Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3795 times)
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
DRAGULJ V TEBI
11.11.2002 at 21:09:14
 

         Cheesy Dragi prijatelj/ica, na forumu   Cheesy

To kar ti pošiljam v tem pismu, je prepisano iz knjige  dr.Wayne W. Dyer DRAGULJ V TEBI in je z določenim namenom od mene,  namenjeno TEBI, moj  dragi prijatelj/ica.
Hvala, Ti , ker SI in rasteš z menoj na moji POTI.


DRAGULJ V TEBI

- Največji izziv vašega  življenja-

TU STE IZ NEKEGA RAZLOGA

Obstajal  je čas ko vas ni bilo nikjer. Še hipec pred vašim spočetjem vas ni bilo ni-koder.Nato pa ste v enem samem svetem trenutku preselili od ni-koder v zdajšnje in tukajšnje bivanje.
Napočil bo tudi trenutek ko boste iz zdajšnosti odšli v ni-kamor. Temu trenutku pravimo smrt. Vendar pa boste vi božanski, nespremenjeni, večni, nevidni del vas – živel dalje.
Če je to res, da smo del intelegentnega sistema, tedaj smemo sklepati, da se od ni-koder podamo semkaj, v sedanjost iz nekega razloga. S tem spoznavanjem lahko prenehate dvomiti ali ste res božansko bitje in preprosto sprejmete to dejstvo. Ste del inteligentnega sistema, za povrh pa ste tu iz nekega razloga.
Ta razlog, kot bržkone uganete, je povezan z duhovno notranjo energijo, o kateri pišem. Iskanje duhovnega in vaš življenjski izziv pa je v tem, d spoznate svoj duhovni jaz.
Mnogi  od nas so odrasli v prepričanju, da naš jaz opredeljuje telo, ki ga nosimo po svetu, služba, ki jo opravljamo, in veroizpoved, ki sej ji posvečamo. V življenju se ukvarjamo z zunanjimi rečmi, hkrati pa ugotavljamo, da se neprestano spreminjamo in premeščajo. Vendar nas nekje znotraj nas obenem spremlja občutek, da ostajamo isti.
Nemara se tem svojim vidikom doslej niste kaj dosti ukvarjali. Če pa to storite, boste odkrili notranji jaz, ki se sam nikdar ne spremeni, a je ujet v spreminjajočem se svetu.
Nekega dne bo vaš telesni jaz najbrž počival pod nagrobnikom, na katerem bosta zapisana datum vašega rojstva in smrti. Vendar vaša notranja duša, ve da ste večni. V tem območju sebe ste brez oblike in brez  meja.
Kjer ni meja, pa ni rojstva in tudi ne smrti. Kar j bilo rojeno, bo umrlo, kar ni bilo nikdar rojeno, ne bo nikoli umrlo.. Vaša duhovna bit ni bila nikdar rojena! Sveto v vas ne bo nikdar umrlo!
Če se tega zavedate, ne  da bi v vas ostalo količkaj prostora za dvom, to zelo pripomore   k vašemu iskanju. Ko dojemate, da ste v bistvu ta nespreminjajoči se jaz., boste svoje dni preživljali z » določenim namenom«

Sogyal Rinpoche v knjigi Tibetantska knjiga življenja in umiranja pove, to z besedami, ki jih je vredno uokviriti

V sodobnem svetu je malo ljudi, ki utelešajo tista dobra, ki prihajajo do spoznanja narave duha. Zato si še predstavljamo težko razsvetljenost bitja, še težje pa to, da bi tudi sami postali razsvetljeni.
….Tudi če bi jemali v misel možnost rasvetljenja, bi nam že en sam pogled na to, kar sestavlja naš običajni um – jeza, pohlep, zavist, sovražnost  okrutost, pohota, strah, tesnoba in zmedenost – za vekomaj vzel vsakršno upanje, da bi ga kdaj dosegli.
…Razsvetljenje… je resnična možnost; vsak izmed nas, pa najsi bomo takšni ali drugačni, lahko v prvih okoliščinah in ob pravilnem pouku spozna naravo uma in  s tem tisto v nas, kar je nesmrtno in večno čisto. To je obljuba vseh mističnih tradicij sveta, spolnjuje pa se in se je v tisočerih človeških življenjih«

Lahko ste eden od tisočev prosvetljenih ljudi. Zgodilo se bo, ko boste spoznali naravo svojega jaza in prestavili tisti svoj del, ki je osredotočen na telesno, v ozadje, kamor sodi. Le od tam lahko spodbuja in je v oporo, namesto da ovira naše duhovno bistvo.
Vsi ti opisi iskanja duhovnega govore o nečem resničnem in to ste zmožni spoznati, vzljubiti in negovati. Ko boste napravili  ta korak, si nikdar več ne boste ne boste želeli ponovno živeti kako drugače kot v skladu z božanskim, čeprav nevidnim bistvom v sebi.
Niste vaše ime, vaš poklic, vaša številka zdravstvenega zavarovanja, vaše telo. Vaša BIT je od nekaj in na  vekomaj, ne glede na vaše  zunanje uspehe ali neuspehe. Ne glede na družino, v kateri ste odraščali, ali na opredelitve, kakršne vam nemara pripisujejo. V okviru božanske inteligence ste sveti in vaš obstoj ima svoj razlog.
Tega razloga ne boste našli v zgolj telesnem vidiku življenja. Šele ko boste prenehali iskati srečo zunaj sebe, boste celovito, z vašimi materialnimi pritiklinami vred, obdržali svojo božanskost.
Pravi opis samozavedanja je odkrivanje svojega višjega  bistva in življenje v njegovem okrilju. To je zavest o svoji notranji energiji in višjem delu sebe. To je vez z božanskostjo in z vsem, kar je nesprejemljivega. Samozavedanje je umeščeno v temelju vašega bitja.
Hvala Ti, prijatelj/ica, ker deliš svoje življenje z menoj!

Lp
Simona-simsi!

Želim Ti, prečudovit dan, poln notranje lepote, ki jo na moč, izražaš samo Ti!
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
tejka
2
**
Offline

Danes je najlepši dan.

Posts: 88
Novo mesto
Re: DRAGULJ V TEBI
Reply #1 - 12.11.2002 at 08:56:24
 
Simona hvala, za prispevek. Jaz bi dodala, da je knjiga zanimiva v celoti.
Back to top
 
 
IP Logged
 
EvaZh
Ex Member




Re: DRAGULJ V TEBI
Reply #2 - 12.11.2002 at 11:04:26
 
"...vaš življenjski izziv pa je v tem, da spoznate svoj... jaz..."

Tole sem morala prirediti, da 'mi govori'. In to je tisto, na kar se ta čas najbolj zanašam.  Smiley
Back to top
 
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: DRAGULJ V TEBI
Reply #3 - 12.11.2002 at 18:01:41
 
tejka wrote on 12.11.2002 at 08:56:24:
Simona hvala, za prispevek. Jaz bi dodala, da je knjiga zanimiva v celoti.


Tejka..... seveda........  Cheesy

Knjiga je PREČUDOVITA....  Cheesy

posebnot njenih ŽARKOV, pa bi RADA delila Z VAMI, ker me je mene napolnila s svetlobo in sedaj si jo želim, deliti z vami.... moji prijatelji...  Cheesy

Mi lahko zaupaš, kaj te je v njej najbolj PRITEGNILO...


Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
sidha
4
****
Offline


Posts: 469

Gender: male
Re: DRAGULJ V TEBI
Reply #4 - 13.11.2002 at 08:58:24
 
LEPO,vendar odkrivanje tople vode.
Kot je menda Goethe nekoč dejal:
Ljudje so se že vsega domislili, treba je samo še enkrat  premislit.
Back to top
 

Živim za trenutke, od zdele naprej.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: DRAGULJ V TEBI
Reply #5 - 22.01.2003 at 23:57:27
 
sidha wrote on 13.11.2002 at 08:58:24:
LEPO,vendar odkrivanje tople vode.
Kot je menda Goethe nekoč dejal:
Ljudje so se že vsega domislili, treba je samo še enkrat  premislit.


Ali pa odmislit... Grin


Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
veronika
5
*****
Offline

angeli letijo zato, ker
se ne jemlejo resno
Posts: 1502

Gender: female
Re: DRAGULJ V TEBI
Reply #6 - 23.01.2003 at 10:48:26
 
Je že nekaj časa, kar sem jo brala, moram pa priznati, da mi je bila všeč. Zdaj sem malo ven padla, kar se tiče branja, bom si moral vzeti čas in se nazaj vreč.
Back to top
 

Never take life seriously. Nobody gets out alive anyway.
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: DRAGULJ V TEBI
Reply #7 - 23.01.2003 at 20:44:41
 
Ko jo boš začela brati, se od nje ne boš morala "ločiti", torej predlagam ti, da takoj jutri začneš... Grin

Aha Wink
Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1