Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 6
(Read 19594 times)
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Odpiranje notranjih vrat - 4.del
08.03.2004 at 07:33:41
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 4.del
Reply #1 - 08.03.2004 at 07:34:06
 
8. MAREC

Na svetu si zato, da bi prinašal dobro nanj. Tu si, da bi izžareval ljubezen, svetlobo in modrost vsem tistim dušam, ki jih potrebujejo. Delo imaš in lahko ga opraviš, če se povežeš in združiš s celoto, če ne stojiš ob strani, kritiziraš in se odmakneš od celote. Se počutiš eno z dušami, ki te obdajajo? Se počutiš pomirjenega s svetom ali so tvoje misli konfliktne, kritične in razdiralne? Zapomni si, ljubezen, radost in sreča ustvarjajo pravo ozračje in združujejo duše podobnih umov. Opazuj se in začni takoj privlačiti k sebi samo tisto, kar je najboljše zate. Kot bi trenil z očesom, lahko spremeniš svojo naravnanost in pogled na svet. Zakaj ne bi storil tega? Uglasi se z življenjem in najdi mir, ki presega vse razumevanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Odpiranje notranjih vrat - 4.del
Reply #2 - 08.03.2004 at 08:06:17
 
Kako?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Odpiranje notranjih vrat - 4.del
Reply #3 - 08.03.2004 at 10:22:06
 
Preberi še enkrat, dvakrat, trikrat,... v postu je res vse kar potrebuješ,

Wink
Wink
Wink

Kiss

Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
en_bk
5
*****
Offline


Posts: 879

Re: Odpiranje notranjih vrat - 4.del
Reply #4 - 08.03.2004 at 11:13:43
 
Gru Gru wrote on 08.03.2004 at 10:22:06:
Preberi še enkrat, dvakrat, trikrat,... v postu je res vse kar potrebuješ,

Wink
Wink
Wink

Kiss

Edi


Hehe..Edi...saj vem...ampak iščem bljižnico...sem bolj lene sorte Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Odpiranje notranjih vrat - 4.del
Reply #5 - 08.03.2004 at 12:00:42
 
en_bk wrote on 08.03.2004 at 11:13:43:
Hehe..Edi...saj vem...ampak iščem bljižnico...sem bolj lene sorte Wink


No potem ti milostno dopuščam, da prebiraš, ponavljaš, zgolj prve tri stavke:

Quote:
Na svetu si zato, da bi prinašal dobro nanj. Tu si, da bi izžareval ljubezen, svetlobo in modrost vsem tistim dušam, ki jih potrebujejo. Delo imaš in lahko ga opraviš, če se povežeš in združiš s celoto, če ne stojiš ob strani, kritiziraš in se odmakneš od celote.


Grin Grin Grin

... al rabiš samo besedo (kot bližnjico)...

Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 4.del
Reply #6 - 09.03.2004 at 07:22:39
 
9. MAREC

Ko se naučiš dajati in služiti drugim, se ti odpre srce. Ohranjaj ga odprtega. Več ko sam od sebe radostno daješ, več ljubezni se pretaka skozte in več ljubezni privlačiš k sebi. Več ljubezni ko daješ, več je boš dobil. Tak je zakon. Ne postani malodušen, če se ti ljubezen ne vrne takoj. Vedi, da se bo to prej ali slej zgodilo, torej dopusti, da se tvoja ljubezen izliva iz tebe, saj ljubezen ni nikoli zavrnjena. Ljubezen ni nikoli poražena. Ljubezen ni kot polž; nikoli se ne umakne, ko naleti na težave. Ponudi drugo lice in še naprej ljubi. Lahko ravnaš tako? Ne moreš sam, toda z mojo pomočjo lahko storiš vse. Nenehno prosi za mojo pomoč in nikoli te ne bom razočaral. Spoznal boš, da lahko še naprej brez težav ljubiš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 4.del
Reply #7 - 10.03.2004 at 07:13:40
 
10. MAREC

Zakaj ne bi izkoristil tega, kar ti je namenjeno? Kaj koristi električna žarnica v tvoji sobi, če je ne prižgeš in ne napolniš sobe s svetlobo? Zakaj se ne bi obrnil k meni po pomoč in moč ter izkoristil čudovite darove, ki čakajo nate? Prenehaj se bojevati sam, kajti ko me boš spoznal in ljubil, se boš hotel zavedati moje božje prisotnosti. Želel boš stopati v svetlobi, kajti kjer je svetloba, ni teme. S pozitivnim, plodnim življenjem sam ustvarjaš svetlobo; ne dopusti, da bi jo zatemnilo kaj negativnega. Mogoče se boš moral zavestno truditi, dokler ne bo vse negativno odpadlo od tebe in se boš naučil ves čas živeti pozitivno. Morebiti se boš moral spočetka zelo truditi, toda postopoma bo postalo tako naravno kot dihanje.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Odpiranje notranjih vrat - 4.del
Reply #8 - 10.03.2004 at 22:42:38
 
Telih, tukaj pa do pred kratkim nisem bral, škoda ker se iztekajo....  Tongue Tongue Tongue...

So pa krasne, in vsa čast za trud in vztrajnost.

Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 4.del
Reply #9 - 11.03.2004 at 07:08:25
 
Gru Gru wrote on 10.03.2004 at 22:42:38:
Telih, tukaj pa do pred kratkim nisem bral, škoda ker se iztekajo....  Tongue Tongue Tongue...

Izteka se samo moj del, Edi, misli same se ne iztekajo. Ko se zaključi ta krog, ga lahko začneš ponovno brati - kot bi vsako misel bral znova, se ti bo dogajalo. Pa morda ne toliko bral znova, ampak vsako misel boš doživel znova, na nov, drugačen način. Saj tudi ti verjetno nisi več isti, kot si bil leto dni nazaj...

Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 4.del
Reply #10 - 11.03.2004 at 07:08:47
 
11. MAREC

Delaj po mojih zakonih, ne proti njim. Ko delaš v nasprotju z njimi, biješ boj, ki je vnaprej izgubljen in nikamor ne boš prišel. Ko si napet, se zazri vase in odkrij, proti čemu se boriš, da si tako napet. Lahko si prepričan, da je v tebi ovira, ki zadržuje tvoj napredek in ti onemogoča doseči najvišje dobro. Naj bo tvoja želja, da bi ravnal po moji volji in stopal po mojih poteh ter ne dopustil, da bi te pri tem karkoli oviralo. Ko si boš vzel čas za iskanje, boš spoznal, da je moja volja tebi v prid in je od tebe odvisno, ali ji boš sledil brez omahovanja. Ko boš živel in delal v harmoniji, boš spoznal pomen resnične svobode, svobode srca, uma in duha. Odkril boš, kako se skozte pretakata modrost in razumevanje. Ko boš v tem stanju zavesti, te bom lahko uporabil, da mi boš pomagal ustvariti novo nebo in novo zemljo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 4.del
Reply #11 - 12.03.2004 at 07:06:37
 
12. MAREC

Vedi, da si popoln, kot sem popoln jaz in da na tebi ni madeža. Takoj zdaj prepoznaj najboljše v sebi in začni to udejanjati. Globoko v tebi je, a je tako skrito, da ga je težko zagledati. Ko si boš vzel čas in spoznal, da sva eno, boš videl najboljše v sebi, nehal se boš omalovaževati in pregnal boš vse napačne podobe o sebi. Nenehno si ponavljaj: »Jaz in moj ljubljeni sva eno«, dokler ti to ne bo resnično nekaj pomenilo. Ko se ti zdi, da si čisto na tleh, si tiho govori in čuti, kako se dvigaš iz mlake pobitosti in samopomilovanja. Govori si, dokler ne dojameš resničnosti besed, dokler ne uvidiš celosti vsega življenja in se zaveš, da si njegov del.
Back to top
 
 
IP Logged
 
siaj
5
*****
Offline


Posts: 706
vrhnika
Gender: female
Re: Odpiranje notranjih vrat - 4.del
Reply #12 - 12.03.2004 at 13:53:31
 
Tole je tako lepo napisano  Smiley

Tako lepo kot Mozartova Piano Concerto in A Major K488 Adagio.

Hvala Miška.  Smiley
Back to top
 

There's no teacher&&Who can teach anything new&&He can just help us to remember&&The things we always knew
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 4.del
Reply #13 - 13.03.2004 at 07:22:45
 
siaj wrote on 12.03.2004 at 13:53:31:
Hvala Miška.  Smiley

Z velikim veseljem, siaj. Tudi (in v tem času) predvsem zate...  Kiss

Naj ti današnji dan še posebej mine v miru...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Miska
5
*****
Offline


Posts: 1599

Re: Odpiranje notranjih vrat - 4.del
Reply #14 - 13.03.2004 at 07:23:22
 
13. MAREC

Spremeni se s prenovo svojega uma. Kača ne more rasti, če ne odvrže stare kože. Piščanček ne more zlesti iz lupine, ne da bi jo razbil. Otrok se ne more roditi, ne da bi se iztisnil iz materinega trebuha. Ti naravni procesi prinašajo spremembe. Potekajo popolno in nič jih ne more ustaviti. Če piščanček nima moči, da bi prekljuval lupino, umre. Za vse je pravi čas. Lahko se trudiš preprečiti potek sprememb, ker se počutiš varnega, kjer si in bi raje ostal v mejah tistega, kar poznaš, kot da bi se pomaknil v neznano; toda znotraj teh meja se boš zadušil in umrl. Poskusi razumeti in sprejeti nujo spreminjanja. Bodi srčen, zahvali se za spremembe in postani del njih.
Back to top
« Last Edit: 14.03.2004 at 08:25:16 by Miska »  
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 6