Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 2179 times)
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
dokumentarec o Jezusu
18.11.2002 at 14:50:32
 
Ne vem, ali je kdo gledal v petek na slo 2 (se mi zdi, da ni bila 1), dokumentarno oddajo o Jezusu.

Zelo zanimivo. Podkrepljeno z zgodovino in primirjano z mitom, ki se je spletel okrog Jezusa.
Npr., da je bil normalno spočet Mariji in Jožefu, da ni bil rojen v betlehemu, ampak v kraju, kjer je odrašča, da je lahko da je bil poročen in najzanimivejše, da je bil v bistu nekakšen revolucinar proti Rimljanom.

Men se je zdelo, res zanimivo, predvsem pa verjetno.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: dokumentarec o Jezusu
Reply #1 - 18.11.2002 at 15:41:26
 
Mitologije se kljub mnogim nelogičnostim ohranjajo skozi religijo in njene obrede.

V dokumentarcu o zgodovinskem Jezusu je bilo nekaj opazk tamkajšnjih prebivalcev, ki židovsko zgodovino in tradicijo dobro poznajo, prav posebej zanimivih.

Naprimer ta, da so po tamkajšnjih običajih smele v grob pokojnika samo njihove žene in če je bila k Jezusovemu grobu namenjena  Marija Magdalena, potem je bilo to po njihovih strogi običajih mogoče le, če je bila njegova žena, kar bi pomenilo, da je bil Jezus poročen.

Sicer je nenavadno že to, da so ga sploh odnesli v grob, ker križanih Rimljani niso dovolili pokopavati.

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: dokumentarec o Jezusu
Reply #2 - 18.11.2002 at 15:54:48
 
mi je žal da sem falil ta film, pa sm ga imel namen gledat ... drgač pa ... vidm da je vedno več takih 'znanstvenih' razprav, knjih, filmov ... o jezusu ... vse temeljijo na kao znanstvenih dejstvih ... me prov zanima kaj samson poreče na te znanstvene razlage ..
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: dokumentarec o Jezusu
Reply #3 - 18.11.2002 at 16:17:25
 
Ja saj. ne dolgo tega, sem prebrala knjiga Zarota proti Jazusu, ki na znastvenih temeljih opisuje, da Jezus v resnici ni umrl in to cerkev skuša na vse načine prikriti. Saj je torinski prt, kot original, dokaz za to. Res zanimiva knjiga.

Pred časom, če me spomin ne vara, sem tudi nekje zasledila, da je nekje v Idiji ali pa njeni bližini grob, kjer je oseba, ki leži noter pokopana po židovskem načinu in da so ugibanja, če noter leži Jazus. Groba pa ne smejo odpreti.

Res? Kdo bi vedel.  Smiley
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: dokumentarec o Jezusu
Reply #4 - 18.11.2002 at 16:18:22
 
Ne gre samo za znanstvene razlage (tudi če se s tem ukvarjajo znanstveniki, kot so arheologi, etnologi, antropologi ...) pač pa zato, da smo ljudje po naravi radovedna bitja in prav je tako. O vseh dejstvih ali "dejstvih" ki se nam kot taka poskušajo prodajati, se poskušamo prepričati in spet je prav tako. Vse mogoče in nemogoče slepo verjeti ne bi smeli nikomur, še posebej pa ne drugim ljudem  8)

In predvsem ni si preveč zdravo zatiskati oči pred dejstvi, ki se nam pogosto kar sama ponujajo.






Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: dokumentarec o Jezusu
Reply #5 - 18.11.2002 at 16:20:45
 
Saj, o tem, kar pišemo tule, bi se veliko zavednim kristjanom zdelo bogoskrunstvo.  Tudi jaz sem bila vzgojena v kriščanski familiji, pa vendar rada vem več, zato se tudi ne smatram za pripadnika ene vere, ampak vseh.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Bardo_Thodol
5
*****
Offline


Posts: 2812

Re: dokumentarec o Jezusu
Reply #6 - 18.11.2002 at 16:40:52
 
veronika wrote on 18.11.2002 at 16:20:45:
Saj, o tem, kar pišemo tule, bi se veliko zavednim kristjanom zdelo bogoskrunstvo.  


To, kar se smatra za bogoskrunstvo ni nič drugega, kot ena velika bedarija in skoraj zanesljiv znak (duševne) zavrtosti.

Ne verjamem, da bi "vsemogočni in vseljubeči bog" od nas zahteval, da si tako ozko zatiskamo oči pred različnimi dejstvi tega veličastnega stvarstva in njegovim podrobnim raziskovanjem ter nam prepovedoval njegovo natančno preučevanje, pa tudi, če je to v še takem nasprotju z nekimi starimi in že dodobra preperelimi spisi.
Take prepovedi lahko zrastejo samo v bolnih človeških beticah.




Back to top
 
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: dokumentarec o Jezusu
Reply #7 - 18.11.2002 at 16:47:12
 
Čeprav si kar nekoliko na grobo povedal, se v bistvu s tem strinjam.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: dokumentarec o Jezusu
Reply #8 - 18.11.2002 at 17:17:39
 
veronika wrote on 18.11.2002 at 16:17:25:
Ja saj. ne dolgo tega, sem prebrala knjiga Zarota proti Jazusu, ki na znastvenih temeljih opisuje, da Jezus v resnici ni umrl in to cerkev skuša na vse načine prikriti. Saj je torinski prt, kot original, dokaz za to. Res zanimiva knjiga.

http://www.gape.org/cgi-bin/yabb/YaBB.pl?board=knjige_filmi;action=display;num=1...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1