Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 15463 times)
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Božja kazen
15.01.2005 at 12:31:25
 
Ko sem pri tetki opravljal ponovoletno voščevanje, je na dan prišla tema, ob kateri so se mi dvignili lasje: "versko blazna", kakor jo poimenuje stric, kadar jo mora voziti k maši, je prijavila, da je tsunami božja kazen, za vse tiste, ki na božične praznike niso ostali doma. (po principu kdor pride na božič na obisk dobi šilo v rit - čeprav je res, da že sam Jezus ni bil doma ob svojem rojstvu)

No ja danes pa se je izkazalo, da "versko blazna" tetka ni edina, ki razmišlja na takšen način, tako razmišljajo tudi muslimani in ostala religiozna banda:

Šrilančani se sprašujejo, ali je bil morilski val božje delo, in če je tako, kateri bog je ljudem poslal to grozeče sporočilo
http://www.delo.si/index.php?sv_path=43,49&id=e018cb8bccce2f7311ca7e045ad5fca604...


Quote:
Islamski duhovniki v Colombu so pri pregledovanju satelitskih posnetkov morja po potresu prepoznali Alahov podpis, izpisan s peno in vrtinci podivjane vode, in katastrofa je po njihovem kazen, ker se ljudje ne ravnajo po njegovih zakonov. Budisti so kazali na templje, ki stojijo na otočkih tik ob obali oceana in ki so v cunamiju čudežno ostali celi, in pri tem trdili, da je bil bes morja namenjen kristjanom, ker so pred božičem za praznične gostije poklali preveč živali.


Quote:
Tako so tudi hindujci v Galeju kazali na tempelj, ki so ga zgradili v čast bogov Višnuja in Kande. Kako naj bi ostalo poslopje iz 18. stoletja nedotaknjeno sredi popolnoma opustošenega dela mesta, če ne bi s cunamijem spregovoril veliki Šiva, ki je tako opozoril na čedalje bolj razširjeno pregreho uporabe opojnih snovi?


Quote:
Ameriški evangeličani so skupaj z kavbojkami in majicami mladim delili Biblijo, v bližini porušenih vasi, še zlasti sirotišnic, v katerih so tukajšnje oblasti nastanile otroke, pa redno opravljali verske obrede. Tako so povzročili hudo nezaupljivost budističnih duhovnikov in ti so jih obtožili preračunljivega pokristjanjevanja.



Quote:
Toda v Šrilanki medverske napetosti kljub temu vsaj na prvi pogled niso tako očitne kakor v indonezijski pokrajini Ače, kjer vzporedno delujejo skrajne islamske organizacije, ki prizadetim z rižem in sladkorjem delijo izvode Korana, in tuje katoliške skupine, ki potihoma počnejo tisto, kar jim nalaga njihova vera.



Pa naj še kdo reče, da ni religija vir večine neumnosti. Humanitarnost pobere ostali del.


uživajte!
Back to top
« Last Edit: 15.01.2005 at 13:57:22 by t »  

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Božja kazen
Reply #1 - 15.01.2005 at 13:12:45
 
..svašta ja.


..ne enem forumu sem bral da to ni bil potres in potem zaradi tega tsunami, ampak je bilo to umetno sproženo.  Slo forum.
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Božja kazen
Reply #2 - 15.01.2005 at 14:31:06
 
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Božja kazen
Reply #3 - 15.01.2005 at 14:32:50
 
legende
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Božja kazen
Reply #4 - 16.01.2005 at 21:58:39
 
ne vem no, po tem sodeč, je sporočilo poslal Buda.  Smiley

http://www.theepochtimes.com/news/5-1-14/25702.html

zadnjič sem slišala, da baje, da hindujci tut mati Tereze niso maral, ker je delovala v nasprotju z višjo željo/voljo, in ljudi torej ni pustila oditi ...

(op.: to je 'rumena' informacija)

baje, da kiti čutijo/napovedujejo 'take' dogodke. ob vsakem večjem nasedanju kitov na obalo ... se lahko pričakuje ... in tudi to je baje volja višjega jaza kitov, da nasedejo, in tisti, katere ljudje rešijo in pošljejo nazaj v vodo, grejo naprej nasest na drugo obalo.


Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Božja kazen
Reply #5 - 16.01.2005 at 22:01:58
 
no, pol pa, tok da se ve....je danes spet 17 kitov umrlo, ko so nasedli

tko, da...
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Mae
5
*****
Offline


Posts: 818
Universe
Gender: female
Re: Božja kazen
Reply #6 - 16.01.2005 at 22:11:56
 
dont want to believe though ...

ker pozabim kje sem brala, ne morem navest vira, zato pravim rumeno, ampak baje, da se napoveduje v letu 2005 v kaliforniji ...

in kje je to bilo, Kali ?
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Božja kazen
Reply #7 - 16.01.2005 at 22:15:47
 
http://story.news.yahoo.com/news?tmpl=story&cid=624&ncid=753&e=4&u=/ap/20050116/...

lahko ti še zaupam, da je sonce spet ponorelo, in so bli včeraj izbruhi, danes že cel dan zelo čudno magnetno sevanje sonca, tam nekje od danes na jutri bodo kozmični žarki tega uzbruha prišli  do Zemlje....

in to vse skupaj zna biti... ne vem, ne bom raje rekla, štala Wink, samo živjeli i vidjeli, bom rekla...



sicer je pa Douglas Adams (Vsa slava mu) že davno napisal sproročilo delfinov:

zbogom in hvala za vse ribe!



btw, pa raje poudarim, da jst vem, da to ni božja kazen... sam mal off topik smo zašli

kdor pa bi še naprej o božji kazni, vsi ki v njo verjamete: eto se lahko razpišete....

Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Božja kazen
Reply #8 - 16.01.2005 at 23:18:32
 
Mae wrote on 16.01.2005 at 21:58:39:
zadnjič sem slišala, da baje, da hindujci tut mati Tereze niso maral, ker je delovala v nasprotju z višjo željo/voljo, in ljudi torej ni pustila oditi ...



Mati Tereza je bila obična prasica, ki je umirajoče po Kalkuti spreobračala v krščanarstvo - le zakaj bi jo potemtakem imeli radi?

Temu se na lep način reče delanje dobička iz tuje nesreče!


uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Božja kazen
Reply #9 - 16.01.2005 at 23:57:58
 
pa ne, da si jo osebno poznal? Tongue Tongue Tongue
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Božja kazen
Reply #10 - 17.01.2005 at 00:01:02
 
Ah, stvari se da povedati tudi tako, da jih prikažeš, kakor ti ustreza.
t je pa itak mojster tovrstne manipulacije. Smiley Kiss
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Božja kazen
Reply #11 - 17.01.2005 at 00:01:14
 
Devi wrote on 16.01.2005 at 23:57:58:
pa ne, da si jo osebno poznal? Tongue Tongue Tongue




a bi jo moral?
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Božja kazen
Reply #12 - 17.01.2005 at 08:38:57
 
Mene  pritegne pr tej zadevi problematika znamenj božje prisotnosti. Tistemu, ki jih opazi oz verjame da jih je opazu, ni mogoče dokazovat, da jih ni.  Problem se mi torej ne zdi, da folk opaža v naravnih pojavih božje delo, problem je v tem, da ga po človeško pristransko interpretira.

V tem smislu se mi zdijo zanimve izjave tistih, ki so jih rešili po dnevih in celo tedni preživetih  na vodi. Ti so  v vsakem kokosovem orehu, ki je priplaval mimo, videli znamenje božje prisotnosti . Ti seveda lahko tud drugim pričajo o njegovi naklonjenosti. Tisti, ki te sreče niso imeli,  so v nenadnem  ali počasnem umiranju videli pač znamenja, s katerimi jih bog vabi k sebi in odrešuje trpljenja. O tem seveda ne morejo pričat drugim, kar je škoda, ker potem bi bila pričanja o zanmenjih božje prisotnosti bolj nepristranska in uravnovešena, tko da da ne bi blo treba valit 'krivde'  za božjo kazen ali  'zaslug' za božjo naklonejnost na tega ali onega boga.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Božja kazen
Reply #13 - 17.01.2005 at 09:35:46
 
t wrote on 17.01.2005 at 00:01:14:
a bi jo moral?

glede na to, kak se jeziš, sem misla, da maš vsaj kak res dober razlog
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Božja kazen
Reply #14 - 17.01.2005 at 09:54:54
 
Devi wrote on 17.01.2005 at 09:35:46:
glede na to, kak se jeziš, sem misla, da maš vsaj kak res dober razlog




Samo povedal sem svoje mnenje, zakaj je hindujci niso marali. To, da je umirajoče spreobračala v edino pravo vero pa je splošno znano - tudi sama se je hvalila s tem. Vsa njena dobrodelnost je bila zgolj krinka in izkoriščanje tuje bede za nabiranje duš.

Predstavljaj si, da nekdo umira sredi ceste pa pride neko babje strašilo in ga začne pred smrtjo moriti, naj se spreorne... men je to bolano. Kje je tu človeško dostojanstvo - človk še crknt ne more, ne da bi se ga lotile rezne dobronamerne dušice....beda

(podobne štale se dogajajo tudi na zdajšnjem področju cunamija - lovci na duše so prišli v prvih vrstah)

uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4