Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3951 times)
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Zvestoba
11.02.2003 at 12:48:49
 
Že kar lep čas me bega pojem zvestobe. V naši družbi je pač privzet monoteističen način odnosov med partnerji. Vendar je to vzorec, ki nam ga je vsilila naša družba. In s splošnim vzorcem nam je vsilila tudi slabo vest, če kršimo njene moralne vrednote. Toda vzorec je še vedno vzorec in ne verjamem, da je v skladu s kakšnimi naravnimi zakoni.
Če se hočemo osvoboditi moramo verjetno odvreči vse vzorce in predstave, saj nam prav ti zamegljujejo pogled na resničnost. Torej je zvestoba ali nezvestoba stvar posameznika in kot taka upravičena pred božjim obličjem. Pa še znucat se nima kej Grin
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: Zvestoba
Reply #1 - 11.02.2003 at 19:53:54
 
sidha wrote on 11.02.2003 at 12:48:49:
Torej je zvestoba ali nezvestoba stvar posameznika


To je najvaznejse kar mores vedet o zvestobi. Po mojem.

Zvestoba je odlocitev ki jo sprejmes in kul je ce se je partner enako odlocil. Lahko ta vzorec jemljes kot svoj in se ga drzis, zivis monogamno. To je povsem tvoja stvar in ni pravicno obsojat tiste ki so se odlocili drugace. Nezvestoba ni nekaj grdega, slabega, je le odlocitev. Fajn pa se je zasigurat da sta se partnerja enako odlocila prej ko zacnes zvezo (in fajn je ce si zmes eden ne premisli). Nam je pa to vrjetno, kot veliko ostalih vzorcev vcepla cerkev.
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Zvestoba
Reply #2 - 11.02.2003 at 20:01:40
 
Se boste spet basali okrog zvestobe in potem okrog ljubezni.  OK. Ni problema. Kaj postavljata na prvo mesto? Zvetstobo ali zaupanje?

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
tomi
5
*****
Offline

Kaj pa če je vse RES???

Posts: 519
MB
Gender: male
Re: Zvestoba
Reply #3 - 11.02.2003 at 21:29:13
 
Sidha, kaj so ti druge babe zadišale ? Grin

Po moje je telesna zvestoba kar potrebna vrednota, saj tako ne uničimo partnerja zgolj zaradi svojih nagonov...

Cerkev tukaj (na žalost Grin) ni nič kriva... Zvestobo so npr. stari Slovani prakticirali že zdavnaj pred prihodom krščanstva. Celo tako daleč so šli, da je če je eden umrl, drugi storil samomor.

Taki ko so tega osvobojeni so pa, koliko vem, zelo redki(npr. xxx)...

Andres - po moje je zvestoba nekakšen predpogoj za zaupanje...
Back to top
 

Pametni razpravljajo o idejah,&&povprečneži o dogodkih,&&omejeni pa o ljudeh. &&(Hyman Rickover)&&
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Zvestoba
Reply #4 - 11.02.2003 at 21:46:17
 
Pa v bistvu niti ne, saj so konec koncev vse glih.
Vse imajo isto mamo Grin
Back to top
« Last Edit: 12.02.2003 at 09:26:29 by sidha »  

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Zvestoba
Reply #5 - 12.02.2003 at 14:03:36
 
Quote:
Če se hočemo osvoboditi moramo verjetno odvreči vse vzorce in predstave, saj nam prav ti zamegljujejo pogled na resničnost. Torej je zvestoba ali nezvestoba stvar posameznika in kot taka upravičena pred božjim obličjem. Pa še znucat se nima kej

Kaj v odnosu pomeni zvestoba? Pred časom je še najbolj verjetno pomenila ženino zvesto kopijo moža. So se morale ženske kdaj same prisilit in si odvzet moči? Takrat se je vedelo, kdo sme nosit hlače v hiši. Zdaj ko so edini kos ženskega oblačila, je še najmanj dojemljivo, da so možje včasih varani. Težje je tako razumeti, da so sami  še večkrat prevarani.

Zaupanje ima krhko lupino. Če je pred naštetimi vzorci še najmanj dobro oči skupaj tiščat, se jim izognit nikakor ni možno.


Karmen
Back to top
 
 
IP Logged
 
KarmenA
Ex Member




Re: Zvestoba
Reply #6 - 13.02.2003 at 14:54:30
 
Tukaj moram pojasnit, kaj sem zgoraj pisala.

Zaupanje in zvestoba v razmerju dveh sta v istem sorazmerju kot čast in ugled  določene osebe. Cena za čast je visoka, velikokrat se plača z življenjem. Recimo Strniša kot svetovni pisec, pa povsem brez ugleda pri nas. Bo treba počakat da mine še nekaj let po smrti. Za pridobitev ugleda obstaja vzorec kot princip delovanja v vsaki družbi. Cerkev to nazorno pokaže. A tudi tu so razlike! Medtem ko pri sosedih duhovnik napiše seksualni priročnik, pri nas bivša nuna izda duhovnega.


Karmen

Back to top
 
 
IP Logged
 
Io
4
****
Offline


Posts: 284
Ljubljana
Gender: female
Re: Zvestoba
Reply #7 - 17.02.2003 at 22:15:00
 
Sem privrženec zvestobe.

1.) Iz razloga, ki ga je napisal Tomi
2.) S partnerjem sem zato, ker ga ljubim Kiss
3.) Sve se vrati, sve se plati   Grin
Back to top
 

Sem kar sem...vem pa da sem del tebe
WWW WWW irenabartol  
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: Zvestoba
Reply #8 - 20.02.2003 at 11:41:58
 
Kaj imata skupnega jedrska elektrarna in ženska?
Investicija je draga, čez 10 let pa ne veš kam bi, ne z eno, ne z drugo!!  Grin
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
b5
4
****
Offline

not all shadows are cast
by light...
Posts: 414
Medvode
Gender: male
Re: Zvestoba
Reply #9 - 20.02.2003 at 20:27:53
 
Kakor za koga.
Zvestoba je nekaj lepega in se obrestuje na veliko področjih....  Smiley

Sem pa tje gre tud kakšen jedrski reaktor u luft a ne sidha, pol pa je šlamastika... Grin

Back to top
 
WWW WWW b5er_svn  
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Zvestoba
Reply #10 - 25.02.2003 at 18:58:09
 
Kot je dejal filozof:
Zakon je pogodba o medsebojni uporabi spolnih organov. Wink



8)
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
miriam
4
****
Offline

jutri je nov dan
Posts: 280
Varazdin
Gender: female
Re: Zvestoba
Reply #11 - 01.03.2003 at 18:25:10
 
t wrote on 25.02.2003 at 18:58:09:
Kot je dejal filozof:
Zakon je pogodba o medsebojni uporabi spolnih organov. Wink



8)

No ja, nimam nic proti če ga uporabi tudi kjer drugje če ima kondom zraven.  Smiley V življenju se pač zgodijo nepričakovane stvari in lahko spoznaš osebo katera ti je ful všeč, mu kar privoščim kak skok čez plot.
Back to top
 

miriam
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1