Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 4030 times)
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Pobuda za presojo ustavnosti Zakona o vodah
25.08.2004 at 12:47:42
 
Ekočlen
ekoclen [at] avtonomija.org



mediji
zainteresirana javnost




Javno pismo -- posredovano

Pobuda za presojo ustavnosti Zakona o vodah


V imenu pobudnika Mihe Jensterleta skupina Ekočlen obvešča, da bo na Ustavno sodišče RS poslana Pobuda za presojo ustavnosti Zakona o vodah. Ekočlen se pridružuje temu prizadevanju za primerno ravnanje s čisto vodo in obenem poziva prebivalce Slovenije, naj premislijo, kaj se bo jutri dogajalo z našo vodo.

Danes monopol nad nafto, jutri monopol nad vodo.



--------------------------------------------------------------------------------




Dragi prijatelji, drage prijateljice!

Vojna za vodo v Sloveniji (in po svetu) se nadaljuje. Mnogi prebivalci sploh niso obveščeni, saj tako v medijih kot med politiki ni stekla niti najmanjša diskusija o protiustavnosti Zakona o vodah. Obnašajo se, kot da je z vodo v Sloveniji vse v redu.

A sedaj gre zares.

Nekateri, ki nam ni vseeno in trdimo, da voda kot osnovni pogoj življenja, prav tako kot kisik ali svetloba, ne more biti nikogaršnja lastnina ali 'prodajni produkt' ali privilegij, smo pripravili Pobudo za presojo ustavnosti Zakona o vodah, ki jo bomo v sredo, 25.8. 2004, poslali na Ustavno sodišče RS (glej pobudo na http://www.geocities.com/vojna_za_vodo3).

Vsi, ki želite podpisati pobudo, vas vabimo v ljubljanski hotel Celica (Metelkova 8, Ljubljana), v sredo, 25. 8. 2004 med 17:00 in 20:00 uro.

Lep dan,

                   Miha Jensterle
                   Paneče 26
                   3273 Jurklošter

                   03 734 7003

http://www.geocities.com/no_copyright
http://www.geocities.com/vojna_za_vodo
http://www.geocities.com/vojna_za_vodo1
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Pobuda za presojo ustavnosti Zakona o vodah
Reply #1 - 25.08.2004 at 12:56:47
 


Gremo podpisat.
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Pobuda za presojo ustavnosti Zakona o vodah
Reply #2 - 25.08.2004 at 13:04:31
 
Jaz sem ZA.
Nekje v MBju.

To z vodo bo še eno veliko sranje.
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Madan Gopal Das
Ex Member




Re: Pobuda za presojo ustavnosti Zakona o vodah
Reply #3 - 25.08.2004 at 13:06:47
 
gape wrote on 25.08.2004 at 12:47:42:
Nekateri, ki nam ni vseeno in trdimo, da voda kot osnovni pogoj življenja, prav tako kot kisik ali svetloba, ne more biti nikogaršnja lastnina ali 'prodajni produkt' ali privilegij

voda kot karkoli drugega je izkljucna lastnina Boga. mi, ziva bitja jo lahko uporabljamo izkljucno le za svoje osnovne potrebe po ohranjanju tega telesa in za prakticno (s telesom, umom in govorom) cascenje Boga.

Hari bol.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Pobuda za presojo ustavnosti Zakona o vodah
Reply #4 - 25.08.2004 at 13:09:25
 
Madan Gopal Das wrote on 25.08.2004 at 13:06:47:
voda kot karkoli drugega je izkljucna lastnina Boga. mi, ziva bitja jo lahko uporabljamo izkljucno le za svoje osnovne potrebe po ohranjanju tega telesa in za prakticno (s telesom, umom in govorom) cascenje Boga.

Hari bol.



naštimaj potem ti tega Boga, naj gre podpisat - lahko pa vsaj ti podpišeš, če je Bog preveč nezainteresiran za svojo lastnino  Roll Eyes
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Pobuda za presojo ustavnosti Zakona o vodah
Reply #5 - 25.08.2004 at 13:10:59
 
Če sem prav razumel, nameravajo vsakogar, ki ne bo plačal položnice za vodo, usmrtiti?   Grin Grin

Kako pa bi to pri nas izgledalo?
Z utopitvijo? Ali pa bi ga enostavno prisilili popiti kozarec vode iz ene od naših rek?


Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Pobuda za presojo ustavnosti Zakona o vodah
Reply #6 - 25.08.2004 at 13:34:49
 
naslednje grde vojne bodo za vodo




(nekaj linkov ne dela..)
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Pobuda za presojo ustavnosti Zakona o vodah
Reply #7 - 25.08.2004 at 15:36:53
 
To je tist, kar sem pisov zadnjič pri stanetovi delnici: država mora ustvarit vtis, da so vse njenje dobrine v njeni lasti kot produkcijsko sredstvo samo zato,  da  jih porabnikom (svojim lastnim državljanom) lahko zarčuna kot strošek, ki ga mora pod enakimi pogoji (glede na porabo) upoštevat vsak, ki te dobrine uporablja. Država torej v naprej pristaja na logiko, da bodo dobrine porabljene kot surovina ali kapital za ustvarjanje profita, k temu pa v imenu državljana   ponižno pristavlja svoj lonček k izviru, namest da bi državljanu (če sama priznava, da je vsa voda res surovina) omogočla udeležbo pri iztoku, to je v profitu,  ki bi ga komercilana uporaba vode prinesla. Zarad take logike je vsak državljan, ki uprablja  vodo iz izvira zato,  da se odžeja,  trertiran enako  kot kapitalist, ki iz te vode dela profit. Po tej logiki si si  za  to, če  iz vode ne ustvarjaš profita,  v bistvu sam kriv in si od države kaznovan. Na tak način  država jemlje vodo državlajnom  v profitne namene, hkrat pa ne poskrbi, da bi se profit vračal  k državljanom, tko kot bi se jim vrnila voda, če bi ji pustil da bi naravno krožla. V tem smsilu država z olastninjem vode direktno krade vodo državljanom, in to na turbo način, saj sama spodbuja državljane k čimvečji komercilani porabi 'njene' vode, da si na tak način polni svojo lastno malho z dejanskim nepovratnim izčrpavanjem svojih naravnih virov.

Torej, jest sem zato, da je  vsaka kaplja  last države, ampak samo pod pogojem, da se ta kaplja  vrača vsem   državljanom v obliki udeležbe v  presežku, ki ga ta voda ustvarja in ne državi  v obliki odškodnine za to, da jo nekdo nepovratno koristi samo za svoj  lasten profit.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Pobuda za presojo ustavnosti Zakona o vodah
Reply #8 - 25.08.2004 at 16:38:19
 
jest bom počakala, da vidim, če je popis vodnih virov res namenjen nadaljnemu zaračunavanju, al gre sam za popis področnih rezerv, ki bi ga blo ob še nadaljnih sušnih sezonah zihr dobro met Roll Eyes
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Pobuda za presojo ustavnosti Zakona o vodah
Reply #9 - 25.08.2004 at 16:47:07
 
titud wrote on 25.08.2004 at 15:36:53:
Torej, jest sem zato, da je  vsaka kaplja  last države, ampak samo pod pogojem, da se ta kaplja  vrača vsem   državljanom v obliki udeležbe v  presežku, ki ga ta voda ustvarja in ne državi  v obliki odškodnine za to, da jo nekdo nepovratno koristi samo za svoj  lasten profit.      


Zaradi mene je tudi lahko vse državno, s podjetji vred, toda, država mora biti moja, kot lastnik vsega. Socializem je propadel samo zaradi te malenkosti, čigava je bila država, ki je bila lastnik vsega.
V kapitalizmu je le manjšinski tihi partner vseh podjetij in dela v primerjavi s socializmom le manj škode zaradi tega, nikakor se pa ne more reči, da je v osnovi kaj boljša.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
.Q.
Ex Member




Re: Pobuda za presojo ustavnosti Zakona o vodah
Reply #10 - 25.08.2004 at 17:12:02
 
Madan Gopal Das wrote on 25.08.2004 at 13:06:47:
voda kot karkoli drugega je izkljucna lastnina Boga. mi, ziva bitja jo lahko uporabljamo izkljucno le za svoje osnovne potrebe po ohranjanju tega telesa in za prakticno (s telesom, umom in govorom) cascenje Boga.

Hari bol.

Mogoče je pa Bog namenil vodo ravno tej Coca-Cola Company. Smiley

Se vi torej s tem protestom upirate bogu? ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1