Welcome, Guest. Please Login or Register
Forum Svet pogovorov gape.org
Sončeve pozitivke
pilcom.si
 
  HomeHelpSearchMembersLoginRegister  
 
Page Index Toggle Pages: 1
(Read 3401 times)
Gru Gru
5
p
*****
Offline


Posts: 2402

Neodvisni - svet to potrjuje
16.09.2002 at 11:31:36
 
Sem v teh treadih že pred letom napisal, velik o tem.

In zakaj ne? Kaj nam manjka? Zakaj se močneje ne povežemo?

Poglejmo.

Nisem noben pristaš ničesar, in tudi ne idej o Venetih, nekih Slovenskih Janševskih, Jelinčičevih idejah. Nič od tega. Ampak vseeno sem že dostkrat napisu. Slovenci oz. ljudje ki živimo znotraj teh meja, ki so nam postavljene, so enga extra kova. Kdor to zanemari je slepec in je zopet enga extra kova, he he he.

Poglejmo kolk extremistov daje 2 milijonsko prebivalstvo. Smučarja iz Everesta, plavalca Missisipija, maratonca čez Avstralijo, Ameriko, dobre strokovnjake, dobre finančne mahinatorje, dobre lopove, vse je tok dobr, da še cel svet rine k nam.

Zakaj tega res ne izkoristmo. Zdej se hočta srečat dva velika verska voditeljna, kao Slovenija je zlo independent. In tega ne pograbmo z obema rokama. Srečala sta se Bush in Putin.


In tko naprej .... A res rabmo NATO in Evropsko unijo.?

Vse več ljudi v to verjame. Ampak jest se še nisem odloču.

Grin Grin Grin
Back to top
 
 
IP Logged
 
embryo
Guest




Re: Neodvisni - svet to potrjuje
Reply #1 - 29.09.2002 at 12:06:27
 
ja prav si povedal! slovenci ste samo ljudje ki zivite znotraj vasih meja! in nic vec! tukaj ni nobenega posebnega kova, posebnih sposobnosti ljudi z slovenskim potnim listom itd. itd.

tudi jaz zivim znotraj meja svoje drzave, ki ima svoje extremiste
to pa pomeni da se morajo zdaj vse drzave, ki se pocutiji vec vredne zapreti znotraj svojih meja in kuhati ksenofobijo, nacionalizem in sploh obcutek superiornosti do ostalih prebivalcev tega planeta!

to o cem ti govoris je cisti nacionalizem, ki pa je bolezen katero bodo naslednje generacije izpodrinile tako kot so generacije pred nami izpodrinile suzenjstvo!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Magla
adm

Offline

domišlija je pomembnejša
od znanja-Albert Einsten

Posts: 788
SLO
Gender: male
Re: Neodvisni - svet to potrjuje
Reply #2 - 29.09.2002 at 18:08:37
 
se strinjam z embryom...sam ker poznam Edija mislim da gre bl za patrioizem kot pa kakšen nacionalizem... tko da je naš Edi dober domoljub in o tem kar želi razglabljat neverjamem da je mislu karkoli slabšalnega za ostale narodnosti živeče SLOVENCE... kot sem jaz al pa ti embryo
Back to top
 

nikoli ne smemo prenehati postavljati vprašanj-radovednost ima lasten razlog za svoj obstoj- začutimo lahko le globoko spoštovanje do skrivnosti večnosti-nikdar ne izgubite svete radovednosti-Einsten
 
IP Logged
 
embryo-atheist
1
*
Offline

I love (not really) YaBB
1G - SP1!
Posts: 14
earth
Gender: male
Re: Neodvisni - svet to potrjuje
Reply #3 - 29.09.2002 at 19:41:50
 
se oparavicujem ediju ce sem bil prenapadalen, toda povelicevanje pripadnikov ene narodnosti je enako kot zanicevanje vseh drugih!
po mojem mnenju je edi elegantno povedal da smo vsi ljudje ki nismo slovenski drzavljani oz. ne zivimo znotraj slovenskih meja manjvredni od slovencev!

patriotizem - nacionalizem.. kje je razlika?

ljudem naj bi sodili po njihovih dejanjih.. po dejanjih vsakega posameznika, ker to smo -posamezniki, in ne skupina!
Back to top
 
 
IP Logged
 
Andres
5
*****
Offline


Posts: 3724

Re: Neodvisni - svet to potrjuje
Reply #4 - 29.09.2002 at 20:50:00
 
Lepo da ste se tako lepo sporazumela Edi in Embryo. Samo Edi veš. Niti ti ne rabim poudarjat, da ima vsak svetovni narod nekaj, nekoga kakšnega super kova.
Lepo pa je, da si patriot kot je poudaril Magla. Seveda pa je tudi dobro vse držati v mejah normale. Torej tudi patriotizem.

Andres
Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Neodvisni - svet to potrjuje
Reply #5 - 29.09.2002 at 21:26:08
 
Gru Gru wrote on 16.09.2002 at 11:31:36:
Slovenci oz. ljudje ki živimo znotraj teh meja, ki so nam postavljene, so enga extra kova.

A res rabmo NATO in Evropsko unijo.?

mislm da je bil v tem point ...
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Neodvisni - svet to potrjuje
Reply #6 - 29.09.2002 at 22:17:11
 
embryo:
Quote:
ljudem naj bi sodili po njihovih dejanjih.. po dejanjih vsakega posameznika, ker to smo -posamezniki, in ne skupina!


embryo...se ne strinjam, da bi morali ljudi soditi...kdo pa lahko sploh koga sodi ?!

cloveka sicer lahko "prepoznas" po dejanjih, soditi pa teh dejanj in tega cloveka ne smes

vsak je taksen kakrsen je v tem trenutku sposoben bit...pa cetudi je  "slab"  


Quote:
patriotizem - nacionalizem.. kje je razlika?


jah... ali sem zaradi tega, ker se cutim pripadnik Slovenije nacionalist ? ......sem nacionalist, ker sem ponosen na slovence , se posebej na "extremiste" ? ....seveda nisem! ....morda sem patriot...vem pa da zaradi tega ker sem ponosen ne zanicujem drugih narodov in mislim da jih tudi EDI ne .

a sam na sebe tud ne smem bit ponosen, ker potem zanicujem druge ljudi, ali pa  ta teorija velja le za skupine ?


LP
Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
embryo-atheist
1
*
Offline

I love (not really) YaBB
1G - SP1!
Posts: 14
earth
Gender: male
Re: Neodvisni - svet to potrjuje
Reply #7 - 30.09.2002 at 00:14:38
 
sojenje je bilo misljeno bolj kot ocenjevanje ljudi.. samo ko smo ze zasli v to smer;
kako mislis da cloveka lahko prepoznas po njegovih dejanjih, soditi mu pa ne smes?

in ce prav razumem -ali pravis da je treba cloveku odpustiti za slaba dejanja, ces da je v tistem trenutku bil kakrsen je pac lahko bil?

cutis se pripadnik cesa? slovenije? kaj sploh je slovenija razen politicno ograjen kos zemlje -prav tako kot vse ostale drzave?
kaj te sploh povezuje z extremisti v sloveniji razen dejstva da zivite na isti navidezno ograjeni zemlji?

ponos lahko cutis le do svojih dejanj in do dejanj svojih najblizjih (z katerimi si mocno povezan), ne pa do ljudi ki jih sploh ne poznas in katerih edina povezava z tabo je politicna uvrstitev v isto skupino!

in ponavljam..
povedati da je A boljse od B je enako kot da bi povedal da je B slabse od A!
prvo se lepse slisi, v resnici je pa to eno in isto!
Back to top
 
 
IP Logged
 
mind
5
*****
Offline

Always remember Krishna
and never forget Him
!
Posts: 686
MB
Gender: male
Re: Neodvisni - svet to potrjuje
Reply #8 - 30.09.2002 at 15:43:24
 
Quote:
kako mislis da cloveka lahko prepoznas po njegovih dejanjih, soditi mu pa ne smes?  

in ce prav razumem -ali pravis da je treba cloveku odpustiti za slaba dejanja, ces da je v tistem trenutku bil kakrsen je pac lahko bil?


povedati sem hotel, da lahko prepoznas clovekova dejanja, ki jih ocenis pac iz svoje perspektive....

ampak, ce hoces cloveku odpustit mores biti torej "jezen" na njega, oz. na njegova morebitna slaba dejanja....kar pa prihaja iz TEBE !

bom takole poskusal razlozit:

oseba A stori neko objektivno slabo dejanje osebi B ter enako dejanje osebi C

ali je mozno , da bo oseba B  (od)reagirala drugace od osebe C ? .....ali je mozno, da oseba B sploh ne bo "jezna" ?

od kje torej prihaja "jeza" ?

jeza prihaja iz TEBE !

in  moj cilj v tem zivljenju je biti srecen in ne jezen!
in zato tud nikogar ne SODIM in nimam te potrebe (no, trudim se vsaj v tej smeri)

pa me ne  zdaj  interpretirat kot flegmatika


s tem, glede "pripadnika slovenije" ,je enako....ce se jaz tako pocutim, (in ob tem seveda cutim pozitivna custva in ne "jeze", sem torej ob tem srecen, zadovoljen), zakaj me hoces prepricati , da se ne bi smel tako pocutiti ?

ampak ,kljub temu se seveda strinjam s tabo, da ponos obcutis ob svojih dejanjih...in prav taksna moja v vecji meri so. Wink

no ,se mi zdi , da mas ti v mislih eno ala "cel svet v enem kosu" varianto, kjer ni mej, smo vsi enaki,....ampak moras vedet ,da bi se tud takrat formirale skupine

torej, da koncam....ne me obsojat, ce se ob dosezkih nasih extremistov  pocutim...kaj pa vem...vesel .

LP




Back to top
 

Hari bol
 
IP Logged
 
maglas
Guest




Re: Neodvisni - svet to potrjuje
Reply #9 - 01.10.2002 at 18:05:45
 
Embryo... zdej pa mislim da že veš kakšen je odgovor glede EDIJA...

Glede nacionalizma pa odpri en nov topik pa se bomo tam zgovarjal...

Sam lahko povem, da je v SLO velik nacionalistov.... pa ne sam Slovenci...tko da kle pa se hoče Edi nekaj druzga zgovarjat...

Edi jest sem še vedno proti NATU...ker so bombardilal Beograd samo zato, ker ne vejo kaj je v resnici tam blo... so pa vladarji sveta in kot taki bi lahko vsaj svoje zakone upoštevali....recimo kasetne bombe so prepovedane... uporabljali pa so jih v mestih kar nikakor ni naključje in nikakor niso mogli s tem bombam uničiti kakršen koli objekt... razen če je bil cilji objekt živo bitje...

Back to top
 
 
IP Logged
 
gape
YaBB Administrator
p
*****
Offline

I love YaBB!
Posts: 13595
The Land of YaBB
Re: Neodvisni - svet to potrjuje
Reply #10 - 01.10.2002 at 19:34:18
 
embryo-atheist wrote on 30.09.2002 at 00:14:38:
in ce prav razumem -ali pravis da je treba cloveku odpustiti za slaba dejanja, ces da je v tistem trenutku bil kakrsen je pac lahko bil?

prav razumeš
Back to top
 

Lahko pa da se tudi motim ...

The Administrator of this yabb and domain.
WWW WWW  
IP Logged
 
titud
5
p
*****
Offline

Zaznavanje mističnega
je vir vsake prave znanosti.

Posts: 6736
Markomur
Gender: male
Re: Neodvisni - svet to potrjuje
Reply #11 - 02.10.2002 at 08:06:25
 
Quote:
Slovenci oz. ljudje ki živimo znotraj teh meja, ki so nam postavljene, so enga extra kova. Kdor to zanemari je slepec in je zopet enga extra kova, he he he.


Je  pr nas ena klima, ki spodbuja en extremizem pri posamezniku. Pol se ga od njega  vsi nalezemo in se vsi počutmo dodatno  extra, da pol naslednji extremist še eno težje poslanstvo, da ta extremizem preseže in ko ga, smo zarad  njega spet za eno stopnjo vsi bolj extra extra...

To je ena plat medalje, druga pa je ta, da zelo velika večina slovencev živi čist poprečno življenje, ki je le oplemeniteno  s prezirom do te poprečnosti. Po domače povedano: vsak se ma za nekaj več, kot je. Ta nečimrnost, ki nas v seb dviguje, nas pri drugmu eritira, bi jo vsak rad na vsak način z lastno presegu, če ne drgač, pa v drugmu zatolku, ga razkril in ponižal. Ker pr seb točno vemo, kako nečimrni smo, pa nočmo tega nesnovanga filinga tud sosedu privoščit. Saj vemo da on do njega ni upravičen. Mi pa smo?  

Tak extremizem se po moje pretvarja v en napihnjen  elitizem, ki po moje ni  dobra osnova za sočutje pa ljubezen, ki bi naj vladala na sončni strani alp.

Edi, poglej nas skoz ta  kriterij, pa se skoz njega odločej.            
Back to top
 
 
IP Logged
 
Page Index Toggle Pages: 1