Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 2946 times)
exorcist
Ex Member




Nekaj me zanima
12.08.2003 at 20:19:27
 
Bog

Zanima me kdo je html designer, pa kako se financirate oziroma kdo vas financira, ena oseba ali vec? Kdaj je gape forum zacel prvic obrazovati in kdo so bili pobudniki za nastanek te strani, sploh pa zakaj je nastal. Pa spletna stran Pozitivke, to je tudi vaso?
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Nekaj me zanima
Reply #1 - 12.08.2003 at 22:06:04
 
Zgodovina in ustanovitev foruma
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=forumi;action=display;num=1060083...

Opis, namen, usmeritev in način dela na forum
http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=forumi;action=display;num=1060084...



html designer (kar se tiče večine gape.org-a) bi bil verjetno jest, poleg open sourcarjev, katerih sourcov rajši ne spreminjam preveč.

financiramo se še kr ne ... razen nekaterih projektov, ki pa 'živijo sami sebe' (pozitivke, sončna pošta), del sredstev naj bi dobilo tudi društvo sonce.


tudi pozitivke so naše


... edino vprašanje je ... kdo smo mi ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Nekaj me zanima
Reply #2 - 12.08.2003 at 22:30:56
 
Quote:
... edino vprašanje je ... kdo smo mi  


Mi smo hm.....kaj smo? Smo čisto navadni ljudje, vsak s svojimi težavami, ki jih skušamo kar se da dobro rešiti. Vsi smo edinstveni, kot vsak človek. In nihče ni nič posebnega.
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Nekaj me zanima
Reply #3 - 12.08.2003 at 23:38:23
 
Gospod Gape v php-ju s podporo mysql baze tudi delas? Je tisti portal na Pozitivkah vas, se pravi, da si ga ti spisal, kodo, etc...?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Nekaj me zanima
Reply #4 - 13.08.2003 at 01:53:50
 
viš ... hary je mi ... gape je mi ...




pozitivke laufajo na softweru k se mu reče geeklog, ta je napisan v phpju, za bazo (podatkov) pa uporablja mysql. geekloga tipkajo modeli, odfukani modeli, open sourcarji ...
link na softwer najdeš na dnu pozitivk.

s tem delam.
to upravljam.

podobno kot svet pogovorov, ki uporablja sw yabb (link na dnu), za bazo pa txt fajle.


pri pozitivkah nism rabu kej dost spreminjat kode, kot pri yabbu, mal več pač ... headerje futerje, slikice, templejte, čšž, slovenski language file (sm dubu eno osnovo od enih prjaznih modelov),  mal kodo kje pohekat, buge lovit ... itd.

je kr pestro učasih ...


skratka ... nism jest spisu pozitivk ... mislm ... za sw obstaja kr neki varijant, vsebina pa je tisto kar šteje (vsaj kar se mene tiče) ... vsebina katero sestavljajo ljudje ... čimveč njih ... živ organizem, na enem nivoju, bi lahko reku, večno nadgrajujoč in izpopolnjujoč se.

no ja pri tem mojem delu, moram oment še TheMasterOfTheWebMachine, ki me odrešuje peklenskih muk s svojim neskončnim vpogledom v TheWebMachine in njegov sw, in me obliva s svojo ljubeznijo kadar pofrderbam kakšno kodo, kar pripelje do nepredvidenih reakcij v TheWebMachine (ki pa so zeloooo redke).
bogu naj se večno pojejo hvalnice v zahvalo.  
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Nekaj me zanima
Reply #5 - 13.08.2003 at 10:28:18
 
To si tak hobi racunalnicar - "mali hacker" ali se morda poklicno ukvarjas kaj v tej smeri?
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Nekaj me zanima
Reply #6 - 13.08.2003 at 10:37:28
 
hobi mi je tud poklic ja ... zakaj ... a se ne vidi ???
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Nekaj me zanima
Reply #7 - 13.08.2003 at 12:50:54
 
gape wrote on 13.08.2003 at 10:37:28:
hobi mi je tud poklic ja ... zakaj ... a se ne vidi ???



Ja, nek spit in izmucen si vidit s slike, pa se crna ocala imas, da te varujejo pred sevanjem.... Grin

Se nekaj me zanima, v katerem jeziku delas najrajsi php, flash, asp, ....?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1