Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 5411 times)
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Žepnina
19.10.2002 at 00:06:22
 
Trenutno se moji 12-letni princeski z mojega na njen TR mesečno premakne 3.000 SIT. Ta znesek naj bi kril tisto, kar ni potrebno, da ji zagotovim jaz oz. tisto, kar se meni zdi pa čist mimo ali pa brez prave potrebe, saj veste ...   Roll Eyes   Kino ino podobno vedno "častim" jaz, do sedaj sem pa tudi kartice za mobi (prbl. jurja do dva na mesec). "Žal" pa drži, da je ta žepnina tudi edini denar, ki ga dobi.

Glede na tisto posebno stanje, s katerim me vedno bolj "osrečuje", so na vidiku mnogo višje potrebe po tel. karticah, ... In ker kaže, da bom čez kak dober mesec pa res in spet ponovno dobila redno plačo ...   Cheesy

... me zanima, kako vi urejate in povišujete znesek žepnine, kolikšno dajete ter kaj pri vas pokriva "vsebina" žepnine. Hvala!

Kiss
ARS


PS: Premišljujem, da bi ji žepnino zvišala na 6.000 SIT, s tem, da si iz tega sama krije tudi mobi stroške.  ???  
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Moonlight
5
*****
Offline

You are the master of
ure Body and  ure soul.

Posts: 1189
MEDVODE
Gender: female
Re: Žepnina
Reply #1 - 19.10.2002 at 12:11:02
 
ARS wrote on 19.10.2002 at 00:06:22:

PS: Premišljujem, da bi ji žepnino zvišala na 6.000 SIT, s tem, da si iz tega sama krije tudi mobi stroške.  ???  


se strinjam s teboj... Smiley

Jaz sem bila vedno vesela, če sem dobila žepnino, od kogarkoli, s tem se se naučila delati z denarjem...še posebno, če so mi denar namenili moji starši, ker sem vedela, da je bil prislužen z velikim trudom in naporom...

tvoja princeska Ti bo zelo hvaležna.... Cheesy ...vsekakor...



Back to top
 

Your soul has WINGS.
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Žepnina
Reply #2 - 19.10.2002 at 13:06:13
 
6 jurjev je primerna cifra, če upoštevaš še stroške za mobi. Moja princeska pokasira zaenkrat še 3 jurje, ampak brez stroškov za mobi. Na njeno veselje pa ne ostane pri teh treh jurjih, za kar poskrbijo babice, dedek in striček. Tako je njen proračun nemalokrat tudi do deset jurjev na mesec. In deklica denar nalaga na banko. Špara. (mimogrede stara je 12 let in pol).
Ker ima rada muziko(kot očka), bi bili stroški bistveno višji(CD-ji), vendar tu nastopi ata, pekač in i-mash. Grin

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Žepnina
Reply #3 - 22.10.2002 at 08:19:19
 
Zakaj odpirati vedno nove in nove skupine (forume). Sedaj jih je že 14 in le Bog bi bil sposoben skoraj iste stvari razvrščati v 14 predalčkov.
Stvari postajajo preobširne in človek res nima časa po vseh 14 brskati, sploh pa ne ve, kje odpreti kako novo temo.
Kar se pa tiče dvanjstletnika bi pa po moje moral dobiti denar za veliko več dejavnosti, potem naj se pa sam odloča; kino, mobi ali nove rolke
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
ARS
5
*****
Offline

Preveč dobrega je lahko
... čudovito. (Mae West)

Posts: 2510
daleč od rodne barjanske grude
Gender: female
Re: Žepnina
Reply #4 - 22.10.2002 at 09:39:11
 
Oldio wrote on 22.10.2002 at 08:19:19:
Kar se pa tiče dvanjstletnika bi pa po moje moral dobiti denar za veliko več dejavnosti, potem naj se pa sam odloča; kino, mobi ali nove rolke

Oldi,
a to pomen, da naj bi 12-letnik dobil, recmo, 20 jurjev na mesec, in je to za vse njegove potrebe, vključno z obleko, konjički, krožki "prostim časom", rolerji ...? Skratka, vse, razen hrane in strehe? A ni to mal preveč ogovornosti na rame 12-letnega?
Back to top
 

Knowing what's right doesn't mean much unless you do what's right. (neznan(a)
 
IP Logged
 
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Re: Žepnina
Reply #5 - 22.10.2002 at 09:54:17
 
Oldio wrote on 22.10.2002 at 08:19:19:
Zakaj odpirati vedno nove in nove skupine (forume). Sedaj jih je že 14 in le Bog bi bil sposoben skoraj iste stvari razvrščati v 14 predalčkov.
Stvari postajajo preobširne in človek res nima časa po vseh 14 brskati, sploh pa ne ve, kje odpreti kako novo temo.
Kar se pa tiče dvanjstletnika bi pa po moje moral dobiti denar za veliko več dejavnosti, potem naj se pa sam odloča; kino, mobi ali nove rolke


Oldi, maš prov, je pa tako, da je na voljo tudi topic, kjer se predlaga spremembe, reorganizacija in podobne zadeve okrog foruma.
Z opozorilom si dregnil v to, da sem šel na hitro pogledat, prvi sklop pod SPLOŠNO, in dejansko si zadel v polno. Tisti thread ZNANJE ZA VSE ALI NE, je v bistvu zdej odvečen, ker se znanje nabira povsod na forumu, bom predlagal, da se tisti thread razmeče po ostalih topicih in se ga zapre. Če pogledamo, je dejansko mrtev, le vsake tok časa kdo kaj napiše. Te pa vabim, da sam tudi napišeš kak predlog, saj si naš "tihi" član.

In da popravim tale post, enako velja za DUHOVNOST IN ZNANOST.....




ARS-ica, ti pa tako naredi kot si si že v začetku zamislila. Žepnina je odvisna precej od finančne zmožnosti staršev in ti sama najbolj veš, kolk lahko daš za žepnino, poleg ostalih stroškov za hči.
Back to top
 
 
IP Logged
 
Oldio
5
*****
Offline

I love YaBB 1G - SP1!

Posts: 688
Kranj
Gender: male
Re: Žepnina
Reply #6 - 22.10.2002 at 11:09:42
 
Seveda mu ne moreš dati 20 jurjev za vse kar rabi. Več kot 1000 tolarjev za Mobi je "luxus" in s tem ko bo telefonirala za svoj denar, si bo privzgojila en odnos do tega, pa še vrednote si bo morala znati postaviti.

Najvažneje v življenju je pa menda obvladovanje odlaganja užitka. Naučila se bo, da če bo manj klepetala ji bo sicer dolgčas, a bo čez 3 mesece lahko kupila nekaj ful dob'rga.
Back to top
 

Sreče ne more dati človeku ne država, ne partija, ne religija, samo ljudje imamo to moč.
 
IP Logged
 
limonca
1
*
Offline

Več ljudi poznaš-več veš!!

Posts: 9
Medvode
Re: Žepnina
Reply #7 - 01.12.2002 at 14:23:01
 
S tem ko svojim princeskam dajete žepnino in bi jo radi zvišali, s tem u bistvu ne boste spremenil ničesar. Naredili jim boste samo uslugo, ker si bodo lahko kupili več stvari ki si jih želijo, z denarjem pa se ne bodo naučili pravilno ravnati.

Kako človek ravna z denarjem je odvisno od posameznika, ter delno od njegove družine. Nekateri varčujejo ker mislijo da bodo nekega dne še krvavo potrebovali denar ali da pomagajo komu drugemu v stiski, nekateri pa gledajo samo nase in zapravijo takoj ko ga dobijo v roke.

To vem iz lastni izkušenj. Jst sm taka oseba k varčujem, čeprov sploh ne vem zakaj, moj sošolec pa zapravla kokr je le možn.

Ko se pogovarjate o mobi računih..... Včasih sem lepo zapravila 1000 na mesec sedaj pa zapravim 1000 skoraj vsak teden.

Tako da...jst ne bi zvišala žepnine sam zaradi mobitela ampak bi jim rekla da od mene lahko dobijo določeno vsoto na mesec pol nj se pa po svoje znajde, kar je po eni strani tko tud prov!!

Mal pomislte tud kako je tistim k so recmo brez žepnine!! Shocked


Back to top
 
 
IP Logged
 
Igor P.
Global Moderator
p
*****
Offline

Če ne mores živeti, kot
bi hotel, živi, kot zmoreš

Posts: 4800
Celje
Gender: male
Re: Žepnina
Reply #8 - 01.12.2002 at 18:04:33
 
Limonca, čestitam za tole kar si napisal. Ko bi vsi otroci takole razmišljali.

LP Harry
Back to top
 

Če bi tisti, ki me obrekujejo, natančno vedeli, kaj si o njih mislim, bi me še mnogo bolj obrekovali.
 
IP Logged
 
limonca
1
*
Offline

Več ljudi poznaš-več veš!!

Posts: 9
Medvode
Re: Žepnina
Reply #9 - 01.12.2002 at 19:09:20
 
Hvala Harry! 8)

Cenim to, da nekdo misli podobno kot jaz. Roll Eyes
Pravimo da je denar sveta vladar! Pa se vprašate zakaj??? Če malo bolj pomislimo to ni tako, kajti veliko ljudi ne zna z denarjem, in to samo zato ker se za to niso zavzeli in vsaj malo potrudili in še za to ker se verjetno niso morali po nobenem zgledovati al pa jih noben ni spodbujal. Embarrassed

Ali kdo verjame da bi bil svet cist drugacen, ce bi znali z denarjem?

Drugace pa nimam nic prot zepninni in zvisevanju zepnine. Otroc smo je zlo vesel, samo  s tem pa nas tudi spodbujate k zapravljanju. In najveckrat se zapravlja za kake nepomembne stavari kot so: CD-ji, sladkariuje, razni modni dodatki.....

Preden komu zvišate žepnino se najprej vprašajte zakaj bi mu jo zvišali in kakšno korist boste mel od tega Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Terrania
5
*****
Offline

Dih brez namena. Sapa
v bogu. Veter.
Posts: 691
Maribor
Gender: female
Re: Žepnina
Reply #10 - 01.12.2002 at 19:10:17
 
Hmm.. ko sem bla jaz 12 sem dobla 300sit na teden, pa še tiste sem porabla za Bravo. Moj najljubši cajtng takrat. In to je blo vse, nič sladkarij, nada. Pol sem se pa zmenla v trgovini, da so mi zastonj posodli Bravo pa sem pršparala svojih 300sit.  8) Eni pač znamo hehe. Pri 14ih sem imela 5000sit na mesec žepnine s katerimi sem morala krit  mobi stroške in vse ostalo. Odkar imam štipendijo ne dobivam nič. To se mi zdi po eni strani nefer, po drugi strani pa.. sej ne rabim več. Ker sem bila lani pridna mi štipendija znaša 32 000sit. 18 000sit bi šlo za avtobus, pa se vozim z vlakom. Mam dovolj zase.

Mislim, da je za 12letnico 3000sit dovolj. Vsaj zame je bilo. Če ima otrok premalo denarja za to kar si želi, se bo naučil varčevat. Če mu to ne bo uspelo, bo našel način kako dobiti več denarja ali pa objekt poželenja po nižji ceni. Otroci so kreativni in dokler je to v mejah legalnosti, menim da je to pametno.
Back to top
 

It is a mistake to think you can solve any major problems just with potatoes. &&Douglas Adams
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Žepnina
Reply #11 - 01.12.2002 at 19:10:42
 
Če bi ga imeli manj, denarja mislim, bi morali znati z njim delati.  To je cela formula menim.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
limonca
1
*
Offline

Več ljudi poznaš-več veš!!

Posts: 9
Medvode
Re: Žepnina
Reply #12 - 01.12.2002 at 19:17:14
 
Hvala Harry! 8)

Cenim to, da nekdo misli podobno kot jaz. Roll Eyes
Pravimo da je denar sveta vladar! Pa se vprašate zakaj???? Če malo bolj pomislimo to ni tako, kajti veliko ljudi ne zna z denarjem, in to samo zato ker se za to niso zavzeli in vsaj malo potrudili in še za to ker se verjetno niso morali po nobenem zgledovati al pa jih noben ni spodbujal. Embarrassed

Ali kdo verjame da bi bil svet cist drugacen, ce bi znali z denarjem?

Drugace pa nimam nic prot zepninni in zvisevanju zepnine. Otroc smo je zlo vesel, samo  s tem pa nas tudi spodbujate k zapravljanju. In najveckrat se zapravlja za kake nepomembne stavari kot so: CD-ji, sladkariuje, razni modni dodatki.....

Preden komu zvišate žepnino se najprej vprašajte zakaj bi mu jo zvišali in kakšno korist boste mel od tega. Wink
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1