Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 10036 times)
bp
Ex Member




www.paltalk.com
29.06.2003 at 17:47:51
 
Živjo,

Nekateri, ki tole berete paltalk že poznate in uporabljate, mogoče pa kdo med vami zaradi tega že par noči ni zatisnil očesa. Smiley

Zakaj vam ga sploh omenjam in kaj je na tem tako posebnega in zanimivega? No preko paltalka se da recimo pogovarjat z drugo osebo, podobno, kot preko telefona.
Samo precej ceneje je kot telefonski pogovor, še posebej, če se ta osebna nahaja na drugem koncu sveta. Osebo, s katero se pogovarjaš, lahko, če ima na računalnik priključeno videokamero tudi vidiš in ne samo slišiš. Lahko se pogovarjaš z več osebami naenkrat in imaš neke vrste čvekafon, samo da za približno en odstotek cene, ali pa še manj, ki bi ga plačal na pravem čvekafonu (plačaš samo povezavo v internet). Lahko si odpiraš privatne sobe, v katere povabiš samo prijatelje ali pa javne, v katere lahko vstopi vsakdo.

Paltalk se poveže z večino znanih instant messengerjev, kot so ICQ, AOL, Yahoo in morda še kakšen drug, tako da lahko vidiš ali so on-line ali ne.

Za povezavo ne rabiš nič posebnega, zadostuje navadna telefonska linija. Zvočnike, če želiš poslušat debato in pa mikrofon, če želiš v debati tudi sodelovat. Z videkamero lahko pošiljaš v svet tudi svojo trenutno sliko, tako da te lahko sogovorniki tudi vidijo in ne samo berejo in slišijo.

Načinov, kako komunicirat preko paltalka je ogromno, izmislite si jih lahko tudi sami ogromno, preko tega se da verjetno organizirat tudi kakšne bolj namenske oblike komunikacije.

Zadeva je zastonj, registirate se in si downloadate programček, ki vam vse našteto omogoča. Vse skupaj pa najdete na naslovu www.paltalk.com.

Mene pa lahko preko tega kontaktirate pod nickom bpxyz

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: www.paltalk.com
Reply #1 - 29.06.2003 at 18:06:11
 
Ali bolj enostavno z Netmeetingom ki pride v paketu z Windowsi. Tam pa lahk se dokumente share-as kar je tud precej kul.
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: www.paltalk.com
Reply #2 - 29.06.2003 at 19:58:15
 
Samo da rabiš imet pri netmeetingu za multipoint povezave še en server, z ustrezno internetno povezavo, ki bo razpošiljal podatke naokrog. Tega pa marsikdo nima.

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: www.paltalk.com
Reply #3 - 30.06.2003 at 14:48:36
 
Ne vem kaj si napisal ker je to zame prevec struckarsko. Smiley Meni v glavnem netmeeting dela.
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: www.paltalk.com
Reply #4 - 30.06.2003 at 14:57:05
 
Quote:
Samo precej ceneje je kot telefonski pogovor, še posebej, če se ta osebna nahaja na drugem koncu sveta.


Bp, ne delaj takšne reklame, a bi rad, da jaz brez plače ostanem? 8) Shocked Grin
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: www.paltalk.com
Reply #5 - 30.06.2003 at 15:09:12
 
no ja men je to full zanimivo, bomo poskusil kaj nameravat v tej smeri  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
bp
Ex Member




Re: www.paltalk.com
Reply #6 - 01.07.2003 at 10:00:37
 
Quote:
Bp, ne delaj takšne reklame, a bi rad, da jaz brez plače ostanem? 8) Shocked Grin

Ti ubožček, ne veš kako se mi smiliš ...

Sploh ko se spomnim, da je povprečni telefonski račun v SI verjetno tam nekje 3.000 SIT, da pa v zadnjem času od povprečnega ISDN uporabnika zvlečete med 4 in 5 K, od povprečnega ADSL uporabnika pa več kot 12.000 SIT (ISDN + ADSL) pa postanem še malo bolj zaskrbljen. Pa če pomislim, da vam ta uporabnik s priključnino za ISDN in ADSL pokrije zelo lep kos stroškov za modem in DSLAM (ISDN priključitev vas tako ne stane prav dosti), potem se mi zasmilite še malo bolj. Res vam ni lahko.

Potem se spomnim na cene najetih vodov in podobne zadeve, ki jih dajete okrog praktično nekajkrat dražje kot v tujini, kako vlagate v znanje in zato podpirate akademsko sfero skozi povsem list price cene Arnesu, kako ste pripravljeni razvezat lokalno zanko za ceno, ki je skoraj višja kot naročnina, potem pa sploh.

Ko sem hodil letos po Nemčiji so imeli v enem podjetju vsi na mizi Cisco IP telefone. Na televiziji pa jih Cisco že reklamira kot robo za široko potrošnjo (za začetek v podjetjih, kmali verjetno celo doma).

Ta mali pa uporabljamo Netmeetinge, IPPhone, Paltalk ipd.

Ampak zaenkrat vam vsaj v Sloveniji kar vsi plačujemo eni tako, drugi drugače.

Probleme pa boste imeli, če se bo konkurenca hitreje prilagajala navadam, potrebam in zahtevam uporabnikov, kot ste se sposobni vi. Da pa bi jih uspeli zajezit in spremenit, to pa po mojem tudi Telekomu Slovenije ne bo uspelo. Wink Grin

lp bp
Back to top
 
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: www.paltalk.com
Reply #7 - 01.07.2003 at 17:37:06
 
Eni mamo kabl pa telefoniramo (Netmeetingiramo) zastonj.  Grin F*ck Telekom.
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
DylanDog
5
*****
Offline


Posts: 791
somewhere in space..
Gender: male
Re: www.paltalk.com
Reply #8 - 01.07.2003 at 17:40:07
 
Eni smo v cyberu  Grin
Back to top
 

Think P O S I T I V E
WWW WWW  
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: www.paltalk.com
Reply #9 - 28.08.2003 at 22:49:32
 
pišuka dylan, sm ravn iskala kje je tale thread
ker mam ene svete dolžnosti tuki
prav lepa hvala  Kiss
dons ste tud drugi tko usklajeni s folkom? al kaj? je to mars?  Undecided Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: www.paltalk.com
Reply #10 - 28.08.2003 at 23:38:28
 
se prav navodila za uporabo
- klikni
http://join.paltalk.com:8080/join/jsp/join.jsp?
Nickname*:
vpiši vzdevek, na palu je velik uporabnikov, tko da je zlahka vaš nick že zaseden, če se to zgodi- program to javi-, priporočam dodajanje številk na koncu. Se pravi, če te vsi poznajo pod Maja, napiši Maja15  tko da imaš še vedno lahko svoj najljubši vzdevek...

First Name*: Ime
 

Last Name*: Priimek (lahk si tud zmiste, ampak mislim, da ni take panike glede podatkov tuki)
 

Email* naslov
(valid email address is required in order to get the paltalk activation code!):    (mora bit verodostojen, ker nanj dobite paltalk-ovo aktivacijsko kodo)

Password*:    Geslo mora bit dolgo 5 do 12 znakov

Confirm Password*    potrditev gesla



Please enter a password hint that will be sent to you in case you forget your password and a secret question and answer that will be used to identify you:  prosim, vnesi namig za geslo, ki ti bo poslan v primeru, ko pozabiš svje geslo, hkrati s skrivnim vprašanjem in odgovorom, po katerih boš identificiran.


Password Hint*     namig za geslo

Choose your secret question*   izberi skrivno vprašanje
Your secret answer*    tvoj skrivni odgovor (ker mission impossible  Grin)



Location: Lokacija
Country*:   Država
Zip (US Only)*:    zip (samo če ste iz ZDA)


Yourself: Ti
Age*:   starost (70 and over: 70 in čez)
Gender*:   spol (male: moški, female: ženski)


 
Additional Information: dodatne nformacije
Get updates and special offers from our marketing partners
prejmi posodobitve in posebne ponudbe naših tržnih partnerjev

submit: prijavi - tale gumb klikneš, potlej, ko imaš vse izpolnjeno

sistem opozori, če je kej narobe izpolnjeno in tam, kjer nekaj ne štima, je to napisano zrdečo, lahko vprašatetuki, al pa privat, karkol ni jasno


no naslednji strani sta dve možnosti
Get the FREE Service With No Obligations
Vse nujno zastonj - priporočam

Get the Amazing PalTalk Plus Service!
plačilo dodatkov

pa spet klikneš "Submit"

se odpre ena stran in Security Warning, v posebnem oknu, kjer klikneš Yes
evo, da skrajšam
potem klikneš rumen okrogel gumb na oni strani

se ti odpre okence Paltalk installation in progress in modri kvadratki šibajo, zravn navdueno vpiješ wuuuu  Wink Grin
pol se ti mogoče odpre eno opozorilo za kakšen self extractor, ki ga brez panike zapreš in veselo pogledaš okence Paltalk Installer: spremeniš direkotij, če želiš, Change Directory; pa klikneš na gumb : Start Palltalk Installation
in to vse ššiba samo in se ti začne že kar logirat -  Logging on to paltalk pa peščena ura se obrača..
zdej damo kar lepo Cancel
poiščem ta paltalk program v tistem direktoriju, kamor sem ga downloadala File, ki ga iščem, se imenuje Paltalk.exe in je eden izmed treh z ikonco modrega planetka (brez rdeče črte) in ga kliknem. Odpre se okence
Paltalk Logon kjer klikneš Sign in gumb in se kmalu odpre Email confirmation request okno, zdej morate na email pogledat, kaj so vam poslali s paltalka za eno kodo.
tam piše, da ste z welcome@corp.paltalk.com dobil pošto z naslovom Email Confirmation
v tem mailu pa piše tvoj nickname, pa
ta koda Email Confirmation Code:, ki je vsaj pr men štirimestna številka
to si zapomni, al p ajo skopiraj v to okno, ki zahteva kodo in pritisni ok
Če vam ni znesl to dost hitr nardit, samo pritnsi cancel tam pri peščeni uri, pa še enkrat zašeni Paltalk.exe in Sign up in pol hitro vtipkaj to kodo pritisni ok in mislim, da bi moral bit to vse, men trenutno ne dela ta nov naslov, ki sm ga zdej za poskusnega zajčka uporabla, tko da mislim, da je to vse
dalje, zdej se odpre pravi pravcati Paltalk
To je v bistvu smešno majhno okence
pa popup reklame   Roll Eyes

bom nadaljevala drugič, se bliska pr nas, tko da morm odklopit računalnik in ga zaklenit v sef  Grin Grin Wink









Back to top
 
 
IP Logged
 
sparkle
Guest




Re: www.paltalk.com
Reply #11 - 29.08.2003 at 00:28:01
 
Evek, pozabla si ta glavno reklamo gor dat-c c c kako ti je lahk tanajpomembnejša informacija ušla???

Namreč če se đojnaš na pala pol lahko poslušaš evin glasek, ki prepeva vse možne uspešnice:) če ne zard druzga se splača zard evinga petja prevert stvar  Wink

p.s. kadr gre pa nen brt(k je btw frej Wink) spat pa uspesnice sepeta al kako ze? Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: www.paltalk.com
Reply #12 - 29.08.2003 at 13:47:13
 
LOL!!! Grin

sparky, lubek  Kiss Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: www.paltalk.com
Reply #13 - 26.12.2003 at 15:11:22
 
Sem bil sinoči kako uro na Palu.   Joj, prav presenečen sem bil ko sem vstopil v neke sobe in so se začeli Srbi in Šiptarji, ter bosanski muslimani medsebojno zmerjat in kleti.  Nemogoč je opis, ker jebejo jim sve po spisku, celo v frižider, tako da mora vsak sam tja, pa mal poslušat koliko sovraštva je še tam na jugu.
No potem sem vstopil v sobo Islam vjera istine.  Tam se izvaja dobesedna Islamska propaganda, ki predstavlja Koran kot edino pravo življensko lekcijo.  Ampak so ljudje v tisti sobi umirjeni, celo na privat so vsi po vrsti neki iskalci resnice, bolj v smeri skozi Islam kot kaj drugega.   Bananja v slednji sobi ni, hitro pa ti zaprejo isto s tem ko ti rdečo piko postavijo pred nick kar pomeni, da lahko poslušaš in bereš ne moreš pa sodelovat.  
Skratka eno samo pumpanje in pravi odraz kako je sedaj na Balkanu.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
vilma
5
*****
Offline

MIR IN HARMONIJA V VSAKEM
SRCU
Posts: 702
Celje, Slovenija
Gender: female
Re: www.paltalk.com
Reply #14 - 04.01.2004 at 23:52:08
 
Se sploh ne spomnim, kak je na Paltalku... Še obstaja?Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2