Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 2021 times)
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
razlaga
19.03.2003 at 11:26:06
 
A mi lahko nekdo razloži,... včeraj je moja hčerka nekaj napisala, tako da sem ji jaz govorila črke in ji približno povedala kako izgledajo in ona je napisala glih kontra. Kako kontra? Tako, da če bi dal list pred ogledalo, bi lahko normalno prebral. Napisala je v nasprotno smer in črke je kontra obrnila.

Ima kdo kakšno idejo, zakaj je tako napisala?

Dober, dober, saj vem, pisat še ne zna.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Valentinaa
5
*****
Offline

V iskanju svojega ORIGINALA.

Posts: 1101

Gender: female
Re: razlaga
Reply #1 - 19.03.2003 at 12:09:05
 

Moj sinko naravno tako piše (to je zrcalno), ampak on je levičar. Že odkar je prvič prijel za svinčnik, piše z levo roko. Če ga vprašam, zakaj piše narobe, mi odgovori, da je on pač levičar, in da za levičarje je to pravilna smer pisanja. Seveda se v šoli sedaj uči pisati iz leve proti desni, ampak velikokrat napiše nasprotno, ker v bistvu se on mora stalno korigirat, zavestno pisat pravilno. Učiteljica mi pravi, da je to normalno za levičarje, da ni panike, in da se bo sčasoma naučil spontano pisati v pravo smer.

Če je pa tvoja desničarka, in je pisala zrcalno, pa to ni to. Vem pa, da sem jaz kot otrok, ko še nisem hodila v šolo, moja sestra pa že, pisala zrcalno, to pa zato, ker sem ponavadi sedela pri mizi nasproti sestre, in sem njene črke prepisovala tako, kot sem jih iz svojega položaja videla, to je zrcalno. Mogoče tudi tvoja hčerka kdaj tebe gleda, ko pišeš, sedi pa nasproti tebi. V njenih možganih so črke, ki jih gleda zrcalno obrnjene.

Tolk jaz o tem vem.

Back to top
 

Bog ni maščevalen in ne kaznuje.
 
IP Logged
 
Petra.
Global Moderator
p
*****
Offline

All IS Full Of Love
Posts: 10693

Gender: female
Re: razlaga
Reply #2 - 19.03.2003 at 23:30:54
 
Ti jo kar pusti naj piše kakor hoče, še prehitro bo dobila vse vzorce kaj in kako je pravilno. Otroci velikokrat tudi rišejo narobe, pač še ne poznajo gravitacije;).
Bi rekla, da je tvoja hčerkica kreativno bitje.Smiley
Back to top
 

you cant look in the mirror and expect it to smile first
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: razlaga
Reply #3 - 24.03.2003 at 07:56:42
 
Joj, Kali, to ni nobena kreativnost, ampak navadno preslikavanje. To naredijo skor vsi otroci, nekatere starši bolj opazijo, druge pač ne.

Sicer pa otroci pisavo kasneje poštekajo, ker si vse zapomnijo na slikovnem nivoju. Zato te bo nek par-leten otrok, če se mu da glatko premagal v igri spomin. On si ne zapomni, kuža je 3 vrstica 2 stolpec. On si zapomni celotno sliko.

In veliko reakcij je vezanih na ta preskok iz slike v ASCII kodo, he he he....

Tko da veronika nič bat. Vse je ok. Otrok tudi nima potrebe obračat knjige, v to ga vedno "prisilimo" mi.
Back to top
« Last Edit: 24.03.2003 at 15:37:27 by Gru Gru »  
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: razlaga
Reply #4 - 24.03.2003 at 14:19:10
 
Moja  tudi rada zrcali (zlasti če nismo zraven). To smo lepo ignorirali in zrcaljenje je vse bolj redko. Smiley
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1