Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 4
(Read 13542 times)
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
aryanovo trpljenje
02.07.2003 at 09:18:48
 
Pride hudo bolan aryan k zdravniku.
Zdravnik ga prijazno vpraša:
"No kaj bo dobrega aryan?"
Aryan odgovori:
"Bolijo me moji dvomi, ki se nanašajo predvsem na koristnost našega delovanja v skladu z monistično filizofijo s katero si je g. M začel domišljat da je perfect master.."
Zdravnik prekine v bolečinah zvijajočega aryana rekoč:
"Kaj ne bi bilo dobro da se začneva najprej ukvarjati s tvojim trpljenjem in bolečino?
glede g. M.ja pa ja itak povsod piše in obstajajo dokumenti zvočni in filmski zapisi, da je Gospod M postal mojster, ko mu je bilo mojstrstvo dodeljeno in to je bilo pri njegovih osmih letih, ko ga je njegov mojster razglasil za naslednjega mojstra."
Aryan" Ampak on trdi, da je on osnoval štiri hatha yogi tehnike, bla bla, bla!?"
Zdravnik:"Poglej aryan te tehnike je dobil od svojega mojstra in očeta, njegov oče jih je dobil od svojega mojstra itd, kar je vse lepo zabeleženo in potrjeno."
Aryan:" Ampak on reže kokoši glave iz svetega pisma in bhagavat gite bla, bla..."
Zdravnik:"Vsi mojstri modrosti kdaj pa kdaj citirajo Svete spise in iz njega vzamejo kakšen primer, ki ga primerjajo z razmerami v konkretnem življenju"
Aryan:"ampak on je odsekal glavo kokoši, ker ima od nje samo profit in ji pustil samo zadnji del bla, bla,"
Zdravnik:"Kaj ko bi zdaj pustila sekanje kokošjih glav in se raje posvetila tvojemu trpljenju in bolečini?"
Aryan:" Kot se govori okol (jaz o tem nimam direktnih izkusenj) zato bom povedal samo iz "verjetja", zdej ce je res je, ce pa ni pa ni...."
Zdravnik:"Aryan poglej izvor tvojega trpljenja in bolečin je ta, da nimaš direktnih izkustev in vse tvoje verjetje bazira samo na nekih teorijah."
Aryan:"Ampak baje je gospod M. navezan na neke intoksilante in spolna vedenja..."
Zdravnik:"Vidiš problem tvojih bolečin izhaja iz tvojih baje. Mnogo preveč si ponavljal mantro baje, eto zdaj pa imaš"
Aryan:"ampak tale stojči vedno bolj postaja agresiven do resnice in neagresiven do neresnice, kar je v nasprotju z ponižnostjo, njegove pesmi nimajo nobene teoretične vrednosti in ljudi vodijo v oblake in iluzije, bla bla"
Zdravnik:"Pustiva zdaj stojčija, raje mi povej kaj o sebi?"
aryan:
"sicer sm pa ze veckrat povedu, sele ko spoznas (oz. priznas) da nekaj ne stima (neizpolnjenost), sele takrat bo nekdo lahko kej "slisal", pred tem ne. tko da jaz ti predlagam da se naprej vestno izvajas te tehnike da bos rezultate ki ti jih nudijo cimprej iztrosu, da bos pol lahko pocas razumel o cem res govorijo Vedski spisi, ki nam prakticno pomagajo pri dokoncnem Samospoznanju in delovanju v skladu s tem in kaksen je rezultat takega delovanja bla, bla"
Zdravnik sestri: " pripravite eno konjsko injekcijo proti trpljenju in bolečinam za našega dragega aryana!"
Aryan:"Ne gospod doktor, moje bolečine in trpljenje bo ponehalo, ko boste dali injekcijo najprej gospodu M., stojčiju in vsem tistim, ki berejo njegove poste, končno se mi pa zdi, ker jaz nimam direktnega izkustva, da bi si jo morali dati tudi sebi in vsem ljudem v oblakih in iluzijah,bla, bla..."


Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: aryanovo trpljenje
Reply #1 - 02.07.2003 at 09:32:48
 
Smiley

vsak k ma mal domisljije se lahko spomne taksnih ali drugacnih zgodbic s taksnimi ali drugacnimi nastopajocimi osebami in taksnimi ali drugacnimi aktivnostmi in zakljucki, nauki itd. ampak kaj k bojo rezultati take umske gimnastike (ki ji nekateri pravijo umetnost) izpuhtel pod vplivom casa in ne bojo ne men ne ostalim vec nudil tistga sugestivno-umetnega zadovoljstva kot so ga na zacetku. in spet bom kot ze zdej ostal se naprej trpeci aryan.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: aryanovo trpljenje
Reply #2 - 02.07.2003 at 18:10:48
 
aryan
rezultati take umske gimnastike kot so tvoji:

"bojo baje",

"kot se govori okol",

"in ne iz izkustva",

ti dolgoročno in kratkročno prinašajo sugestivno umetno nezadovoljstvo in tvoje trpljenje.

ali nam res ne moreš povedati že enkrat vsaj nekaj malega iz svojega lasnega izkustva?

Povej nam kaj iz svoje blaženosti o milosti,
ki si je deležen iz svojega petja: "Hare, hare...?
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: aryanovo trpljenje
Reply #3 - 02.07.2003 at 20:17:03
 
Stojan, ti res nisi pri pravi, si pa skrajno neokusen. Sad
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: aryanovo trpljenje
Reply #4 - 02.07.2003 at 22:02:41
 
Smiley
"Halo pica??" ???
"Ta pa ni iz našega filma" Grin
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: aryanovo trpljenje
Reply #5 - 03.07.2003 at 08:55:56
 
stoychi wrote on 02.07.2003 at 18:10:48:
ali nam res ne moreš povedati že enkrat vsaj nekaj malega iz svojega lasnega izkustva?

sej kot se ze zdej indirektno opaz, te ta moja izkustva (ali teorija) vznemirjajo, da se pocutis tok ogrozenga, da mors vame projecirat prestrasenost, pokvarjenost, trpecnost in podobne stvari.

najprej odpres topik o Prem rawatu, in ko vidis da so se oglasil tud taki, ki ne podpirajo ali pa vsaj niso ne vem kok zainteresirani za njegovo ucenje, si se zbal, da bo kdo dobil napacno predstavo o njem in sel odpret nov topik kjer naj bi se z argumenti "pljuval" rajs po tebi, da bi odvrnil pozornost od topika Prem rawat in gospoda M. pol ko ti postane "tesno" se na svojem topiku, hitro odpres se nov topik, kjer se usmeri pozornost name, in se me "pljuva" in to z zelo "argumentnimi" zgodbicami kot je zgornja o zdravniku itd.

jz sicer ne vem s kaksnim namenom si ti prisel na ta forum. eden izmed namenov/razlogov je bil najbrz ta, da bi propagiral gospoda M. in njegovo ucenje in hkrati tudi sebe, kot njegovega dolgoletnega sledilca. po moje pa nisi lih ciz pricakval tazga rezultata ki se je pol pokazal.

ampak pustmo to. kar se mene tice, sem ti ze povedu, da jaz dvomov v tvoja izkustva zadovoljstva in dokoncne izpolnjenosti nimam. jaz sam pravim, da na podlagi teoretskega koncepta Resnice ki ga podajajo Vede ne verjamem, da to tvoje izkustvo in praksa nudita najvec kar individualna dusa lahko doseze, in da so vcasih taka izkustva kot jih mas ti, ce niso pravilno dojeta, lahko tudi prepreka na poti dosege trajnega zadovoljstva in dokoncnega samospoznanja.

in tko kot ti verjames svojim obcutkom, tko jaz verjamem svojim.

ce pa sem jaz iz vidika tvojega izkustva kakorkoli "zaveden" ali "prikrajsan" s strani kogarkoli ali cesarkoli, bos pa to seveda mogu se naprej argumentirat s taksnimi ali drugacnimi prijemi. za rezultate, ki bi si jih pa ti zelel ti pa jaz ne morem garantirati.

zavedat pa se mors le to, da je ta forum odprte narave, in kadarkoli kdo pise o raznoraznih "zato-jih" bo mogu nase prevzet odgovornost tudi takrat ko bo na to prisel tud kaksen "zakaj".
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: aryanovo trpljenje
Reply #6 - 03.07.2003 at 10:37:46
 
Smiley
poglej aryan hotel si mojo pozornost, zdaj jo imaš.
Ne mi zdaj jokat s tem, da projiciram vate prestrašenost, pokvarjenost, trpecnost in podobne stvari, kakor v zgornji zgodbi.
Tam uporabljam zgolj tvoje lastne besede, tvoje trditve izhajajoče iz tvojih neizkustev, ki bazirajo na:
okol se govori, baje bojo, ne verjamem, tvojih teorij itd itd
Zate je tvoja teorija tvoje izkustvo.

Učenje vseh mojstrov ne poteka samo preko besed,

ampak tudi in predvsem preko energijskih zazanav,

ki jih vsak posameznik lahko doživi

v stiku z mojstrom in mojstrovim učenjem,

zato že od samega začetka vabim ljudi,

naj vsaj enkrat pridejo na srečanje

in se sami prepričajo, ali je to učenje za njih primerno, ali ne.

Ti si že takoj na začetku povedal, da te Prem Rawatovo učenje ne zanima, da ne nameravaš priti na srečanje, vendar tu kar naprej postavljaš vprašanja, tu projiciraš in trosiš svoje dvome, svoje strahove, in svoja trpljenja, na kar so te opozorili že kreden, little star in gape, bamby pa še kdo bi se našel.

Druga stvar pa je tvoja pokvarjenost.

Tvoja pokvarjenost se najlepše izraža že v tvojih citatih iz zgornje uvodne zgodbe aryanovo trpljenje, kjer ti podtikaš lažne potvorbe o Maharajiju in njegovem učenju:
kjer trdiš, da se je sam oklical za perfect mastra
in da si je sam izmislil tehnike,
in za katere celo trdi, da so njegove

kljub temu, da sem to kako je postal Prem Rawat mojster  napisal na pozitivkah v Moji zgodbi z maharajijem in Kdo sem jaz in tu na tem forumu že velikokrat.

Poleg tega sem tu objavil vse naslove od www.tprf.org in druge, kjer se da dobiti vse verodostojne podatke.
Ker tega nisi storil prvič, ampak se kar naprej ponavljaš, tvoja pokvarjenost pa gre celo tako daleč, da celo takoj napadeš recimo Little star, ali koga drugega, ki se je oglasil na mojem topicu s svojimi negativnostmi, dvomi in neumnimi vprašanji.
Zato si si zaslužil svoj topic in svojo analizo.
Tvoja verjetja, ki izhajajo iz kot sam praviš teoretskega koncepta Resnice, ki ga podajajo Vede, so samo prazna verjetja in nič več.
Izpolnjeno izkustvo je pač izpolnjeno izkustvo,
prazno verjetje pa samo prazno verjetje.
Ali je ta notranja izpolnjenost tisto končno samospoznanje ali ne,
se mora prepričati vsak posameznik sam,
tu prazno verjetje ali neverjetje ne pomaga.
Pomaga samo notranje izpolnjeno izkustvo lastnega samospoznanja.

Sicer pa nam do zdaj razen svojih dvomov, trpljenj itd še vedno nisi nič napisal o izrazih svoje blaženosti, ki jo doživljaš skozi petje:"Hare,hare...  in ki jih vsi tu beroči že težko pričakujemo. Smiley
Izražanja tvojih trpljenj je bilo tu že dovolj a ne?


Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: aryanovo trpljenje
Reply #7 - 03.07.2003 at 11:04:17
 
stoychi wrote on 03.07.2003 at 10:37:46:
Zate je tvoja teorija tvoje izkustvo.

teorija so besede ki opisujejo izkustva, ali besede izkusenega ki so navodila za nekoga drugega da mu pomaga pri njegovem osebnem izkustvu.

tudi tvoje pisanje na tem forumu spada v kategorijo teorije, ki je interno povezana s prakso, zato se ne da nikol razlocevat teh dveh med sabo. ce pa jih, potem pa bi bilo vse to tvoje pisanje nesmiselno, ker obcutkov se tko al tko pol po tej koncepciji ne da prevest v besede, tko da lahko mal premislis o tem, kaksen smisel ima potem vse to tvoje pisanje in propagiranje.

Quote:
Tvoja pokvarjenost se najlepše izraža že v tvojih citatih iz zgornje uvodne zgodbe aryanovo trpljenje, kjer ti podtikaš lažne potvorbe o Maharajiju in njegovem učenju:

pol ga pa vprasaj sam, ce so lazne. za to pa bos potreboval nekoliko poguma. obenem pa iskreno in objektivno opazuj njegovo reakcijo ob odgovoru. veliko izmed njegovih bivsih ucencev jo je ze obcutilo.

Quote:
Poleg tega sem tu objavil vse naslove od www.tprf.org in druge, kjer se da dobiti vse verodostojne podatke.

ti pravis da so verodostojni, so pa tudi nekateri drugi ki pravijo da niso "cisto" verodostojni.

Quote:
Tvoja verjetja, ki izhajajo iz kot sam praviš teoretskega koncepta Resnice, ki ga podajajo Vede, so samo prazna verjetja in nič več.

in ta moja prazna verjeta so ocitno dovolj da te tok vznemirijo. zakaj jih preprosto ne ignoriras ce so "prazna"?

Quote:
Sicer pa nam do zdaj razen svojih dvomov, trpljenj itd še vedno nisi nič napisal o izrazih svoje blaženosti, ki jo doživljaš skozi petje:"Hare,hare...  in ki jih vsi tu beroči že težko pričakujemo.

moja izkustva ob izvajanju mojih praks so indirektno prisotna v besedah/bistvih mojih postov. tko da nekateri jih obcutijo kot nekaj "prijetnega/koristnega" nekateri pa kot nekaj "neprijetnega/nesmiselnega". vemo pa da je vsako zdravilo na zacetku neprijetno za tistega ki je bolan. njegovo smiselnost/koristnost in potrebnost pa lahko ugotovimo in priznamo sele ko ozdravimo. kdo od naju stojchi pa je bolan, pa bo neodvisno in objektivno pokazal ce ne drug, pa vsaj cas.

Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: aryanovo trpljenje
Reply #8 - 03.07.2003 at 12:17:38
 
Smiley
Pride k zdravniku hudo bolan aryan... Tongue
Smiley
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
natural
3
***
Offline

crazy monkey
Posts: 211
lj
Gender: male
Re: aryanovo trpljenje
Reply #9 - 05.07.2003 at 01:19:17
 
Ne hvala. Sem vege..
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: aryanovo trpljenje
Reply #10 - 05.07.2003 at 11:37:19
 
Grin
Hvala Bogu Wink
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: aryanovo trpljenje
Reply #11 - 29.09.2003 at 10:02:56
 
v sredo odhajam za kar nekaj casa v indijo. tam bom ponovno obiskal praktikante linije kateri tudi jaz sledim, to je Gaudiya Vaisnavizem, oz. sledenje naukom in praksi Sri Chaitanya Mahaprabhu-ja.

kolk trpljenja ali zadovoljstva pa mi bo to prinesl, bomo pa vidl.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: aryanovo trpljenje
Reply #12 - 29.09.2003 at 10:22:25
 
Quote:
v sredo odhajam za kar nekaj casa v indijo.

A pol se nekaj časa ne bomo "preganjali" po tabli  Cheesy

Srečno pot in ne pozabi, da kamorkoli že greš, pred sabo ne moreš pobegniti ...




Back to top
 
 
IP Logged
 
aryan
Ex Member




Re: aryanovo trpljenje
Reply #13 - 29.09.2003 at 10:24:55
 
Bardo_Thodol wrote on 29.09.2003 at 10:22:25:
A pol se nekaj časa ne bomo "preganjali" po tabli  Cheesy

dons pa jutr se se lahko. jaz sem zmeri za.

Quote:
Srečno pot in ne pozabi, da kamorkoli že greš, pred sabo ne moreš pobegniti ...

res. pobegnit pred sabo se ne da, niti se ne da prevec dolgo prekrivat resnice o sebi.
Back to top
 
 
IP Logged
 
stoychi
5
*****
Offline

Osmisli življenje s tem,
kar od sebe daš
Posts: 1616
Postojna
Re: aryanovo trpljenje
Reply #14 - 29.09.2003 at 12:00:10
 
Smiley
srečno pot v Indijo, pazi nase, pij samo stekleničeno vodo in upam da si vzel že kako tabletko proti malariji.
Priporočam ti, da vzameš s sabo tudi antibiotike.
Že v avionu se našpricaj s sprejem proti komarjem, saj je malarijo najlažje dobiti na letališču. Tako jo je dobil moj prijatelj, ki je mislil, da je toliko realizirana duša, da malarije ne more dobiti.
Tudi sam nameravam koncem meseca odpotovati tja, če se mi bo pot tja odprla.
Res Indija je posebna dežela, ki ti, ko greš preko higienskih preglavic kar zleze pod kožo. Sam sem bil tam več kot dvajsetkrat, pa že kar čutim po njej domotožje. Wink
V Delhiju običajno prebivam v Sri Aurobindo ashramu, je dokaj poceni in tam je vedno prijetna družba. Smiley
Back to top
 

Dih ti je dan, dih ti je svet,&&spoznaj ta sveti kraj, &&preden ti bo vzet.&&Le kdor zadiha iz srca,&&njega blaženost spozna. Smiley
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 4