Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 1346 times)
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Bagdad on-line
22.02.2003 at 12:51:38
 
Poročilo aktivistov Živega ščita:
http://www.kiberpipa.org/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=7...

Bagdad je kljub vsemu on-line oziroma vsaj delno je on-line ekipa Živega ščita - Balkan sobranje.

Njihovo poročilo z dne 18. februarja lahko preberete v nadaljevanju prispevka (kliknite Preberi več). Še eno poročilo pa je objavljeno na 24ur.com
http://24ur.com/naslovnica/svet/20030219_2021048.php

Ker aktivistom nekateri zamerijo, da komercialnim medijem zaračunavajo svoja javljanja, so napisali tudi razlago... dovolj zgovorno pa je dejstvo, da lahko njihovo javljanje preberete tu, zastonj (in ne, ničesar nismo plačali Smiley.

BAGDAD, 18. februarja

Aktivisticna cetverica Marta, Eva, Erik in Andrej poroca, da je "situacija z mejli tam zelo restriktivna, predvsem pa dokaj kaoticna." Kot si lahko predstavljamo, reci tam sami obracajo malo po svoje, ne oziraje se prevec na oblasti in nesrecne "uradne" sokonvojce, ki jih "kar razganja od kontrolfrikovstva in egomanije".

Poslanstvo odprave Balkan Sobranje je postalo "ucinkovita zadruga za direktne akcije": Prvo so predvcerajsnjim speljali med govorom Tarika Aziza na komemoraciji pred zakloniscem Al Amiriya, v katerem je v enem samem napadu ZDA leta 1991 umrlo 408 ljudi, pretezno otrok. Medtem ko je Aziz protokoliral, so se aktivisti, aktivistke nedalec stran polegli na stran in igrali mrtvake. Zasedba: sedem osebkov. Naslednjega dne so se odpravili na trznico As Safarfir, ekipa je narasla na 22 ljudi, dobili so kar avtobus od dusebriznikov, ki so jih "sicer skusali najprej peljati v muzej", oni pa hajd! na trznico. Marta je tamkaj kupila bobne, Eva krede, Andrej naredil flajercke, pa je hitro nastala zabava s plesom in pesmijo, "se dusebrizniki so malo ploskali in se kislo nasmihali, kaj so pa hoteli?".

Zvecer so organizirali drazbo predmetov, nujnih za prezivetje v Bagdadu, izkupicek je sel za izdelavo transparenta 25x3m, ki so ga danes zjutraj razobesili z mostu nad reko Tigris. Napis za: BUSH -- THE WHOLE WORLD IS WATCHING YOU. Kar se nadzora tice, pravi navsezadnje porocilo, je ta zmuzljiv: "En dan je obcutek svobode zadosten, naslednji dan pa ne."


V vednost pridodajamo se najnovejse sporocilo za medije, prvo reakcijo Andreja Morovica na skrajnje denunciantsko obnasanje nekaterih obcil, potem ko so prejela znameniti "cenik" (arabsko: tarifa):

Pismo direkcijam sledecih medijev: TV nacionalna in komercialna, Radio nacionalni in komercialni.

Spostovani gospodje in gospe iz direkcij, zadnje dni smo v Bagdad prejeli kar nekaj razburjenih klicev s strani vasih podrejenih. Tema: ogorcenje direkcij nad nasim cenikom za porocanje iz Bagdada.

Dva dni je glavne medijske hise bolj zanimalo nekaj potencialnih ficnikov kot pa samo dogajanje v Bagdadu, in to v trenutku, ki zna globoko zaznamovati cel nas planet. Cestitke.

Naj se enkrat razclenim razloge za nas cenik in s tem, ce dovolite, zakljucim brezplodno debato:

- Iz sveta crpate novice, ki jih potem (velikokrat dodobra izmalicene) prodajate naprej. Od kod vam prepricanje, da bi vam surovine morali dostavljati zastonj? Ste morda socialno ogrozeni?

- Nacionalka poleg tega vsakemu drzavljanu na silo trga nekaksen davek za to, da sploh obstaja. Davku se rece narocnina. Komercialne postaje nas cez vsako razumno mero bombardirajo z reklamami.

- Anekdota: nas kombi se pelje cez Madzarsko, zazvoni telefon, novinarka RTV SLO hoce to in ono, minute minevajo.
- Boste pokrili stroske klica?
- Joj, tega nimamo predvidenega, rece novinarka in govori naprej.

- Za razliko od vas, spostovani gospodje in gospe iz direkcij, nas aktivizem ni pridobitna dejavnost.

- Se malo zdrave kmecke pameti: vasi dopisniki iz Bagdada so velik strosek, saj sami veste, njihovo gibanje je omejeno in nadzirano. Nase ni.

- Za konec pa še trac koticek: s sredstvi, ki so nakapljala na racun drustva Humanitas, smo delno pokrili materialne stroske poti v Bagdad (nafta, cestnine, takse, zavarovalnine, okvare ...). Za kritje ostalih stroskov potovanja, ki je trajalo 11 dni, in delno bivanja v Bagdadu, smo si vsi do zadnjega sposodili denar od prijateljev in sorodnikov.

Se veliko delovnih in eticno-moralnih dosezkov vam zelim.

Andrej Morovic
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Bagdad on-line
Reply #1 - 22.02.2003 at 17:59:30
 
Pizdunom kapitalističnim od raznih tvjev sploh ni treba računov polagat. Govorili bodo itak samo, kar je v skladu z njihovim finančnim sistemom...
Zdaj bodo skušali še te reveže, ki so šli za mučenike, satanizirat! Bush pa je po njihovem še vedno plemenit in dober človek...

Pozivam k samomorilskim napadom na osnovno sredstvo obstoja kapitalizma - tv postaje!  Grin
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Bagdad on-line
Reply #2 - 23.02.2003 at 00:06:26
 
Tomi, če že pozivaš, a si ti prvi kandidat? ??? Grin

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Bagdad on-line
Reply #3 - 23.02.2003 at 17:20:25
 
Ne, jaz sem samo organizator...  Grin
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Bagdad on-line
Reply #4 - 02.03.2003 at 13:35:22
 
Fotografije iz Bagdada:

http://www.kiberpipa.org/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=76&mo...



Odprto pismo iz Bagdada:
Eva Marn, ena od slovenske četverice mirovnih aktivistov v Iraku je napisala odprto pismo o svojih vtisih, razlogih in občutjih:
Dragi moji, prijatelji ali ne, kritiki ali somisljeniki, ali oboje!

...
Ko smo se postavili proti politiki ZDA, ki zeli zaceti vojno brez mandata ZDA in ob nasprotovanju vecine drzav, smo s tem in v tem vprasanju na strani Iraka. Brez sprenevedanja seveda to pomeni, da ne pomagamo le iraskemu ljudstvu ampak hkrati tudi rezimu te drzave, s katerim sicer ne soglasam(o). Pred taksno delitvijo sveta na dva pola smo ze zdavnaj opozarjali, vendar so ZDA same postavile za nas ultimat. Torej, ce moje nasprotovanje uradni politiki ZDA pomeni, da sem na strani iraske vlade, to pac sem, samo v tem trenutku in glede vprasanja napada na Irak. To enako velja za vse (v Bagdadu ali drugje), ki so ta trenutek proti vojni, pacifizem v tem primeru pomeni podporo iraskemu rezimu. Presenetljivo celo meni sami pa je v tem primeru, da je nasa bagdadska perspektiva precej drugacna od t.i. ljubljanske. Namrec, verjeli ali ne, slika danasnjega Iraka precej spominja na mojo lastno domovino nekje v sedemdesetih in celo osemdesetih. Koliko drzavljanov takratne Jugoslavije je bilo kriticnih do svojega rezima? Do katere mere smo dopuscali zunanjo kritiko, da ne govorimo o notranji? Kdaj in na kaksen nacin imamo tujci pravico vmesavanja v notranjo politiko tuje drzave?

http://www.kiberpipa.org/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=7...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1