italiji kot državi sploh ni blo treba odrečt in so lahko okrog prodajal  lasten  protifašizem kot obliko  patriotizma.  


Quote:
Poleg tega pa Italjani niso bili toliko razredni sovražniki, kot fašisti. U bistvu me moti tole jamranje nad kumunizmom: večina Italjanov je bila fašistov, saj je ravno z njihovimi glasovi prišel fašizem na oblast. Po moje tudi,  če bi sodili vsem tem fašistom, ne bi bilo nič drugače: Italjani bi rekli, da so jih krivično obsodili kumunisti. Tudi zato sem prepričan, da so si vsi fašisti po vrsti zaslužili šus in jamo - me sploh ne bi motilo, če bi pri njih šparali na metkih.


Italijani so bli  za nas oboje, tako  fašisti oz.  narodni sovražniki  kot  razredni sovražniki. Jebeno je, da so bli pometani po fojbah brez obsodb na narodnih/vojaških  ali vsaj na revolucionarnih sodiščih, tko da če jih mi nismo  takrat razločl na  nacionalne in in na ideloške sovražnike pač  ne moremo pričakovat, da bodo oni bolj papeški od papepeža in se razmejili sami, kdo med pobitimi je bil fašist in  kdo razredni sovražnik in kdo čist naveden italijnski domljubni siromak, ki so nategnili vsi po vrsti.    


Quote:
Poleg tega pe se fašistični makaronarji dobro zavedajo, da so ravno zaradi kumunizma ostali na oblasti in nedotaknjeni, zato se zdaj tako usajajo. Če bo šlo tako naprej jim jih bo treba spet po pički naložit pa kašno novo jamo nafilat.


Očitno se res zavedajo, ker tud fašisti za poboje na krivijo svojih ideloških in vojaških nasprotnikov  komunistov  ampak kar ene primitivne razbojniške slave/titine, ki niso niti v nacionalni temveč v plemenski ureditvi   (pobijali  so njihove intelektualce in jemali njihove dekline za lasten razplod).  
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Srce v hlačah
Reply #12 - 16.02.2005 at 16:58:00
 
titud wrote on 16.02.2005 at 15:05:20:
Italijani so bli  za nas oboje, tako  fašisti oz.  narodni sovražniki  kot  razredni sovražniki. Jebeno je, da so bli pometani po fojbah brez obsodb na narodnih/vojaških  ali vsaj na revolucionarnih sodiščih, tko da če jih mi nismo  takrat razločl na  nacionalne in in na ideloške sovražnike pač  ne moremo pričakovat, da bodo oni bolj papeški od papepeža in se razmejili sami, kdo med pobitimi je bil fašist in  kdo razredni sovražnik in kdo čist naveden italijnski domljubni siromak, ki so nategnili vsi po vrsti.  
 

Mislim, da tudi če bi jim sodili, bi interpretacija šla v smeri kumunističnih ali pa celo revolucionarnih sodišč. Tale rešitev z metkom in jamo je bila popolnoma zadovoljiva, čeprav za fašiste morda nekoliko preveč humana.


titud wrote on 16.02.2005 at 15:05:20:
Očitno se res zavedajo, ker tud fašisti za poboje na krivijo svojih ideloških in vojaških nasprotnikov  komunistov  ampak kar ene primitivne razbojniške slave/titine, ki niso niti v nacionalni temveč v plemenski ureditvi   (pobijali  so njihove intelektualce in jemali njihove dekline za lasten razplod).  


Ja saj problem je v "malenkostih" v imenih, saj po moje uporabljajo isto terminologijo kot fašisti (najbrž druge sploh nimajo). Problem je v prikazu banditov ali kot neciviliziranih divjakov (nemci govorijo nemško, slavi pa samo nekaj momljajo...).

Jeba je tudi v tem, da so imeli svoje partizane in bi s takšnim poimenovanjem dejansko naredili celo štalo. Kar vzbuja pozornost je ta prefinjena domišljenost vsega tega. Zato bi morali na takšne provokacije odgovarjati naši klečeplazniki z večjo ostrino in po možnosti odpreti čim več front iz tistega časa.



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Srce v hlačah
Reply #13 - 17.02.2005 at 11:43:31
 
Jaz sem za to, da spet organiziramo Giro d'Italia, ki se je 2x že odvijala tudi v Sloveniji in sicer je potekala po bivši rapalski meji.

Vodja organizacijskega odbora je lahko spet g. Jelko Kacin, ker je to že enkrat počel in ima s tem izkušnje iz prve roke.

Skratka, dajmo mi zdaj sprejet to kar nam hočejo Italijani povedat, in jim z vso ljubeznivostjo, ki jo premoremo zorganizirat ta Giro. Ko bodo ugotovili, kako krotki smo Slovenci, jih bo tudi zdajšnja sovražnost minila ...

Back to top
 
 
IP Logged
 
Sn0wBall
Ex Member




Re: Srce v hlačah
Reply #14 - 17.02.2005 at 12:12:54
 
po pravici povedano se men zdi prav brezveze da se ljudje kregajo okol tega filma ki je bolj limonada kot kej drugega
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3