Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 8426 times)
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
"Nenaravna" spolnost
15.09.2003 at 11:21:41
 
Na Najdi.si je bila danes anketa posvečena vprašanju o legalizaciji porok med istospolnimi partnerji. Najvišji procent dosega (zaenkrat) možni odgovor, da je taka poroka oziroma spolnost "nenaravna".

Kako je lahko nekaj, kar se v naravi (živalskem in človeškem svetu) pojavlja, nenaravno? Se strinjam, da ni prevladujoče, da ni povprečno. Ampak nenaravno?
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: "Nenaravna" spolnost
Reply #1 - 15.09.2003 at 11:23:41
 
Naravno je skoraj vse, saj smo mi vsi del narave.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: "Nenaravna" spolnost
Reply #2 - 15.09.2003 at 11:35:35
 
exorcist wrote on 15.09.2003 at 11:23:41:
Naravno je skoraj vse, saj smo mi vsi del narave.



Ravno ta "skoraj" mene bega... kaj po tvojem zaobjema ta "skoraj"?
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: "Nenaravna" spolnost
Reply #3 - 15.09.2003 at 11:50:16
 
bogglefreak20 wrote on 15.09.2003 at 11:35:35:
Ravno ta "skoraj" mene bega... kaj po tvojem zaobjema ta "skoraj"?


Neke meje si moramo postavit, saj smo razumska bitja, kaj pa bi bilo, ce bi se prepustili in predajali izkjucno nagonom recimo, vsi bi seksali povprek, kar bi vodilo v instinktivno anarhijo - promiskuiteto? Ljudje smo veliko vec kot zivali, ceprav se nemalokrat obnasamo slabse. Zame so vrednote monogamnost, dozivljenjski partner, druzina....

Po moje bi bila za otroka, ki ga posvojita homoseksualca prevelika stigma, zasmehovanje sosolcev, sikaniranje....  Tu sem proti, vsaj se zaenkrat.
Back to top
 
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: "Nenaravna" spolnost
Reply #4 - 15.09.2003 at 12:05:09
 
Se strinjam glede postavljanja meja - tudi zame je zvestoba in zaupanje temelj vsake veze med dvema posameznikoma. Ampak to še vedno ne pomeni, da spolnost - kakršnakoli - ni naravna. Naravno je po mojem (in to sledi že iz besede same) VSE, kar se pojavlja v naravi.

Glede promiskuitete pa ena misel... Tudi v živalskem svetu promiskuiteta ni univerzalna za vse vrste. Po mojem se pojavlja tam, kjer ima razlog - zagotovitev obstoja vrste. Pri manj ogroženih vrstah pa poznamo primere zvestobe med pari - npr. labodi.

Zato sklepam, da zvestoba ni nujno povezana s človeško etiko. Jaz se zanjo odločam, ker meni osebno nekaj pomeni, ker sam vidim pomembne prednosti v njej (OK, ne zanikam podzavestnih impulzov, ki so morda posledica vzgoje itd.)

Lep pozdrav!
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
bogglefreak20
3
***
Offline


Posts: 180

Gender: male
Re: "Nenaravna" spolnost
Reply #5 - 15.09.2003 at 12:28:09
 
exorcist wrote on 15.09.2003 at 11:50:16:
Po moje bi bila za otroka, ki ga posvojita homoseksualca prevelika stigma, zasmehovanje sosolcev, sikaniranje....  Tu sem proti, vsaj se zaenkrat.



Žal ima naša družba premalo razumevanja za sočloveka. To ti postane jasno vsakič, ko vidiš npr. rezultate tistih anket, koga nekdo ne bi imel za soseda. Poden od podna od poden podna. Zame sploh ni čudno, da imamo toliko samomorov. Skoraj vsak ima nekaj proti neki določeni skupini. Pri tem se pa ne zaveda, da je že toliko teh osovraženih skupin, da gotovo tudi vsak od "sovražečih" pristane med "osovraženimi". Že lep čas trdim, da demokracija v ustavi še ne pomeni demokracije v ljudskih srcih. Žal!

Glede posvojitve otrok s strani istospolnega para pa je tako, da s stališča otroka - in to po mojem mora biti osnovno izhodišče - v tako zadrti družbi, kot je slovenska, stvar res ni najboljša iz razloga, ki ga že ti navajaš. Čeprav sem po drugi strani prepričan, da tisti otroci, ki bodo prvi posvojeni s strani istospolnih parov - ne glede na to ali bo to jutri ali čez 50 let - bodo ožigosani. Je že tako, da se družba sčasoma navadi stvari, ki se v njej pogosto pojavljajo. Če se ne pojavljajo, se jih ne navadi. Samo govoriti o tem ne bo nikoli dovolj.

Toda, kot rečeno, glede na medsebojno odklanjanje vseh možnih sort ljudi (od gejev in lezbijk, do judov, muslimanov, pripadnikov drugih narodov, pijancev, narkomanov, tistih, ki navijajo glasno muziko, do tistih, ki se čudno oblačijo in vseh, ki jim ni všeč goveja muska itd. v nedogled) smo itak vsi ožigosani. Vsakega Slovenca sovraži en drug Slovenec. Ponavadi iz zavisti. Kako zelena je naša dolina  Grin
Back to top
 

Beatus, qui venit in nomine Domini!
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: "Nenaravna" spolnost
Reply #6 - 15.09.2003 at 13:25:29
 
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: "Nenaravna" spolnost
Reply #7 - 16.09.2003 at 15:31:02
 
V spolnosti je naravno in s tem dovoljeno vse, kar dva ali več odraslih počnejo sporazumno in prostovoljno.

Kaj imajo pa poroke s seksom? Saj nismo več v srednjem veku, da bi se morali poročiti, če hočemo seksati!

Iz preprostih reči ste spet naredili eno mišungo, de sam bog nebeški vedi, kva ste sploh hoteli!

Molite za zdravo pamet...
Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: "Nenaravna" spolnost
Reply #8 - 16.09.2003 at 23:08:34
 
bogglefreak20 wrote on 15.09.2003 at 12:28:09:
Vsakega Slovenca sovraži en drug Slovenec. Ponavadi iz zavisti.

Ponavadi oz. praviloma res, žal,
zato pa je zavist slovenski nacionalni šport št. 1 - "naj (še) sosedu crkne krava" princip.
Ker je nekdo drug "tisto", kar on sam ni, pa seveda,
ker nekdo drug nekaj, kar on sam ne bi, ali pa on sam ne more, ali pa zgolj "jajc" nima, da taisto bi,
takrat Slovenec po stari navadi "barva na zeleno" ...

Sicer pa, tole zaprmej velja:

Jakob_Ostrjan wrote on 16.09.2003 at 15:31:02:
V spolnosti je naravno in s tem dovoljeno vse, kar dva ali več odraslih počnejo sporazumno in prostovoljno.

Uživajte v svojem telesu, spolnost in ob/v/na telesih drugih,
Wink
ARS
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: "Nenaravna" spolnost
Reply #9 - 17.09.2003 at 09:44:03
 
Jakob_Ostrjan wrote on 16.09.2003 at 15:31:02:
Kaj imajo pa poroke s seksom? Saj nismo več v srednjem veku, da bi se morali poročiti, če hočemo seksati!



To je stvar para, kako se odloci ne tvoje, ker nimas pravice, da se vmesujes v intimne stvari posameznika v prepricanju, da imas ti prav, ostali pa sonori! Morda pa si ti v srednjem veku, ce mislis, da je normalno, da podpiras dejstvo, da mladina seksa ze pri dvanjastih? Dvakrat premisli, potem obsojaj, ker si sprva govoril o neki toleranci, nato pa preobrat v neodobravanje in"omejenost". Ce se "vsi" prijemajo za rit, se ne pomeni, da delajo pravilno! To je stvar induvidualne odlocitve!

???
Back to top
 
 
IP Logged
 
Jakob_Ostrjan
4
****
Offline

Samo srce
Posts: 471
Kranj
Gender: male
Re: "Nenaravna" spolnost
Reply #10 - 17.09.2003 at 09:54:08
 
exorcist wrote on 17.09.2003 at 09:44:03:
ker nimas pravice, da se vmesujes v intimne stvari posameznika v prepricanju, da imas ti prav, ostali pa sonori! Morda pa si ti v srednjem veku, ce mislis, da je normalno, da podpiras dejstvo, da mladina seksa ze pri dvanjastih? Dvakrat premisli, potem obsojaj, ker si sprva govoril o neki toleranci, nato pa preobrat v neodobravanje in"omejenost".


Exo, pobratime moj mio, što ti je? Što 's bre zapeo?


Back to top
 

PA BOHLONEJ, K' STE TOLE BRAL...
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: "Nenaravna" spolnost
Reply #11 - 17.09.2003 at 10:40:39
 
Jakob_Ostrjan wrote on 17.09.2003 at 09:54:08:
Exo, pobratime moj mio, što ti je? Što 's bre zapeo?





Ne vidim v cem je problem, ce se par odloci iz religioznih, osebnih ali kakrsnikoli drugih razlogov, da ne bo seksal pred poroko. To je intimna stvar para, kako se odloci in nimas pravice, da se vmesujes v intimno sfero dveh ljudi, kot zupnik v spovednici. Ne vsiljuj svojih idej drugim, ker se sklicujes na toleranco, delas pa nekaj povsem drugega.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: "Nenaravna" spolnost
Reply #12 - 17.09.2003 at 11:05:57
 
exorcist wrote on 17.09.2003 at 10:40:39:
Ne vidim v cem je problem, ce se par odloci iz religioznih, osebnih ali kakrsnikoli drugih razlogov, da ne bo seksal pred poroko. To je intimna stvar para, kako se odloci in nimas pravice, da se vmesujes v intimno sfero dveh ljudi, kot zupnik v spovednici. Ne vsiljuj svojih idej drugim, ker se sklicujes na toleranco, delas pa nekaj povsem drugega.



m wrote on 17.09.2003 at 10:32:56:
Pa ne se tolk ogroženega počutit, no. Smiley


Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: "Nenaravna" spolnost
Reply #13 - 17.09.2003 at 11:32:36
 
Eksojumfi ti le pazi da te ne bodo v beli krsti pokopali.
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: "Nenaravna" spolnost
Reply #14 - 24.08.2004 at 11:22:21
 

V teh dneh je bil na RTV SLO 1 dober dokumentarec o "homoseksualnem" obnašanju pri živalih, ki je lepo pokazal, da imajo tudi živali istospolna nagnenja, še več pri ovcah so pokazali celo na določene organske razlike pri možganih (amigdala) "homosksualnih" ovnov.

Torej so istospolna nagnenja in z njimi pogojeno spolno obnašanje popolnoma naravno, oziroma ga lahko najdemo tudi pri živalih, ki živijo v naravi.

Dokumentarec pa je pokazal tudi na drugo plat - to je napredsodke, ki jih do takšnega obnašanja goji družba: večina znanstvenikov je ta pojav, kljub temu, da je bil precej očiten, raje spregledala ali pa tako ali drugače zanikala (da o "običajnih ljudeh" ne govorimo).



uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Pages: 1 2