Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3418 times)
hyperborea
1
*
Offline

Love rulZ
Posts: 26
Ljubljana
Gender: female
himlajska sol-doziranje
25.11.2003 at 09:09:32
 
En lep pozdrav vsem skupaj

sem prelistala vaše odgovore glede himalajske soli in še malo drugje pobrskala, pa nikjer našla odgovora, kako je z doziranjem.

Kupila sem fino zmleto sol in jo zjutraj popijem - v 3dcl eno čajno žličko...slano je do konca  Tongue in komaj spijem - a je to mogoče preveč ?  Undecided

Našla sem razlago za raztopino - Sole, ki mi pa ni cisto jasna - nekaj (???) kristalov daš v vodo, in čez eno uro dobiš 26% raztopino, katere eno žličko daš v kozarec vode in spiješ... a ni to pa malo premalo..

Če kdo morebit ve, koliko soli dam v 3 dcl vode, da ne bo preveč, bi mu bila zelo hvaležna.

Danes sem to spila ta drugič in za 1x sem še živa.... Cheesy

LP

Hyperborea
Back to top
 

Ne trudi se iskati Boga, raje živi življenje in služi tako, da bo Bog našel tebe
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: himlajska sol-doziranje
Reply #1 - 25.11.2003 at 10:02:55
 
http://www.realsalt.co.uk/sole.htm

tukaj je nekaj navodil za uporabo... ena žlička raztopine v kozarec je dovolj.

Ti pa kr po žlički soli Shocked ala ti vera, da ti rata to spit Grin Cheesy
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
hyperborea
1
*
Offline

Love rulZ
Posts: 26
Ljubljana
Gender: female
Re: himlajska sol-doziranje
Reply #2 - 25.11.2003 at 10:53:55
 
Devi, hvala- tisto stran sem že našla, ampak to velja za kristale ne za zmleto sol..zmlete je količinsko manj

ma, še sedaj ne štekam - sorry..

to pomeni, da če dam eno žličko soli v 1/2 vode - pol iz tega ven dam eno čajno žličko v 3dcl in to pijem.. ampak a ne postane una ostala voda pol postana ? - 1/2 litra tekocine po cajni zlicki pit bo trajalo celo vecnost......

pol ce prav razumem, imam zdej te soli v sebi dovolj za cel teden. Ja, je bilo tezko popit - zelo ogabno... grgrgrgr

Ali je kaksna bojazen za predoziranje ?

A se ta sol, ce jo je prevec, izloci ?

A lahko kdo na to odgovori, prosim.

Hvala

Hyperborea
Back to top
 

Ne trudi se iskati Boga, raje živi življenje in služi tako, da bo Bog našel tebe
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: himlajska sol-doziranje
Reply #3 - 25.11.2003 at 14:41:01
 
kolkr se jest spoznam, sol tresneš v vodo in ona se bo tolk časa raztaplala v vodi dokler voda ne bo popolnoma nasičena s to raztopino ... temu se reče solnica in to je mal manj kt 30 procentna raztopina ... več sploh ne more bit in sol se neha topit ... vsaj tko naj bi blo .. jest uporabljam kamne, ki jih butneš v vodo in kamen se neki časa topi, pol pa ostane točno tollk velik, dokler ne dodaš sveže vode ...

tko da ... pomoje ... preveč ne moreš dat soli ...

drugač pa ... jest tiste nagravžnobe nikol ne pijem ... jest to sol pač uporabljam namesto une tanavadne ... in to je to ... učasih se pa mal namočm v njej ... v banji in to ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: himlajska sol-doziranje
Reply #4 - 25.11.2003 at 14:58:56
 
gape wrote on 25.11.2003 at 14:41:01:
sol tresneš v vodo in ona se bo tolk časa raztaplala v vodi dokler voda ne bo popolnoma nasičena s to raztopino ... temu se reče solnica in to je mal manj kt 30 procentna raztopina ... več sploh ne more bit in sol se neha topit ...

ne vem, kolk soli rabiš na deci vode, da rata nasičena raztopina.
Probaj dat eno žličko na en deci vode, pa če na dnu še ostane mal soli, pol je voda zihr nasičena, če pa nič ne ostane, pa še mal dodaj, da boš ziher. Od te vode pol vzameš žličko pa jo daš v ono, čemur ti rečeš tri deci vode za spit. Čeprov ne vem, zakaj bi je moglo bit tri deci? Jaz si dam zjutrej eno žličko v deci mlačne vode pa spijem na tešče.

Kar se tiče tega, da bi postala voda postana, po moje ni sile, ker kolk vem se solina ne kvari, v njej pa tud nič ne more preživet, to ni več navadna voda. Edin, če dolg ne boš porabla tistega deci raztopine, ti bo voda izhlapela, pa ti bo spet samo sol ostala v kozarcu.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
hyperborea
1
*
Offline

Love rulZ
Posts: 26
Ljubljana
Gender: female
Re: himlajska sol-doziranje
Reply #5 - 26.11.2003 at 08:26:43
 
hvala, hvala, hvala.. Roll Eyes

v bistvu sem postekala, v cem je fora in sedaj lohka mirno pijem "raztopino"...

sem se pa odlocila, da kupim tudi jaz kristale - pa vse ve en kozarec pa vodo notri in naj se topijo, kot jim je dusa..

vse skupaj en prou lep pozdrav.

LP

Hyperborea
Back to top
 

Ne trudi se iskati Boga, raje živi življenje in služi tako, da bo Bog našel tebe
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: himlajska sol-doziranje
Reply #6 - 26.11.2003 at 11:09:37
 
Sama jo uporabljam zgolj kot nadomestek morske soli. In zaenkrat ne opažam kakih korenitih sprememb.
Zato me zanima, če se v vas, ki jo pijete kaj na bolje spreminja?

Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Pegasos
4
****
Offline

Human beings are creatures
of awareness
Posts: 429
Earth
Gender: female
Re: himlajska sol-doziranje
Reply #7 - 17.12.2003 at 09:01:11
 
Pozdravček,

vidim, da je tema zdravilna sol. Tudi jst mam en predlog za prečiščevanje obeh teles. Wink

Na Himalaji, še bolj precizno, med skalami se nabira ena posebna vrsta smole, za katero nihče ne ve, kako pride tja. Pravijo ji tudi Himalajska kri, v lekarnah (verjetno da ne pri nas) jo boste našli pod MUMMY. To je taka taprava smola, tud diši na smolo, dobi se jo v kepi ali tabletkah, ki, kot pravijo, se dobi v Rusiji najboljša, jst sem jo dobila od tam in piše MYMNE - cirilica.
Jemlje se jo štirideset dni po dve tabletke na dan. Potrebno je še več piti, ker ma tako substanco, da iz telesa odstrani vso nesnago. Res je treba veliko piti, ker drugače se telo matra, ker nima s čim čistit in potem gre pritisk v glavo in ni  prijetno.
Priporočam, kdo ma možnost, naj proba.
Postopek se navadno ponovi čez šest mesecev.

Uspešno zdravljenje vam želim.  Grin
Back to top
 

What we need to do to allow magic to get hold of us is to banish doubts from our minds. Once doubts are banished, anything is possible.&&&&The Wheel of Time
 
IP Logged
 
ana
5
p
*****
Offline


Posts: 1223
Kranj
Gender: female
Re: himlajska sol-doziranje
Reply #8 - 05.01.2004 at 14:07:47
 
a ste tole že vidl:

OBVESTILO ZA POZNAVALCE IN LJUBITELJE HIMALAJSKE-ALEKSANDRIJSKE KRISTALNE SOLI.

JOŽE ROMŠAK VAM NUDI HIMALAJSKO SOL PO 2500 SIT ZA 1 KG.OB NAROČILU 5 KG JE CENA SAMO 10 000 SIT-DOSTAVA PO LJUBLJANI IN OKOLICI. MOBITEL 041 789143

samo informacija, ne ponujam nič in ne vem nič Grin
Back to top
 

Ljubezen ozdravlja vse - tiste, ki jo dajejo in tiste, ki jo prejemajo.
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1