Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 
(Read 7041 times)
Dejana
Ex Member




Vse se enkrat povrne
17.06.2003 at 16:34:32
 
Definitivno sem pristaš zgornjega stavka, da se vsako slabo dejanje enkrat povrne.

Ampak recimo en primer: udeležene so tri osebe.
Oseba 1 je oseba, ki je zelo podla, dela zahrbtne stvari in hudo prizadane drugi dve osebi.

Potem pa jaz, kot oseba 2 dobim v roke zelo pomembne dokumente, ki dokazujejo podlost in spletkarjenje te osebe in iz njih je videti, da je izigral obe (se pravi 2 in 3).

Vprašanje pa je: ali naj jaz te dokazne dokumente izročim osebi 3, ki je prav tako prizadeta, iz katerih bo izvedela pravo naravo osebe 1 in bo na ta način tudi videla, da sva bili obe izigrani? Poleg tega bo spoznala, da tudi njej kar naprej laže, pa tega ne ve.

Torej: ali naj povem osebi 3, da je obe zafrknil ali ne? Če ji ne bom, jo bo še naprej izkoriščal...

Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Vse se enkrat povrne
Reply #1 - 17.06.2003 at 16:46:29
 

Vse se vrača, vse se plača.


(čisti računi - dobri prijatelji)





uživajte!
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Vse se enkrat povrne
Reply #2 - 17.06.2003 at 16:51:07
 
Ti meniš, da naj nič ne ukrepam - ali pač?
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Vse se enkrat povrne
Reply #3 - 17.06.2003 at 17:43:29
 
Jaz pa takole pravim, življenje kot tako samo poskrbi, da se ta oseba sama zaplete tako daleč, da se na koncu začne sama izdajat in jo ljudje začnejo spoznavati v pravi luči, če pa neka dotična oseba dobi nekaj v roke, kar dokazuje, da ta oseba vara in laže tudi neko drugo osebo ali osebe je pa vse odvisno od karmičnega kroga, ki se vrti znotraj te skupine, tudi, če ima neka oseba dokaze za podla dela druge osebe ni nujno, da jih bo posredovala naprej, ampak posredovali jih bo takrat, ko bo zato zrel čas, se pravi, pravi trenutek.
No, tok, enmalo, kako jaz mislim in prebližno vem, da vse skupaj teče.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Vse se enkrat povrne
Reply #4 - 17.06.2003 at 19:22:24
 
Moje mišljenje je - ukrepaj.
Seveda pa brez maščevalnih čustev, ampak razumno in pošteno.

Lp Io
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Vse se enkrat povrne
Reply #5 - 18.06.2003 at 07:57:40
 
Ja, glede na to, da sem osebno vpletena in prizadeta, ne morem izvzeti, da je v tem malce maščevalnosti, saj v nasprotnem primeru ne bi storila nič.
Back to top
 
 
IP Logged
 
kreden
Ex Member




Re: Vse se enkrat povrne
Reply #6 - 18.06.2003 at 08:02:47
 
Quote:
Ja, glede na to, da sem osebno vpletena in prizadeta, ne morem izvzeti, da je v tem malce maščevalnosti, saj v nasprotnem primeru ne bi storila nič.


Hehehe, maščevanje je sladko.
Vendar, pusti nekomu drugemu, tisti bo uredil tako kot je potrebno, ko bo prišel pravi čas, ko bo čas zrel, takrat bo tudi iz tvoje strani prišlo kar mora priti.
Vse ob svojem času, aneda.
Back to top
 
 
IP Logged
 
m
5
p
*****
Offline


Posts: 6632

Gender: female
Re: Vse se enkrat povrne
Reply #7 - 18.06.2003 at 10:14:42
 

Na tole sem se spomnila ob tvoji dilemi Dejana:

Miska wrote on 03.06.2003 at 14:56:07:
Ma, ja… Saj tu se več ali manj zaštekamo vsi. Se mi zdi, da je to tudi najtežji korak. Slišati v sebi tisto pravo. In ločiti to od svojih vzorcev in svojega ega… Baje se to res da najti v tišini... Ko si samo sam s seboj... Ko samo prisluškuješ samemu sebi…

Jaz poskušam to narediti nekako tako, da razmišljam o tem, kaj mi je zares pomembno. Ko se znajdem v neki situaciji, recimo, poskušam slišati samo sebe – kako bi zdajle odreagirala? In potem se vprašam, zakaj bi tako odreagirala? Je to res ljubezen? Je to res sprejemanje? Je to res odpuščanje? Je to res pot, po kateri želim stopati? Je to res tista osmica, ki jo uči Kristus – ljubiti drugega kakor sebe in ljubiti sebe, kakor drugega? Če bi bila moja reakcija takšna, potem tako tudi odreagiram. Če bi bila moja reakcija drugačna, potem seveda nadaljujem z razglabljanjem. Najprej – zakaj drugačna reakcija. Zakaj spet ego? In potem se vprašam – kako pa želim odreagirati? Seveda - z ljubeznijo. S sprejemanjem. Z odpuščanjem. Pri tem je način, kako želim odreagirati, odvisen tudi od situacije, v kateri se znajdem in od ljudi, ki se znajdejo skupaj z mano v tisti situaciji. Postavljanje mej. In potem, če seveda časovni zamik le ni predolg, poskusim tako, kot si res želim, tudi odreagirati. Seveda ne uspem vedno. In če ne uspem, potem si rečem: OK, še en zgrešen poskus. Se opravičim, če sem nekoga nehote prizadela. In - let's try again next time… Smiley

Nekako tako. Ni lahko. In malo (ali pa precej) sem zafilozofirala… Wink Niti ne vem, če sem sploh zadela tisto, kjer si se zaštekala ti?

m.  

Back to top
 

Joj kolk radi drug drugemu izdiramo iveri iz oči! Cheesy
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Vse se enkrat povrne
Reply #8 - 18.06.2003 at 10:26:04
 
No, jaz sem se odločila za naslednjo pot:

vsa pisma sem sprintala, jih dala v kuverto in poslala osebi 1 (!).

In sicer z s spremnim dopisom, v katerem sem napisala, da mu jih vračam, zato da se bo celo življenje spominjal, kaj je naredill drugim. Da je že to dovolj, da bo moral živeti s tem, da se bo svoje prevare spominjal celo življenje.

in PS: vse v življenju se povrne.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Vse se enkrat povrne
Reply #9 - 18.06.2003 at 11:27:28
 
Dobro si to naredila. Bistvo je, da nisi v sebi zadržala.
Bravo!!!!!! Wink

Lp Io
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Vse se enkrat povrne
Reply #10 - 18.06.2003 at 14:36:10
 
Quote:
No, jaz sem se odločila za naslednjo pot:

vsa pisma sem sprintala, jih dala v kuverto in poslala osebi 1 (!).

In sicer z s spremnim dopisom, v katerem sem napisala, da mu jih vračam, zato da se bo celo življenje spominjal, kaj je naredill drugim. Da je že to dovolj, da bo moral živeti s tem, da se bo svoje prevare spominjal celo življenje.

in PS: vse v življenju se povrne.


bistvo pa je tudi, da si  si jih za ziher skopirala:
pametna punca

a si kdaj razmišljala kako bo reagirala oseba št. 3, če bo izvedela, da si ti to že vedela, pa ji nisi povedasla?
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Vse se enkrat povrne
Reply #11 - 18.06.2003 at 14:36:46
 
saj si shranila kopije, mar ne? Embarrassed
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Vse se enkrat povrne
Reply #12 - 18.06.2003 at 15:51:10
 
Hja, osebno ne poznam osebe 3. Vem sicer, kdo je in v kakšnem razmerju je do osebe 1 in tudi ona ve zame  samo videli se pa še nisva. Dejstvo je, da bi bila prizadeta in tudi ona vidi samo svojo korist- s tem, ko bi ji povedala, pa bi ona izgubila svoje lepe iluzije o njem, jaz bi bila pa ta grda, ki je vse povedala. To ni službena stvar ampak osebna, zato je še težje.

In drugo - vse imam shranjeno na mailu!

Čeprav sem prepričana, da ne bom uporabila. Predvsem zato, ker bi bilo to grdo maščevanje. Razen zadoščenja pa tako ne bi imela nobene koristi. Ko enkrat podereš mostove za seboj, jih ni. V tem primeru pa ni tako, nikdar ne veš, kdaj se stvari obrnejo in kdaj koga potrebuješ. Tako mi bo po svoje ostal "dolžan", moralno. In nikoli se ne ve, kako se lahko v prihodnosti še obrne...

Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: Vse se enkrat povrne
Reply #13 - 18.06.2003 at 16:11:53
 
no, če 3 osebe ne poznaš, pol si prav ravnala, saj po moje.

lahko si pa za vsak slučuja tud sprintaš, kaj pa če se ti računalnik sesuje? sem pač previdna.  WinkČez sedem let vse prav pride.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Dejana
Ex Member




Re: Vse se enkrat povrne
Reply #14 - 18.06.2003 at 16:17:25
 
Ja, na to pa res nisem pomislila.

Ampak nekaj drugega me bolj zanima: če bi 3 osebi povedala in se maščevala- kaj bi to pomenilo zame?  Mislim, glede na univerzum, karmo in vračanje slabega meni?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2