Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3729 times)
amadeja
Guest




POTREBUJEM NASVET
09.03.2003 at 11:48:55
 
Pozdravljeni!
Ne vem komu pišem, toda resnično potrebujem nasvet, ker imam veliko zmedo v glavi in ne vem več, kaj naj naredim.
Moj  problem je faks. Sem študentka prvega letnika. Najprej sem se vpisala na visoko šolo za turizem v Portorožu, vendar je bil to čas, ko resnično nisem vedela, kaj bi sama s seboj in s svojim življenjem. Mislila sem, da sem naredila napako - da bi morala iti študirati novinarstvo, ker sem verjela vsem okoli sebe, da sem ravno prava za to. Seveda nisem poslušala srca. Tako sem se izpisala s turizma in bila eno leto doma. Medtem sem delala in upala, da se mi bo v letu dni kaj razjasnilo. Morda se mi je. Zdaj nisem več prepričana v nobeno stvar. Naslednje šolsko leto sem se vpisala na FDV, sicer nisem prišla na novinarstvo, ampak na komunikologijo. Na začetku se mi je vse zdelo ok, pač novi ljudje in novo okolje in spoznala sem čudovite ljudi, ki so postali moji najboljši prijatelji.
Vendar sem vedno želela potovati. To so bile moje sanje. Vedno so se mi v glavo vračale misli, ki sem jih ignorirala. Nisem hotela zopet razmišljati, ali sem naredila prav ali ne. Dokler ni prišlo tako daleč, da sem se enostavno morala usesti in premisliti. NAPAKA!!!
Vmes sem se šla prijavit še na tečaj za turističnega vodnika in narediti licenco. In ta teden sem bila na avdiciji pri neki potovalni agenciji, ki išče nove vodnike za delo preko poletja. Prišla sem v ožji izbor in grem naprej.
In to je tisto, kar si ne morem izbiti iz glave. Edino, kar si v življenju še želim, to je, da bi bila turistični vodič. Faks me ne zanima. Celo gimnazijo sem bila prav dobra, šlo mi je odlično, čeprav moram priznati, da sem se veliko učila. Proti koncu četrtega letnika se je začelo. Nisem se mogla več usesti in se piflati stvari na pameti. Stvari, ki me tako ne zanimajo. Mislila sem, da bo minilo. Očitno ni. Naredila sem tri izpite in nekaj kolokvijev (vse z 8), tako da očitno to ni problem. Če bi hotela, bi lahko. Toda ne želim si tega. Do sedaj sem ostala na faksu samo zaradi prijateljev, ker se imamo res super. Toda faks... Sovražim ga. To je dejstvo. In ne zanima me. In vem, da ga moram končati, ker to vsi pričakujejo od mene. Jaz pa tega enostavno ne želim. Zavedam se, da danes brez faksa ne prideš skoraj nikamor. Brez 7. stopnje... Se ti bolj slabo piše. In jaz nočem delati tega faksa.
Zdaj sem v totalnem precepu. Ali naj ga naredim zaradi staršev in "svojega boljšega življenja" v prihodnosti ali naj poslušam srce? Saj vem, da bi morala poslušati svoje srce...
To me spravlja v slabo voljo. Če samo pomislim, da se moram učiti tisto, kar me ne zanima in iti na faks in ga končati... Postanem slabe volje in zamorjena.
V tem letu, ko sem delala, so mi vsi govorili, da sem se spremenila na boljše, postala sem resnična jaz - vedno nasmejana in dobre volje, zdaj pa se vse spet vrača v stare tire. Ne veselim se dnevov, ki so pred mano. Ker vem, da me čaka faks. Če vsaj ne bi vsi toliko pričakovali od mene...
Imate kakšen nasvet zame? Bi bila zelo hvaležna, če slišim kakšno mnenje. Najlepša hvala že v naprej.
Želim vam lep dan Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: POTREBUJEM NASVET
Reply #1 - 09.03.2003 at 13:55:20
 
Poslušaj srce. Faks pa ti tudi nebi škodil. Nikjer pa ne piše, da ga moraš narediti v roku. Naredi faks vzporedno, kolikor ti bo čas dopuščal... Cheesy
Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: POTREBUJEM NASVET
Reply #2 - 09.03.2003 at 19:33:36
 
hm...

kaj naj ti napišem, sam sem in še delam faks, ki me je na začetku veseli z enega razloga, da bom razumu fizko in energijo, znal delat te stvari in vedu zakaj se gre, pol k sem prišel na fax sem pa mal pozabu na to...
zato ga nisem tolk rad delal.

ampak sedaj spet odkrivam ti dve stvari v nejm in ga spet rad delam...

drugo moj prijatel je imel isti drim kot ga maš ti, delat z ljudmi in je.
Pustil je šolo in šel v turistično agencijo zdej dela tam, ni ga bl srečnega kot je, če dela te stvari prav uživa, sicer mal mogoče razmišlja kdaj pa kdaj o faxu sam trenutno ga ne dela ampak se mu ne zdi nič narobe ko bo bo pravi.

zdej pa je tako, on se je odločil enkrat za vselej za pot turizma, in to je dojel, ajz sem se odločil za pot osebne rasti oba pa veva da je fax dobr met narejen, sam delaš ga pa edin tako, da veš kaj ti bo na tvoji poti dal.

torej najti moraš povezavo med faksom in tem kar boš delala torej turističnim vodičem(verjetno boš nekoč tud kaj ostalega znotraj področja), najdi nekaj teh poklicev, napr komunikolugija je primerna za ta del moje potke
novinarstvo za drug del moje potke...

to ko sama pri sebi veš bo znala tud ostalim razložit in boš stala za tem zakaj ja ali ne Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: POTREBUJEM NASVET
Reply #3 - 10.03.2003 at 17:00:02
 
Vsak naj dela, kar ga veseli. Čeprav mislim, da narejen faks ni še nikoli nikomur škodil. Če drugega ne, imaš pri plači višji razred in zaradi tega večjo palčo. Naš svet se pa vrti okrog denarja, mar ne.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
soncnica
3
***
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 235

Re: POTREBUJEM NASVET
Reply #4 - 10.03.2003 at 19:46:56
 
Zdi se mi, da si zelo samozavestna in ambiciozna in, da zato ne boš imela težav. Karkoli se boš pač odločila potegni pozitivne stvari iz tega in bo!!!

Lahko samo dobiš in ne izgubiš (razen časa  Wink)

Želim ti veliko pozitivne energije in jasno pot k višjim ciljem.


Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
stojči
Guest




Re: POTREBUJEM NASVET
Reply #5 - 10.03.2003 at 23:39:48
 
Ti si želiš, kakor vsak od nas biti srečna.
Zunanje stvari človeka osrečujejo samo zelo kratek čas. Nauči se spoznavati notranjo srečo, ki je odraz tvoje zavesti.
Pridi v nedeljo ob 19h v Hotel Lev v Ljubljani, kamor bo prišlo vsaj kakih dvesto ljudi, ki si bodo ogledali video predstavitev učenja mojega učitelja in prijatelja
Prem Rawat Maharajija.
On uči točno to, kar bi ti rada,
biti srečna ne zaradi nekoga, ali nečesa, ampak zaradi svojega stanja bivanja, zaradi ponovnega prepoznavanja svojega bistva.  Smiley
Sam bom tam že ob šestih v kafe baru poleg recepcije, če bi želela spregovoriti z mano par besed, lahko pa prideš kar direktno in s sabo pripelješ še svoje prijatelje.
Vstop je prost, prireditev traja malo več kot eno uro.
Pridi, sprosti se in ko boš odšla iz prireditve, se bo zate morda spremenil svet, seveda samo na bolje.  Smiley
Saj veš, da so že stari modreci dejali, da to kar iščeš je znotraj tebe  Smiley
lahko mi pa tudi meilaraš na: stoyansvet@hotmail.com
lp
stojči
Back to top
 
 
IP Logged
 
A.
Ex Member




Re: POTREBUJEM NASVET
Reply #6 - 11.03.2003 at 11:24:56
 
stojči predlagam da govorimo tle gor resno in kritično iz tega kar ti čutiš, zato je ta forum, da vsak da samo svoj vidik ne tam od enih drugih, rečeš to kar ti veš o tem in čutiš o vprašanju, ostalo si lahk tam preberemo.

tle pa vsak, da svoje. to je namen foruma.

in to vem, da si ti legenda na tem področju zato pričakujem od tebe resen in poglobljen post v drugo iz tvojega zornega kota, ker jih maš dost in dobro razjasnene.

rad jih bom prebral kot se rad pogovarjam s tabo...
Back to top
« Last Edit: 13.03.2003 at 09:49:06 by A. »  
 
IP Logged
 
himynameis
Guest




Re: POTREBUJEM NASVET
Reply #7 - 11.03.2003 at 15:44:45
 
Amadeja, jaz ti svetujem, da se osredotočiš zgolj na to, kar sama želiš in ne na to, kaj hočejo drugi od tebe. Preprosto odbij vsake ideje, ki se ne strinjajo s tvojimi in zaradi tega trpiš. Predvsem pa, ne ukvarjaj se z ljudmi, ki bi radi, da bi bila nekaj, kar si sama ne želiš in jim tega ne moreš dopovedat, ker te bodo taki le še bolj zbili v depresijo in ti dali občutek manjvrednosti, ko se ti bo zdelo, da tega ne moreš doseči. Sprejmi v svoje življenje le tiste, ki te razumejo, ki te podpirajo pri TVOJIH odločitvah. Vedno delaj le to, kar ti veli srce in lastna pamet in ne kar bi želeli drugi, saj namreč živiš svoje življenje, ne njihovo. Vsak si mora izbrati svojo pot in svoje smernice v življenju in ne slediti drugim.
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: POTREBUJEM NASVET
Reply #8 - 11.03.2003 at 20:05:03
 
ti pejd lepo potovat kot vodička okrog po svetu in s sabo uzem knjige ... fax si izber tak ki ti ustreza in si ga na izi uzem, magar 'ob delu'
imho
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: POTREBUJEM NASVET
Reply #9 - 13.03.2003 at 19:47:22
 
Quote:
Prem Rawat Maharajija.
On uči točno to, kar bi ti rada,
biti srečna ne zaradi nekoga, ali nečesa, ampak zaradi svojega stanja bivanja, zaradi ponovnega prepoznavanja svojega bistva.  Smiley
stojči  


Joj, to učenje.

Mislim, pri meni se vse neha, ko mi nekdo reče, da me bo (ali pa druge) naučil biti srečna.

Kot da bi se to dalo.

Hej, resno, le kako bi nekdo drug vedel, kaj mene osreči.  ???  Grin

Resno, bi razumela in tolerirala in pozdravila, ko bi nekdo odkrito napisal, pridi, predstavil ti bom moj pogled na srečo in kako jaz dosežem to stanje.

Ampak to, da me nekdo nauči biti srečen...

BEDARIJA, BEDARIJA, BEDARIJA!!!!!!!!

n.

(Sem bila razumljiva?)

Back to top
 
 
IP Logged
 
stojči
Guest




Re: POTREBUJEM NASVET
Reply #10 - 13.03.2003 at 20:59:27
 
Draga robi in n.,
ta ti je dobra, sem se kar malo nasmejal, Grin Grin Grin
poglej katero stvar si se ti v svojem življenju sama naučila, od žličke v usta, do kahlice itd Grin
na žalost je človek danes tako odbit, tako odtujen, tako daleč od svojega bistva, da potrebuje nekoga, da ga nauči obrniti svojo pozornost navznoter in ponovno odkriti svoje srce, ki je izvor moje in tvoje sreče.
Človek ni samo to, kar mu je bilo vcepljeno z miselnimi vzorci in vzgojo, ampak veliko več.
To kar človeka dela božansko bitje je njegovo poglobljeno čutenje, čutenje in še enkrat čutenje.
Jaz sem ponovno odkril to srečo in tisti, ki me poznajo to dobro vedo, sem pa se sam vedno pripravljen soočiti s tabo, ali komerkoli in o tem malo podebatirati.
Na nekih straneh poezije, se je neki gospod hudo razburil, ker pišem samo o sreči in blaženosti, češ da si vse skupaj samo domišljam. Izzval sem ga naj pride na sestanek, pa se je gospod ukakcou. Grin in ni prišel.
Naslednji mesec bom sodeloval na mavrični soboti in te vabim, da se udeležiš moje predstavitve, morda pa me bodo povabili kam že prej in te bom o tem obvestil, seveda, če si to želiš. Grin
preden nekaj trdiš, se vedno o tem raje prej prepričaj,
če ti je za to dana možnost.
Sam vedno stojim za svojimi besedami, kar mi priznajo tudi nekateri bralci mojih člankov na pozitivkah Grin
lp
Back to top
 
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: POTREBUJEM NASVET
Reply #11 - 14.03.2003 at 14:59:37
 
Stojči, ni amadeijn problem, da  je  neserečna, ampak da je podvomila v to, da je faks edina  pot do sreče.

Če ji bo tale tvoj prjatu Prem Rawat Maharajija lahko pomagov vrnt vero v faks kot sredstvo za doseganje sreče, pol bi blo to super, ker bo tako   pršla do 7. stopnje izobrazbe, ki ji dejansko utegne v življenju prov prit. Pol ji to tud tko povej in on ona bo ziher pršla v leva. Če pa jo ma pa namen naučit, da 'človek ni samo to, kar mu je bilo vcepljeno z miselnimi vzorci in vzgojo, ampak veliko več', skratka da ne rab delat faksa, ker to je to le njen al pa mamin/atov 'miseln zorc', ki jo dela nesrečno, pol ji  pa jest svetujem, da je  boljš, da ne hodi v levu v žrelo. Se ji  zna zgodit, da bo svojo srečo pa  poslanstvo ugledala v osvobajanju od miselnih vzorcev vseh, ki jim faks pomeni  pot do sreče in se s tem začela zapletat v  ustvarjanje  okolja za ukinitu faksa/znanja kot možne poti do sreče, za katere bi se  blo splačalo prizdevat. Ampak taka pot do blaženosti je po moje definitivno daljša in bolj 'domišljiska' kot par let stisnt pa spravt faks skoz brez velikih besed o sreči, še posebej če to intelektualno/fizično in tud finačno zmoreš.

Če sreče tud po opravljenjem fasku ne bo  od nikjer, se amadeja  konc koncev  tud s 7. stopnjo izobrazbe v žepu lahko zateče  po srečo k maharaji,  kaj praviš, stojči?

Po moje nas kar nekaj tle gor nekaj podobnega počne in vsaj jest bi se po moje  počutu zlo prikrajšanga, če bi ga srečal prej, preden bi iz kulturno/civilizacijskega okolja, v katerem živim, potegnu čimveč tistga, kar mi lahko nud, tud če me ne dela hkrat srečnga.      

   
Back to top
« Last Edit: 14.03.2003 at 18:14:22 by titud »  
 
IP Logged
 
Robi
5
p
*****
Offline

I love to love
Posts: 5749
Dolenjska
Gender: male
Re: POTREBUJEM NASVET
Reply #12 - 14.03.2003 at 19:45:21
 
Quote:
preden nekaj trdiš, se vedno o tem raje prej prepričaj,


Stojči.

Pejt, pa si še enkrat preber, da sem pisala za sebe.

In vsaj za sebe vem, da ne more nihče vedeti (lahko sluti, ampak vedeti...  Undecided ) kaj me bo naredilo srečno.

Nisem govorila za druge.
Govorila sem za sebe.

N.

P.S. Razen če ni vseved.  Je vseved?
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1