Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 4035 times)
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
POVEZAVA Z DUŠO in čutenje
15.11.2002 at 11:12:12
 
POVEZAVA z Dušo in čutenje

Tu bi rada izrazila ali bolje rečeno, vprašala vas, nekaj osebnega, bi mi zelo veliko pomenilo, če bi na to vprašanje iskreno odgovorili in ne dajali kakšnih TEORETIČNIH-presoj. HVALA!

Že od nekdaj me muči moja notranjost, bolje rečeno, zaznava v DUŠI. Ko neka oseba, v nekem nezavednem trenutku misli name, se tega jaz močno ozavem-duša se tega zave. Odvisno od osebe, v kakšen stanju je v trenutku, ko misli preusmeri name. Ko je vesela, če misli o meni pozitivno dobim enak občutek v tistem trenutku tudi jaz, ko pa je žalostna, se tega zave moja duša in je tesnoba v njej, samo sekundo ali dve. In kar je še najbolj neverjetno, vem katera oseba to pošilja, njeno ime je že v mojih mislih…
Torej na nek način se povežem z njo in čutim to kar čuti ONA-tisti trenutek.

Kaj pravite vi nato, koliko od vas ima enake občutke in čutenja, v DUŠI  na tak  način.

Hvala vam, za iskrene odgovore.
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: POVEZAVA Z DUŠO in čutenje
Reply #1 - 15.11.2002 at 11:48:53
 
jest dušo itak interpretiram kot tisto kar zaobjema vse kar jaz sem, tko da, jest to začutim v glavi, ne začutim pa točno kdo to je, se mi je pa zadostkrat že zgodil da me je dotični/dotična pol poklicu na telefon ... to je zlo fajn da še točno veš kdo to je ... jest sm to nekak tko reku si, k me ne bo nikol več zapraskal bom vedu da je moj mali raj očiščen, do takrat imam še delo ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: POVEZAVA Z DUŠO in čutenje
Reply #2 - 15.11.2002 at 17:46:23
 
Se dogaja, vendar ne tako intenzivno. Večkrat se mi zgodi, da pomislim na neko osebo in čez nekaj trenutkov pozvoni telefon in ta oseba me kliče.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: POVEZAVA Z DUŠO in čutenje
Reply #3 - 16.11.2002 at 20:15:02
 
Danes sem dobila en tak občutek, o katerem sem govorila... V duši... Za sekundo sem občutila neko bolečino v sebi, kot tesnobo, nato, pa....
S tem pa je prišlo še ime...
Osebo sem pokicala, in....
Bila je žalostna, po telefonu se je slišalo...
In mi je povedala, da je mislila name, ker mi želi nekaj povedati, kar jo žalosti... tisti trenutek....
Misli mi tako močno prensela...
In bila presenečena nad tem... Sedaj sem prepričana, da je povezava med nama ZELO MOČNA -  v notranjosti...

Zahvalila se mi je in povedala, da se bolje počuti, ...

To je nekaj najlepšega...

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: POVEZAVA Z DUŠO in čutenje
Reply #4 - 20.11.2002 at 14:04:41
 
Ne morem da ne bi dodal mal teorije. Ločevanje čutenja  od duše je novejša zadeva, renesančni filozofi in umetniki so čustvovanja enačili z dušo, se pravi da so čutili neposredno z dušo in to ni bla zanje  fiziološka zadeva. Čustvovanje so v fizično  telo iz duše pregnali   kontemplisti v  16. stoletju, ko so dušo rezerverirali izključno za sedež čistega uma, iz čustvovanja pa naredili za eno nečedno živalsko zadevo, ki jo je treba z umom nadzorovat pa se je sramovat kot nekaj nizkotnejšega. Šele racionalisti 17. stoletja  pa so čustvom ponovno priznal pogojno eno vrednost: ob  pametni uporabi. Tko da tvoja 'direktna zazanava v duši' je v tem smislu enako možna kot ne, je stvar  interpretacije, ki ji trenutni duh dobe pač ni najbolj nakljonjen in je zato tolk bolj dragocena zadeva, če si jo sposobna tko čutit.      
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: POVEZAVA Z DUŠO in čutenje
Reply #5 - 21.11.2002 at 00:13:40
 

Pa sem rekla, da ne TEORIJE!!! jeh, jeh , jeh...

titud wrote on 20.11.2002 at 14:04:41:
Tko da tvoja 'direktna zazanava v duši' je v tem smislu enako možna kot ne, je stvar  interpretacije, ki ji trenutni duh dobe pač ni najbolj nakljonjen in je zato tolk bolj dragocena zadeva, če si jo sposobna tko čutit.        


In lepo je, da si NEKAJ delil.. Cheesy in povedal in , želim si, da deliš v tem pogledu, še kaj svojega... Wink

Prav, bilo bi mi v veselje... Cheesy

Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Gru Gru
YaBB Moderator
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: POVEZAVA Z DUŠO in čutenje
Reply #6 - 25.11.2002 at 15:45:27
 
No, sem se glih spomnu sobote, in petka.

V petek je bla ena velka povezava v Pržančku, ne vem zakaj in kao ampak bila je.

GrinZa soboto, lahko potrdi družina iz Vrzdenca.... Grin Grin Grin

V četrtek pa sploh..... he he

Back to top
 
 
IP Logged
 
neliks
Guest




Re: POVEZAVA Z DUŠO in čutenje
Reply #7 - 22.12.2002 at 00:45:11
 
To je zaznavanje na nivoju zavesti in z dušami nima dosti povezave, razen toliko, da te duša lahko spomni, da bodi pozorna na te zaznave.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: POVEZAVA Z DUŠO in čutenje
Reply #8 - 25.12.2002 at 16:42:08
 


Še vedno verajamem v to, da se duše povežejo z dušami in ne ZAVST - za ZAVESTJO... Wink

Lahko se zavestno odločimo, da bomo nekaj ČUTILI in bomo, kar pa čutiš v notranjosti -  to ne more biti ZAVSET, ali pač...

Meni pomeni  DUŠA - "dušo"!
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Julija
1
*
Offline


Posts: 17

Gender: female
Re: POVEZAVA Z DUŠO in čutenje
Reply #9 - 25.12.2002 at 18:52:58
 

o ja, vem, o čem govoriš, zvezdica. tudi meni se pogosto dogaja. včasih sanjam, včasih preprosto čutim. ponavadi se mi to dogaja z ljudmi, ki so mi blizu, ali pa sem z njimi na kakršenkoli način močno povezana.

pa se včasih prestrašim tega, spet drugič se mi zdi dragoceno. ne vem, kako to imenovati. gre za telepatijo? intuicijo? povezanost duš? nimam pojma.

je pa olajšanje, ko ti kdo drug pove, da to obstaja. ja, titud, obstaja vse, kar se nam zdi, pa čeprav tega ne moremo dokazat. Smiley

en lep večer vsem,

Julija
 


Back to top
 
115674633  
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: POVEZAVA Z DUŠO in čutenje
Reply #10 - 25.12.2002 at 23:24:56
 
Julija, si me pa res kratko malo presenetila s tem tvojim razmišljanjem, ali bom bolje rekla "vedenjem", lepo mi je, da si se tako izrazila, saj veš, ko smo z nekom močno povezani, in ga imamo resnično radi, smo ga sprejeli k sebi " v svojo dušo", se lahko z njim povežemo v trenutku...
Nekje obstaja močna povezava med vsem tem, tako kot, če bi naprimer nekdo nekaj "izgubil2 in ko je na to tako navezan, da ima slutnjo, kje se to nahaja, to tudi najde, slej ko prej...
torej lahko gre tu tudi za intuicijo, a osebno, menim, da bolje za tesno povezanost -  PREDAJA -  duša-  duši, kajne...

ne se pa prestrašit, včasih nam je to lahko v neko "svarilo", da potem lahko naredimo korak, ko nas s tem nekaj opozori, da nas nekdo potrebuje -  v danem trenutku....

In resnično je, kot beli DAN, samo večina od nas se tega ne zaveda, le ko se "zgodi", pa pravijo -  saj sem imela "občutek, da bo", pa nisem ... no kaj...


Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1