Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 2821 times)
exorcist
Ex Member




Sveto pismo in nasilje nad otroki
19.12.2003 at 18:28:18
 
Veliko "lekcij" je danih v imenu vere. Nobene knjige ne zlorabljajo v taki meri za opravičevanje pretepanja otrok kot Sveto pismo:

Pregovor 23,13 pravi: "Ne odteguj vzgoje otroku, če ga boš udaril s šibo ne bo umrl.

Pregovor 23,14 pa navaja: "Udariš ga s šibo, njegovo dušo pa rešiš podzemlja."
Back to top
 
 
IP Logged
 
japka
5
*****
Offline


Posts: 1457

Gender: male
Re: Sveto pismo in nasilje nad otroki
Reply #1 - 04.11.2004 at 00:38:55
 
Ne samo otrok, veliko nasilja na splošno..




“Pripašite si vsak svoj meč okoli ledij!
Pojdite po taboru sem in tja, od vrat do
vrat in ubijte tudi svojega brata, prijatelja
in sorodnika! Leviti so storili po
Mojzesovem ukazu in na tisti dan
je padlo izmed ljudstva približno
tri tisoč mož. Mojzes je rekel: Danes
ste se kot duhovniki zavzeli za Jahveja,
naj vam danes podeli blagoslov!”
(2 Mojzes 32, 27)

In Jahve je rekel Mojzesu:
Zberi vse poglavarje ljudstva. Natakni jih na kol
za Jahveja pred obličjem sonca, da se
Jahvejova jeza umakne
od Izraela.
(4 Mojzes 25, 4)

“So kot brezumne živali,
ki so že po naravi rojene zato, da jih
lovijo in pobijajo ... Sramotni madeži so ...”
(2 Pt 2, 12, o drugače mislečih)
Ima još..


Nasilje v svetem pismu.  
Berem o tem in vidim, da je tega zelo veliko, in v hardcore varijanti.  Nisem si mislil..   ..nikoli se nisem zavzel v tistih redkih trenutkih ko sem držal sveto pismo v rokah..
Back to top
 

5 krat na dan
 
IP Logged
 
Miro
Ex Member




Re: Sveto pismo in nasilje nad otroki
Reply #2 - 30.11.2004 at 22:22:13
 
Res "sveto" pismo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Sveto pismo in nasilje nad otroki
Reply #3 - 02.12.2004 at 00:11:03
 

Mnenja sem da zarad evolucije, razvoja človeka, ni treba preveč strogo soditi.  Stara zaveza je stara zaveza, Nova zaveza je nova...

Upam da vsi ki spoštuju Bhagavad-gito mi ne bodo preveč zamerili ker bom v ovem topiku omenila nekaj kaj v Bhagavad-giti piše. Ni lepo ubit ..  pak je vendar Gospod Krišna rekel Ardjuni naj ubije, naj ubije ne živali, ampak višje- njemu znane ljude, sorodnike , učitelje... Tudi to ni lahek razumeti, pak je tako bilo..
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Sveto pismo in nasilje nad otroki
Reply #4 - 02.12.2004 at 18:29:48
 
Sri Krishna v Bhagavad giti govori Arjuni naj opravlja svojo dolžnost. In njegova dolžnost je, da se bojuje, saj je bil bojevnik po kasti. Sri Krishna mu govori naj opravi svojo dolžnost, naj Ga posluša, naj Ga uboga, naj ne poskuša z svojim pogojenim mindom razrešiti stvari, skratka govori mu naj se Mu preda. Arjuna, ki je takrat bil še pogojena duša se Mu najprej ni hotel predati in je razmisljal v materilanih okvirih....nočem se bojevati, nočem opravljati svoje dolžnosti, tam so moji prijatelji, sorodniki...skratka materialna navezanost ga je ovirala.  V Giti tudi piše, da je izid bitke določen vnaprej...določil ga je Sri Krishna...Vrhovni kontrolor ki je neodvisen od kogarkoli...skratka če bi se Arjuna bojeval ali če se ne bi bojeval, bi njegovi sorodniki, prijatelji, znanci umrli v bitki. Point boja ni boj sam, ampak predaja Arjune Sri Krishnovim lotosovim stopalom, na podlagi česar je kasneje dosegel popolnost.

drugače pa Vedski spisi in svete osebe zavračajo in ne dopuščajo nasilja nad nobenim živim bitjem....prav nasprotno, v trenutni Kali dobi, dobi polni sovrastva, jeze in nasilja spodbujajo zaščito vseh živih bitij, in se nasploh zavzemajo za odgovornejše ravnanje ljudi, odgovornejše tudi do nižjerazvitih bitij

Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
indigo
4
****
Offline

Brez ljubezni resnica
je le senca Resnice
Posts: 456
 SouthCroatia
Re: Sveto pismo in nasilje nad otroki
Reply #5 - 03.12.2004 at 11:09:59
 
Hvala lepa za komentar,
ja človekovo vedenje je majhno dokler je pogojena duša,  vendar človek misli da nekaj že ve in rad bi bil neodvisen, samostalen. Želi naj bi bil svoboden od vseh ovirov in pogojev...
Spomnim se primera v Svetem pismu ko je Gospod hotel naj Ga Abraham posluša, naj jeme svojega edinega sina Izaka, katerega ljubi, in naj ga prižge na grmadi kot žrtev Gospodu..
Abraham je bil velik, torej enostaven človek.. ni mislil da veliko tega ve, da je vedež, pa je in tudi v taki zadevi bil  popolnoma poslušen do Gospoda. Gospod ga je pak ustavil, naj ne ubije sina, in kot nagradu za ubogljivost dal mu je blagoslov in ogromno potomstvo.
Back to top
 

Resnica, resnica, Resnica, resnica... bolje resnica kot nič.&&Res Zavest ali pripomočki ??
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Sveto pismo in nasilje nad otroki
Reply #6 - 03.12.2004 at 11:52:29
 
ja, Gospod je milosten in nam dopušča svobodno voljo, s katero Ga lahko dosežemo

mi smo majhni in trenutno materialno pogojeni in naša svobodna volja je relativna....če mi hočemo dobiti vodo ni dovolj izgovarjati "voda, voda, voda" ampak moramo poiskati vodo in jo vliti v telo

ampak Gospod je popolnoma duhoven in neodvisen in absoluten...in če se pojavi v materialnem svetu tudi ostane takšen....torej, v duhovni sferi ni razlike med objektom in subjektom..."name and named are the same"...oz. med Njegovim imenom in Njim ni razlike, četudi se pojavi v tem materialnem svetu

Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1