Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 8483 times)
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Kristusovo trpljenje
09.04.2004 at 11:44:34
 
Najnovejši Gibsonov film o Kristusu vrtijo tudi že na Hrvaškem, pri nas pa ga še ni.
A kdo kaj več ve o tem  ???
Back to top
 
 
IP Logged
 
lola
5
*****
Offline


Posts: 1056
Maribor
Gender: female
Re: Kristusovo trpljenje
Reply #1 - 09.04.2004 at 12:03:31
 
O čem? O filmu, ali o tem, zakaj ga pri nas še ni?
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Kristusovo trpljenje
Reply #2 - 09.04.2004 at 12:05:12
 
http://www.mb-kino.si/forum/viewtopic.php?topic=343&forum=1&19

Oz. čisto na kratko: Film po zadnjih podatkih do maja ne bo uvožen v Slovenijo.

Se pravi, morda junija, v kar pa resnično dvomim, kajti junij, julij in avgust so pregovorni meseci, ko ljudje ne hodijo v kino, ampak na dopuste. Takrat je v kinih najslabši spored, saj vse hite naši prikazovalci hranijo za september in predvsem oktober, ko se prične novo šolsko leto (ker šolarji in študentje predstavljajo večinski del kino publike). Se pravi, film bo verjetno pri nas enkrat na pozno jesen.

Bi pa raje kot tale film priporočal Brianovo življenje. Boste od njega odnesli več.
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Kristusovo trpljenje
Reply #3 - 09.04.2004 at 12:44:04
 
Film sem si že ogledal in kolikor mi je znano, je posnet po evangelijih. Rimljani govorijo latinsko, Izraelci  aramejsko, podnapisi so bili pa v angleščini. Prizori bičanja in križanja so prikazani v vsej okrutnosti, zato ga otrokom in ljudem s slabim želodcem ne bi ravno priporočal.

Razlogi, zakaj filma pri nas še nekaj časa ne bo, mislim, da so dokaj prozorni. Gre za nagajanje in cenzuro, kot smo je bili navajeni še iz prejšnjega režima, ko so tudi iz vseh filmov izrezovali prizore, kjer je bil omenjan ali je nastopal Kristus. Odličnega Ben Hura so naprimer za predvajanje naši javnosti razrezali in skrajšali za dobre pol ure, tako da je izgubil celo osnovni smisel in marsikomu ni bilo čisto jasno, za kaj sploh gre v tem sicer tako opevanem filmu. (Za konjske dirke prav gotovo ne)

Take cenzure in podobna sranja se mi zdijo milo rečeno bedaste in nezrele, pa naj jih izvajajo levi ali desni ali srednji.

Poleg tega pa so s tem sami sebi pljunili v krožnik, saj so iz rok izpustili dobro priložnost za malo večji izkupiček v blagajnah kinematografov za velikonočne praznike, ko bi si film zagotovo ogledalo veliko ljudi. Na Hrvaškem si ga je samo v prvem tednu predvajanja ogledalo kar 10.000 gledalcev ...


Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Kristusovo trpljenje
Reply #4 - 09.04.2004 at 13:04:01
 
No, no.

Teorija zarote je vabljiva v vseh situacijah in ni lažjega kot zanesti se nanjo.

Bojim se, da je resnica drugje.

Filme distributerji odkupujejo vnaprej oz. kakšne manjše art filme kupujejo na raznih festivalih. Filme, ki so vnaprej "programirani" za hite, so odkupljeni vnaprej, mnogokrat še, ko so filmi v fazi snenamnja. Zato, recimo bomo videli Trojo dva dni kasneje kot v ZDA. Ali pa Vojno zvezd 3 in ostale.

Problem pa nastane, ko kakšen film v katerega nihče ne verjame, da bo globalni hit, postane ravno to: globalni hit. Taki filmi so poceni in majhni, toda iz nekega razloga jih publika požre. Takim filmom se reče sleepers. Ko postane veliki hit, ga valjda hočejo odkupiti tudi slovenski distributerji, toda takrat je cena že hudo visoka, morda previsoka.

Passion of Christ je vsekakor sleeper hit, kajti v film razen Mela in igralcev ni verjel nihče. Niti ko je bil posnet, ga nihče ni hotel distribuirati in Mel je več kot pol leta iskal kakšen studio, ki bi film distribuiral. Fox, Warner, Paramount, Universal, Dreamworks, TriStar, Columbia, vsi so ta film odbili, ker so mislili, da ne bo prinesel dobička. Potem je film le vzelo neko majhno neznano podjetje in na presenečenje vseh je postal mamutski hit. Kar vidim naše distributerje, kako se pehajo eden čez drugega, da bi film odkupili in zanj bodo gotovo odšteli ogromne denarce. Priprava filma (prevajanje in podnaslavanje, ki se, mimogrede ne dela v Sloveniji, ampak v Zagrebu) vzame vsaj mesec dni, če ne več. Takrat pa bo pri nas že mrtva kino sezona in gledalcev bi bilo dejansko manj kot jih bo jeseni.

Skratka, nobene cenzure ni.

Pomiri se.
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Kristusovo trpljenje
Reply #5 - 09.04.2004 at 13:04:20
 
lola wrote on 09.04.2004 at 12:03:31:
ali o tem, zakaj ga pri nas še ni?


ja  Wink
Pa hvala za odgovore.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Kristusovo trpljenje
Reply #6 - 09.04.2004 at 13:15:41
 
X wrote on 09.04.2004 at 13:04:01:
Skratka, nobene cenzure ni.

Pomiri se.

Bla, bla  Cheesy

Jaz sem že pomirjen, celo nasmejan, ker se mi zdijo nekatere poteze odgovornih preveč prozorne.

Kakorkoli, Gibsonov Pasijon je postal velik hit že veliko pred javnim predvajanjem, pravzaprav je hit že vse  letošnje leto, saj se je celo v času podelitve oskarjev po Ameriki in celo v samem Holywoodu več govorilo in pisalo o Gibsonu, kot o oskarjih. Da se ni vedelo, da bo hit, je navadno sprenevedanje ali pa poslovna nesposobnost distributerjev, ki ne obvladajo svojega posla, saj ne znajo prepoznati, kaj je hit in kaj ni.

Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Kristusovo trpljenje
Reply #7 - 09.04.2004 at 13:27:19
 
No, očitno živiva na različnih planetih, kajti na mojem planetu, kjer vsakodnevno pregledujem več različnih virov novic o dogajanju v Hollywoodu, so zadnje pol leta pred premiero res veliko pisali o Pasijonu, toda samo o tem, kako se ga vsi ogibajo kot hudič križa, ker je bojda preveč politično nekorekten (antisemitski), preveč krvav in sadističen, ciljna demografija premajhna ter da gre itak samo za kaprico nekega bogataša (Gibsona).

Važno je, da je na tvojem planetu to bil že vnaprej hit in da so to vsi vedeli in da grda grda komunajzarska klika še vedno izvaja cenzuro pri nas.  Roll Eyes Roll Eyes

Nebeško kraljestvo bo res tvoje...
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Kristusovo trpljenje
Reply #8 - 09.04.2004 at 13:42:34
 
X wrote on 09.04.2004 at 13:27:19:
Nebeško kraljestvo bo res tvoje...

Grin Grin Grin

Ne vem ali se mi samo zdi, ali si dejansko ideološko ali celo versko zaslepljen, da mi serviraš take parole.

Če bi kaj bral moje predhodne debate s kristjanarji in drugimi verniki, katerih prepričanja sicer spoštujem, vendar mi ni všeč, kadar se mi jih vsiljuje, bi opazil, da sem že fasal podobne očitke , vendar v nasprotni smeri, kot brezverec   8)

Ne zagovarjam nobene veroizpovedi, če si to tako razumel, zavzemam pa se za odkritost, nelicemernost in spoštovanje svobodnih prepričanj posameznikov, dokler ne posegajo v svobodna prepričanja drugih posameznikov.


Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Kristusovo trpljenje
Reply #9 - 09.04.2004 at 13:53:19
 
Zeh, zeh.

Bardo_Thodol wrote on 09.04.2004 at 13:42:34:
Če bi kaj bral moje predhodne debate s kristjanarji in drugimi verniki...



Jih nisem.

Ker me ne zanimajo in ker se vsaka debata na tem forumu slej ko prej zbanalizira na nabijanje kdo je bolj pameten in vse kaže da se bo tudi tale. Skušal sem le razložiti objektivne razloge, zakaj film zamuja, ampak opažam, da je bila to le potrata mojega dragocenega časa, tako da... čao bao iz tega topica.


P.S.
Ima pa Vida odgovor na svoje vprašanje tudi v današnjem Vikendu (prilogi Dela).
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Kristusovo trpljenje
Reply #10 - 09.04.2004 at 14:06:44
 
X wrote on 09.04.2004 at 13:53:19:
Zeh, zeh.


Jih nisem.

Ker me ne zanimajo in ker se vsaka debata na tem forumu slej ko prej zbanalizira na nabijanje kdo je bolj pameten in vse kaže da se bo tudi tale. Skušal sem le razložiti objektivne razloge, zakaj film zamuja, ampak opažam, da je bila to le potrata mojega dragocenega časa, tako da... čao bao iz tega topica.


Ne da bi se delal pametnega, kot ti (čeprav misliš, da se ne)  ki ti je tudi  kao kristalno jasno, zakaj filma v Sloveniji še ni in ga še lep čas ne bo, pa  vendarle ne moremo mimo preprostega dejstva, da se film že lep čas vrti v vseh mestih držav EU in pomisli, celo na Hrvaškem.

Če sprejmem tvojo tezo, da ne gre za namerno odrivanje filma iz Slovenskih kinematografov, potem si pa ne morem kaj, da si ne bi mislil samo najslabše o sposobnostih naših distributerjev, ki jim ni uspelo to, kar je brez komplikacij uspelo distributerjem vseh drugih držav, pa če se zaradi mene  po časopisih zdaj še tako izgovarjajo in nas futrajo z nekakšnimi za lase privlečenimi argumenti.

Če smo postali osamljen otok samo glede tega filma, še niti ni tako tragično.
Upamo lahko le, da ne bomo postali izoliran otok še glede česa pomembnejšega ...


Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Kristusovo trpljenje
Reply #11 - 09.04.2004 at 14:23:37
 
Bardo_Thodol wrote on 09.04.2004 at 14:06:44:
...potem si pa ne morem kaj, da si ne bi mislil samo najslabše o sposobnostih naših distributerjev...


Ko bi ti vedel, kako delujejo naši distributerji, bi se čudil kako jim sploh uspe spravit kak film v naša kina...
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Kristusovo trpljenje
Reply #12 - 09.04.2004 at 14:32:11
 
X wrote on 09.04.2004 at 14:23:37:
Ko bi ti vedel, kako delujejo naši distributerji, bi se čudil kako jim sploh uspe spravit kak film v naša kina...

Kaj pa vem, oskarjeve nagrajence in nominirance jim je uspelo pravočasno spraviti na spored in to kar vse po spisku od Gospodarja prstanov do Medvedjih bratov ...


Back to top
 
 
IP Logged
 
vida
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 1240

Re: Kristusovo trpljenje
Reply #13 - 09.04.2004 at 15:01:17
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Kristusovo trpljenje
Reply #14 - 09.04.2004 at 15:22:28
 
Uf, saj ne vem zakaj se še trudim....

Kar takole, off the top of my head:
Finding Nemo (letošnji nominiranec) je k nam prišel ko je v ZDA bil že naprodaj na DVD. Takisto Ledena Doba lansko leto. Hanksov film Green Mile je prišel z dveletno zamudo... takih in podobnih primerov je še ohoho in Kristusovo trpljenje bo le eden izmed njih. Zato se mi zdi nenavadno, da zato v tem primeru ljudje vidijo zarote in cenzuro, za zgoraj omenjene pa se ni nihče bunil na tak način. Mislim,  Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2