Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 2444 times)
exorcist
Ex Member




Kvazi mirovniki, antiglobalisti, USA
09.08.2003 at 21:55:03
 
Nekaj mojih razmisljanj glede vojn in mirovnikih:

Kot prvo se mi vojna ne zdi v nobenem primeru opravicljiva, tudi ce je ena samcata zrtev. Ampak kaj hitro spoznam, da so to zopet neke vrste spekulacij in gre pravzaprav za dvorezni mec. Kot primer bi omenil Irak. Res je, da vojna terja zrtve, ampak tudi razlicni diktatorski totalitaristicni rezimi kot je bil npr. Sadamov, ki je pobijal lastno ljudstvo, predvsem politicno-rezimske nasprotnike in oporecnike. Kaj je sedaj tu pravicno, da nemo gledimo iz zornega kota vojerja (opazovalca), ali pa posredujemo? Pravzaprav tezka odlocitev: po eni strani strani ne moremo stati krizem rok kot nemi opazovalci (me briga, kaj se dogaja s sosedom), po drugi plati pa naj zanetimo vojno, kjer bodo zagotovo zrtve in veliko trpljenja? Sedaj bi seveda vsi rekli, da ima Amerika posredi gospodarske interese, kar gotovo drzi, ampak niti Francija kot Rusija, ki nasprotujeta vojni nista "svetnici", namrec ze prej so imeli s Sadamovim rezimom podpisane pogodbe glede crnega zlata - nafte in jim seveda padec diktatorja pomeni deficit in izgubljeni posli. Politika je pac politika in vsi vemo, da je k...

Kako pa je z mirovniki?

Pojavljajo se mi razlicna vprasanja in dvomi, ali so to zares tisti pravi zagovorniki clovekovih pravic in ohranjevalci miru, ali pa samo avanturisti in oportunisti (koristoljubnezi), ki jim je pac "cool", da nasprotujejo na papirju tako veliki sili kot je Amerika in lahko na steno napisajo kak osladen grafit ter v ozadju premlevajo: "Sedaj pa smo jim pokazali!"? To moje misljenje pa je taksno zaradi tega, ker sem videl, ko je gratalo "gusto" kot recejo nasi juzni sosedje in se je pojavil prvi dim, brz sila in kopita pod noge in jih "ucvremo" proti domu, saj so potencialno ogrozena nasa zivljenja. Tisti pravi prijatelj za moje pojme ostane prijatelj do groba, tudi ko mu na streho padajo bombe. "Res pa je, da se se da izvleci iz tega kaksna doktorska dizertacija in zaracunat e-mail po zasoljeni ceni poslan iz kvazi kriznih obmocij, ce ne drugo pa ljubezenska avanturica s kurdskim premoznezem???" Kdo je tukaj antiglobalist/pacifist, se vprasam, ker preprosto ne vem, ali pa sem "preneumen"?

Res se ta svet vrti v cudno smer, niti ne ves kaj je zgoraj in kaj spodaj, kaj je dobro in kaj je slabo, razlika med belim in crnim, mogoce pride resnica na dan, ko bodo slepi spregledali...

No, tukaj sem vam razsvetlil se drugo plat medalje.
Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Kvazi mirovniki, antiglobalisti, USA
Reply #1 - 10.08.2003 at 20:51:07
 
Aja, pozabit sem omenit, da se post veze ze na preteklo zgodovino. Hotel sem samo dokazat, da vsi mirovniki niso mirovniki, ce zvizgajo in se derejo na ves glas.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kvazi mirovniki, antiglobalisti, USA
Reply #2 - 11.08.2003 at 10:04:00
 
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kvazi mirovniki, antiglobalisti, USA
Reply #3 - 11.08.2003 at 10:23:49
 
exorcist, lepo si to vse prestudiru, pa me zanima, kaksen je tvoj "peace plan", oz. "peace formula"?
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Kvazi mirovniki, antiglobalisti, USA
Reply #4 - 11.08.2003 at 10:44:41
 
Quote:
exorcist, lepo si to vse prestudiru, pa me zanima, kaksen je tvoj "peace plan", oz. "peace formula"?


Popolnega mira ni mogoce doseci, zaradi pokvarjenosti ljudi, vedno se bo nasel nekdo, ki bo teral naprej sovrastvo. Mir na Zemlji je fikcija, utopija. Morali bi se vsi, cisto vsi ljudje moralno poboljsat, ker kakor se en negativec pojavi prekvasi vso testo - s sabo potegne se druge in jih skuropira, ko brzi v prepad (Hitler, Stalin).

Razresit to uganko, je enako kot, da bi hoteli razvezat gordijski vozel. Lahko se samo delno premakne kaj z izobrazbo, pravilno vzgojo v druzini in predvsem soli, napredek v znanosti, ucenju na napakah prejsnjih rodov in generacij... Ampak kaj, ko smo si ljudje tako razlicni.... Ostajam brez odgovora. To je enako kot bi poskusali ugotoviti zakaj smo ljudje hodobni ali dobri?
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kvazi mirovniki, antiglobalisti, USA
Reply #5 - 11.08.2003 at 11:04:04
 
exorcist wrote on 11.08.2003 at 10:44:41:
Ampak kaj, ko smo si ljudje tako razlicni....

ja, smo si razlicni, ampak imamo tudi vsi eno skupno tocko. Bog je samo En. in vsi mi smo mu vede ali nevede podrejeni, ceprav smo si med seboj razlicni.

ce narises veliko centrov, se bojo scasoma njihove kroznice sekale ena ob drugo in bo nastal nemir. ampak ce pa ti narises en center, pa lahko okoli njega narises neomejeno kroznic, majhnih ali vecjih pa se ne bo nikoli nic sekalo.

na podobn nacin. mi vsi (individualne duse) smo vecno podrejeni Enemu in Istemu Bogu. ce bi vsak od nas spoznal svojo vecno naravo v odnosu z Bogom, bi lahko vsi ljudje sodelovali med seboj, torej bi sluzili enemu interesu (centru), torej bi vsi sluzili istemu Bogu (centru, interesu), s katerim smo vsi itak vecno povezani.

ce pa ljudje razvijajo sebicne zelje in sebicne interese, pa je tko kot da bi narisal vec centrov, in so stalno prerekanja in kreganja, ko nekdo siri to svojo "kroznico" navzven. s tem se le odmikamo od miru, po katerem tko al tko vsi hrepenimo.  

Quote:
Ostajam brez odgovora. To je enako kot bi poskusali ugotoviti zakaj smo ljudje hodobni ali dobri?

prestudiraj se enkrat zgornji princip (teorijo), in ce se ti zdi da je lahko kej na tem, se lahko potem pogovoriva se o praksi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Kvazi mirovniki, antiglobalisti, USA
Reply #6 - 12.08.2003 at 17:45:23
 
Mi smo le navadni slabici, sahovske figure v rokah velikih, ki jih oni prelagajo kam se jim zahoce, ne ozirajo se na nikogar, poteptajo "tamajhne", za njih je vse le igra s cloveskimi zivljenji. Kaksni mirovniki, da si malo popestri svojo enolicno zivljenje pa gre med antiglobaliste, vtakne v usta zvizgalko, se slini in buri duhove, zakaj pa so jo kaj hitro ucvrli, ko so zacele padati bombe na Irak, ja vsak sciti le sebe in mu je drugi malo mar, figo, to vse je na papirju, zrezirano, zdolgocaseni smo, nic drugega. Nasilje rodi nasilje, to je vecni tokokrog in edina resnica, ki je sploh ni treba iskati, saj prite sama k tebi, ko jih dobis po glavi, obcutis jo na lastni kozi.

Kdaj  se bomo spametovali? Nikdar, ker smo vcasih se hujsi od samih zivali, ceprav si umisljamo, da nekaj smo.

Trenutno se je danasnja kultura znasla v nekem bivanjskem vakumu, pa iscemo izhode, boljse pa itak ne bo, v naravi cloveka je, da pobija slabotnejse od sebe, pocisti svojo konkurencu, da se lahko gre avtokrata   - Darwizem, ki ga sicer osebno ne priznavam, a kaj cemo, tako pac je, to pomeni nekaterim vodilo, resnico, luc - mocnejsi prevlada.... Undecided

Nic mi ne vlivajo upanja vase misli na POZIZITIVKAH, ker se ne bo nic spremenilo, to so sanje, utopija, hologrami, nerealna pricakovanja. Rajsi se vprasajte, kako spremeniti - spreobrniti ljudi na vodilnih polozajih, riba smrdi pri glavi? Tukaj gre zopet za brezizhodni polozaj, ki nas posrka na zacetek nase poti...  ???

Predstavi nacrt za boljsi jutri!!!! Ravno tu je catch, ne obstaja, mi si samo zelimo, da bi eksistiral. Razumemo, ne, ne razumemo nicesar....
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Kvazi mirovniki, antiglobalisti, USA
Reply #7 - 12.08.2003 at 22:26:21
 
ni vse tolk črno ...

vidm da ne zmoreš ocent sajta ... ne bi ti škodl, če bi stal za svojo besedo.

na to temo, o keri blodš, sm jest blodu kakšno leto zihr ... tuki so zbrani zapisi (+ nadaljevanje)
http://www.gape.org/gapes/frejmiskript.htm
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
exorcist
Ex Member




Re: Kvazi mirovniki, antiglobalisti, USA
Reply #8 - 12.08.2003 at 23:35:30
 
gape wrote on 12.08.2003 at 22:26:21:
ni vse tolk črno ...

vidm da ne zmoreš ocent sajta ... ne bi ti škodl, če bi stal za svojo besedo.

na to temo, o keri blodš, sm jest blodu kakšno leto zihr ... tuki so zbrani zapisi (+ nadaljevanje)
http://www.gape.org/gapes/frejmiskript.htm


Ja, tak jaz pac gledam na zadevo se iz drugega zornega kota, res malce hladno, ampak realisticno. Saj ne pravim, da imam prav in se ne motim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: Kvazi mirovniki, antiglobalisti, USA
Reply #9 - 14.08.2003 at 08:43:58
 
exorcist wrote on 12.08.2003 at 17:45:23:
Predstavi nacrt za boljsi jutri!!!! Ravno tu je catch, ne obstaja, mi si samo zelimo, da bi eksistiral. Razumemo, ne, ne razumemo nicesar....

nacrt za boljsi jutri obstaja in je tudi prakticno izvedljiv.

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=slovenija;action=display;num=1060...

Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1