Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 1996 times)
exodus
Ex Member




Instant nasveti in zanič literatura
06.10.2004 at 09:20:43
 
Dandanes je v knjigarnah in na knjižnih policah mogoče najti vse mogoče gradivo, ki se naj bi žrtvi pomagali na hitro osvoboditi iz različnih duševnih spon - gre za t.i. "instant nasvete", ki obljubljajo takojšnje prebolevanje prizadetosti. Taka sporočila so pogosta v nekaterih priroččnikih o samopomoči in v nasvetih v različččnih drugih potrošniško usmerjenih medijih. V globalizaciji idej ostaja težnja, da se kot najustreznejše uporabijo tiste ideje, ki se prodajajo najuspešneje (in to so praviloma tiste, ki obljubljajo hitre učinkes čim manj truda). In ker se pogosto ponavljajo, lahko začnemo verjeti, da je to edini naččin spopadanja s problemi.

Porošniška in narcistična kultura je nestrpna do osebnega trpljenja in sili ljudi v "presekanje", "odrezanje", brez procesa žalovanja zaradi prizadetosti. Takoj v novo življenje, v nove izzive. čče pa se pretekle travme ne predela, se ne da iz nje potegniti nobenega človeškega pomena.

Torej PREVIDNO pri prebiranju literature!
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Instant nasveti in zanič literatura
Reply #1 - 06.10.2004 at 09:22:55
 
Evo, tukaj pa bi posebej opozoril Enega Bika, ki po mojem mišljenju preveč "širokodušno" podeljuje take nasvete, misleč, da je s tem človeku pomagal.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
5
*****
Offline

..to be more like me and
less like you...
Posts: 1554

Re: Instant nasveti in zanič literatura
Reply #2 - 06.10.2004 at 09:27:14
 
Jaz bi pa tukaj opozorila tebe, da prej PREBERI, kaj en_bk piše.  Šele potem lahko podajaš sodbe o njem. Pa verjetno bo kakšno opravičilo tudi na mestu. :hm
Back to top
 

... Sometimes I feel that I should go and play with the thunder...
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Instant nasveti in zanič literatura
Reply #3 - 06.10.2004 at 10:19:35
 
exodus wrote on 06.10.2004 at 09:22:55:
Evo, tukaj pa bi posebej opozoril Enega Bika, ki po mojem mišljenju preveč "širokodušno" podeljuje take nasvete, misleč, da je s tem človeku pomagal.  Wink


Tle bi uporabu, kar besede našega velikega misleca:
"Največji egoist je tisti človek, ki mu še nikoli ni prišlo na misel, da je egoist."

http://users.volja.net/apikultura

Wink Wink Wink

Exodus se ti počutiš ogroženega, ob tako ljubeznivem, prijaznem in intelektualnem pristopu ENGA_BKa, ko se ob vsem svojem trudu, veliki uporabi copy-pastea, nikakor ne uspe prebit na eno tako obliko.

Pa sej si nek svoj forum ravno za svetovanje na teh področjih kao fural, potem pa tukaj objavljal ta ista vprašanja in jih kopiral tja... khe, khe, khe... Shocked

Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Instant nasveti in zanič literatura
Reply #4 - 06.10.2004 at 10:30:26
 
Gru Gru wrote on 06.10.2004 at 10:19:35:
Tle bi uporabu, kar besede našega velikega misleca:
"Največji egoist je tisti človek, ki mu še nikoli ni prišlo na misel, da je egoist."

http://users.volja.net/apikultura

Wink Wink Wink

Exodus se ti počutiš ogroženega, ob tako ljubeznivem, prijaznem in intelektualnem pristopu ENGA_BKa, ko se ob vsem svojem trudu, veliki uporabi copy-pastea, nikakor ne uspe prebit na eno tako obliko.

Pa sej si nek svoj forum ravno za svetovanje na teh področjih kao fural, potem pa tukaj objavljal ta ista vprašanja in jih kopiral tja... khe, khe, khe... Shocked



Hvala za reklamo moje spletne strani, upam da bom sedaj prodal več medu hi,hi....  Grin

Ja, se opravičujem Enemu Biku, morda sem nekoliko preuranjeno sklepal in spregledal ves njegov trud oziroma angažma, požrtvovalnost in pripravljenost za pomoč ljudem v stiski, da sem ga le malce napačno presodil, ko sem bil preveč kritičen do njega, in sem ga po nepotrebnem izpostavljal, ker ni on edini, ki to počne, seveda z dobrimi namerami, pri čemer je veliko stvari uporabnih, niti ni imel slabih namenov, tudi nismo vsi nezmotljivi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Instant nasveti in zanič literatura
Reply #5 - 10.10.2004 at 20:27:56
 
exodus wrote on 06.10.2004 at 09:22:55:
Evo, tukaj pa bi posebej opozoril Enega Bika, ki po mojem mišljenju preveč "širokodušno" podeljuje take nasvete, misleč, da je s tem človeku pomagal.  Wink


Jao, Exo, pa obstaja v tvojem besednjaku beseda samokritičnost???

Malo prebrskaj po forumu kjer si kar z levega rokava širokogrudno stresal nasvete, misleč, da komu s tem pomagaš.

In upaš se spravljat na Enega Bika  Shocked
Back to top
 
 
IP Logged
 
exodus
Ex Member




Re: Instant nasveti in zanič literatura
Reply #6 - 12.10.2004 at 19:10:06
 
lola wrote on 10.10.2004 at 20:27:56:
Jao, Exo, pa obstaja v tvojem besednjaku beseda samokritičnost???

Malo prebrskaj po forumu kjer si kar z levega rokava širokogrudno stresal nasvete, misleč, da komu s tem pomagaš.

In upaš se spravljat na Enega Bika  Shocked


Ja, čakaj malo, jaz pišem toliko po subjektivnih izkušnjah, ampak se skoraj v celoti sklicujem na strokovna dela (prebrano literaturo, npr. na tematiko psihiatrija).
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: Instant nasveti in zanič literatura
Reply #7 - 12.10.2004 at 21:06:39
 
exodus wrote on 12.10.2004 at 19:10:06:
Ja, čakaj malo, jaz pišem toliko po subjektivnih izkušnjah, ampak se skoraj v celoti sklicujem na strokovna dela (prebrano literaturo, npr. na tematiko psihiatrija).

1. Lepo bi bilo, da potem navedeš na koga in kaj se sklicuješ
2. Še lepše bi bilo, če bi vedel ali je zadeva v tem primeru sploh relevantna
3. In sploh prelepo, če bi jo znal umestit oz. poznal tudi ustrezne alternative in znal ocenit, katera od možnosti reševanja nekega problema je v nekem trenutku primerna ali ne in zakaj.

Seveda če zagovarjaš strokovni pristop, za tvoje siceršnje otresanje pa to ne velja nujno. Ampak potem  bi bilo lepo, da poveš, ali je to samo tvoje osebno mnenje, ali govori tokrat strokovnjak oz. mojster za vse.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1