Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 5945 times)
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Spomin vode
06.09.2002 at 23:09:01
 
Prtavkar sem se vrnil iz predavanja VODA - NJEN SPOMIN IN VLOGA ZA ŽIVLJENJE <http://www.hado.net/>; Predaval je dipl.ing.elekt JANKO JAMŠEK


Na predavanje sem šel iz socioloških nagibov, kajti v te fantazme kolikor toliko izobražen in priseben človek res ne more verjeti. V bistvu ni v kaj verjeti, saj gre za konfuzijo oziroma za nametane informacije brez repa in glave. Če bi na stvari že kaj bilo, tega taki tipi prav gotovo ne bi našli.
Predavatelj recimo razloži, da so sliko kristala vode, ki ni v ničemer spominjal na kristal, pridobili tako, da so dali kozarec vode med 2 zvočnika iz katerih je zvenela težkometalna glazba. Na prvi pogled grda slika z nekimi krožnimi kapljicami naj bi pokazala destruktivnost te glazbe na spomin vode oziroma zakodirano destruktivnost v vodi med zvočnikoma.
Ko sem predavatelja povprašal, če morda ni imel odločilnejąega vpliva človek, ki je experiment izvajal mi je odvrnil, da se je srečal s tem Japoncem, ki je delal te posnetke in da je na podobno vpraąanje odgovoril, da se s tem ni ukvarjal; njegovo je bilo le to, da iznajde tehniko slikanja kristalov oziroma spomina vode. Sam nisem teľil, ker bi pokvaril svoj socioloąki experiment.


Oglasil sem se ąe ob ąe bolj neverjetnih experimentih oziroma slikah kristalov vode, pri katerih je bila na kozarcu nalepka z neko besedo - recimo Ljubezen, Hitler ... Napis naj bi kao povzročil spremembo vode oziropma njenega spomina. Predavatelj se je pohvalil, da so nalepke printali, torej ne pisali na roke, s čemer bi lahko na vodo vplivali s psiho experimentatorja. Na moje vprašanje kaj pa misli tistega, ki nalepko lepi, prenaša kozarce in slika kristale, ni bilo odgovora.
Druga gospa je povprašala, če bo voda v kazarcu z napisom Ljubezen naslednji dan boljąa? Odgovor je bil kaj pa vam bo majhen kozarček take vode ??!!?? Kot da se ne da naliti vode v 400 litrski sod in nanj s sprejem napisati rad te mam.
Skratka čista konfuzija, ljudje so pa govorili, kako to, da nas o tem ne učijo v šolah, zakaj nam skrivajo ta znanja ??!!??
Predavanje je teklo po - za tovrstne seanse, ustaljenih tirnicah. Najprej iz konteksta iztrgani in potvorjeni citati velikih mislecev, ki vnaprej požegnajo vse kar bo izrečeno. Tokom predavanja se vsake toliko časa kako "dejstvo" podkrepi s kako neumnostjo v stilu: saj sodobna kvantna fizika tudi daje zelo podobne rezultate - ergo, zaostali znanstveniki bodo torej kmalu ujeli nas ezotrtike, ki imamo ta znanja v malem prstu. Znanstvena argumentacija je vedno tako debilna, da vsakdo, ki je imel srednjeąolsko fiziko vsaj 4, dobro ve, da gre za neumnosti. Danes je recimo padla trditev, da vtičnica drugače seva, če je v njej elektrika iz nuklearke ali vodne elektrarne.


In rezultat mojega experimenta?
Situacija nasploh spominja na stanje izpred par tisočletij. Po deželi hodijo razni učitelji, ki preplašeno in neinformirano ljudstvo poučujejo o (za navadne smrtnike) nerazloľljivih čudesih. Da se situacija ponavlja gre predvsem zasluga osvobojenemu človeka, ki ni kos svobodi misli in zmedi zaradi preveč informacij. K taki pestrosti učiteljev prispeva internet, ki omogoča, da se ąe taka neumnost v "parih dneh" lahko raząiri po celem svetu. Ljudje jim kar verjamejo in recimo na omenjenem predavanju nisem nikjer zasledil najmanjše trohice dvoma.

Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
Mišo Hren
Guest




Re: Spomin vode
Reply #1 - 07.09.2002 at 13:57:40
 
Ej, jes sm šou enkrat iz firbca na predavanje šole Zlatga rožnga križa al neki tajga. En dec je ceu večer težiu z enim filozofijim brez repa in glave, scena je bla pa taka mučna, ko ni na najbolj pogrebastim pogrebu.

Al pa poglej si Misterije. Okej, nazadne sm jih gledu pred par letim sam take stvari so po moje res na meji sprejemljiuga. Če bi jes biu precednik jugoslavije bi jih sigurn prepovedu Smiley

Pa niso taki opasniki sam dipl.inž.-eki, tudi med dohtarji jih maš poun. Kaj bi si člouk o tem mislu? Dokler sam sodeluje na sajtu kjer tajga folka mrgoli si nima kej  Tongue
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Spomin vode
Reply #2 - 07.09.2002 at 14:20:05
 
ampak to tko je, voda ima spomin, ona nosi informacijo
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Spomin vode
Reply #3 - 07.09.2002 at 17:06:21
 
Malo morgen.
Daj mi navedi vsaj en za silo verjeten argument, ki ni le plod fantazme.

Pa še mal opažanj iz včerajšnjega predavanja:
Torej, po teoriji naj bi voda, ki se vedno vrača in je torej oblivala oziroma šla skozi tudi najnegativnejše zgodovinske osebnosti, vsebovala negativne informacije oziroma spomin. Tudi voda v našem telesu je nabita z negativnimi informacijami in staramo se oziroma umiramo samo zato, ker same po sebi večne celice obkroža ta negativno zakodirana voda. Če vodo okrog rakavih celic očistimo negativnih informacij, rak izgine ...
Ogromno negativnega se vode prime v mestih, celo le 80 metereski tok skozi cev jo povsem degradira. Vodi naj bi bilo latentno vrtičenje in brez njega izgubi naravnost. Vrtinčenje naj bi bilo nasploh nekaj fenomenalno dobrega za prečiščevanje, saj je po švedskih raziskavah bistveno bolj učinkovito kot še tako filtriranje.
Na slabe informacije zakodirane v vodi pa lahko vplivamo: z mislimi, glasbo ali celo le z napisi na kozarčkih z vodo. Da je temu res tako naj bi dokazal Japonec MASARU EMOTO s svojimi slikami kristalov vode.
Po predavanju je bilo zanimivo prisluhniti lokalnim ezorterikom, ki smo jih spoznali v oddaji Preverjeno, v kateri so opisovali "čaščenje" kemijsko zelo oporečnega studenca. Glavna predstavnica domačinov je zatrdila, da jih analize ne brigajo, saj oni dobro vejo, kako koristna je ta voda. Izvire v okolici so popisali in jih celo razvrstili med Jin in Jang, načrtijejo pa tudi kolektivno meditacijo ob vodah, s čemer bi jih naredili še zdravilnejše.
Skratka komu mar onesnaženost, mi že vemo, da je ta voda super.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Spomin vode
Reply #4 - 07.09.2002 at 22:18:55
 
rajt
sej maš zihr prov
voda je voda
ha in dva in o
basta
70 % tebe je ha in 2 in o
umes je pa kuitak vakum
basta

jest verjmem - voda nosi informacijo
basta
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
alenka07
2
**
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 65

Re: Spomin vode
Reply #5 - 07.09.2002 at 22:37:59
 
Smiley jest tud gape - verjamem, čeprav ne znam dokazat...

... na tem "spominu" temelji homeopatija, če se ne motim, čeprav tud tega ne poznam ravno dobro...

...voda se srečuje z energijami...te se odtiskujejo na njej - na nas- puščajo sled... torej ima spomin... OOOO Vodovje Zemlje...kaj vse nosiš s seboj...

...vrtinčenje...dobro za prečiščevanje... itak! Wink ... tud, ko se misli čistijo, ko razglabljaš, jih vrtinčiš... Wink Grin, pa itak smo v večjem delu malo zabeljena voda... Wink ali konec koncev malo gostejša energija... Wink





Back to top
 
 
IP Logged
 
gu64est
1
*
Offline

Mozilla je zelo v redu

Posts: 7

Re: Spomin vode
Reply #6 - 07.09.2002 at 23:24:53
 

Kako tipicno, vedno se najde kak optimist, ki se mu ljubi bost z lahkovernezi in jim dokazovat, da nimajo prav...
Nimas kaj. Dejstva takih ne zanimajo, zanimajo jih le sanje, fantazija...
Precej ezotericnih idej je po mojem misljenju pravilnih, precej tudi upostevanja vrednih, se vedno pa jih je vec kot pol navadno s*****, kot verjetno te zadeve z vodo.
Najboljse pri tem pa je, da tudi tisti, ki nimajo pojma o vsej stvari vedno poprimejo s tako idejo - zato ker je cool, ker je protiznanstveno, ker je ALTER, jeah!... Ravno tisti, ki najbolj nakladajo o modrosti in misljenju s svojo glavo so ponavadi tisti, ki brez premisleka pritrjujejo vsemu, kar vsaj malo disi po alter, spiritual, transcedental..., zato od takih ne pricakuj dvomov.

Sorry Gape, ampak se malo kritike, ko smo ze pri tem - kaj se je na projektu "Ekoloska vas" dejansko zganilo - FIZICNO! Zadeva mi je zelo vsec, pa opazam, da je od vsega le en veik kup nakladancije...kako tipicno. Sorry, sem ze malo cinicen.

Svet ni crnobel!

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
alenka07
2
**
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 65

Re: Spomin vode
Reply #7 - 08.09.2002 at 08:13:27
 
... saj  Smiley Smiley Smiley ... iz iste smo snovi kot sanje... Wink
piše nekje... Smiley  Wink Kiss
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Spomin vode
Reply #8 - 08.09.2002 at 11:00:26
 
gu64est wrote on 07.09.2002 at 23:24:53:
Sorry Gape, ampak se malo kritike, ko smo ze pri tem - kaj se je na projektu "Ekoloska vas" dejansko zganilo - FIZICNO! Zadeva mi je zelo vsec, pa opazam, da je od vsega le en veik kup nakladancije...kako tipicno. Sorry, sem ze malo cinicen.

seveda seveda, kritiko in cinizem imam najraje;
nč se obremenjevat, moja vas (z vsemi vašimi pridevniki) se dela ... ampak na žalost (vašo) je vas moja, pridevniki pa vaši.
sej za cinizem in kritiko si drugega ne zaslužite
Grin
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
gu64est
1
*
Offline

Mozilla je zelo v redu

Posts: 7

Re: Spomin vode
Reply #9 - 08.09.2002 at 13:49:31
 
gape wrote on 08.09.2002 at 11:00:26:
nč se obremenjevat, moja vas (z vsemi vašimi pridevniki) se dela ... ampak na žalost (vašo) je vas moja, pridevniki pa vaši.
sej za cinizem in kritiko si drugega ne zaslužite
Grin


O.K. pravkar sem spoznal, da me "tvoja" ekoloska vas ne zanima vec.

Tvoj odgovor je se ena potrditev kako zelo "strpni" so tisti, ki to pricakujejo od vseh ostalih. Strpnost si pokazal ze pri odgovoru Oldi-ju...

By the way: ne vem kje si nasel kak moj pridevnik k ekovasi?!
Ideja mi je RESNICNO bila vsec in pripravljen sem bil prispevati nekaj k temu (fizicno...). Ker pa si me na podlagi enega samega svojega mnenja po hitrem postopku izlocil iz SVOJE vasi, vidim da bo tvoja vas vse prej kot idilicna.
Zelim ti se nadaljnje uspesno pridobivanje interesentov, ceprav dvomim, da jih bosta tvoj nestrpni pristop in tvoja besedna zveza "moja vas" zelo pritegnila.

Lep pozdrav,

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: popolnoma off topic
Reply #10 - 08.09.2002 at 20:11:37
 
rajt; ti bom kr klele napisu, čeprov je reč popolnoma off topic

najprej strpnost - nekako sm se zdej že navadu odbijat energijo nazaj, kar daš, to dobiš

kar pa se tiče vasi - brez pridevnika, četudi je ta pridevnik takoopevan eko - to idejo sm nekako opustu in se preusmeru u hišo, ki sm jo zdej dubu, in je moja. na žalost. sm mogu opustit misel da bi s tem še komu pomagu. moram najprej seb. upam da me razumeš. za skupno vas, niti hišo, trenutno nisem zainteresiran, sploh pa ne za ekovas, ker se mi zdi da bi taka vas s pridevnikom eko vse preveč dajala na eko in pozabljala na vse ostalo, tko da, če bi jest sodeloval pri vasi, bi ona ne mogla bit (samo) (eko)vas.

torej pridevnik k vas(i) je 'eko' - ekološka.
rajt?

moje videnje vasi je bilo vseprej kot ekovas, tudi ekovas, ne pa samo ekovas. zato tud nikol o ekovasi nisem govoru (tipku) ampak sem tipku VAS. vas za vas. zdej je pač hiša za mene, matejo in pogojno vas. tudi zate. pogojno.


ja
energija
nazaj
Kako tipicno, vedno se najde kak optimist, ki se mu ljubi bost z lahkovernezi in jim dokazovat, da nimajo prav...
Nimas kaj. Dejstva takih ne zanimajo, zanimajo jih le sanje, fantazija...
...


torej
fizično se je zganilo to da vas ni več za vas ampak je zame.
na žalost.
fizično.
jest bi rajši bil med vami.
pa ne gre.
na žalost.
zato se bom umaknu.
kot vsi lahkoverneži, ki jih dejstva ne zanimajo, ker imajo izkušnjo.

zadovoljen?

premalo strpno ???
zadost fizično ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Spomin vode
Reply #11 - 08.09.2002 at 20:50:38
 
V ezoteriki je kak % resnice, ampak kaj ko je vsega ostalega toliko, da resnica nima šans.
Rabili bi zdravo mero skepse in morda bi ga našli - tisti %. Skepse pa se ezoteriki nagonsko bojijo kot Hudič križa in zato tule na tem forumu iskati resnico nima smisla. Sem ter tja je kaka izjema, ki pa forum lahko uporabi kvečjemu za kake sociološke raziskave.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
gu64est
1
*
Offline

Mozilla je zelo v redu

Posts: 7

Re: popolnoma off topic
Reply #12 - 08.09.2002 at 22:03:06
 
gape wrote on 08.09.2002 at 20:11:37:
zadovoljen?

premalo strpno ???
zadost fizično ???


Ja, zadovoljen.
Zadeva je res malo off topic - sorry vsem prizadetim.

Sem pa zadovoljen, vsaj vidimo pri cem smo z ekovasjo - pri nicemer. Vsaj ena korist od tega pingponganja energije. Verjetno bi bilo lepo od tebe, da tudi na kakem drugem topic-u ("Vas...kjer se bo vse zacelo") razlozis ljudem kako je s tem. Primerno bi bilo tudi z domace strani odstranit besedilo, ki je sedaj ocitno nepotrebno in zavajajoce. Tako bo tudi manj takih kot sem jaz (bolj eko kot ezo) priromalo na ta forum. Je pa tvoj odgovor koncno dovolj fizicen in (ne bos verjel) niti se mi ne zdi nestrpen, samo malo je videti, da te vsa stvar vendarle muci.

Se malo on topic: Kar je nazadnje povedal Oldi je res. Kot sem ze napisal, niso vse te reci za v smeti, ampak je med njimi toliko takih, ki dejansko so smeti, da bi bil ze skrajni cas da vi, ki ste bolj EZO, malo uredite svoje vrste in locite seme od plev. Verjemi, da bi se splacalo.
Dokler si boste med sabo slepo pritrjevali in se ogibali tudi najmanjsim dvomom pa boste ALTER in kot taki brez nekaterih pravic, ki si jih sicer morda zasluzite. Razen seveda, ce je to edini namen - biti alter, ja to je trendy.

Gape - po nakljucju (EKO) sem zasel na ta forum, pa zdaj ko sem ze vpleten, bom pa se malo ostal. Sej nimas nic proti  Grin. Bom malo skrbel za zdravo opozicijo. To je pomembno ves, saj vidis ze v Sloveniji kaksna je vlada brez opozicije, oziroma z opozicijo, ki ni za nikamor. UPS pa sem spet zasel off topic...ignorirajte.

LP

M.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Spomin vode
Reply #13 - 11.11.2003 at 21:48:22
 
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Spomin vode
Reply #14 - 29.12.2003 at 10:11:20
 

For the water crystal photos of water samples before/after the July 25 Ceremony, click HERE

http://www.thank-water.net/english/july25/crystal.htm
Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Pages: 1 2