Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Pages: 1 2 3 
(Read 8881 times)
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Vpliv glasbe II
12.04.2003 at 13:42:48
 
Topic Vpliv glasbe nadaljujemo od tu http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=9...
obenem pa vas opozarjam, da je za vsa besedila pesmi na voljo poseben topic, http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1... kamor lahko kopirate vse tisto kar ste sčasoma skupaj nabrali.Cheesy

Naj na tem mestu poudarim, da je prvotni namen topica Vpliv glasbe odkrivanje skrite kode, ki jo nosi vsaka pesem. Kaj takšna koda pomeni in kakšen vpliv ima.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Karmena
Ex Member




Re: Vpliv glasbe II
Reply #1 - 12.04.2003 at 22:25:07
 
Long train running od The Dooby brothers je legendarna pesem. Po dolgem času sem ga slišala pred več kot nekaj dnevi v enem kafiču. Sliši se lahkoten a je daleč od tega. Orje in koplje globoko pod površino. To nasprotje vpliva na tak način, da telo sprejema in posluša, lahko tudi brez vedenja. Čeprav si v času, ko se vrti zaposlen in zatopljen v kake misli, ko se ta komad pojavi si v njem, se ne da preslišat.

Karmen



Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Vpliv glasbe II
Reply #2 - 12.04.2003 at 22:47:40
 
Ravno tako je z Road to hell.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Karmena
Ex Member




Re: Vpliv glasbe II
Reply #3 - 13.04.2003 at 00:50:07
 
Uturi se Chris Rea, posebej zjutraj so ga precej dajali v eter pri nas.  

Nimam cdja lahko pa postrežeš z linkom za dekodiranje.

Karmen




Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Vpliv glasbe II
Reply #4 - 16.04.2003 at 01:37:37
 
Kot rečeno. Izvajalci dodajo svojo kodo h glasbi, nekaj tudi avtor, čemur se primeša še spremljava in dobimo podobo tistega kar nam pesem nudi.    No, v posameznih komadih kjer nastopa violina kot spremljevalni instrument ta izstopa in zato avtor doda k temu svojo kodo. Podobno velja za citre v slovenski kulturni glasbi.
In ker je razlog tega posta Kreslinova izvedba Vsi so venci vejli naj dodam, da ima bržkone ta pesem nek poseben pomen v slovenskem prostoru. Dajte si jo gor in takoj zatem še zdravljico. Katera vam lepše v uho pade?  Meni osebno Vsi so venci vejli.  Kljub vsemu to še ne razkrinka kode te pesmi, zato pa bi bilo dobro slišati tudi vas.


Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Karmena
Ex Member




Re: Vpliv glasbe II
Reply #5 - 16.04.2003 at 03:01:00
 
Ne vem kaj si zgoraj mislil. Ugibam, da te venci in slovenc(lj)i asociira ne razmerje glasba - beseda v pesmi. Mešanje zdravljice z narodno pesmijo ni usodno, saj se to iz etno-folk-slsovenske glasbene scene razbere; izmenična pojavnost violine in citer, kjer obe ven prideta  enakovredno izrazni.

Pesem od zadnjič sem preverila, tako da sem jo zavrtela nekajkrat. Potem sem jo dala poslušat hčeri in jo vnaprej pripravila naj bo pozorna na njeno neposredno vzdušje. Pravi, da je skladba žalostna. Mislim, da bi se težko bolje "znajdla".

Karmen




Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Vpliv glasbe II
Reply #6 - 19.04.2003 at 02:19:50
 
Verjetno boste mislili, da sledeče vprašanje ne spada v ta topic, ampak vseeno bi rad vedel, če oziroma kdo med vami je igral, oziroma še igra Mario Brosa na Nintendo? Jaz sem ga včasih kar dosti igral.
In vi?

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
himynameis
5
*****
Offline

Equilibrium.
Posts: 1392
Earth
Gender: male
Re: Vpliv glasbe II
Reply #7 - 19.04.2003 at 02:47:39
 
Andres wrote on 19.04.2003 at 02:19:50:
kdo med vami je igral, oziroma še igra Mario Brosa na Nintendo? Jaz sem ga včasih kar dosti igral.

Ustvari si nov topic, tukaj govorimo o glasbi. Tongue Grin
Back to top
 

Why? There is no why! Why is a mind f**king word!
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Vpliv glasbe II
Reply #8 - 23.04.2003 at 16:17:57
 
Bolj mi sede komad Vsi so venci vejli, drgač pa sem igrala Mariota, 10 let nazaj nazadnje. Smiley
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Vpliv glasbe II
Reply #9 - 23.04.2003 at 19:59:56
 
Petra. wrote on 23.04.2003 at 16:17:57:
Bolj mi sede komad Vsi so venci vejli, drgač pa sem igrala Mariota, 10 let nazaj nazadnje. Smiley


Cool Kali. Ena torej, ki je tudi pred 10. leti  Mariota igrala.  No, ko sedaj po tolikem času slišiš tisto glasbo iz Mariota te kaj pritegne?

Andres
Back to top
« Last Edit: 23.04.2003 at 21:02:15 by Andres »  
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: Vpliv glasbe II
Reply #10 - 23.04.2003 at 22:03:14
 
Kaj vem, kolk me pritegne, saj se redkokje kajn takega sliši, spomnim se pa vedno od kod je.  Wink
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Vpliv glasbe II
Reply #11 - 23.04.2003 at 22:48:02
 
Kali!

Glasba v Mariu je očitno delana po sistemu zasvojenosti. Vsaka glasba ki jo slišimo na radiu recimo nas ne more zasvojiti. Mnoge pesmi nam presedejo po dveh minutah, medtem, ko z Mariom je drugače.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Vpliv glasbe II
Reply #12 - 23.04.2003 at 23:59:01
 
Meni je recimo šla tista muzika pri Mariju na živce. Sam se je ni dal ugasnit.

Se mi pa dogaja, ko se zjutraj peljem v službo, da se mi kak komad tako vsede v glavo, da si ga pol dolgo časa pojem v mislih.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Vpliv glasbe II
Reply #13 - 24.04.2003 at 00:06:37
 
Mi pa naprimer pomeni komad Long Road od Marka Knopflerja nekaj neverjetnega. V meni vedno vzbudi občutek lagodja in sproščenosti. In ta komad je večen.

Če kdo ne ve, vsako noč je avizo na načnem programu val 202 po polnočnih poročilih.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
LittleStar
Ex Member




Re: Vpliv glasbe II
Reply #14 - 24.04.2003 at 08:20:44
 
Harry, kako pa kaj tisti CD od Knopflerja, ki si ga nama z Devi obljubil?  Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Pages: 1 2 3