Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 5421 times)
umetnic
1
*
Offline


Posts: 2
Si
Gender: male
Zascitna oprema v borilnih sportih
22.08.2003 at 20:20:56
 
Zanima me kje pri nas se da dobiti kvalitetno opremo, (se posebej rokavice, scitnik za zobe, scitnik za golen) po neki normalni ceni.  Tongue

Kaksno je vase mnenje glede TopTen opreme. Je vredna svoje cene? (samo rokavice za sparing so cca 20k... )   Undecided

BRUS-LI, kako bi ocenil SAP znamko (rokavice) ?


Have Fun!  Grin

d.
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Zascitna oprema v borilnih sportih
Reply #1 - 23.08.2003 at 22:06:54
 
ROKAVICE ....so itak ceu spekter kvalitete....top ten ....zame ni nc posebnega.....sap? ja trudi se v smeri top tena....morda je celo boljsi....hmmm......drugace pa.....cist enostaven pakistanc zna bit cist dobr.....samo pregledat je treba kako je stvar sesiu....itak pa on dela use za sap in za top ten.....kdo pa se verjame v evropske izdelke......to vse delajo uni revezi dol u 7 dezeli.cudes.
kje kupt ? najprej se je za uprasat - zakaj to sploh rabit? mogoce se pa rabljeno bl splaca kt novo?
al pa nc od tega.....mogoce te pa napad cez kksn dan mine?

lp

brus-li
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
umetnic
1
*
Offline


Posts: 2
Si
Gender: male
Re: Zascitna oprema v borilnih sportih
Reply #2 - 24.08.2003 at 20:42:48
 
To da se izdeluje na daljnem vzhodu je logicno, je pac poceni delovna sila...kljub temu, pa to se ne pomeni, da roba 'iz dol' ne bi mogla bit kvalitetna oz. vcasih celo zelo kvalitetna! Se posebej, ce se na njo v koncni fazi nalepi nalepka priznanega proizvajalca. Res, da zadevo zaradi imena krepko preplacas, a imas hkrati tudi garancijo, da kupujes kvaliteto.

Glede na to, da so se mi 'Penna' rokavice za 7k zacele trgat po vsega skupaj nekaj treningih, se bom v bodoce tej znamki izogibal in posegel po boljsi/kvalitetnejsi opremi, a zal tudi drazji. TOPTEN-ove rokavice so trikrat drazje, zato bi namesto >20k raje odstel 12-13k in dobil ceni primerno kvaliteto.

SAP sem imel moznost sprobat, a se mi niso zdele nic posebnega. Opazil sem, da so Sasotove 'Silovit udarec', Leonove pa od TOPTENA, za tvoje ne vem, me pa vsekakor zanima tvoje mnenje:

TOP10/SAP/Silovit Udarec?

....oz. kaj bi ti kupil....

imam tudi ponudbo za rabljene rokavice, rokavice za znoj, bandaze, in scitnike za nart za 32k SIT  (vse TOPTEN SuperFight 2000)

Ker sem pa se cisto nov, scene glede opreme ne poznam, tako, da se tezko odlocim, ker v koncni fazi 32k ni malo denarja.

Resen pa sem...dovolj   Grin

P.S. Cestitke k izredno uspesni izvedbi letnega Campa...  Wink

Have Fun!!   8)

u.

Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Zascitna oprema v borilnih sportih
Reply #3 - 24.08.2003 at 21:07:45
 
doma imam rokavice top-ten, ki smo jih kupovali od barade ves cas .....ampak so isti ...ce ne celo hujsi problemi kot pri ostalih.....na prvi pgled so res zlo smekerske....ampak ko jih preznojis.....se zacne delat ena cudna zadeva na pregibu.....mi imammo v tehniki obliko zascitne roke ....v stilu ....odprte dlani kar je drugace kot pri amaterskem boksu in ostalem kickboxingu......roka je zakrivljena.....designer top ten rokavice pa je to rokavico naredil zlo rigidno in jo je prilagodil amaterski tehniki.....no in pol nase krivljenje zascitne roke +mal svica....pa mehkejse usnje .....pripelje do trganja rokavice top ten na zapestju....en tak primer ti lahko pokazem, ki ga hranim doma kot dokaz o kvaliteti teh rokavic.....seveda ni slo le za en primer. Zmeraj je zafrknjeno svetovat kaj je bolje....po moje je najbolje to kar ti ponudijo tko kt Saso, ker je verjetno tut sam preizkusil dost stvari in je sam tut zainteresiran da ne daje pofla od sebe.....mel smo tut Leone u igri, pa oriente  sport, pa se neke no-name...itd.....po moje ce bos strgal sasotove, ti jiuh bo dal positi in zaceliti...he, he......ce pa jih bos drugje iskal bo tezje uveljavbljati reklamacije. Itak pa nic ni vecno. Kaj pa je najboljse.....hmmm.....ko se bil v Mehiki sem videl ogromno zlo dobrih rokavic.....profesionalnih z vezalkami....kar je bolje kot te s trakovi......fantje baje hvalijo cleto-reyes......pa ja......rokavica je zlo zanimiva zadeva......mislim pa da je od vsega najbolj vazno da z rokavico za trening ne tolces v vreco, da jo dobr posusis da mas bandaze na roki itd(tle sem sam mal bos)........pa da jih cimprej cimbolj temeljito zmehcas.

lp

b
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
yan
1
*
Offline

Jst ne morem več u temi
živet
Posts: 8
Lj, Slo
Gender: male
Re: Zascitna oprema v borilnih sportih
Reply #4 - 06.11.2003 at 11:36:31
 
Re rokavice - meni so se ta poceni SAP (7k) ful hitro zacele trgati na zgornji strani, med palcem in ostankom rokavice - ze po ene pol leta. Letos poleti so dosegle ze hud stadij unicenosti, tako da sem investiral 13k v Penna rokavice (ki so tudi po feelingu ful boljse - ojacene spodaj, pritrjen palec in podobno) in zdaj upam na najboljse Smiley

Y.
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Zascitna oprema v borilnih sportih
Reply #5 - 06.11.2003 at 14:22:33
 
CE ....če bi isti keš uložu v sapove profesionalne.....oziroma če bi mene prej uprašou bi ti jih spedenou za isti keš ......razlika med Penno in SAP-om pa bi bla občutnejša. Čakam na rezultate. Hmmm.....še neki cajta ......

lp

b
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
yan
1
*
Offline

Jst ne morem več u temi
živet
Posts: 8
Lj, Slo
Gender: male
Re: Zascitna oprema v borilnih sportih
Reply #6 - 06.11.2003 at 18:48:47
 
BRUS-LI wrote on 06.11.2003 at 14:22:33:
CE ....če bi isti keš uložu v sapove profesionalne.....oziroma če bi mene prej uprašou bi ti jih spedenou za isti keš ......razlika med Penno in SAP-om pa bi bla občutnejša. Čakam na rezultate. Hmmm.....še neki cajta ......


Hello,

saj ves, impulse buying pa to Smiley Bil v BTC-ju, videl stacuno s kul stvarmi, sel not in prisel ven otovorjen in revnejsi Smiley

Edit: pa se to - jaz sem ful zamerljiv do firm. Ce mene vprasas, se tudi te za 7k ne bi smele trgati. Tako da sem zdaj nastrojen proti SAP-u.

Y.
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Zascitna oprema v borilnih sportih
Reply #7 - 07.11.2003 at 12:34:18
 
sami smo probal top ten, leone, oriente sport, penno, everlast....in se no-name variante....in verjemi za najbolj optimalno ceno ....najbolj optimalna kvaliteta. Tut mi nismo budale da bomo krs naprej delili. Sej nabavne cene so za use tam nekje, z zelo majhnimi odstopanji.
Je pa res da je treba rokavice po treningu dat susit, recimo zelo kvalitetne top ten- profesionalne rokavice so pri enmu nasemu trenerju pocile kar na pregibu tako da je druga rokavica bla se u redu , prva pa za na odpad. Ampak tip jih ni dajal susit in to je blo to.
Drgac pa ....nocmo obremenjevat zacetnikov, da bi si kupovali pro-rokavice ze kr na zacetku.....to bi blo pa res bed.

Drgac pa......rokavice so kt babe......zdej so u reedu, ze jutr pa ne ves vec kaj bo z njimi.....tko kt use u lajfu.....tko glej na to.

pis bradaz
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Matej
Guest




Re: Zascitna oprema v borilnih sportih
Reply #8 - 07.11.2003 at 21:53:38
 
Malce off topic, ampak sele zacel sem trenirat z rokavicami in me zanima, kako vi drzite pesti (stisnjene, sprosceno...). Trenutno imam sprosceno pest in ob kontaktu sele stisnem.
Back to top
 
 
IP Logged
 
yan
1
*
Offline

Jst ne morem več u temi
živet
Posts: 8
Lj, Slo
Gender: male
Re: Zascitna oprema v borilnih sportih
Reply #9 - 08.11.2003 at 12:32:01
 
matej wrote on 07.11.2003 at 21:53:38:
Malce off topic, ampak sele zacel sem trenirat z rokavicami in me zanima, kako vi drzite pesti (stisnjene, sprosceno...). Trenutno imam sprosceno pest in ob kontaktu sele stisnem.


Hello,

to je pravilen nacin - ce bi imel ves cas stisnjeno pest, bi imel tudi roke ful bolj zategnjene.

Je pa vsaj zame malo motece, ker v rokavici ne morem narediti lepe pesti (ker je pac rokavica v napoto)..

Y.
Back to top
 
 
IP Logged
 
BRUS-LI
5
*****
Offline

sanje so več kot sanje...

Posts: 665

Gender: male
Re: Zascitna oprema v borilnih sportih
Reply #10 - 08.11.2003 at 12:52:13
 
Narediti pravo pest v rokavici je dosti tezje kot brez rokavic, zato se moramo nauciti tudi posebne drze rok, ki to najbolje zagotavlja. Vendar to pride s casom samo od sebe, ko zacutis da ti neki manjka in poskusas narediti udarec mocnejsi - do takrat pa nima smisla govoriti o zategovanju pesti (uf- sploh pa ne pri zacetnikih) ampak je potrebno najprej telo spraviti v gibanje- kordinacija nog +rok - vrtenje bokov, sproscenost impulzov, odzivi, igra......to je bistvo......vse ostalo pride kasneje.
No ce primerjam s slikarstvom- recimo da prides v slikarsko solo, pojma nimas sploh o skiciranju kaj sele o slikanju na platno.in drugo uro vprasas- kako pa mesamo bravo za upodabljanje zlatega nakita ..........he, he

mislim da bi te precital vsak ucitelj in bi ti rekel samo eno

to pride kasneje......najprej gremo na kompozicijo in ilustracijo....

Smiley

mejte lepo

lp
b
Back to top
 

Kar 1 neumen dobro naredi, 100 pametnih zlepa ne popravi...
BRUS-LI  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1