Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 ... 11
(Read 55160 times)
EvaZh
Ex Member




Osvobajanje od sebe, 3.del
17.06.2003 at 15:57:27
 
Iščem samo Resnico

 Ključ za očiščenje uma je namen in sicer: Moj Namen je Jasnost ali Resnica. Če je to vaš Namen, bo to vaša Izkušnja. Pošteni bodite s seboj. Za univerzum v vsej njegovi izjemnosti velja: Univerzum nam mora natančno in neposredno odgovoriti na katerokoli vprašanje.
 Slab dan imam in grem kjasnovidcu, da mi pove kaj sem kaj bil v prejšnjih življenjih. V tem primeru moj resnični motiv ni Resnica ali Jasnost, ampak ena vrsta zabave. Univerzum mi na to mora odgovoriti in odgovor neposredno ustreza stanju, v katerem sem, ko postavljam vprašanje. Zato bo tudi odgovor zabava: Bil si Kleopatra. In naredil bom napako in odgovoru verjel. Morda se pa nočem zabavati, ko sprašujem, ampak se prinašam okrog, da želim resnico, v resnici pa želim imeti prav. Postavim vprašanje in jasnovidec reče: Imaš prav. Neposreden odgovor na postavljeno vprašanje.
 Um očisti Namen. Moj Namen je Jasnost. Moj Namen je Resnica.
 Šesta čakra je vijolična in resnica te ravni je Resnica.
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #1 - 18.06.2003 at 10:55:05
 
  Kako naj vem, da je to, kar dojemam s tretjim očesom Resnica ali Iluzija. Odgovor je (spet) Namen! Vsa vprašanja pripeljite v srce, tako da postanejo brezpogojna in tak bo odgovor. Šele ko so vprašanja v srcu, lahko vprašate in takrat lahko zaupate. Odgovor bo Resnica ali Jasnost. Ne pozabite, da ego ne gre v brezpogojne energije. Ko pa vprašate iz spodnjih čaker, je čisto v redu, da se zabavate, ne bodite pa tako trapasti, da bi odgovoru verjeli. Zato vsa vprašanja najprej pripeljite v srce. Srce pozna vse odgovore.
 Ljudje največkrat vprašamo zato, da dobimo potrditev. S tem ni seveda nič narobe. Po končanem angelskem ridingu mi ljudje dostikrat rečejo, da so odgovore že prejvedeli in jaz si mislim Upam, da res. Kakšno vrednost bi imel odgovor čisto zunaj vašega bitja in bivanja? Namen vprašanj je potrditev tega, kar vemo, namen je, da malo več energije pride v to, kar vemo, namen je, da se zadeva premakne. Angeli ne morejo reči nečesa, kar ne vemo. Sicer bi bilo tako kot da nam govorijo v jeziku, ki ga ne razumemo. Kakšno vrednost bi to imelo? Zato je čiščenje uma tako pomembno. In k čemu smo se zdaj vrnili? K pomembnosti meditacije.
Back to top
 
 
IP Logged
 
cleo
3
***
Offline

življenje je čudovito

Posts: 118
Ljubljana
Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #2 - 18.06.2003 at 14:16:20
 
Hvala ti Eva, sicer sem šele na tretji, ampak tole naprej tudi dela čudeže....mi vsi smo čudeži....

Hvala ti....
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #3 - 19.06.2003 at 19:56:52
 
Smiley hvala cleo, se mi fino zdi, da tole čimvečim za kaj služi.

meditacija

 Meditacija je učenje kako se premakniti v prostor, ki nas pripelje v Jasnost in Resnico. To je prostor, kamor ego ne more oziroma se preda in nas podpira. In potrebna je vaja. V meditaciji se učimo občutja povezave z vibracijo prostora za katerega iz izkušnje vemo da je Jasnost ali Resnica. In vprašanje (ne)zaupanja se še pojvai ne. Ni dvoma v tem prostoru. In v njem si na vse lahko odgovorimo sami. Kaj pa mnogi počnemo? Zelo dolgo ne meditiramo se ne ukvarjamo s em delom našega bivanja ali zavesti. Ko imamo lepega dne krizo, se obrnemo na intuicijo, na del nas, ki omejuje ta prostor Jasnosti in Resnice in skoraj kričimo: Mi pomagaš najti Jasnost? In v tem delu mojega bivanja se oglasi: Ali se pogovarjaš z menoj? Halo? Mesece se nisva pogovarjala. Govoriš meni?
 Vprašajte se, če (kaj) delate s tem delom svoje zavesti?
 Ta del vas ne ceni napadov panike, z njim naj bi razvili delovni odnos. Tako kot velja za vsako drugo stvar, velja tudi za srce. V življenju odklanjam, da bi brezpogojno ljubil zanikam, se ogibam in zavračam in nekega dne spoznam: Bolje, da se spravim skupaj; sodelujva, drago srce, dogovoriva se... In srce reče: Se hecaš? Najprej morava opraviti nekaj..., razumeti morava drug drugega.
 Zavest srca nas ne zavrača zato, ker smo mi zavračali njega. Za anatomijo duha gre, za razumevanje občutenja različnih energij in načina njihovega delovanja. Če bi se srce naenkrat odprlo, bi verjetno imeli srčni napad. Preveč in perhitro bi blo z anas v trenutku čeprav obstajajo izjeme. In celo oseba, ki se ji je zavest široko odprla v trenutku, bo rekla: Prehitro, preplavljujoče, prestraši...
 Torej uskladite te odnose, dnevno meditirajte. Ni namen univerzuma, da nas na boleč način šokira v Resnico. Lahko rečem z jasnim znanjem in vedenjem: Bolnice in ustanove za psihično prizadete so polne ljudi, ki sta se jim srce ali tretje oko v trenutku odprla in si v tej energiji niso znali pomagat. Res jih je odnselo v čuden prostor.
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #4 - 22.06.2003 at 15:43:50
 

 Vsak od nas živi v svojem svetu Kaj mislite, bi se zgodilo, če bi se naenkrat, ko sedite s knjigo v roki, začeli zavedati vseh svetov ljudi, ki jih poznate? Mislite, da bi lahko ostali mirni? Ali bi vas odnesli na nosilih? Ob tolikih resničnostih naenkrat in ob taki hitrosti jih um ne bi razumel, ne znal obdelat. In vsi smo se sposobni naučiti videti vse te svetove hkrati. Upajmo, da postopoma.
 Z meditacijo razvijamo prijateljstvo med srcem in umom. Precej subtilno je, ko nam odprto srce reče Pojdi tja in tja ali Stori nekaj zase ali za druge in se začnemo premikati v to smer. Pa se oglasi um: Ustavi se, hej! Počakaj minuto. To ni razumno, ni logično, pametno in jaz se nikakor ne strinjam. Če misliš, da bom poravnal ta ček tej osebi, ki ga potrebuje, se motiš.
 Srce pravi Daj in univerzum ti bo izdatno poplačal, um pa zaradi energije iz prve čakre reče Ne pride v poštev. Jaz imam račune, zaupanja pa res ne dovolj. To dvoje usklajujemo v meditaciji.
 Morda pa se vi upirate naslednjemu. Um in srce se učita zaupati drug drugemu. Dobesedno. Um ne zaupa srcu in srce čuti, da mu bo um lagal. Zato je meditacija koristen del človeške izkušnje od samega začetka obstoja, pomaga se nam uglasiti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #5 - 22.06.2003 at 16:19:11
 
mater ... model je res dobr

*Namen vprašanj je potrditev tega, kar vemo, namen je, da malo več energije pride v to, kar vemo, namen je, da se zadeva premakne. Angeli ne morejo reči nečesa, kar ne vemo. Sicer bi bilo tako kot da nam govorijo v jeziku, ki ga ne razumemo. *
neki vem, pa ne vem če prov vem, zato povem al pa prašam.
drek je k me redkokdo razume in k si redkokdo drzne potrdit izkušnjo s svojo izkušnjo.
se pa premika.
in to je dobro ...


*In celo oseba, ki se ji je zavest široko odprla v trenutku, bo rekla: Prehitro, preplavljujoče, prestraši... *
to lahko potrdim iz lastne izkušnje


*Vsak od nas živi v svojem svetu Kaj mislite, bi se zgodilo, če bi se naenkrat, ko sedite s knjigo v roki, začeli zavedati vseh svetov ljudi, ki jih poznate? Mislite, da bi lahko ostali mirni? Ali bi vas odnesli na nosilih?*

počas se žaba dere.

to je pot, ne preskok. preskok je samo na koncu poti. do takrat je pač pot.
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #6 - 23.06.2003 at 12:16:35
 
gape wrote on 22.06.2003 at 16:19:11:
mater ... model je res dobr


Grin
zato bi imela jest slabo vest, če se ne bi takrat čimprej lotila tega pretipkavanja

 Univerzum tako zelo razume, kako ljudje delujemo, da je Jezus pred dva tisoč leti prišel na Zemljo, da bi nam govoril o odpiranju srca. Srce je četrta in um šesta čakra. Ali ni zanimivo, da nas je Buda učil, kako um pripraviti na to, da se bo srce odprlo in na Zemljo je prišel dosti dosti pred srcem. Buda je vedel, da se naše srce ne more odpreti, preden ne očistimo uma. Zato je povedal, kako lahko šesto čakro odpremo z Resnico in Jasnostjo in na ta način pripravil pot za Jezusa Kristusa, ki je pokazal kako odpreti srce.
 V umu imamo dosti prepričanj, ki služijo različnim namenom, obenem pa večino časa omejujejo našo duhovno rast. Zakaj in kako delujejo? V plemenskih prepričanjih in strukturi prepričanj družine je dosti pravil.
 Sprememba je počasna * življenja so potrebna za razsvetljenje * hud in dolg boj je potreben za opustitev notranjih napetosti *
 En del nas pa v duhu ve, da je sprememba nenehna. Življenje se stalno spreminja, razširja in razvija. Na zavestni ali nezavestni ravni ustvarjamo prepričanja, ki so videti, kot da lahko kontrolirajo spremembo v našem življenju. Kot da skušamo Bogu reči: Počasneje! Spremembo začenjamo potiskati nekam v prihodnost. Odlagamo jo, ker verjamemo, da je ne moremo kontrolirati. To je eno od prepričanj, od katerega se čimprej odklopite. Dovolite spremembo in jo pozdravite v svoje življenje. Ni duhovne rasti brez spremembe. Del izkušnje ali procesa duhovne rasti je stalna sprememba.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #7 - 23.06.2003 at 13:46:21
 
Quote:
Buda je vedel, da se naše srce ne more odpreti, preden ne očistimo uma.

Uh, to!
Nič se ne more odpret, če ne očistimo uma. Me je bolela glava pri rdeči, oranžni, rumeni... pa nisem razumela zakaj je skos glava nekje zraven in kaj imajo prepričanja neke čakre zveze z njo. Ampak od tam vse prihaja, a ne in zdej šele razumem, zakaj in da je vse in povsod povezano...

Kiss
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #8 - 24.06.2003 at 13:13:18
 
Devi, zgleda, kokr, da bi prav imela  Wink Cheesy Kiss

Dones pa grem v akcijo: Shocked


 Poglejmo si prepričanja, ki spremembo potiskajo v prihodnost.
 Duhovna Resnica je:
  • Kdorkoli od nas, ki si želi biti do 20. ure danes razsvetljen in izpolnjen, lahko to napravi.
  Ni univerzalnega zakona, ki bi to onemogočil. V našem Namenu in Izbiri biti popolnoma razsvetljen in izpolnjen do 20. ure nam bosta ves univerzum in Angelsko Kraljestvo pomagala, da se znebimo vse svoje navlake do večera. Možnost razsvetljenja in izpolnitve je na razpolago Človeškemu Kraljestvu. Zakaj je ne izkoristimo? Obstaja nekaj razlogov za to, največjega pa doživimo takole.
 Če izberem možnost razsvetljenja danes do 20. ure... Kaj se bo zgodilo meni, ki ga poznam, meni, ki ga razumem in obvladujem, meni, ki sem mu kos? Kam bo ta jaz šel?
 Nehal bo obstajati, ne bo več Namena jaz bom novi jaz.
  • Ali dovolj zaupam Stvarniku, da napravim ta korak?
  Če mu, je pred mano izpolnitev mojih največjih želja. Če mu ne, bom zvečer ob 20. uri racionaliziral, zakaj tega nisem storil. Ne glasno ne zancu, ampak pogovor v glavi poznamo... Vsaj dva sta noter. Klepetata in razpravljata in opravičujeta. Morda jutri..., vendar ne danes. Gre za igro, ki jo igramo s spremembo. Resnično, res res želim rasti, se znebiti bolečine in trpljenja. Dokončno sem utrujen od tega boja in rad bi mir. Dokler mi ni treba nič spremeniti. Vse to pokriva stara fraza:
 Če delamo kar delamo, dobimo, kar imamo.
 Če bom še naprej delal, kar delam, bom še naprej dobival, kar dobivam sedaj. Če mi to ni všeč, je čas za premišljevanje o spremembi.
 Nič ne ovira rasti bolj, kot naše navade. Zato razmislite:
  • Katere so vaše navade?
  Ljudi celo slišimo reči Vedno delam na ta način... Spremenite to!
 Če res želite koristno uporabiti to pisanje, je ena možnih tehnik prememba. Zato začnite s spremembo danes in sicer doma. Spremenite stanovanje. Danes začnite premikati stvari okrog, prerazporedite jih. To je zelo mogočna tehnika - pretresanje energetskih vzorcev v hiši. Zamenjajte vse skodelice in posodo, žlice dajte tja, kjer so bile vilice, bluze tja, kjer so bile hlače...
 Spremenite energijo; energija je zavest. Energija ima inteligenco in zavedanje. Naredi, kar ji rečemo. Naj življenje ne zdrkne v vzorec. Živimo v vrtu in, mimogrede ,to je Rajski vrt. In iskati Vrt medtem, ko živite v Vrtu, je presneto težka izkušnja.
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #9 - 25.06.2003 at 18:08:02
 

 Ob prehodu v Novo tisočletje pa se soočamo še z nekaterimi stvarmi. Številni učitelji so nas na planet prišli vodit v razsvetljenje ali vsaj učit novih idej in načinov dojemanja življenja. Imeli smo možnost dovoliti Mojzesu, da nas vodi iz Egipta v Obljubljeno deželo. Ta Mojzes je v naši notranjosti, je okultist znotraj nas. Egipt je dežela omejitev, spodnje tri čakre torej. In številne zgodbe v svetih spisih opisujejo, kako je, ko smo svobodni. Približali smo se točki, na kateri ni več učiteljev, ki bi nas peljali ven iz omejitev. Zdaj smo na vrsti mi. Čas je, da smo mi Mojster. Vsa učenja preteklosti in vsaka zgodba od Mojzesa, odhoda Izraelcev iz sužnosti do Noeta je naša zgodba. Vsak od dvanajstih apostolov je znotraj nas, to je 12 moči v vsakem človeškem bitju.
 Nedavno so mi Angeli rekli: Thomas, lahko posnameš kaseto ridinga. Samo enega. In daj ga vsakemu človeku ne glede na to, kdo je in kakšna so njegova vprašanja - samo spremeni ime. Kaj so mislili s tem? Prehod v Novo tisočletje je ozko grlo, v katerem so naše lekcije trpljenja tako enkratne in različne, odgovori nanje pa isti.
  • Kaj naj počnem z življenjem? Kar želiš.
  • Kaj je namen življenja? Uči se upravljati svojo energijo.
  • Kako naj delam s starši? Samo ljubi.
  • Nasvet za moj zakon? Samo ljubi.
  • Težave z otroki imam! Samo ljubi.
  Tu smo. Vem, da se sliši prazno, a je nasprotno - vso moč nosi in vse potrebne odločitve.
 Pri obravnavi uma šeste čakre si odgovorite na vprašanje:
  • S katerimi svojimi prepričanji kontrolirate spremembo in kako jih uporabljate?
  Poleg tega um počne zanimivo stvar, ko reče "to pomeni". Mi vsi imamo seznam teh "to pomeni".
 Če me žena pogleda na določen način, to pomeni...
 Če Boga prosim in tega ne dobim, to pomeni...
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #10 - 26.06.2003 at 17:25:39
 
molitev nove dobe

 Do sedaj smo molili nekako takole:
 Bog, prosim za nekaj, kar verjamem, da ne zaslužim in slutim, da tega ne bom dobil. Molim k Bogu, ki je tako daleč, da me ne sliši in tako ali tako mi bo dal nasprotno od tega, kar želim. Ampak kljub temu bom molil.
 In potem smo dodali nekaj pogojev: Če mi boš uslišal to željo, Bog, obljubljam, da nekaterih stvari nikoli več ne bom storil. In mislili, da Bog ne ve, da bomo to tako ali tako storili čez pet minut.
 Zgubljali sm se v igri, ko smo skušali moliti k Bogu, ki nas še sliši ne. Prosili smo za nekaj, kar nismo verjeli, da zaslužimo. In ko se želja ni izpolnila, smo bili razočarani?
 V molitvi Nove dobe, ki je že tu, ne gre za to. Molitev v Novem tisočletju je orodje naravnavanja, uglaševanja. Ne prosim, naj bm uglašen, ampak se uglasim s tem, kar želim. Energetska bitja smo. Vse, kar si lahko želim, je energija. In kako okrog tega deluje univerzum?
 To, na kar se lahko uglasimo, bo priteklo naravnost k nam. Ne samo denar. Modrost, razumevanje, mir, veselje, izpolnitev, karkoli... Tudi izpolnjujoč popoln odnos. Pritegnili ga boste, ko se boste očistili vseh prepričanj, da ga ne zaslužite, posebej tistih prepričanj:
  • Jaz sem (duhovno) že podelal svoje stvari, če bi le še ona podelala svoje! Potem bi midva bila srečna.
  Na karkoli se naravnamo, nam univerzum mora poslti v našo smer.
 Kaj to pomeni?
 Če v partnerskem odnosu čutimo, da v njem nekaj manjka, se pojavi vprašanje: Kaj jaz zadržujem?
 Če v njem čutimo pomanjkanje ljubezni, se vprašajmo: Kako naj ljubim bolj?
 Če čutimo, da v njem ni dovolj ubranosti, je na mestu vprašanje: Kako naj bom jaz bolj usklajen?
 Velja namreč: Izkušamo, kar izražamo.
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #11 - 29.06.2003 at 10:41:45
 

 Ko izražamo pomanjkanje, ga tudi izkusimo. Nič in nobena stvar nima nikoli opraviti z drugo osebo. In rekli smo že, da nimamo karmičnih odnosov z ljudmi, ne s prostori, ne s stvarmi. Imamo samo odnos s seboj Plačamo svoj karmični dolg in se osvobodimo.
 Bog je Ljubezen, ne neumnost. Če bi res imeli karmični odnos z nekom, bi bili žrtev rasti te osebe. Preveč ljubezni je v naravi Stvarnika za to vrsto vzorčenja. Nismo omejeni z rastjo druge osebe.
 V ridingih rečejo: Poročen sem in ne morem rasti, ker partnerja dhovna rast ne zanima.
 To ni možno Vsaka oseba v vašem življenju mora dobiti dovoljenje vaše duše, da vstopi v vaše življenje. Vsaka oseba v vašem življenju je vaše navečje darilo, če veste, kako izkusiti življenje kot šolo o skrivnostih življenja.
 In vračamo se k Peprostosti.
 Če je življenje Ljubezen in lekcija je Ljubezen in razlog za to Ljubezen in ob prihodu Novega tisočletja ugotavljamo, da je njegov namen Ljubezen in če to razumemo, je življenje - božanska ljubezenska zgodba.
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #12 - 01.07.2003 at 20:27:22
 

 Kako to, da se mnogi zataknemo v: Nisem gotov..., ne vem, kako bom temu kos?
 Samo ljubite! Ljubite denar, kariero...
 Ljudje iščejo svoj izraz, iščejo delo, ki jih bo izpolnilo. Včasih vprašajo Angele: Katera služba mi bo prinesla občutek izpolnitve? Odgovora Angelov ne cenijo vedno. Obrnimo to okrog, rečejo ti. Naj Ljubezen postavlja vprašanja:
  • Katero delo bi vas izpolnilo? Katero delo bi vam prineslo občutek izpolnitve in veselja?

 Vzemite si čas in premislite. Če bi bili svobodni, brez omejitev in bi lahko delali, kar si želite... Kaj bi želeli delati...? Prav to je vaše delo. To bo vaša izpolnjujoča kariera. Če boste naravnani na to, kar bi najraje z veseljem delali in boste to delali, je na svetu dosti ljudi, ki vam bodo za to plačali. In odgovor na vprašanje Ali lahko živim od tega? je kategoričen DA. Če boste delali, kar vas res veseli, vam bodo ljudje plačali za to.
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #13 - 04.07.2003 at 21:57:25
 

 Vendar na Zemljo nismo prišli zato, da bi služili za življenje.
 Tole so razlogi našega bivanja na Zemlji in če se boste nanje naravnali in sse z njimi uglasili se vam n bo treba vrniti nazaj - razen, če se za to ne boste svobodno odločili. Rešena bo vsa vaša karma. In naj te sestavine bodo del in poln izraz vsakega vašega dne:
 Živite, ljubite, smejte se in bodite srečni!



Smiley haloo... Smiley  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Osvobajanje od sebe, 3.del
Reply #14 - 07.07.2003 at 20:35:05
 

 Za to gre v Novem tisočletju. Človeško Kraljestvo je božanskega Stvarnika prosilo za Mir. In tja gremo. Gremo v tisočletje kjer bomo to počeli - živeli, ljubili se smejali in bili srečni! Dovoljeno nam je ustaviti se, prenehati biti zaskrbljeni odrasli in se vrniti k tej nedolžni otroški zavesti, v kateri je vse mogoče.
 Lahko sami ustvarjamo svojo resničnost in Bog nam to dovoljuje.
 In sedaj recimo, da si želite milijon tolarjev. Vse kar morate storiti je uporabiti molitev za to. ačnite naravnavati svojo elektromagnetno enrgijo na to, kar čutite kot vibracijo milijona tolarjev. Ko zadanete to vibacijo, ki je ista kot občutek, da že imate milijon tolarjev odprite vrata, saj prihajajo! Vedeti morate samo, kako se čuti energija milijona tolarjev.


tole je spet ful u redu! Shocked Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3 ... 11