Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 4850 times)
Loops of Infinity
Ex Member




Svoboda je onkraj znanega ( J. Krishnamurti)
01.10.2004 at 10:00:04
 
Če še slučajno kdo ni bral tega bi blo škoda da ne bi:


http://www.geocities.com/no_copyright/k_svoboda.htm
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Svoboda je onkraj znanega ( J. Krishnamurti)
Reply #1 - 06.10.2004 at 15:30:00
 
Krishnamurti je pa zakon.
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Svoboda je onkraj znanega ( J. Krishnamurti)
Reply #2 - 22.11.2004 at 13:24:40
 

Loops of Infinity, zelo lepo .. Krishnamurti
vsekakor je treba brati... pred dosti leti sem jokala ko sem brala eno njegovo knjigo.. nisem mogla brati več kot 2-3 stavka,  potem bi pustila knjigo in dooolgo razmišljala...o tem kako je to resnica, močno... in jokala sem ..
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Svoboda je onkraj znanega ( J. Krishnamurti)
Reply #3 - 23.11.2004 at 09:04:10
 
Ja, indigo, obstajajo ljudje, ki imajo sposobnost, da se te dotaknejo, četudi več ne živijo. Iz njihovih besed lahko začutiš, kako resnično in globoko je njihovo razumevanje, ljubezen do resnice in sočutje. To ti gane srce - takšni so pravi učitelji. Veš, da je res, ne moreš več nazaj, četud zlo boli, ko se iluzije razblinjajo.

Pogrešam "ta star" forum. Vem, da je prav, da smo voljni za spremembe, ampak Cry I miss some of you, guys (....), čeprav je še dost tapravih tu, pa ne vem, zakaj ne najdem pravega stika. Hvala vsem sorodnim dušam, iskalcem, da so velik kos srca "pustili" tukaj in da ga tud vnaprej ne pozabijo slišati, kaj jim pravi, četudi je nerazumljen (onkraj znanega:))
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Svoboda je onkraj znanega ( J. Krishnamurti)
Reply #4 - 23.11.2004 at 13:35:47
 
Dear Loops of Infinity Smiley , ne vem če sem te dobro razumela, pak bom vendar ovako komentirala. Ljudje smo le nepopolna bitja. Veliko ljudje bi rada bili dobri do drugih, pak že vemo da to iska od človeka naj mu nižji ego naredi kar v smero lastne ponižnosti.... In rajše naj zares dober človek bo pripravan biti tudi v časih sam, ali celo zapuščen, čeprav ni naredil nikaj slabega (vglavnem subjektivno, bi rekla dostikrat in objektivno..).  
Nekaj od tega zelo boli, nekaj vsaj ni prijetno..  Odvisno od tega koliko človek je še navajen da varuje svoj nižji ego, a koliko, nasprotno, rajše včasih dovoli višjem Jazu naj učinkuje. Le tedaj imamo ljudi rad. Če človek ima ljudi zares rad mora dovoliti, ( počasi ), uničenje lastnega nižjega Jaza.. Takšen človek ne iska, ne pričakoje preveč ljubezni iz okolja... je treba le poskusiti ljubezen dajati..  
Loops, ne mi zameriti kaj, Smiley jaz sem tudi le nepopoln človek ki poskusi biti dober. Ne vem koliko ti je všeč stik z meno, če je, ta stik pa moreš vedno imati Smiley Smiley

Jaz le včasih naredim pavzo in sem potem spet tuki Wink , pozdravček
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
Loops of Infinity
Ex Member




Re: Svoboda je onkraj znanega ( J. Krishnamurti)
Reply #5 - 23.11.2004 at 15:01:35
 
Hvala za tole, indigo. Vse se je talo lepo usedlo na moje "stanje v RL", kot ga vidim. Samo da sem rabila večkrat prebrat, da sem sprejela tvojo jasnovidnost. Je pa itak najtežje odvadit se pričakovanj od drugih. Pa se mi zdi, da če bi se popolnoma, kaj bi nam preostalo?

Všeč mi je, kar je Mati Terezija povedala, namreč da, če ne najdemo notranjega miru, pomeni, da smo pozabili, da pripadamo drug drugemu.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Svoboda je onkraj znanega ( J. Krishnamurti)
Reply #6 - 24.11.2004 at 10:23:00
 
Sem dal prijateljici eno njegovo knjigo za prebrat. Pa mi je kasneje razlagala, da je bruhala in imela glavobole po branju knjige Shocked ???
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Svoboda je onkraj znanega ( J. Krishnamurti)
Reply #7 - 24.11.2004 at 12:40:28
 
           ''če ne najdemo notranjega miru, pomeni, da smo pozabili, da pripadamo drug drugemu''      
uh... zelo mi je lep ta stavek, gotovo ga ne bom  pozabila Smiley Smiley Smiley


Sidha, zanimivo, hm..  takšni simptomi po branju knjige... ??? jaz sem čutila moč in resnico v besedam in imela le močne občutke...


Hotela sem še reči da so Krishnamurtija nekateri toliko ogromno spoštovali da so ga hoteli razglasiti za novega Kristusa ???

Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Svoboda je onkraj znanega ( J. Krishnamurti)
Reply #8 - 24.11.2004 at 12:46:31
 
Tudi Osho je ogromno od njega pobral.
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1