Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 3591 times)
Mikron
3
***
Offline

Free your mind and the
rest will follow
Posts: 182

Gender: male
Italijanski film o fojbah
14.08.2004 at 01:50:00
 
Shocked   Sad    Angry
kar je preveč je pa preveč.... Angry............http://www.siol.net/novice/default.asp?site_id=1&page_id=2&article_id=1204081321...



Nastopil je čas za naše režiserje.
Wink
Back to top
 

A sem to jest napisu? Smiley
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Italijanski film o fojbah
Reply #1 - 14.08.2004 at 21:09:09
 
Če bi se današnja politična nasprotja lahko kakorkoli sprevrgla v vojno, bi bil isti maler kot takrat. Če ne še hujši.
In ker vojne začnejo vedno manjšine, ko potem večini ne ostane nič drugega, kot slediti manjšinam, navijam za delnico države. Ta bo obe politični manjšini, levo in desno, do naroda postavila v podrejen položaj. Civilna družba pa ni še nikjer in nikoli z nikomer začela nobene vojne.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Italijanski film o fojbah
Reply #2 - 16.08.2004 at 10:18:35
 
ja letos je ful moderno biti  proti-slovenec

seveda, pa je kdorkoli od nas, ki kaj reče zoper modo, takoj nestrpen  Grin 8)
Back to top
 
 
IP Logged
 
psiholog
Guest




Re: Italijanski film o fojbah
Reply #3 - 16.08.2004 at 10:43:02
 
Po vsem kar sem uspel izvedeti o filmu, ni po mojem popolnoma nič zgrešen in ne prikazuje lažne resnice, ampak povsem pravo. Kdor kaj pozna zgodovino, nekaj ve o komunistični revoluciji in nepotrebnih brezsrčnih pobojih tisočih domobrancev, večino mladih še nepolnoletnih fantov. Partizani so imeli tudi med samo vojno podobne krute metode. Recimo en tak primer, ko so namerno dopustili, da so Nemci usmrtili skupino domačinov v namen, da so kasneje propagandno dokazali njihovo nasilje in imeli kvazi razlog za poboj domobrancev.

Edini problem filma pa je mogoče v tem, ko prikazuje le eno stran resnice in ne prikazuje dosti realizma italijanskih vojakov v drugi svetovni vojni.

Partizani pa tudi niso nekaj, na kar bi Slovenci morali biti ponosni, ampak bi se prej morali sramovati tega zgodovinskega dogodka in upati v njegovo neponovitev. Tako da se mi zdi to vznemirjanje nekaterih Slovencev danes povsem nepotrebno, hkrati pa v njem vidim le potrditev resnice, katero Italijani prikazujejo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Italijanski film o fojbah
Reply #4 - 16.08.2004 at 10:49:01
 
Quote:
Partizani pa tudi niso nekaj, na kar bi Slovenci morali biti ponosni, ampak bi se prej morali sramovati tega zgodovinskega dogodka in upati v njegovo neponovitev. Tako da se mi zdi to vznemirjanje nekaterih Slovencev danes povsem nepotrebno, hkrati pa v njem vidim le potrditev resnice, katero Italijani prikazujejo.


Vprašanje je celo tako ali je sploh lahko kdo ponosen na vojsko in vojno. Zdaj kar se tiče partizanov, je stvar taka, da so branili našo domovino. Če bi cela Evropa takrat samo opazovala kako fašisti in nacisti gazijo po naših(njihovoh državah), potem bi bila zgodovina drugačna.

Vojne pa so itak vse krute. Lahko pa bi sedaj mi posneli film o raznih požigih in pobojih italjanskih fašistov.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Italijanski film o fojbah
Reply #5 - 16.08.2004 at 14:55:29
 
To je le strah in samoobramba Italijanov pred širitvijo vpliva Slovenije na svoje kulturne meje.
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Italijanski film o fojbah
Reply #6 - 16.08.2004 at 15:15:11
 
stane wrote on 16.08.2004 at 14:55:29:
To je le strah in samoobramba Italijanov pred širitvijo vpliva Slovenije na svoje kulturne meje.



še dobr, da na ni k' Rusov Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
stane
5
*****
Offline

ZDRAVO, SALE!
Posts: 975
celje
Gender: male
Re: Italijanski film o fojbah
Reply #7 - 16.08.2004 at 21:15:38
 
Kako, da ne, vsi Slovani so Solvenci, ruskih je le malo več kot polovica Grin Wink
Back to top
 
WWW WWW  
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Italijanski film o fojbah
Reply #8 - 17.08.2004 at 14:23:57
 
Quote:
Po vsem kar sem uspel izvedeti o filmu, ni po mojem popolnoma nič zgrešen in ne prikazuje lažne resnice, ampak povsem pravo. Kdor kaj pozna zgodovino, nekaj ve o komunistični revoluciji in nepotrebnih brezsrčnih pobojih tisočih domobrancev, večino mladih še nepolnoletnih fantov. Partizani so imeli tudi med samo vojno podobne krute metode. Recimo en tak primer, ko so namerno dopustili, da so Nemci usmrtili skupino domačinov v namen, da so kasneje propagandno dokazali njihovo nasilje in imeli kvazi razlog za poboj domobrancev.

Edini problem filma pa je mogoče v tem, ko prikazuje le eno stran resnice in ne prikazuje dosti realizma italijanskih vojakov v drugi svetovni vojni.

Partizani pa tudi niso nekaj, na kar bi Slovenci morali biti ponosni, ampak bi se prej morali sramovati tega zgodovinskega dogodka in upati v njegovo neponovitev. Tako da se mi zdi to vznemirjanje nekaterih Slovencev danes povsem nepotrebno, hkrati pa v njem vidim le potrditev resnice, katero Italijani prikazujejo.



Ja bogi italčjančki ne bi lasu srivli ane.
Mal poglej nazaj v zgodovino. Tu ni problem partizani, fašisti - tu je problem odnos do Slovencev in naše manjšine. Tu je problem da se fašisti ki so sodelovali s Hitlerjem in njegovo Nemčijo vojno izgubili vendar bi se radi prikazali kot veliki humanisti in v bistvu osvoboditelji.

Pojdi malo v okolico Trsta, a ni tam okoli bilo med vojno neko koncentracijsko taborišče? Mislim da v Bazovici...

Ne deli Slovencev na črne, rdeče, bele...

Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Italijanski film o fojbah
Reply #9 - 17.08.2004 at 14:24:50
 
Če ne bi Hitler in Musolinni napadla naših krajev tudi Slovenskih partizanov ne bi bilo.
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Italijanski film o fojbah
Reply #10 - 17.08.2004 at 15:00:24
 
b5 wrote on 17.08.2004 at 14:24:50:
Če ne bi Hitler in Musolinni napadla naših krajev tudi Slovenskih partizanov ne bi bilo.

Tudi jaz sem imel tista dva že stalno na sumu, da sta morala izdatno pomagati našim partizanom ...  8)

Kaj pa za sebe si prepričan, da bi bil, če tista dva ne bi napadla naših krajev?



Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Italijanski film o fojbah
Reply #11 - 18.08.2004 at 12:13:03
 
Ja saj za italjane in njihovo politiko nam je itaq jasno kam pes taco moli.

Kar me resnično moti je obnašanje naših vladajočih politikov in njihove izjave kot je ministrova:
Quote:
Slovenija zaradi italijanskega filma Srce v breznu, ki pripoveduje o tragediji fojb ob koncu druge svetovne vojne, ne namerava protestirati, saj razne meddržavne protestne note v takšnem primeru niso primerne, je danes v pogovoru za POP TV poudaril slovenski zunanji minister Ivo Vajgl


Pa vendar ta film snema Italjanska državna televizija - torej je ta film tudi politično požegnan. Ob takšnih politikih Slovenci zares ne potrebujemo zunanjih sovražnikov.  Undecided


lp
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Italijanski film o fojbah
Reply #12 - 18.08.2004 at 12:18:07
 
t wrote on 18.08.2004 at 12:13:03:
Ja saj za italjane in njihovo politiko nam je itaq jasno kam pes taco moli.

Kar me resnično moti je obnašanje naših vladajočih politikov in njihove izjave kot je ministrova:

Pa vendar ta film snema Italjanska državna televizija - torej je ta film tudi politično požegnan. Ob takšnih politikih Slovenci zares ne potrebujemo zunanjih sovražnikov.  Undecided


lp


pis brader...

ne bit nestrpen no  Roll Eyes
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Italijanski film o fojbah
Reply #13 - 18.08.2004 at 12:22:06
 
sinjeoka wrote on 18.08.2004 at 12:18:07:
pis brader...

ne bit nestrpen no  Roll Eyes




jebat ga - do potvarjanje resnice laži in neumnosti mi pa res ni treba biti strpen


uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Italijanski film o fojbah
Reply #14 - 18.08.2004 at 13:45:16
 
stane wrote on 14.08.2004 at 21:09:09:
Če bi se današnja politična nasprotja lahko kakorkoli sprevrgla v vojno, bi bil isti maler kot takrat. Če ne še hujši.


Ne dovolijo da bi narod spregledal, ker bi se iz zgodovinske izkušnje potem kaj naučil  Undecided
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2