Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 7
(Read 24119 times)
DaBi
Ex Member




Bojkot referenduma
26.03.2004 at 18:58:41
 
Mariborska koalicija za bojkot referenduma
Email: koalicija_bojkot_referenduma@yahoo.com
Telefon: 031 286313




Priključite se k Mariborski koaliciji za bojkot referenduma!


    V imenu Foruma za Levico pozivamo vse posameznice/ke, skupine in organizacije v Mariboru,  da se vključijo v akcijo bojkota referenduma o izbrisanih. POZIVAMO K USTANOVITVI MARIBORSKE KOALICIJE ZA BOJKOT REFERENDUMA. Potrebno je ustvariti zavezništvo proti sovraštvu, zato vas pozivamo k aktivnemu uporu.  Prosimo, če potrdite pristop h koaliciji z vašim odgovorom. Pošljite svoje kontaktne podatke, to pismo pa posredujte dalje! Tiskovna konferenca, na kateri želimo predstaviti NAŠO koalicijo, bo v četrtek, 25. marca 2004, ob 14.00 v Pekarni.


    4. aprila 2004 se bo zgodil sramoten referendum, uperjen proti skupini ljudi, ki so zaradi administrativnega zločina državnih organov že 12 let brez temeljnih človekovih pravic. Privrženci demokracije in pravne države in zagovorniki enakosti vseh ljudi bomo bojkotirali referendum o tehničnem zakonu o izbrisanih.

    Ustavno sodišče je dvakrat razsodilo, da je bil izbris 18.305 prebivalk in prebivalcev Slovenije leta 1992 nezakonit in protiustaven. Trditve, da izbrisa sploh ni bilo in da so izbrisani sami odgovorni za svoj brezstatusni položaj, so večkrat ovržena laž. Njihovi avtorji vedo, da s tem oporekajo ustavnemu redu, zato so na pomoč poklicali najnižja človeška čustva v preobleki neposredne demokracije.

    O človekovih pravicah in o ustavnem redu ni mogoče odločati na referendumu. Tak referendum ne vodi v poglabljanje demokracije, temveč v diktaturo ljudstva. Temu se moramo upreti vsi demokrati, vsi odgovorni državljani, vsi privrženci pravne države in zagovorniki enakosti vseh ljudi. Razpihovanju sovražnosti se upiramo z bojkotom referenduma.

    Z nestrpnostjo in sovraštvom ni mogoče sodelovati in sklepati kompromisov. Edini možni odgovor nanjo je odločno ukrepanje za zaščito zakonitosti in človečnosti. Vlada mora neposredno uresničiti 8. točko ustavne odločbe. Državni zbor mora sprejeti pravičen sistemski zakon, ki bo uredil ostale primere. Nabiranje predvolilnih točk na račun izbrisanih je nesprejemljivo. Predvolilno preusmerjanje pozornosti na druge teme je prav tako nesprejemljivo.

    Referendum je pravno nezavezujoč, saj morata vlada in Državni zbor v celoti uresničiti ustavno odločbo. Referendum je brezpredmeten, saj ministrstvo že izdaja odločbe upravičencem. Edina posledica referenduma je ta, da bo več tisoč izbrisanih prebivalk in prebivalcev Slovenije še naprej živelo v negotovosti, vsi ostali pa v ozračju nestrpnosti. Rezultat je tudi razmetavanje 600 milijonov tolarjev davkoplačevalskega denarja.

    Referendum bojkotiramo zato, da zaščitimo demokracijo pred nedemokrati in ustavni red pred demagogi. Referendum bojkotiramo zaradi podpore izbrisanim in zato, ker nam ni vseeno, v kakšni državi živimo.


    Mariborska koalicija za bojkot referenduma se bo pridružila aktivnostim Foruma za levico in drugih organizacij, sama pa bo izvedla akcijo protestnega sežiga vabil na predvečer referenduma, 3. aprila 2004 ob 20.00 v Pekarni. V ta namen bo mariborska koalicija sklicala tiskovno konferenco 1. aprila 2004 v prostorih Pekarne, kjer bo razložila svoja stališča in ljudi pozvala k bojkotu.

Pridružite se, kajti jutri ste lahko izbrisani vi!



Ustanovni odbor:
Borut Osonkar, Danijel Rebolj, Boris Vezjak
Back to top
 
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Bojkot referenduma
Reply #1 - 30.03.2004 at 19:53:56
 


SPOROČAMO, DA SE JE FORUM ZA LEVICO PRIKLJUČIL  
ORGANIZACIJI MANIFESTACIJE "MI VSI S(M)O IZBRISANI",
KI JE NASTALA NA POBUDO BORISA A. NOVAKA  
IN JO PODPIRA VEČ SKUPIN IN POSAMEZNIKOV/IC.

BOJKOT REFERENDUMA IN SVOJE NASPROTOVANJE
LAHKO IZRAZITE TAKO, DA SE NAM PRIDRUŽITE  

V SREDO, 31. 3. 2004, OB 11.55, NA PREŠERNOVEM TRGU V LJUBLJANI.




PROSIMO, DA POZIV RAZŠIRJATE PO SVOJIH OSEBNIH MREŽAH.
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Kr_eden
Ex Member




Re: Bojkot referenduma
Reply #2 - 30.03.2004 at 20:10:31
 
Ma kak bojkot.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Bojkot referenduma
Reply #3 - 30.03.2004 at 20:54:26
 
To mi deluje malce nedemokratično, da ne rečem nezrelo.

Referendum je bil razpisan po veljavni zakonodaji.
Kdor je proti (potrditvi tehničnega zakona), naj na referendumu obkroži "proti", kdor je za zakon, naj obkroži pa "za".  Komur pa dol visi, naj referendum pač ignorira. Pika.

Za spremembo zakonodaje o referendumu sicer obstajajo druge, pravno sprejemljivejše in legalne, da ne rečem bolj civilizacijske  poti.

Tudi sam se naprimer ne strinjam z marsičem, recimo s trenutnim nizkim potrebnim pragom odstotka volilcev, da se referendum razglasi za uspešnega, vendar zaradi tega še nimam namena  (po možnosti nažgan) na cesti zganjati cirkusa in javno!! sežigati volilne lističe (kar ni več daleč od sežiganja knjig).

Dokaj nevarno početje je lahko s takimi metodami ulice vplivati in odvračati druge državljane od samostojnega in demokratičnega odločanja (tudi v času volilnega molka).

Če bomo začeli na tak način posegati v pravni red, nismo več daleč od popolne ukinitve odločanja državljanov (tudi na referendumih) in  uvedbe enoumja.

Zanimivo, da take pobude prihajajo ravno iz krogov, ki so nasledniki tistih (levih) sil, ki so teror enoumja nad državljani nekoč že izvajale.


Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: Bojkot referenduma
Reply #4 - 30.03.2004 at 21:34:47
 
Lepo da imaš svoje mnenje.   ..in svoj namen glede referenduma.

Tudi jaz ne bom javno sežigal lističev, vsaj zaenkrat je tako,     ..bom pa ga nogiral. Bojkot.



LP, DaBI

p.s.
Od kod pa ti je padlo - "(po možnosti nažgan)"?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Bojkot referenduma
Reply #5 - 30.03.2004 at 21:44:25
 
Jaz se referenduma nisem imel namena udeležiti, ker se mi zdi cela zadeva z "izbrisanimi" politično prenapihnjena.
Po vseh teh javnih pozivih po bojkotu, se ga pa zagotovo bom udeležil.

PS.
Nekdo, ki se loti javnega sežiganja uradnih lističev, dokumentov, zastav, knjig ali podobnega, mora biti malce nažgan, pa ne nujno od alkohola ... obstajajo tudi drugačni opiji za ljudstvo (religije, ideologije in temu podobni  pralni praški za možgane)




Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: Bojkot referenduma
Reply #6 - 30.03.2004 at 21:52:44
 
Bardo_Thodol wrote on 30.03.2004 at 21:44:25:
Po vseh teh javnih pozivih po bojkotu, se ga pa zagotovo bom udeležil.
aaaham, ok.  Grin

???


Quote:
PS.
Nekdo, ki se loti javnega sežiganja uradnih lističev, dokumentov, zastav, knjig ali podobnega, mora biti malce nažgan, pa ne nujno od alkohola ... obstajajo tudi drugačni opiji za ljudstvo (religije, ideologije in temu podobni  pralni praški za možgane)
Lahko je samo svobodno izražanje nestrinjanja.  Kakor kdo...  no, ok, zanimalo me je pač, ker sem mislil da je v igri alkoholna norija.


Mene v nedeljo na ta glup referendum - ne bo.


oka doka
lep večer še naprej

cav
DaBi




Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: Bojkot referenduma
Reply #7 - 30.03.2004 at 21:55:22
 
Quote:
Lahko je samo svobodno izražanje nestrinjanja.  Kakor kdo...  no, ok, zanimalo me je pač, ker sem mislil da je v igri alkoholna norija.

Kolikor poznam dosedanja podobna "ljudska rajanja", tudi alkohola ne bo ravno manjkalo ...   8)



Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Bojkot referenduma
Reply #8 - 30.03.2004 at 22:21:43
 
ok, dejte mi neki razložit ... zakaj je treba referendum bojkotirat, če pa je bolj na izi obkrožit NE

v demokratičnih skupnostih se načeloma lahko glasuje o vsem ... v Švici celo lokalna skupnost odloča o podelitvi državljanstva

Back to top
 
 
IP Logged
 
DaBi
Ex Member




Re: Bojkot referenduma
Reply #9 - 30.03.2004 at 22:55:27
 
sinjeoka wrote on 30.03.2004 at 22:21:43:
zakaj je treba referendum bojkotirat, če pa je bolj na izi obkrožit NE
Zakaj bi sploh hodil na nek referendum ki je v naprej neveljaven, brez teže?, ..da ne bi o tem kako mi je bedn in vse ostalo.

Ne, bolj izi mi je doma ostat.
..al karkoli bom pač počel to lepo sončno nedeljo  Smiley

Lep pozdrav
Cav
Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Bojkot referenduma
Reply #10 - 31.03.2004 at 07:12:57
 
Quote:
Zakaj bi sploh hodil na nek referendum ki je v naprej neveljaven, brez teže?, ..da ne bi o tem kako mi je bedn in vse ostalo.

Ne, bolj izi mi je doma ostat.
..al karkoli bom pač počel to lepo sončno nedeljo  Smiley

Lep pozdrav
Cav
Smiley


zato, ker ni čisto brez teže ... sicer pa čist tko btw. tisti, ki se ga ne udeleži glasuje ZA
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Bojkot referenduma
Reply #11 - 31.03.2004 at 08:01:57
 


dajte hitro vsi bojkotirat referendum


(jaz ga že ne bom)


Kiss



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Bojkot referenduma
Reply #12 - 31.03.2004 at 08:44:21
 
Poziv k bojkotu referenduma je po moje čist legitimna poteza, čeprav je po drugi strani res, da se bo politična opcija, ki bo se bo  prešetevalo neudeleženece refernduma, kitila s tujim perjem. Znano je, da se 'proti' nastrojenih refrerendumov udeleižijo predvsem tisiti, ki imajo izrazito oblikovano stališče do predmeta referenduma. Tiste,  ki tako izratito oblikovanega stačlišča nimajo oz.  pa se jim tako politično manipuliranje gabi in  se jim ne zdi vredno hodit prostitiuirat na volišče, si bodo kljub temu, da   bodo  svojim neprihodom naredl uslugo tistim ki bodo izrekl proti sprejetju tehničnega zakona, prilastili tisti, ki so razgalsli bojkot. Precej prozorno sicer, a legitimno.  

Škoda, da ni opcije, da bi človek lahko izrazu  nezadovoljstvo nad nesposobnostjo  vseh plitičnih opcij. Po moje bi se ga dalo najboljš izrazit,  da človek pride na glasovanje in odda neveljavno glasovnico (napiše gor npr. JEBITE SE!!!). Po številu neveljavnih glasov bi se dal boljš ugotavljat, kdo noče bit potegnjen v perverzno nategovanje  politikov med sabo na naš račun.
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: Bojkot referenduma
Reply #13 - 31.03.2004 at 08:58:52
 
titud wrote on 31.03.2004 at 08:44:21:
Poziv k bojkotu referenduma je po moje čist legitimna poteza, čeprav je po drugi strani res, da se bo politična opcija, ki bo se bo  prešetevalo neudeleženece refernduma, kitila s tujim perjem. Znano je, da se 'proti' nastrojenih refrerendumov udeleižijo predvsem tisiti, ki imajo izrazito oblikovano stališče do predmeta referenduma. Tiste,  ki tako izratito oblikovanega stačlišča nimajo oz.  pa se jim tako politično manipuliranje gabi in  se jim ne zdi vredno hodit prostitiuirat na volišče, si bodo kljub temu, da   bodo  svojim neprihodom naredl uslugo tistim ki bodo izrekl proti sprejetju tehničnega zakona, prilastili tisti, ki so razgalsli bojkot. Precej prozorno sicer, a legitimno.  

Škoda, da ni opcije, da bi človek lahko izrazu  nezadovoljstvo nad nesposobnostjo  vseh plitičnih opcij. Po moje bi se ga dalo najboljš izrazit,  da človek pride na glasovanje in odda neveljavno glasovnico (napiše gor npr. JEBITE SE!!!). Po številu neveljavnih glasov bi se dal boljš ugotavljat, kdo noče bit potegnjen v perverzno nategovanje  politikov med sabo na naš račun.    



eccola politična abstinenca pripelje na oblast ekstremiste ... zato vi kar bojkotirajte volitve, referendume ... in vse tisto, kar vam, da možnost, da se v politiki vsaj 1x izrečete in vzamete besedo tistim, ki jih najbolj pljuvate ...

recimo referendum o umetni oploditvi samskih žensk, je bil izrazito leva pobuda, ki so jo izgubili predvsem zato, ker se tistim liberalcem, ki so bili za, ni ljubilo na volišča in so tako volili le k "ta mašni volilci"

res titud, za družboslovca imaš zelo ozke (ozkosrčne/zaplankane  Tongue) poglede

kar se mojega stališča do izbrisanih tiče ... najlepša hvala levemu forumu za bojkot
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Bojkot referenduma
Reply #14 - 31.03.2004 at 09:58:25
 
sinjeoka wrote on 31.03.2004 at 08:58:52:
eccola politična abstinenca pripelje na oblast ekstremiste ... zato vi kar bojkotirajte volitve, referendume ... in vse tisto, kar vam, da možnost, da se v politiki vsaj 1x izrečete in vzamete besedo tistim, ki jih najbolj pljuvate ...

Po moje je glih obratno. Ekstremisti na referendumih iščejo legitimost za svoje bizarne ideje, saj  računajo na večinsko podporo sfrustrinega folka, ki jo sami v političnih inštititucijah ne morejo dobit. Z refrendumi se praviloma išče legitimnost, da bi država  posegla na področja, ki jih država sploh ne bi smela definirat. Refermdumi  taki kot so samo širjo nestrpnost in netoleranco med folkom namest da bi poltiki imel toliko politične modrosti, da intimna vprašanja, ki se tičejo  čist primarnih skupnosti, rešijo tako, da se izključi vsak političen oz. ideološki interes. Če tega niso sposobni nardit, bi moral bit vsaj tolk pametni, da taka vprašanja poustijo pri miru, ne pa da grdedo z njimi folk dražit pa razdvajat, ker na tak način se esktemizem ne more prav čist nč zmanjšat.              

Quote:
recimo referendum o umetni oploditvi samskih žensk, je bil izrazito leva pobuda, ki so jo izgubili predvsem zato, ker se tistim liberalcem, ki so bili za, ni ljubilo na volišča in so tako volili le k "ta mašni volilci"


Umetna oploditev samskih žensk sploh ne bi smela it na referendum. To je bil totalen kiks liberalcev, ker če tega niso mogl politično speljat, bi moral zadevo dat ad akta.    

Quote:
res titud, za družboslovca imaš zelo ozke (ozkosrčne/zaplankane  Tongue) poglede


Jebeš stroko, tud družboslovno. Jest si z njo v res  življenjskih situacijah nimam kaj za pomagat, tud pred volilno/referndumsko skrinjico ne.

Quote:
kar se mojega stališča do izbrisanih tiče ... najlepša hvala levemu forumu za bojkot


Ta opcija bo  zarad bojkota izšla kot  moralni zmagovlec, tud če bo referndum uspel. Po moje imajo še kašnega  jokerja v rokavu, da rezultata ne bo treba upoštevat, če pa ga  bodo napačno vložli,  pa zarad nadaljnega kockanja s  par tisoč izbrisanih  med folkom zihr ne bodo zgubl kapitala, ki si ga bodo pridobl z s preštevanjem nedvomno večinske podpore tistih, ki bodo referendum 'bojkotiral'.    


Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 7