Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3842 times)
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Po duhovnost in po doživetje pojdimo v gore
07.02.2003 at 11:08:43
 
  Mikavnost in slast hoje po gorah je v tem, da si človek, zaradi neizogibnega napredka človeštva, izrinjen iz narave, želi zopet in zopet povratka k njej.... ...  ShockedTa ubogi, zbičani, bolni svet, se je v gorah ustavil. Smiley Brezčasno počivajo gore, tako brez hrupa in trušča, sebi vdane v prostoru, svoj mir brez želja....... In če mislimo na tiho resnobo, na skromno veličino gora, se šele prav zavemo svojega človeškega bistva... Gora nam je simbol neutrudnega, nezadržnega "kvišku"!
  Ko smo goro, steno, premagali, šele občutimo, da nismo dosegli tega, kar hočemo in da je naš cilj postavljen mnogo više. To pa je in mora biti človeku najvišje...... torej resnično človeško.

V iskanju svežih duhovnih virov je gorska samota tista, ki nam omogoča, da se v popolnosti lahko "najdemo sami s seboj". Zapoje nam srce, zapoje nam duša in taki melodiji - v gorah imamo za to veliko časa - lahko tudi prisluhnemo....Ali je morda to občutek osamljenosti, ki se nam prikrade morda kar izza skale nekje na gorski poti tisti, ki nam narekuje tako razpoloženje? Po mojem ni.... ni zavoljo tega, ker to ni nikakršen beg pred samim seboj, ni objokavanje še nezaceljenih ran, ki se morda gnetejo v našem spominjanju. Taka "gorska samota" je tvorna. Je zdravilo, ki odganja želje po neprestanem hlastanju za nečim, kar bi v dolini morda utegnili pogrešati pa nam nikakor ne uspe, da pogrešano tudi...najdemo.
Kaj je lepšega kot modro nebo,piš vetra,ki nas lepo hladi,ptičje petje,metulji,ki nas obletajo..
Samo korak do neokrnjene narave,svobode...tako malo je treba naredit za svoje dobro...samo odločit se je treba...e tu pa pri večini nastane problem Sad.... Gora nam sama od sebe ne daje nič, prav nič. Je lahko samo pusta narava, če ji sami nismo uspeli vdihniti nekaj svojega....nekaj takega, kar bi nas morda v takem okolju spominjalo na nas same, na odsev nečesa takega, v kar verujemo, na odsev našega življenjskega bistva......Gora in človek, če sta si daleč vsaksebi, ostaja gora - gora, človek pa je v svojem hrepenenju oropan za nekaj, kar se mu je nekoč sicer samo ponujalo, pa tistega ni znal - sprejeti...
Kako malo je potrebno do popolne svobode.
Komaj čakam pomlad  Cheesy
Back to top
 
 
IP Logged
 
t
5
p
*****
Offline

Ride si sapis!
Posts: 5103
Kozmos
Gender: male
Re: Po duhovnost in po doživetje pojdimo v gore
Reply #1 - 07.02.2003 at 11:38:44
 
Ne čakaj pomladi ne čakaj na maj. Grin

Samo, da ne sprožiš česa ???
Back to top
 

Nič na svetu nikogar ne čaka. Nič ni dokončano, in vendar nič ne ostane nerazrešeno.
WWW WWW  
IP Logged
 
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: Po duhovnost in po doživetje pojdimo v gore
Reply #2 - 07.02.2003 at 11:44:16
 
Ten-nej,
sem dereze zgubil:),zanalašč Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Po duhovnost in po doživetje pojdimo v gore
Reply #3 - 07.02.2003 at 11:48:15
 
Ne vem, kaj čakaš, s starši sem mogla tud pozim v gore. Greš na eno mal bolj obiskano, kjer je vsaj eden pred tabo že hodu - upaš, da eden, ki je poznal pot. Grin
Gore me pomirjajo. Sem lahko doma, pa začnem globoko dihat in me to pomirja... sem pa lahko tudi v gorah, v enem klancu, ki me naravno spodbudi, da si prisluhnem, da globoko diham in to zrak čist druge kvalitete, kot pa tukaj v dolini. Večkrat me moti, če kdo preblizu mene hodi in potem slišim njegovo dihanje - ker to mene iz mojega ritma vrže  Smiley Ampak drugač pa mir... gojzar trdno po črni gozdni prsti, izogibam se korenin, ker ne bi rada drevesom po prstih hodila in z vetrom vejejo gozdni duhovi, pa toliko živih bitij sredi kraljestva mineralov, rastlin in živali... Avtomatično postanem pozorna na majhne stvari in jih ljubim...(res pogrešam to.. že dolgo nisem bila) Višje gor, je pot kamnita, možganček je navajen izbrat pravi kamen, pa tudi na duhove se zanašam, da bom prav stopila. Tu ni več toliko rastja... vsekakor sem v stiku z zemljo, ampak tudi bližje nebu in vesolju... samota-v pozitivnem smislu... stik s sabo ... pravzaprav je cela pot imenitna priložnost za meditacijo - zame, ki ne maram bit dolgo časa pri miru... prisegam na to... tukaj je prisotnost nečesa drugega... pa sploh, da ne rečem, pridobim na fizični in notranji moči, po eni taki poti... mir pred mano, mir za mano, prisotnost , se slišim, ko se odločim, da se bom obrnila in se počasi obrnem... Ena stvar je pomembna, ko greste v gore: ne se gnat... sprehajat se! točno tolk, da lahko sproščeno globoko dihaš in tko tud najbolj uživaš in najbolj pridobiš na kondiciji... Smiley mir nad mano, pod mano.. mir v meni...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: Po duhovnost in po doživetje pojdimo v gore
Reply #4 - 07.02.2003 at 11:56:14
 
Eva,krasno si to napisala Cheesy
Saj tudi pozimi skočim na kakšen hrib...prav lepo je..mika pa me visokogorje..tolk jajc pa spet nimam,da bi pozimi lezel gor...mogoče pa kdaj:)

Pozdravček,
Matej:)
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: Po duhovnost in po doživetje pojdimo v gore
Reply #5 - 07.02.2003 at 12:09:04
 
Ja jest prav v hudem ne maram hodit, tud če se zdi, da bo gor še šlo, se moram vprašat: kako pa dol?
Po riti al po nosu?  Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
cleo
3
***
Offline

življenje je čudovito

Posts: 118
Ljubljana
Gender: female
Re: Po duhovnost in po doživetje pojdimo v gore
Reply #6 - 07.02.2003 at 13:16:43
 
Sem bil na Triglavu pred enim letom in po 13 urah hoje brez kondicije ne vidiš nobene duhovnosti, samo kamn ali pa travco....in od takrat se izogibam  višinam, takšnim in drugačnim...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Po duhovnost in po doživetje pojdimo v gore
Reply #7 - 07.02.2003 at 13:26:13
 
cleo wrote on 07.02.2003 at 13:16:43:
Sem bil na Triglavu pred enim letom in po 13 urah hoje brez kondicije ne vidiš nobene duhovnosti, samo kamn ali pa travco....in od takrat se izogibam  višinam, takšnim in drugačnim...


Grin Grin Grin

No pa tko blizu si že bil - mislim duhovnosti, le korak do nje...

No sej jest nism nič boljsi, zadnje cajte. Zadnji najvisji osvojeni vrh letos je Koreno, pa še to mi je avto pomagu skor do gor  Grin Grin Grin. No zadnji del poti, priznam smo prehodili peš.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Po duhovnost in po doživetje pojdimo v gore
Reply #8 - 07.02.2003 at 20:16:58
 
Quote:
Sem bil na Triglavu pred enim letom in po 13 urah hoje brez kondicije ne vidiš nobene duhovnosti, samo kamn ali pa travco....in od takrat se izogibam  višinam, takšnim in drugačnim...


O, vidiš, vidiš. Saj ko se vzpenjaš, je težko in pomisliš ali mi je treba tega?
Ampak ko stopiš na vrh, pa nestane kulminacija. Ponosen si sam nase, da si premagal napor. In ko se ozreš v dolino(če ni megle) ti srce kar poskakuje. Čutiš zmagoslavje. Napolnjen si z neko nevidno energijo.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Devi
5
p
*****
Offline

ravno prav
Posts: 5471
Dolenjska
Gender: female
Re: Po duhovnost in po doživetje pojdimo v gore
Reply #9 - 07.02.2003 at 20:40:22
 
Vsak ima drugačen tempo za duhovnost.
čist razumem cleo da je umirala tam na vrhu od pomanjkanja kisika, sej še dobro da je sploh preživela Grin
v gore gre vsak drugače, eni za 14 ur, drugi za en teden...

važno je da najdemo za sebe ta pravi način, kako se približat tistemu, zaradi česar smo sploh šli tja...
Back to top
 

Nobena čarovnija ne more ničesar spremeniti v kaj drugega, tega ni; sprememba v predstavi v srcu čarovnije je spoznanje, ne ustvarjanje.&&(S. Palwick)
 
IP Logged
 
Ziby2
5
*****
Offline

Če nimaš lastnega sija,te
sij drugih ne bo osvetil

Posts: 760
PTUJ
Gender: male
Re: Po duhovnost in po doživetje pojdimo v gore
Reply #10 - 07.02.2003 at 21:28:25
 
Eva:),
ne skrbi saj zajle so močno pritrjene..samo držat se je treba:).
No ja cleo,malo kondicije je priporočljivo seboj vzet Grin...pa saj brez kondicije se še sexat ne more pošteno Cheesy..naspol pa nobena nima rada...
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1