Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 5436 times)
exorcist
Ex Member




Slovo Exorcista
27.12.2003 at 12:34:29
 
Prišel je trenutek, da se na nesrečo ali pa tudi na srečo nekaterih poslovim od vas, saj sem se takorekoč izčrpal in izpraznil "akumulatorje", dosegel sem višek svojega udejstvovanja; sem pa zato toliko bolj zadovoljen s šest mesečno bero, ki me je duhovno obogatila in mi razširila obzorja, da sem bolj prosvetljen, strpnejši in predvsem bolj odprt, da prisluhnem in sprejemam drugačnost in raznolikost.

Sam sem se veliko zanimal za duhovnost, ker me je že odkar pomnim fascinirala in popolnoma prevzela, morebiti celo preveč, kar pa lahko vsakomur kaj hitro zaškodi, posebaj, če se podajamo v skrajnosti, nevedoč, da smo že "notri". Sedaj bi se sam skoraj lahko proklamiral za ateista in skeptika, čeprav na nek svojstven način vseeno verjamem v Boga.

Moj sklep in nauk iz tega, kar sem spoznal, je takšen, da je duhovnost dejansko dvorezni meč, ima svoje pozitivne kot tudi negativne lastnosti. Na eni strani ti vera lahko vliva upanje, daje nek življenjski smisel in zagon, tudi taka vera v svojih radikalnejših različicah, ko je govor o ortodoksnih religijah, npr. pri pravovernih židih je samomorilnost domala nična, ker ima na njih religija psihološki učinek: osmišljuje jim trpljenje, ponuja zvetje oziroma nekakšne vrste čustveni azil, da človek ne obupa, ni sam, in da ne vrže takoj puške v koruzo, se ne vda, ob vsaki na videz nerazrešljivi težavi, in pa krepi občutek pripadnosti določeni verski skupnosti.
Dejstvo je, da ko človek izgubi vero vase, kapitulira, dvigne belo zastavo, je samo še korak do brezna brezupa, ki se kaj hitro konča tragično. Če pa tak človek, ki je na robu, ohrani vero, magari v svojega imaginarnega Boga, ki je le plod njegove domišljije, mu lahko to reši življenje.
Še ta druga varijanta pa je, da se nekdo požvižga na vse, da mu nič na svetu ni sveto, misleč, da mora uživati maksimalno, brez omejitev in odgovornosti, kar pa hitro vodi v različne odvisnosti od mamil, seksa, hazarderstva itn.
Torej je v vsakem primeru biti veren bonifikacija, prednost, dasiravno je ideološko podkrepljena, je hkrati življenjska naravnanost, slog in stil, kako pristopat k vsakodnevnim situacijam oziroma k težavam, kakorkoli jih že vzamemo, odvisno iz katerega zornega kota gledamo na taisto stvar. Kar je za ene prepreka, lahko drugim pomeni velik izziv.

Tako da v končni fazi, ne bi imel ničesar reči zoper nikogaršnjo vero, filozofijo ali življenjski nazor. Je pa res, če parafraziram znano Marxovo izjavo: "Vera je rešilni jopič za utapljajoče se ljudstvo, vendar samo za te, ki so neplavalci."
Se pravi, da se veliko ljudi poslužuje duhovnosti, da zapolni oziroma nadomesti nastalo vrzel v duši, praznino, ki je vzniknila ob depersonalizaciji svetovne globalizacijske prekretnice, ker v tej poplavi e-informacij, ne najdejo pravega življenjskega in bivanjskega smisla ter iščejo zaman podpore v sočloveku, niti v sebi niso dovolj trdni, ter si postavljajo vedno ista vprašanja, čemu sploh so na svetu, kaj je njihova naloga in zakaj sploh živeti. Duhovnost zlorabijo kakor neke vrste "duševni obliž", se nadkompenzirajo, poiščejo si ustrezne nadomestke, ki so jim vsaj v začasno uteho, in jim dajo lažen občutek lastne vrednosti. A tako pač je, to je davek potrošništva, materializma in konzumacije, ki siromaši in oskrunja lastno dušo, zakar smo si sami krivi, ker jo zapostavljamo, zanemarjamo in raje častimo malika, zlato tele - mamona.
Taisti občutek sem dobil tudi za ta forum, da je veliko ljudi nezadovoljnih in nesrečnih zaradi gomile kompleksov in čustvenih primankljajev ter da kot taki iščejo neke ultimativne kicke, rešitve, misleč, da bodo potem srečni, da jim duhovnost ponuja odrešitev v ponavljanje istih manter, odpovedovanju egu in vsem željam garancija in ključ do sreče. Pa žal ni tako. Vera lahko povzroči velike psihološke spremembe, a kaj več ne, kajti potem nas že preveč bremenijo naše genetske predispozicije in okolski vplivi, katerim se skorajda ni mogoče izogniti. Naš temperament je že začrtan v otroški dobi, vključno z nizkim pragom za frustracije in dojemljivostjo za "metafizično duhovno sceno".

Obstaja pa ena jasna povezava, bolj ko je človek na tleh, v stiski in da kolne pod bremenom osebnostnih težav ter mu voda počasi curlja v grlo, tem prej bo pripravljen, da od kogarkoli sprejme ponujeno pomoč, kot klop se oklene prve odrešilne bilke, ki mu je na dosegu, in to, brez da bi imel pomisleke in se spraševal, čigava je sploh ta roka, ki ga vleče iz živega peska in mu nudi začasno rešitev iz svojih zagat.

PS: Prosil bi, da mi več ne pošiljete PM, ker se več ne bom logiral.

Pa lepo pozdrav, Matjaž
Smiley
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Slovo Exorcista
Reply #1 - 27.12.2003 at 12:48:13
 
exo, itak ti gre dobr Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
X
4
****
Offline

Vsa moja družina je narejena
iz mesa.
Posts: 407

Gender: male
Re: Slovo Exorcista
Reply #2 - 27.12.2003 at 15:14:22
 
Brez skrbi, vrnil se bo.
Back to top
 

Never argue with idiots. They'll drag you down to their level and beat you with experience.
WWW WWW  
IP Logged
 
Samson
5
*****
Offline

RKC je zakon!!!
Posts: 627

Re: Slovo Exorcista
Reply #3 - 27.12.2003 at 17:49:14
 
Quote:
Mislim, da ne, dedec je to resno napisal. Tako resno, da ta resnost že s svojo resnostjo udarja ven z vso resnostjo.
Exo, stara sablja.
  Wink Wink Wink

He, kreden, v veliki zmoti si. Kaj kmalu bo spet nazaj. Ta moj simpatični Exorcist se vedno znova vrača celo tja, odkoder so ga dobesedno napodili. Se je pa po različnih forumih že nekajkrat poslavljal, pa se vedno znova vrne, pogosto seveda pod drugim imenom. Zato bi me čudilo, da bi pa tokrat vzdržal skušnjavo, ki ga verjetno že ta hip muči, da bi se vrnil. Wink

Preprosto prepričan sem, da se bo vrnil. Če bi bil tak letni čas, bi posumil, da so ga le tako močno opikale čebele, tako pa mislim, da ga bolj kolje moralni maček, ker je na področju duhovnega prav vse pomešal in se prav nič več ne znajde. Osebno mu dam prav: Skrajni čas je, da se uredi, kajti tako ne more naprej dozorevati. Držim pesti zanj!
Back to top
 

Prijateljski pozdrav!&&&&KRISTUS NAS VSE LJUBI! &&Nikoli ne pozabi tega!&&&&Samson
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Slovo Exorcista
Reply #4 - 27.12.2003 at 23:41:50
 
hvala za vse Smiley
sam mi je pa žal, da greš... sem misla da se bomo še kaj skup zabavali, se kej pomenli pa še kej se naučli al pa kaj... škoda Tongue

pa vseeno, vse dobro! Kiss
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Slovo Exorcista
Reply #5 - 28.12.2003 at 03:40:03
 
Exco.
Se sploh ne bom od tebe poslovil, ker nikamor ne greš.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: Slovo Exorcista
Reply #6 - 28.12.2003 at 08:38:12
 
exo (po pričevanju nekaterih ex himi) vse je življenja krog.

ane?

eno obdobje se konča, novo odpre, začeti znova pomeni prekiniti s preteklostjo, če čutiš, da je čas je to samo pozitivno.

cilj pa ni debata, pač pa ozaveščanje in ustavrjanje, prvega si dokaj dobro opravil tu gor, za več je treba sodelovat, ampak ti nisi, maš svoje stvari, ki se jim moraš bolj posvetit zgleda.

zato je prav, da greš tja, kjer boš uspel uresničit še drugi del. dobro je to, da delaš le svoje.

naj te spremljata ljubezen, prijateljstvo, sreča in učenje, ki si jih spoznaval velikokrat tu skupaj z nami.  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Slovo Exorcista
Reply #7 - 28.12.2003 at 14:21:29
 
Pompozno slovo in potem kot anonimus apazovanje, le kaj bodo napisali. Seveda v pričakovanju stavkov kot naprimer:

Exo, ne hodi, ostani.....

Vsak hodi po svoji poti, torej tudi ti Exo.

Imej se lepo, pa četudi z drugim nickom. Wink
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Slovo Exorcista
Reply #8 - 28.12.2003 at 20:52:05
 
Samson wrote on 27.12.2003 at 17:49:14:
He, kreden, v veliki zmoti si. Kaj kmalu bo spet nazaj. Ta moj simpatični Exorcist se vedno znova vrača celo tja, odkoder so ga dobesedno napodili. Se je pa po različnih forumih že nekajkrat poslavljal, pa se vedno znova vrne, pogosto seveda pod drugim imenom. Zato bi me čudilo, da bi pa tokrat vzdržal skušnjavo, ki ga verjetno že ta hip muči, da bi se vrnil. Wink

Preprosto prepričan sem, da se bo vrnil. Če bi bil tak letni čas, bi posumil, da so ga le tako močno opikale čebele, tako pa mislim, da ga bolj kolje moralni maček, ker je na področju duhovnega prav vse pomešal in se prav nič več ne znajde. Osebno mu dam prav: Skrajni čas je, da se uredi, kajti tako ne more naprej dozorevati. Držim pesti zanj!


Pa saj ni slab fant. Pri meni na pikniku je bil čist tko prijazen. V začetku ga je bilo malo strah, da bomo njega žrtvovali namesto device, pol se je pa sprostil.  Grin Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Slovo Exorcista
Reply #9 - 28.12.2003 at 21:57:48
 
Quote:
Žrtvovanje ?

Me kar mraz spreleti.  Brrrrrrrrr.........


Ma ja. Mi duhovneži imamo vedno na naših srečanjih navado, da žrtvujemo devico in potem ob polni luni ob polnoči pijemo svežo mlado, nedolžno kri. Grin Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Slovo Exorcista
Reply #10 - 28.12.2003 at 22:27:01
 
Exo, tvoj znani teatralni način?

Lepo si spisal svoj poslovilni esej, hm, če temu lahko to rečemo tako. Vsekakor, si zanimiv in dober iskalec, ki se kljub takim in drugačnim znanjem, ki jih je dobil nazadnje obrne v svoj notranji jaz in pove iz sebe. Kar ta sebe ta trenutek premore. Moram priznat, da nisem uspel pokonzumirati vsega kar si spisal tu na forumu, le sem pa tja sem sledil. Dejansko si se spuščal v tematike, ki zajemajo vso širokost našega bivanja, našega smisla in iskreno iskal odgovore na svoja vprašanja, včasih za šalo včasih za res. Kamorkoli že odhajaš naj ti bo lepo in čim bolj zabavno. Predvsem, pa ti želim, da ti uspe najti tisto kar iščeš. Vsekakor pa ne odhajaš od nikogar, ker vsi smo del neke celote, ki se preplete včasih z nekom bolj, z drugim malo manj. Priporočal bi ti le to, da si kdaj pa kdaj še vzameš čas, kasneje čez neko obodobje, par mesecev, ali več, in še enkrat prebereš, kaj vse si dobil na tem forumu. Kajti nihče, ni več enak po tem ko ga sreča Cheesy Cheesy Cheesy.

Velik sonca na tvoji poti še naprej ti želim
Edi
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Slovo Exorcista
Reply #11 - 28.12.2003 at 22:49:31
 
Ha, ha, ha, Exo, šele zdej sem opazu, da si dal tole temo med, Dogodki, Zabava...,

ej,

a jo prestavimo v Osebna razmišljanja?
Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
Eva
5
p
*****
Offline


Posts: 2679
Kranj
Gender: female
Re: Slovo Exorcista
Reply #12 - 29.12.2003 at 02:41:43
 
to je pač zgoditev
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Slovo Exorcista
Reply #13 - 29.12.2003 at 05:52:10
 






idi i nosi grešku i pitanje
stazom svojom

 8)

uživaj!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Slovo Exorcista
Reply #14 - 29.12.2003 at 12:18:07
 
mitaki matjaž
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Pages: 1 2