Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 1233 times)
A.
Ex Member




Vsa Slovenija čisti
20.04.2004 at 08:27:03
 
Zadnjič, sem začutil potrebo, da se malce sprostim v naravi in sem se sprehajal ob reki in opazil, da je vse polno smeti po bregu.

Potem sem razmišljal kako bi to lahko očistil in zakaj država tega ne naredi, recimo zaposli brezposelne, da to v aprilu ko trava še ni tako velika poberejo.

Pol sem rekel ma nič država, ljudje so tisti ki so nasvinjali in ljudje so tisti ki bomo pospravili.

Takoj sem se spomnil tudi na Anastazijo(iz knjige zveneče cedre tajge) ko pravi da smo ljudje tisti ki bomo pazili na zemljo, jo obdelovali in ohranili naravo čisto in hrano pridelovali z ljubeznijo.

Potem sem razmišljal kaj naj naredimo.

Bom rekel kar malo pogrešam tiste leta ko smo kot osnovnošolci šli po Šenčurju in pobirali smeti.

Zdel se mi je dobro, da recimo bi bilo ne vem en dan v letu vsa Slovenija šla čistit naravo.

Če bi uspeli s akcijo in sodelovanjem in da bi se ljudje odzvali se mi to zdi neki tako lepega, da bi bili lahko za zgled vsemu svetu s to akcijo.

samo takoj ko sem to razmišljal sem videl da je bil problem kam s smetmi? Organiziran prevoz je drag, kar nekam jih tudi ne bi bilo dobro dat.

Evo zato sem se spomnil tegale:

Apel:
V četrtek 22 aprila, ko je dan zemlje gremo v naravo.

Verjetno vsi se strinjamo, da smo v svojem življenju odvrgli vsaj za eno ta veliko vrečo smeti v naravo.

Verjetno se strinjate, da so to storili tudi vaši prijatelji ane?

Verjetno se strinjate, da se je lepo sprehajati v družbi v naravi in opazovati čisto okolico? je tako?

Zato 22. aprila pokličite svojega prijatelja/co in pojdite do njega, nato pa pojdita v naravo. Lahko pa naredite nek tak lep prijateljsko družinski izlet.  Nekako kot piknik, na katerega povabite stare prijatelje, da se po dolgem času spet srečate.

S sabo pa vzemite vsak svojo vrečo za smeti jo napolnite.

Potem jo nesite do najbližjega organiziranega odpada oz domov poleg smetnjaka.

Tako bo narava najhitreje čista, mi bomo preživeli en lep dan ali popoldne v prijetni družbi in se bomo naužili naravnih lepot. Tako bomo spet lahko cenili in spoštovali lepo naravo in še najmanj problemov z odvozom smeti bo na ta način.

Če to da nabere samo "svojo" vrečo smeti, samo 10 % Slovencev, (V KAR NE DVOMIM) je to 10.000.000 litrov smeti.

in mislim da bo narava očiščena.

Zato vam sedaj polagam na srce in zavest 22. aprila, povabite svoje prijatelje ali družino v naravo in naberite vsak "svojo" vrečo smeti.

Želim vam lep dan in obilo zanimivih utrinkov iz narave in druženja z družino in prijatelji.

Se srečamo 22. aprila!

Ps: To sporočilo z skupaj vabilom pošlji svojemu prijatelju ter mu tako pokaži, da ga imaš res za pravega prijatelja s katerim bosta skupaj naredila nekaj res dobrega.


** *** ** ** * * * * ** * * * * ** * * ** ** * **

marjana oz kdo drug a bi men lahko tole zlektoriral do 10, da pošljem na sončno in dam na pozitivke?

hvala

sam to bi prosil da tisti ki bo to mal zlektoriral, najto naiše sem not da ne bomo pol 2 x delal.

objemčka, zdej pa grem gledat kje ma uno 50 l vrečo za smeti.  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: Vsa Slovenija čisti
Reply #1 - 20.04.2004 at 09:03:18
 
To se je tudi meni porodilo kak teden ali dva nazaj, ko sva z lolo šli skozi gozd (enkrat za spremembo peš- iz precej nižje perspektive torej Grin). En kup svinjarije je v tistem lepem gozdu.
In - ne vem, če ravno 22. aprila- ampak enega teh spomladanskih dni nameravam z vrečo tja...
Mogoče bi Štajerci lahko organizirali eno tako "Ker se že dolgo nismo nič dobili", pa šli s skupnimi močmi v akcijo. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Vsa Slovenija čisti
Reply #2 - 20.04.2004 at 12:36:00
 
juhu za štajerce!
Back to top
 
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: Vsa Slovenija čisti
Reply #3 - 22.04.2004 at 19:19:14
 
Pozdravček!

Da bi bilo vsaj več takih  Wink

Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1