Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 5788 times)
aryan
Ex Member




Re: Bogec
27.08.2003 at 08:30:49
 
Quote:
Zdej me pa resno zanima, da ni že tale naš bogec zapustil že vse skupaj, praktično, dvignil roke od nas?

kreden? ja, a nisi ti Bog?

Quote:
Biti nesebičen, popolnoma brezjazen je osvoboditev sama, kajti notranji človek umre in ostane samo Bog.

a se rad sam pred sabo skrivas? se rad igras skrivalnice?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Bogec
Reply #1 - 27.08.2003 at 08:42:20
 
Kak bi nas bog lahko zapustil Shocked?
Pa mi smo ja del njega, to je tak, ko da bi zjutrej človek vstal pa rekel: eh, danes si bom puščal malo krvi pa jo zapustil... ničemu več ne služi in meni se več ne da z njo ukvarjat, sem obupal nad njo Grin
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Bogec
Reply #2 - 27.08.2003 at 08:48:10
 
Devi wrote on 27.08.2003 at 08:42:20:
Kak bi nas bog lahko zapustil?
Pa mi smo ja del njega

kaj pa naj bi ta "Njegov" del pocel, da bi bil On zadovoljen z njim?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Bogec
Reply #3 - 27.08.2003 at 08:53:40
 
Quote:
kaj pa naj bi ta "Njegov" del pocel, da bi bil On zadovoljen z njim?

"zadovoljen z njim"?
... kaj pa mora tvoja kri "počet", da si ti zadovoljen z njo? Wink
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Bogec
Reply #4 - 27.08.2003 at 08:56:26
 
Devi wrote on 27.08.2003 at 08:53:40:
"zadovoljen z njim"?
... kaj pa mora tvoja kri "počet", da si ti zadovoljen z njo?

sluzit me mora. oz. kri mora sluziti temu telesu tko, da dobavlja hrano in kisik po vseh celicah.

sicer pa mi nismo tak del Boga, kot je kri del telesa. prva razlika je ze ta, da imamo mi svobodno voljo, smo zavestni, kri pa ni. kri deluje le po enih vspostavljenih zakonih.

no, in ce smo mi del Boga, kaj je nasa naloga in dolznost, da bo On zadovoljen z nami, torej posledicno tudi mi (kot del Njega)?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Bogec
Reply #5 - 27.08.2003 at 09:28:19
 
Quote:
sluzit me mora. oz. kri mora sluziti temu telesu tko, da dobavlja hrano in kisik po vseh celicah.

kri že s svojim obstojem v žilah živega bitja opravlja svojo nalogo oz funkcijo, saj je taka njena narava. Kako veš, da ljudje ne?
Quote:
sicer pa mi nismo tak del Boga, kot je kri del telesa. prva razlika je ze ta, da imamo mi svobodno voljo, smo zavestni, kri pa ni.

Kaj pa ti veš o zavestnosti in svobodni volji dejansko, razen tega, kar si prebral? Kako pa veš, da tud to ni neke vrste lastnost, oz danost, ki človeku samo pomaga opravljat svojo funkcijo, ki mu pripada po sami naravi tega, da je človek? Mogoče pa tudi človek, tako kot kri, sploh ne more delovat napačno?

Quote:
no, in ce smo mi del Boga, kaj je nasa naloga in dolznost, da bo On zadovoljen z nami, torej posledicno tudi mi (kot del Njega)?

In kako veš, da (če obstaja svobodna volja in zavestnost in če je to nekaj tako pomembnega, da se lahko zaradi tega človek upre oz. odvrne od svoje primarne funkcije), da obstaja neko splošno pravilo, ki velja za vse ljudi?
Mogoče ima pa zaradi svobodne volje vsak človek svojo nalogo in svojo pot in splošna pravila sploh ne veljajo? Torej lahko samo vsak človek za sebe presodi, kaj je njegova naloga, da je bog zadovoljen z njim. Torej lahko presojamo samo za sebe, ne pa na splošno.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Massimo
1
*
Offline

Živim in ljubim! To je
dober začetek!!!
Posts: 29

Gender: male
Re: Bogec
Reply #6 - 27.08.2003 at 09:34:46
 
Quote:
no, in ce smo mi del Boga, kaj je nasa naloga in dolznost, da bo On zadovoljen z nami, torej posledicno tudi mi (kot del Njega)?


To je res stvar posameznika, ampak se mi zdi, da tu govoriš bolj o smislu življenja? Če te to zanima ti lahko ponudim odgovor, ki je zapisan v Vedah: Ko boš odkril kdo si ti, kdo je bog in kakšno je razmerje med vama, bo tvoj smisel izpolnjen!

Back to top
 

To je moj podpis Wink
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Bogec
Reply #7 - 27.08.2003 at 10:06:19
 
Devi wrote on 27.08.2003 at 09:28:19:
kri že s svojim obstojem v žilah živega bitja opravlja svojo nalogo oz funkcijo, saj je taka njena narava.

se strinjam. ona ze s svojim obstojem dela po vspostavljenih pravilih.

Quote:
Kako veš, da ljudje ne?

ker ljudje imamo svobodno voljo, smo zavestni, in se lahko odlocamo. brez svobodne volje ni ljubezni. ljubezen je prostovoljna in ne pozna prisile. kjer je prisila (zakon, kot pri krvi) tam ni ljubezni.

Quote:
Kaj pa ti veš o zavestnosti in svobodni volji dejansko, razen tega, kar si prebral?

vem to, da se lahko odlocam med vecimi moznostmi, da sem zavesten, da lahko kontroliram svoje aktivnosti, ne morem pa direktno kontrolirati rezultatov.

Quote:
Kako pa veš, da tud to ni neke vrste lastnost, oz danost, ki človeku samo pomaga opravljat svojo funkcijo, ki mu pripada po sami naravi tega, da je človek?

ja spet odvisen kaj si ti zdej predstavljas pod besedo clovek. clovek je zame tisti, ki ima sposobnost diskriminiranja. ne deluje le po nagonu kot to dela zival. s to diskriminacijo pa se clovek lahko osvobodi trpljenja, ko ugotovi zakaj je tam in kako ga odpravit.

kdo pa je zate clovek?

Quote:
Mogoče pa tudi človek, tako kot kri, sploh ne more delovat napačno?

mogoce ja, mogoce pa ne. Smiley

clovek za moje pojme lahko deluje napacno (manj prav) ali prav. tko kot se vcasih pocutimo prijetno, vcasih pa neprijetno. ne mormo rect, da razlik ni. te razlike nastanejo zaradi razlicnih rezultatov razlicnih dejanj. torej takrat kadar nam je neprijetno je to posledica napacnega (manj pravilnega) delovanja. kadar nam je prijetno, je to posledica pravilnega delovanja.

Quote:
In kako veš, da (če obstaja svobodna volja in zavestnost in če je to nekaj tako pomembnega, da se lahko zaradi tega človek upre oz. odvrne od svoje primarne funkcije), da obstaja neko splošno pravilo, ki velja za vse ljudi?

kot sem ti zgori napisu. svobodna volja nam je dana od Boga in to je dejstvo. zakaj jo imamo? zaradi ljubezni. ta nasa svobodna volja je zelo pomembna. od nje je odvisno ali se pocutimo prijetno ali neprijetno. in kaj je lahko bolj pomembnega od tega?

splosno pravilo velja za vsa ziva bitja, prav tako hkratno obstajajo razlike znotri splosnega. tko kot lahko vozis po cesti bolj na levi strani ali pa bolj na desni, se se zmeri vozis le po cesti. je eno, a hkrati razlicno.

Quote:
Mogoče ima pa zaradi svobodne volje vsak človek svojo nalogo in svojo pot in splošna pravila sploh ne veljajo?

velja splosno pravilo za vsakega cloveka, in tudi za vsako drugo zivo bitje. prav tako obstaja relativno, posamicno pravilo, ki je v harmoniji s splosnim.

Quote:
Torej lahko samo vsak človek za sebe presodi, kaj je njegova naloga, da je bog zadovoljen z njim.

Bog bo zadovoljen z njim kadar bo On zadovoljen z njim, ne kadar bo on (clovek) tako rekel ali "mislil". ce hoces nekomu "ustrezt" je dobr, da najprej od njega izves kaj mu je vsec in kaj ne.

npr. ce jaz nesem peceno kuro vegetarijancu iz "dobrega" namena, mu ne bom lih ustregu, a ne? na podobn nacin, ce hocmo mi zadovoljit Boga, mormo izvedt kaj je njemu vsec in kaj ne, in to od Njega direkt, ali pa od tistih, ki ga bolje poznajo kot mi.

Quote:
Torej lahko presojamo samo za sebe, ne pa na splošno.

je splosno pravilo in iz tega ven izhajajo tudi posamicne hkrati.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Bogec
Reply #8 - 27.08.2003 at 10:16:20
 
Massimo wrote on 27.08.2003 at 09:34:46:
To je res stvar posameznika, ampak se mi zdi, da tu govoriš bolj o smislu življenja? Če te to zanima ti lahko ponudim odgovor, ki je zapisan v Vedah: Ko boš odkril kdo si ti, kdo je bog in kakšno je razmerje med vama, bo tvoj smisel izpolnjen!

poznas Vede?

Vede govorijo teoreticno o tem kdo smo mi, kaj je iluzija, kaj je ta svet, kaj je materija, kaj je duh, kdo je Bog, kaksen je medsebojni odnos med temi entitetami, in kaksne so aktivnosti znotraj tega Absolutnega koncepta. Vede govorijo tudi o procesu, s katerim te stvari spoznas prakticno, ne le teoreticno (napisano na papirju) in kaksen rezultat pride od takega prakticiranja.

ves o tem tud kej podrobnejse, ali si zaenkrat s tem le malo seznanjen?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Bogec
Reply #9 - 27.08.2003 at 11:01:39
 
Quote:
brez svobodne volje ni ljubezni. ljubezen je prostovoljna in ne pozna prisile. kjer je prisila (zakon, kot pri krvi) tam ni ljubezni.

to je najbrž res. čeprav poznamo tudi angele, bitja ljubezni, ki naj ne bi imela svobodne volje, pač pa le nalogo?

Quote:
ja spet odvisen kaj si ti zdej predstavljas pod besedo clovek. clovek je zame tisti, ki ima sposobnost diskriminiranja. ne deluje le po nagonu kot to dela zival. s to diskriminacijo pa se clovek lahko osvobodi trpljenja, ko ugotovi zakaj je tam in kako ga odpravit.

kdo pa je zate clovek?

človek - ti, jaz, moj sosed... vsi mi. Lastnost - človečnost, preseganje.
Hkrati pa se sprašujem (če spet primerjam človeštvo s krvjo), a je naloga krvi preseganje? Kam gre kri, ko preseže svoje žile? A je človeku ljubo, da njegova kri presega? A je bogu ljubo, da njegovo človeštvo presega? Se človek razvija s preseganjem svoje krvi? Se bog razvija s preseganjem svojega človeštva? Verjetno se. Gre torej za soodvisnost (boljša beseda: sodelovanje) v rasti, ne glede na očitno podrejenost človeške vloge nasproti božji (vloge krvi, nasproti človeku)?

Quote:
torej takrat kadar nam je neprijetno je to posledica napacnega (manj pravilnega) delovanja. kadar nam je prijetno, je to posledica pravilnega delovanja.

tole prijetno-neprijetno se mi nikak ne dopade Undecided
Včasih bi blo nujno meditirat, pa mi je neprijetno in se namesto tega rajši jezim, ker mi je to bolj prijetno. Kljub temu se skozi jezo običajno kaj naučim, kar je koristno, česar se skozi meditacijo tisti hip ne bi in bi bila za mene nekoristna. Ne glede na to, naj bi bila meditacija pravilna, jeza pa napačna. Pravilnosti prav-narobe (vsled prijetno-neprijetnosti) se za posameznika ne da kar na slepo določit.

Quote:
npr. ce jaz nesem peceno kuro vegetarijancu iz "dobrega" namena, mu ne bom lih ustregu, a ne? na podobn nacin, ce hocmo mi zadovoljit Boga, mormo izvedt kaj je njemu vsec in kaj ne, in to od Njega direkt, ali pa od tistih, ki ga bolje poznajo kot mi.

če ti nekdo prinese pečeno kuro, ker mu je mar za tebe, ti ne bo ljubo in boš vesel tega, da ti jo je prinesel? Sicer je ne boš pojedel, ampak sej se ne hranimo samo skozi želodec, včasih je tud pozornost dovolj, ker je znak ljubezni. Hočeš rečt, da bog zavrača spontane darove ljubezni in pozornosti, ker niso izvedene pravilno?
Če se točno pozanimaš, kaj je bogu ljubo, komu s tem koristiš? Njemu? Ker on to rabi, al kako? Bog nič ne rabi, ti rabiš. S tem koristiš samo sebi. In po svoje je to tudi hudo preračunljivo, da hočeš streč bogu, zato, da s tem koristiš sebi.
Če si navajen na sobno postrežbo, je sicer zelo verjetno, da jo boš vzel k sebi, da ti bo bližje in ves čas na voljo. Ampak a je zato kaj manj vredno, če poleg vsega običajnega dela, ki ga ima, pride k tebi sosed in ti prinese pečeno kuro z namero jo delit s tabo, ker te ima rad? Vse, kar pride iz srca je vedno cenjeno, če imaš srce, pa čeprav je dejanje "napačno". Ravno tako dejanja, ki so izvedena iz preračunljivosti (želje po ugajanju) in niso prišla iz srca, ne morejo naletet na srce.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Bogec
Reply #10 - 27.08.2003 at 11:51:03
 
Devi wrote on 27.08.2003 at 11:01:39:
to je najbrž res. čeprav poznamo tudi angele, bitja ljubezni, ki naj ne bi imela svobodne volje, pač pa le nalogo?

tudi oni to nalogo izvajajo iz ljubezni. torej prostovoljno oz. z lastnim privoljenjem.

Quote:
človek - ti, jaz, moj sosed... vsi mi. Lastnost - človečnost, preseganje.

se enkrat ponavljam vprasanje. torej, kdo je zate clovek? kaj je to clovecnost? kaj je to preseganje (v tem primeru)?

Quote:
A je bogu ljubo, da njegovo človeštvo presega?

Bog je vedno nad vsem. clovestvo ga nikoli ne more presezt. clovestvo je ena izmed energij Boga. on pa je izvorni energetik, gospodar in kontrolor vseh svojih energij.

Quote:
Se bog razvija s preseganjem svojega človeštva? Verjetno se.

verjetno se, ali pa se ne. Wink prevec ugibas.

Bog se ne "razvija". On je vecno popoln.

Quote:
Gre torej za soodvisnost (boljša beseda: sodelovanje) v rasti, ne glede na očitno podrejenost človeške vloge nasproti božji (vloge krvi, nasproti človeku)?

mi smo odvisni od Boga, on pa ni odvisen od nas (razen, ko si to po svoji volji zeli, ampak to je ze druga pesem). sicer mi je pa vsec to, da priznas, da smo mi tisti, ki smo podrejeni (ceprav dostkrat opazujem delovanje ljudi v cistem nasprotju s tem).

Quote:
tole prijetno-neprijetno se mi nikak ne dopade Undecided
Včasih bi blo nujno meditirat, pa mi je neprijetno in se namesto tega rajši jezim, ker mi je to bolj prijetno. Kljub temu se skozi jezo običajno kaj naučim, kar je koristno, česar se skozi meditacijo tisti hip ne bi in bi bila za mene nekoristna. Ne glede na to, naj bi bila meditacija pravilna, jeza pa napačna. Pravilnosti prav-narobe (vsled prijetno-neprijetnosti) se za posameznika ne da kar na slepo določit.

ne slepo (z ugibanjem) je res boljs, da ne. ampak, ce jo nakazejo tisti, ki Resnico poznajo, pa je to najboljs in tudi najbolj koristno. drgac se stalno ucimo le skozi neprijetne izkusnje. to je posledica (in nagrada) nadutosti.

Quote:
če ti nekdo prinese pečeno kuro, ker mu je mar za tebe, ti ne bo ljubo in boš vesel tega, da ti jo je prinesel?

bi bil vesel (ce bi zaznal, da mu je mar zame), ampak bi bil se bolj zadovoljen, ce bi se ta oseba prej pozanimala (sploh, ko/ce ima moznost) o tem kaj bi mi bolj ustreglo in kaj manj.

Quote:
Sicer je ne boš pojedel, ampak sej se ne hranimo samo skozi želodec, včasih je tud pozornost dovolj, ker je znak ljubezni.

cisti znak ljubezni je sele takrat, ko sluga sluzi gospodarju glede na gospodarjeve zelje, ne na svoja lastna ugibanja.

Quote:
Hočeš rečt, da bog zavrača spontane darove ljubezni in pozornosti, ker niso izvedene pravilno?

ne, On jih ne zavrne. ampak mors se pa vedno zavedat, da je Bog vseveden. On ve, kdo mu kaj ponuja iz pozornosti in ljubezni.

Quote:
Če se točno pozanimaš, kaj je bogu ljubo, komu s tem koristiš? Njemu? Ker on to rabi, al kako? Bog nič ne rabi, ti rabiš. S tem koristiš samo sebi.

zakaj pa je Bog ustvaril nas? zaradi Njega ali zaradi sebe? Wink tale ti bo tezka.

Quote:
In po svoje je to tudi hudo preračunljivo, da hočeš streč bogu, zato, da s tem koristiš sebi.

tisti, ki ima rad Boga ustreze zeljam Boga, in stranski produkt tega je njegovo osebno zadovoljstvo.

da ti mal pomagam se pri prejsnem. za ljubezen sta potrebna dva, ki se zdruzita v eno, a hkrati ostajata individuma. ce je samo en, ali ce ni nbenga, ali pa ce sta dva, ki nista v enem (zdruzena), ljubezni ni. in tudi zadovoljstva ni.

Quote:
Če si navajen na sobno postrežbo, je sicer zelo verjetno, da jo boš vzel k sebi, da ti bo bližje in ves čas na voljo. Ampak a je zato kaj manj vredno, če poleg vsega običajnega dela, ki ga ima, pride k tebi sosed in ti prinese pečeno kuro z namero jo delit s tabo, ker te ima rad?

spet je vprasanje, ce me ima sosed zares rad. pises same "idealne" scenarije. ampak ni nujno, da se v praksi to tudi dogaja. men se zdi, da hoces s temi scenariji mal upravicit svojo lenobo pri spoznavanju zelja Boga.

Bog je vseveden. on ve, ali Ga imamo mi radi ali ne.

Quote:
Vse, kar pride iz srca je vedno cenjeno, če imaš srce, pa čeprav je dejanje "napačno". Ravno tako dejanja, ki so izvedena iz preračunljivosti (želje po ugajanju) in niso prišla iz srca, ne morejo naletet na srce.

se strinjam.

torej, imamo zares radi Boga iz srca, ali si samo mislimo, da ga imamo?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Bogec
Reply #11 - 27.08.2003 at 13:00:02
 
Joj, kak je že tole razdrobljeno in daleč od smisla vprašanja Tongue

Quote:
se enkrat ponavljam vprasanje. torej, kdo je zate clovek? kaj je to clovecnost? kaj je to preseganje (v tem primeru)?

tole ti težko povem, ker mi je težko ubesedit. zame je človek človeško bitje z vsemi za človeško bitje lastnimi sposobnostmi in ostalim. ČLovečnost se prepoznavanje svoje narave. Preseganje je preseganje človeške narave.

Quote:
Bog je vedno nad vsem. clovestvo ga nikoli ne more presezt. clovestvo je ena izmed energij Boga. on pa je izvorni energetik, gospodar in kontrolor vseh svojih energij.

nisem misla, boga presežt, misla sem samo na preseganje. A si ti želiš, da bi tvoja kri presegala svojo naravo, ker ji je neprijetno preživet celo svoje življenje v žilah? Po eni strani lahko ostaneš brez krvi, kar te lahko ubije, po drugi strani pa mogoče k preseganju teži celo telo, ne samo kri, torej hkrati kri s preseganjem svoje narave tudi ti kot človek rasteš in presegaš svojo naravo?
no, nima veze tole, je sam razmišljanje...

Quote:
verjetno se, ali pa se ne. Wink prevec ugibas.

Bog se ne "razvija". On je vecno popoln.

Nikol ni preveč Smiley
Ti trdiš, da je on popoln, ker si to prebral.
Imaš torej kaj več izkustva kot jaz in dejansko poznaš-se zavedaš narave boga boljše?

Quote:
mi smo odvisni od Boga, on pa ni odvisen od nas (razen, ko si to po svoji volji zeli, ampak to je ze druga pesem). sicer mi je pa vsec to, da priznas, da smo mi tisti, ki smo podrejeni (ceprav dostkrat opazujem delovanje ljudi v cistem nasprotju s tem).

Ideja podrejenosti mi nič kaj ni všeč, ker me asociira na zlorabljanje.
O bogu v bistvu nimam nekega prepričanja, razen da je Ljubezen, kar opredeljuje moj odnos do njega.

Quote:
ne slepo (z ugibanjem) je res boljs, da ne. ampak, ce jo nakazejo tisti, ki Resnico poznajo, pa je to najboljs in tudi najbolj koristno. drgac se stalno ucimo le skozi neprijetne izkusnje. to je posledica (in nagrada) nadutosti.

tistim, ki Resnico poznajo po moje ni za verjet na slepo. Ne glede na to, kolko oni poznajo Resnico, resnica ne deluje za tebe, če je tudi sam ne prepoznaš. Lahko torej iščeš svojo pot do resnice al pa hodiš po tuji, garancije, razen tega, da oni trdijo, da je razlika, pa ni nobene.
Nadutost... da je vzrok neprijetnih izkušenj. Lahko.
Lahko pa je nadustost tudi trditev nekoga, da boljše pozna boga in pot do njega.

Quote:
bi bil vesel (ce bi zaznal, da mu je mar zame), ampak bi bil se bolj zadovoljen, ce bi se ta oseba prej pozanimala (sploh, ko/ce ima moznost) o tem kaj bi mi bolj ustreglo in kaj manj.

nadutost je lahko tudi, da si izbirčen, da ne znaš cenit darila iz srca, in ga zavrneš, ker se človek v svoji spontanosti ni prej prepričal, kaj bi ti bolj ustrezalo.
Ampak, a ti misliš, da je bog nadut?

Quote:
cisti znak ljubezni je sele takrat, ko sluga sluzi gospodarju glede na gospodarjeve zelje, ne na svoja lastna ugibanja.

ljubezen je brezpogojna. Hočeš rečt, da bog postavlja pogoje in pravila, kako se mu je potrebno približat?

Quote:
zakaj pa je Bog ustvaril nas? zaradi Njega ali zaradi sebe? Wink tale ti bo tezka.

pojma nimam Grin
verjetno iz želje po ljubezni in ustvarjanju?

Quote:
da ti mal pomagam se pri prejsnem. za ljubezen sta potrebna dva, ki se zdruzita v eno, a hkrati ostajata individuma. ce je samo en, ali ce ni nbenga, ali pa ce sta dva, ki nista v enem (zdruzena), ljubezni ni. in tudi zadovoljstva ni.

lepo, da se hočeš postavit v vlogo učitelja in hvala ker se trudiš, čeprav to ne rabim, sem pa vesela, da razmišljaš skupaj z mano in da si boljše razložil tole z ustvarjanjem.
Ampak tale "za ljubezen sta potrebna dva"... hočeš rečt, da obstaja ljubezen izključno v odnosu, torej zaradi ločenosti? Bog sam po sebi, (brez odnosa s svojim stvarstvom) pa ni ljubezen?

Quote:
spet je vprasanje, ce me ima sosed zares rad. pises same "idealne" scenarije. ampak ni nujno, da se v praksi to tudi dogaja. men se zdi, da hoces s temi scenariji mal upravicit svojo lenobo pri spoznavanju zelja Boga.

Niti nimam potrebe karkoli na sebi opravičevat in sem kar v dobrem odnosu z bogom, hvala Wink
Situacija s sosedom in kuro pa ni "idealna", take stvari se po moje dogajajo pogosto. Izpostavla sem jo zato, ker se mi je zdelo, da ti misliš, da je bog hudo izbirčen, ozkosrčen in dlakocepski, ko pride do vprašanja, kdo do njega pravilno dostopa, kdo pa ne. Kar lahko pripelje do prepričanja, da se začne mislit, da je neka pot bolj prava oz da ima bog nekoga rajši, kar pa po moje ne drži.
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Bogec
Reply #12 - 27.08.2003 at 13:20:19
 
Devi wrote on 27.08.2003 at 13:00:02:
Ti trdiš, da je on popoln, ker si to prebral.
Imaš torej kaj več izkustva kot jaz in dejansko poznaš-se zavedaš narave boga boljše?

to pravijo zapiski in besede tistih, ki so Boga spoznali. najbrz bojo pol tocni, kajne. osebna realizacija pa pride scasoma s prakticiranjem navodil, ki jih dajejo te zapiski in besede realiziranih svetniki.

Quote:
Ideja podrejenosti mi nič kaj ni všeč, ker me asociira na zlorabljanje.

kaj pa na sluzenje, ki je podlaga vsaki ljubezni?

Quote:
O bogu v bistvu nimam nekega prepričanja, razen da je Ljubezen, kar opredeljuje moj odnos do njega.

pol pa se bolj poglobi ta vajin odnos.

Quote:
tistim, ki Resnico poznajo po moje ni za verjet na slepo.

a je pol po tvoje boljs slepo verjet slepemu sebi?

svetnikom lahko le zaupas, da imajo prav in da ti hocejo dobro. ko sledis njihovim navodilom scasoma spoznas kaj od tega je res in kaj ni. pred tem pa le ugibas.

Quote:
Ne glede na to, kolko oni poznajo Resnico, resnica ne deluje za tebe, če je tudi sam ne prepoznaš.

heh. Resnica je vseprisotna in vecna. deluje na vsakega, ne glede na to ali jo on pozna ali si pred njo zatiska oci. ce se vede ali nevede dotaknes ognja te bo v vsakem primeru speklo. podobno je z Resnico. deluje na vsakega.

Quote:
Lahko torej iščeš svojo pot do resnice al pa hodiš po tuji, garancije, razen tega, da oni trdijo, da je razlika, pa ni nobene.

ptici letijo v jati, ampak vsak s svojimi krili maha.

nben ne bo naredu nic namesto tebe, ali da bos ti hodila po "tuji" poti. ti lahko le hodis, ce se tako odlocis skupaj s tistimi, ki ze prakticno poznajo pot do Boga. v nasprotnem primeru pa je moznost da dolgo tavas v temi.

Quote:
Nadutost... da je vzrok neprijetnih izkušenj. Lahko.
Lahko pa je nadustost tudi trditev nekoga, da boljše pozna boga in pot do njega.

lahko je nadutost, ali pa socutje.

Quote:
ljubezen je brezpogojna. Hočeš rečt, da bog postavlja pogoje in pravila, kako se mu je potrebno približat?

hkrati ja, in ne. Wink

Quote:
Ampak tale "za ljubezen sta potrebna dva"... hočeš rečt, da obstaja ljubezen izključno v odnosu, torej zaradi ločenosti? Bog sam po sebi, (brez odnosa s svojim stvarstvom) pa ni ljubezen?

za ljubezen sta vedno potrebna dva ja, ki se zdruzita v eno, a hkrati ostajata individuma.
stvarstvo je ena izmed energij Boga, s katero je eno, a hkrati razlicno. kot ogenj (energetik) in toplota (energija).

Quote:
Niti nimam potrebe karkoli na sebi opravičevat in sem kar v dobrem odnosu z bogom, hvala Wink

blagor teb.

Quote:
Izpostavla sem jo zato, ker se mi je zdelo, da ti misliš, da je bog hudo izbirčen, ozkosrčen in dlakocepski, ko pride do vprašanja, kdo do njega pravilno dostopa, kdo pa ne.

mogoce se ti je pa narobe zazdelo. Wink

Quote:
Kar lahko pripelje do prepričanja, da se začne mislit, da je neka pot bolj prava oz da ima bog nekoga rajši, kar pa po moje ne drži.

bog ima vse enako rad, a hkrati ima bolj rad tiste, ki so mu predani.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Bogec
Reply #13 - 27.08.2003 at 14:41:10
 
Quote:
Kaka neumnost, bog ima vse enako rad a rajši tiste, ki so mu predani

tako pravi Bog sam.

Quote:
Kako pa sploh veš da si kao nekemu bogu predan, kaj pa če se hudiču predajaš ???

ne ves. ampak vseeno ves po rezultatih.

Quote:
Kako to, če si mu predan, O Aryan, da potem ta tvoj bog tebe drži v takšni agoniji trpljenja in vsega slabega sranja, ki ga sam opisuješ tod gori. ???

ker me ima rad.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Bogec
Reply #14 - 27.08.2003 at 15:26:22
 
no vids. tako je to.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3