Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 4478 times)
LittleStar
Ex Member




Težavni otroci
07.06.2004 at 08:58:40
 
Želim si, da bi poskusili pogledat na dogajanje na forumu kot na sočutno priložnost za razvezo v srcu.

Kaj bi storili s težavnim otrokom?

Želim si, da bi bili dovolj pogumni in si priznali tisto, kar nas najbolj plaši. Tako bi našli tisti konec, kjer se je potrebno zares potrebno odločiti in odrasti. Ali še morda kdo ne ve, da se je potrebno zbuditi?

Ali še morda kdo ne ve, kako materi in tudi očetu, ki ljubita svojega otroka, stre srce, ko uvidita, da otrok ubira svojo pot, ko ju več ne sliši in se zgublja v temi? Spoznati morata, da otrok ne pripada njima, seveda. Ampak, kaj ko je pa to prezgodaj? Ali obstaja prezgodaj?

Kako ponovno zgraditi most zaupanja?

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Težavni otroci
Reply #1 - 07.06.2004 at 09:57:53
 
z zaupanjem ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Težavni otroci
Reply #2 - 07.06.2004 at 12:56:42
 
gape wrote on 07.06.2004 at 09:57:53:
z zaupanjem ...


Včasih to ni zadosti.

Če človek/otrok ne ve, kaj imaš ti v mislih, potem samo zaupanje, da se bodo stvari spremenile res ni zadosti, ali pa boš čakal, čakal, čakal...
Back to top
 
 
IP Logged
 
N.
4
****
Offline


Posts: 342

Gender: female
Re: Težavni otroci
Reply #3 - 07.06.2004 at 13:01:24
 
Quote:
Ali še morda kdo ne ve, kako materi in tudi očetu, ki ljubita svojega otroka, stre srce, ko uvidita, da otrok ubira svojo pot, ko ju več ne sliši in se zgublja v temi? Spoznati morata, da otrok ne pripada njima, seveda. Ampak, kaj ko je pa to prezgodaj? Ali obstaja prezgodaj?



Vedno je prezgodaj. In nikoli ni prepozno da bi gradil na medsebojnimi odnosi. Poudarek na medsebojnimi odnosi. Torej tudi moja počutja, ne samo otrokove želje. Tako bi vsaj jaz delala.

Prisluhnila, pojasnila, vztrajala.
Back to top
 
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Težavni otroci
Reply #4 - 07.06.2004 at 13:30:17
 
Sprašujem se, kaj sploh določi otroka kot težavnega?

Neprilagojenost okolju? A je to dovolj za to določitev?

A niso navsezadnje odrasli težavni, ker želijo po svoje, mislijo, da vedo, četudi jim vse kriči, da ne tako, pa ne vidijo.

Bi lahko rekli težavnosti svojevolja?
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Težavni otroci
Reply #5 - 07.06.2004 at 15:42:02
 
Smileyvšeč mi je misel Malega princa:z odraslimi moramo imeti veliko potrpljenja..
mislim , da moramo tudi odrasli imeti z zemeljskim delom v nas samih veliko potrpljenja , a odločno stati za vsem Božanskim , ki je v vseh
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Težavni otroci
Reply #6 - 07.06.2004 at 16:13:44
 
arelena wrote on 07.06.2004 at 15:42:02:
Smileyvšeč mi je misel Malega princa:z odraslimi moramo imeti veliko potrpljenja..
mislim , da moramo tudi odrasli imeti z zemeljskim delom v nas samih veliko potrpljenja , a odločno stati za vsem Božanskim , ki je v vseh


Mam problem z razumevanjem tega. Kako naj vidiš v kom odraslega, če to sam nisi oz. se ne vidiš/čutiš tako? Spet kompliciram?





Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Težavni otroci
Reply #7 - 07.06.2004 at 16:18:25
 
Smileyv vseh nas je otrok , dekle , ženska in že starka...
potem pač komuniciraš z otrokom v sebi in otrokom , ki ga imaš
tako najlažje občutiš , kaj otrok  s katerim imamo težavo potrebuje Kiss
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Težavni otroci
Reply #8 - 07.06.2004 at 16:22:16
 
Smileypozabila sem , da je treba OBČUTITI , kako se počuti otrok s težavami in mogoče boš našla kako situacijo iz svoj. življenje , ko si se ti počutila podobno in izhajati iz tega, da se vprašaš (vprašaš tega otroka v sebi )...kaj potrbuje , da mu bo bolje
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Težavni otroci
Reply #9 - 07.06.2004 at 16:22:55
 
Da razčistimo, kar sem hotela že prej: otroka nimam (še). Upam, da razumejo tisti, ki jih imajo, da je nekako podobno vzgajat sebe?
Back to top
 
 
IP Logged
 
arelena
5
*****
Offline


Posts: 698

Re: Težavni otroci
Reply #10 - 07.06.2004 at 16:29:18
 
Grintudi jaz jih nimam in vendar enega imam....SEBE
in verjemi mi da moram imeti včasih nebeško potrpljenje s seboj in prav je da se naučimo biti milostni s samimi seboj ...vse to je zdravljenje notranjega otroka in aspektov osebnosti in seveda ...to je učenje
Back to top
 

če poznaš samega sebe se lahko tudi v peklu smeješ
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Težavni otroci
Reply #11 - 08.06.2004 at 16:59:28
 
težavnih otrok ni.
otroci so angeli.

težavni smo mi.

Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: Težavni otroci
Reply #12 - 09.06.2004 at 12:27:17
 
Jaz sem bila težaven otrok   Grin

Na srečo imam zlato mamo. Nikoli me ni obtoževala. Vedno mi je stala ob strani. So bili pa tudi hudi časi...

Jaz imam najboljšo mamo na svetu. Res!! Ona je tako potrpežljiva, prijazna, topla... Vzgojiteljica v vrtcu  Cheesy

Hvala za mojo mamo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Angel
5
*****
Offline

The Voice of an Angel

Posts: 742
Kranj
Gender: female
Re: Težavni otroci
Reply #13 - 09.06.2004 at 14:59:53
 
to je pa tko, kokr, bi svojo hčer brala. ej sončnica, da nis ti moja tamala...

upam, da ne.

jaz kot otrok sem bla pa - ma ne težavna ampak problematična. so mel kr dost dela z mano, baje tud problemov zarad mojih težav, oziroma težave zarad mojih problemov.

pa nisem mela dobre mtke, ja znala se sam dret, pa fotra na pomoč klicat, ko me je blo treba namlatit.

dandanes sem pa evo angel. problematična sem še vedno, težav nimam več, probleme pa sprot rešim. bi se bral, da sem skoraj popolna, je treba gledat iz višje perspektive kokr je tale, direkt iz zraka sem baje čist normal.

sicer pa ni važen. napišem pa vseen.

ni težavnih otrok. ponovno, vam rečem. jaz poznam kup otrok, pa niti enga težavnega ni med njimi. poznam tud eno, ki je ustrajno trdila, da je morska deklica. nikol se ni hotla igrat z drugimi mulci. je bla morska deklica. Vam povem, se me je držala za roko nekaj let, kot klop, pa nihče ji ni verjel, da morske deklice sploh obstojijo, ker je ona to bila in še oporekati ji človek ni smel.

če jo slučajno kje srečate, ji povejte, da jo pozdravljam, jo na moč pogrešam...zna bit, da je že odrasla ženska, bila pa je en poseben otrok ta morska deklica.

lp
Angel
Back to top
 

Angel*
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1