Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 7
(Read 22214 times)
Tutifruti
1
*
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 20

labilni moški
15.12.2003 at 20:30:36
 
Zakaj se moški spreminjate?
Zakaj mora biti vse vedno po vašem?
Moja zgodba... spoznam tipa. Preden začneva hodit, se trudi zame, me klicari vsak dan, mi pošilja sms-se, mi piše maile, nonstop je prijazen, nasmejan.
Potem prvi sex in prvi resen pogovor o načrtih za prihodnost. Naslednji dan se že vse spremeni. Mailov je malo manj in malo krajši so. Čez nekaj dni je konec z maili, rekoč, da ima preveč časa in nima časa še za maile. Tudi klicov je vedno manj.
Reče da me ima rad, čez tri ure pa mu je odveč, ko ga pokličem. Vedno je slabe volje, vedno mu je odveč, če bi se rada pogovarjala z njemu. Začel me je žaliti, vse ga moti, takoj dvigne glas ali pa je ves mrk. Večinoma časa je hladen, sploh če ga pokličem jaz, če pokliče on, je včasih (redko) ves sladek in prijazen.
Vidiva pa se čisto normalno - glede na najin prost čas.
Ali mi bo požrl živce, ali pa se bom začela delat norca z njega. Ne enega, ne drugega nočem.
Kaj pravite na to?
Vprašala sem ga že, zakaj je sploh z mano - glede na njegovo obnašanje - pa je spet povzdignil glas in sva se samo skregala.
Moški, vprašanje za vas. Zakaj se tako obnašate? Zakaj raje ne končate vsega, kot pa, da se tako grdo obnašate do svoje punce?

Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: labilni moški
Reply #1 - 15.12.2003 at 20:51:42
 
Po moje si samo njegova "trofeja", še ena črtica, in ti si mu podlegla. Mogoče je problem v tebi, ker si izbiraš, nezavedno ali zavedno, takšne moške, ki te izkoristijo in te na koncu zavržejo. Ne smeš se takoj spustiti v spolnost, ne nasest, ampak ga prej preizkusiti, če je resen ali pa če si išče samo malo "zabave", popestritve. Preden se podaš v zvezo, bi ga morala postaviti na preizkušnjo, če mu je sex na prvem mestu, potem vedi, da si ti šele na drugem ali pa tretjem mestu...

Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: labilni moški
Reply #2 - 15.12.2003 at 21:52:59
 
exorcist wrote on 15.12.2003 at 20:51:42:
Po moje si samo njegova "trofeja", še ena črtica, in ti si mu podlegla. Mogoče je problem v tebi, ker si izbiraš, nezavedno ali zavedno, takšne moške, ki te izkoristijo in te na koncu zavržejo. Ne smeš se takoj spustiti v spolnost, ne nasest, ampak ga prej preizkusiti, če je resen ali pa če si išče samo malo "zabave", popestritve. Preden se podaš v zvezo, bi ga morala postaviti na preizkušnjo, če mu je sex na prvem mestu, potem vedi, da si ti šele na drugem ali pa tretjem mestu...

Wink


Svetuje izkušeni Exo. Grin

Saj ga je preizkušala in je napisala, kako ji je dvoril. Očitno je preizkus prestal odlično, da sta potem zlezla med rjuhe.

Tutifruti.
Zakaj se je ohladil? Vprašaj ga. In če se razburja, ker ga to sprašuješ, se razburi nazaj in mu povej, da hočeš priti na čisto, kaj je ali bo z vama. Če se že sedaj ne da z njim pogovoriti, potem ne vem, če ima smisel vztrajati. Saj samo sebe mučiš.

P.S. Pa ne sodi pomladi po eni lastovki. Wink
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: labilni moški
Reply #3 - 15.12.2003 at 22:05:45
 
exorcist wrote on 15.12.2003 at 20:51:42:
Po moje si samo njegova "trofeja", še ena črtica, in ti si mu podlegla. Mogoče je problem v tebi, ker si izbiraš, nezavedno ali zavedno, takšne moške, ki te izkoristijo in te na koncu zavržejo. Ne smeš se takoj spustiti v spolnost, ne nasest, ampak ga prej preizkusiti, če je resen ali pa če si išče samo malo "zabave", popestritve. Preden se podaš v zvezo, bi ga morala postaviti na preizkušnjo, če mu je sex na prvem mestu, potem vedi, da si ti šele na drugem ali pa tretjem mestu...

Wink


Kaj govoriš Exco?  Če ženska ne da hitro ali takoj,  pol ma še manj šans, da se ji moški približa.  Nasprotno velja če naleti na kakega ful čustvenega in romantičnega tipa.  

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: labilni moški
Reply #4 - 15.12.2003 at 22:13:24
 
Andres wrote on 15.12.2003 at 22:05:45:
Kaj govoriš Exco?  Če ženska ne da hitro ali takoj,  pol ma še manj šans, da se ji moški približa.  Nasprotno velja če naleti na kakega ful čustvenega in romantičnega tipa.  

Andres


A ne pravi en pregovor takole?

Katera prej da, dvakrat da.

Tongue Grin Grin Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: labilni moški
Reply #5 - 15.12.2003 at 22:20:18
 
Quote:
A ne pravi en pregovor takole?

Katera prej da, dvakrat da.

Tongue Grin Grin Grin


Če sam dvakrat je že skromna, ampak pregovor drži:)  Grin Grin...

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: labilni moški
Reply #6 - 15.12.2003 at 22:28:56
 
Quote:
A ne pravi en pregovor takole?

Katera prej da, dvakrat da.


Hja, fantje, Exo tega še ni poštekal, da gredo pridne punce zgodaj v posteljo, da ne pridejo prepozno domov.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: labilni moški
Reply #7 - 16.12.2003 at 09:47:38
 
Ja no..niso samo maški labilni, ampak včasih tudi ženske...čeprav je takih primerkov neprimerno manj.

Preberi si knjigo od Susan Page: Kako si poiščemo pravega partnerja.

Knjiga ima morda malo "kunšten naslov", vendar pa ti bo razčistila pojme kot so "sexulanost", "intimnost", "igrana intimnost" in bo malo povedala o vseh varkah, ki  se jih ljudje poslužujemo v medosebnih odnosih na čustveni ravni.


Predvsem pa ti bo dala sporočilo, da ne izgubljaj časa s takimi tipi kot je tale tvoj "labilni", ampak se osredotoči na svoj cilj; najti pravega partnerja, tvoj labilnež se namreč ne bo spremenil. Zanj pa bo najhujša "kazen" če bo izgubil "tebe". Jemlje namreč točno toliko kot rabi (sex, bližina), tebi pa ne daje nič od tistega kar rabiš ti.

Aja, pa ker si že nova; Andres in Exo sta dve plati iste zgodbe...oba se bojita žensk; vsak na svoj način. En se proti nam bojuje z vero drugi pa s pikrostjo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Lilith
Ex Member




Re: labilni moški
Reply #8 - 16.12.2003 at 10:06:15
 
Se zdi, da te je tip hotel spraviti v odnos in se je nekaj malega trudil.
Zdaj pa te ima in se ne rabi več truditi.

Imaš pač to smolo, da si naletela na bedaka.
Vprašaj se, ali ti je to potrebno.
Ali si tega želiš,
Kje se vidiš z njim čez pet let.

Če ti ob teh razmišljanjih/odgovorih postaja slabo Grin,
pol se še ti malo potrudi, pa ga brcni čez prag.
Dolgoročno je taka brca zelo dobra naložba.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: labilni moški
Reply #9 - 16.12.2003 at 10:11:27
 
Valentinaa wrote on 15.12.2003 at 22:28:56:
Hja, fantje, Exo tega še ni poštekal, da gredo pridne punce zgodaj v posteljo, da ne pridejo prepozno domov.



Zdaj odvisno kak človek je tale Tutifruti, bolj čustven, miren, uglajen ali pa morda malce bolj "živa", razigrana in direktna. Enim ustreza bolj divji tempo življenja - ekstravertiranim, drugim ravno nasprotno, mirnejši način življenja - introvertiranim. Različnost je treba sprejeti, pa naj bo to že kakršnakoli, zato se je brezpredmetno spotikat ob take stvari. Pomembno je kaj si dejansko želi, onenight-stand, krajšo avanturico, daljšo zvezo ali pa morda išče življenjskega sopotnika, ker se hoče ustalit. Pri njej sem dobil občutek, da spada med bolj "pride" sorte punc, kjer zanjo čustva že igrajo dokaj pomembno vlogo. Rekel pa bi, da je morda sama nestanovitna, ko projecira svoje frustracije (labilnost) na moške, kajti morda si, nevedoč, sama izbira take moške, ki ji dajo na koncu košarico, ko so dobili "tisto", in so se je kratkomalo naveličali.

Če pa odnos bazira tudi na psihično duhovni ravni, odrekanju, sprejemanju partnerjevih odločitev, gradiš na zaupanju, kjer daš času čas, potem je jasno, da je taka zveza tudi trdnejša, saj je zrelost tisti pravi indikator (pokazatelj) trdnosti neke zveze, talon za bodočnost.

Poglejte, kako se otrok veseli, če mu povemo, da bo dobil darilce za božič. Če pa mu to darilo takoj izročimo, še pred božičem, da ga razpakira, je tisti efekt pričakovanja izničen, ne bo cenil darila. Pričakovanje rodi tudi potrpljenje. Tak občutek imam pri tebi, da te moški "prehitro" razpakirajo, pogledajo kaj se skriva v "pakungi", potem pa zanje postaneš nezanimiva, zgubiš na ceni, in te zavržejo.


Tutifruti, zdi se mi, da sama rabiš "labilne moške" za samopotrditev svoje ženskosti, in se ceniš premalo, saj ti vrednost daje zgolj moški?

Wink


Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: labilni moški
Reply #10 - 16.12.2003 at 10:20:22
 
ja Exo si mojster teorije, samo praksa ti pa odpove.

exorcist wrote on 16.12.2003 at 10:11:27:
Zdaj odvisno kak človek je tale Tutifruti, bolj čustven, miren, uglajen ali pa morda malce bolj "živa", razigrana in direktna. Enim ustreza bolj divji tempo življenja - ekstravertiranim, drugim ravno nasprotno, mirnejši način življenja - introvertiranim. Različnost je treba sprejeti, pa naj bo to že kakršnakoli, zato se je brezpredmetno spotikat ob take stvari. Pomembno je kaj si dejansko želi, onenight-stand, krajšo avanturico, daljšo zvezo ali pa morda išče življenjskega sopotnika, ker se hoče ustalit. Pri njej sem dobil občutek, da spada med bolj "pride" sorte punc, kjer zanjo čustva že igrajo dokaj pomembno vlogo. Rekel pa bi, da je morda sama nestanovitna, ko projecira svoje frustracije (labilnost) na moške, kajti morda si, nevedoč, sama izbira take moške, ki ji dajo na koncu košarico, ko so dobili "tisto", in so se je kratkomalo naveličali.

Če pa odnos bazira tudi na psihično duhovni ravni, odrekanju, sprejemanju partnerjevih odločitev, gradiš na zaupanju, kjer daš času čas, potem je jasno, da je taka zveza tudi trdnejša, saj je zrelost tisti pravi indikator (pokazatelj) trdnosti neke zveze, talon za bodočnost.

Poglejte, kako se otrok veseli, če mu povemo, da bo dobil darilce za božič. Če pa mu to darilo takoj izročimo, še pred božičem, da ga razpakira, je tisti efekt pričakovanja izničen, ne bo cenil darila. Pričakovanje rodi tudi potrpljenje. Tak občutek imam pri tebi, da te moški "prehitro" razpakirajo, pogledajo kaj se skriva v "pakungi", potem pa zanje postaneš nezanimiva, zgubiš na ceni, in te zavržejo.


Tutifruti, zdi se mi, da sama rabiš "labilne moške" za samopotrditev svoje ženskosti, in se ceniš premalo, saj ti vrednost daje zgolj moški?

Wink



Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: labilni moški
Reply #11 - 16.12.2003 at 10:24:07
 
Tutifruti wrote on 15.12.2003 at 20:30:36:
Reče da me ima rad, čez tri ure pa mu je odveč, ko ga pokličem. Vedno je slabe volje, vedno mu je odveč, če bi se rada pogovarjala z njemu. Začel me je žaliti, vse ga moti, takoj dvigne glas ali pa je ves mrk. Večinoma časa je hladen, sploh če ga pokličem jaz, če pokliče on, je včasih (redko) ves sladek in prijazen.

Očitno ima tolko dela s sabo in svojim življenjem, da si ti samo ene 5% delež v njem Roll Eyes

Vsak da kolk zmore. Ampak, če si ti sposobna za več in ti to ni dovolj, potem se ne ustavljaj na manj, ker te lahko samo zaduši, zakompleksa in zabremza. Ne se nazaj držat, nikol, ljubezen nej bi bila svoboda in podpora, ne pa omejenost in odvisnost od nekoga dobre volje.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: labilni moški
Reply #12 - 16.12.2003 at 10:24:15
 
sinjeoka wrote on 16.12.2003 at 10:20:22:
ja Exo si mojster teorije, samo praksa ti pa odpove.




Prvo pride teorija, šele nakar praksa, vse po korakih in premišljeno, saj gre za proces. Zorenje je vedno proces, če ješ nezrele jabolke, dobiš drisko. Ni se dobro prehitro zaletet v "nič", kaj hitro obžaluješ...
Back to top
 
 
IP Logged
 
sinjeoka
5
*****
Offline

No guts no glory!
Posts: 2783

Gender: female
Re: labilni moški
Reply #13 - 16.12.2003 at 10:29:28
 
Zdajle boš skočil spet v luft, ama tvoj problem je neodprtost za ideje...

Pa ne mi rečt tist svoj standardni bla bla bla, o drugačni miselnosti...to ni isto.
Miselnost in odprtost za ideje. Nauči se vsaj slišati še kaj drugega, ne pa "apriori" zadeve zavrniti.


exorcist wrote on 16.12.2003 at 10:24:15:
Prvo pride teorija, šele nakar praksa, vse po korakih in premišljeno, saj gre za proces. Ni se dobro prehitro zaletet v "nič", kaj hitro obžaluješ...

Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: labilni moški
Reply #14 - 16.12.2003 at 10:38:47
 
sinjeoka wrote on 16.12.2003 at 10:29:28:
Zdajle boš skočil spet v luft, ama tvoj problem je neodprtost za ideje...

Pa ne mi rečt tist svoj standardni bla bla bla, o drugačni miselnosti...to ni isto.
Miselnost in odprtost za ideje. Nauči se vsaj slišati še kaj drugega, ne pa "apriori" zadeve zavrniti.




Ne ravno nasprotno, zelo sem odprt za drugačno razmišljanje, ampak predpogoj je, da oba popustiva, da ne vztraja trmasto vsak na svojem, ampak sva odprta za druge ideje, za pluralnost. Nikjer nisem nikomur nič nasprotoval, napisal sem zgolj moje subjektivno razmišljanje, enako sprejmem tvoje, to pa ne pomeni, da se moram strinjat s tabo ali soglašat. No, lahko pa tudi kaj drugega vidiš v meni, to prepuščam tvoji lastni presoji, kako si me umišljaš, lahko v meni vidiš napake, slabo, nestrinjanje, pozitivne lastnosti, dobro... Cilj je to, da se drug od drugega kaj naučimo, da sprejmemo drugačna, a hkrati ista stališča, vsaj zame je tako.
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 7